The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,379

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #1
W innym wątku pt Dyrdymałki zaczęliśmy poważne dyskusje polityczne. Trochę nie pasuje. Może przenieśmy je tutaj?

Podzielmy się uwagami na temat dlaczego nie cierpimy polskiej prawicy, Pisowskiej, skrajnej, nacjonalistycznej itp. . Ja będę to robił w odcinkach, w każdym z nich osobna myśl i jeden symboliczny obrazek.

Odcinek 1 - Chamstwo i buta prawicy

Chamstwo, buta, bezczelność, arogancja - skąd to się u nich bierze?

Jak wiadomo, prawica próbuje obalić stare elity liberalne i lewicowe i zainstalować na ich miejsce swoje własne. Celuje w tym PiS, według moich obserwacji już od lat 90, jeszcze pod innymi nazwami.

Wymiana elit nie jest czymś godnym potępienia. Jest zdrowym odruchem społeczeństw, pozwalającym im się rozwijać. Niestety, żeby mógł nastąpić rozwój, nowa elita musi być lepsza od starej. Jeżeli tak nie jest, kraj schodzi na psy

A jak jest w przypadku najważniejszej prawicy czyli PISu? Niestety, nie wykazują się oni ani wyższością moralną ani intelektualną ani wykształceniem nad starymi elitami. W większości przypadków, są niżej jeśli chodzi o te przymioty.

Co w takim razie robi prawica żeby zdobyć przewagę nad starą elitą? No cóż, trzeba użyć sposobu na cwaniaczka. Nie napiszę "cwaniaczka z Warszawy" hahaha bo to nieładny stereotyp. To jest taki osobnik który wepchnie się na bezczelnego do kolejki a na uwagi ludzi w niej stojących zacznie ich przeklinać i wypychać, mówiąc - Pan tu nie stał.

Tak działa polska prawica. On wiedzą że muszą iść na bezczelny rympał bo inaczej ich krucjata o nowe elity się nie powiedzie.

Jednak, obrona przed rewolucją prawicową trwa nadal. Gdyby oni górowali w czymkolwiek nad ludźmi, to wymiana by potrwała rok i się zakonczyła bezboleśnie. Ale przywoici ludzie widzą że prawica nie ma żadnych podstaw żeby rościć sobie prawo do bycia elitą więc dlaczego mają nią być? BO SIĘ KURWA NALEZY- myślą i mówią prawicowcy. Niestety to za mało, moi drodzy. Na bycie elitą trzeba sobie zasłużyć, samo należy się nie wystarczy.

Dlatego opór trwa i będzie trwał, dopóki prawica nie popracuje nad sobą żeby naprawdę zasłużyć na miano elity.

Poniżej symboliczny obrazekSpike31 3 | 1,813
17 Jul 2020 #2
Proponuje najpierw ustalic definicje Prawicy, czesto rozmywana badz wypaczana przez "liberalny" przekaz.

Otoz Prawica to jest polaczenie konserwatyzmu obyczajowego z wolnoscia gospodarcza jednostki. Podajac przyklad: Prawica Konserwatywna to Ronald Reagan i Margaret Thatcher, ktorzy wspolnie z Janem Pawlem II wbili gwozdzie do trumny Zwiazku Sowieckiego.

Jak wiadomo, prawica próbuje obalić stare elity liberalne i lewicowe i zainstalować na ich miejsce swoje własne.

Tak. Za pomoca demokratycznych wyborow Polakow odsunac od wladzy potomkow tych, ktorzy zostali do Polski przywiezieni na sowieckich czolgach badz tez przemoca narzuceni z miejscowego "elementu socjalnie bliskiego". Wyjatkowy zamordyzm...
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #3
Prawica to jest polaczenie konserwatyzmu obyczajowego z wolnoscia gospodarcza jednostki.

Bardzo dobrze.

Ale z PiSem jest łatwo. Poniewaź główny nacisk kładą na obyczajowy konserwatyzm - czyż atak na LGBT nie był znowu modus operandis ich ostatniej kampanii? - więc zwijmy ich prawicą i nie będzie to dużą pomyłką.
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #4
Odcinek 2 - obsesyjne kławstwa

Wielu ludzi odnosi wrażenie że cała polityczna narracja PiSu jest oparta na totalnym kłamstwie. Tak jak PiSowcy określają opozycję "totalni" można by to samo użyć do PISu: "totalni" kłamcy i oszuści.

Oto lista kłamstw które PIS wypromował i nadal to robi:

- kłamstwo smolenskie - no cóż, pękające parówki i inne wesołe gadżety nie pomogły PiSowi ustalić że był zamach. Ale miesięcznice się przydały.

- kłamstwo Polska w ruinie w 2015. I nagle po 2, 3 miesiącach rządzenia PIS ogłosił że sytuacja gospodarcza jest doskonała. Cudotwórcy?
- wszystkie niespełnione obietnice wyborcze, są w wątku Unfullfiled promises by PIS.
- kłamstwa na temat sukcesów gospodarczych PISu
- kłamstwa przeciwko Unii Europejskiej
- kłamstwa na temat grup zawodowych które stawiały się PiSowi: lekarze, nauczyciele itp.
- kłamstwa codzienne, drobne, setki w ciągu miesiąca, pospolite odwracanie kota ogonem, wmawianie że czarne jest białe i odwrotnie.

Czy coś pominąłem?

Owszem poprzednie nie-pisowskie rządy też kłamały. Ale nie w takim potwornym natężeniu. Wstydu nie mają ci prawicowcy.
Ziemowit 14 | 4,278
17 Jul 2020 #5
Wymiana elit nie jest czymś godnym potępienia. Jest zdrowym odruchem społeczeństw, pozwalającym im się rozwijać

Ona następuje często w drodze rewolucji. Pierwszy taki bardzo wyrazisty przypadek to Rewolucja Francuska. Innym przypadkiem była rewolucja bolszewicka. W Polsce po 1945 też nastąpiła wymiana elit będąca późnym następstwem rewolucji bolszewickiej.

Niestety, żeby mógł nastąpić rozwój, nowa elita musi być lepsza od starej. Jeżeli tak nie jest, kraj schodzi na psy

No najczęściej, jeśli jest to rewolucja, to nowe elity są gorsze od starych. Częściowo albo całkowicie następuje potem ich uszlachetnienie i ulepszenie. To zdaje się nastąpiło we Francji. Nie nastąpiło to natomiast w Rosji. Nawet po upadku bolszewizmu, nowe elity kontynuują stary styl, choć nieco zmieniony i pod nowym szyldem.

Jak w tym kontekście oceniać elity PiS-u? Historycznie jest to jeszcze za krótki czas na kompetentną ocenę; kalendarzowo patrząc, to chyba nie jest to, czego można było się spodziewać po olśniewających obietnicach na początku nowej ery nazwanej "dobrą zmianą". Reforma sądownictwa i stronniczość TVP świadczą o zawłaszczaniu instytucji publicznych dla partii czyli dla siebie, i to nie jest myślenie w kategoriach państwa, tylko partii - przewodniej siły narodu (zupełnie jak za Edwarda Gierka, I Sekretarza KC PZPR). W związku z tym taka elita czyni państwo coraz słabszym w ujęciu długodystansowym.
gumishu 13 | 6,134
17 Jul 2020 #6
W większości przypadków, są niżej jeśli chodzi o te przymioty.

to są tylko twoje opinie - i to wszystko na ten temat
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #7
W związku z tym taka elita czyni państwo coraz słabszym w ujęciu długodystansowym.

Zgadzam się. Dlatego wspomniałem o schodzeniu na psy - i to się obecnie dzieje w Polsce. Żadne 500+ tego nie nadrobią że PiS tak psuje standardy współzycia społecznego.

to są tylko twoje opinie - i to wszystko na ten temat

Ależ oczywiście. Czy ja napisałem gdziekolwiek że powtarzam opinie Papieża lub stanowisko Kongresu Czarnych Afrykanów w Ameryce?

Czy coś pominąłem?

Niestety, tak. Przed chwilą zobaczyłem ze nie ma symbolicznego obrazka w odcinku Kłamstwa. Oto on:gumishu 13 | 6,134
17 Jul 2020 #8
Żadne 500+ tego nie nadrobią że PiS tak psuje standardy współzycia społecznego.

jak się jest ślepym to się nie widzi nienawiści po własnej stronie - a może nawet w sobie
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #9
Nie mam nienawiści w sobie. Mam tylko potworny żal jako obsesyjny patriota tego kraju że PiSowska pseudoprawica tak psuje wszystko co nadrobiliśmy po upadku komunizmu. I będę ją zwalczał bo Polska zasługuje na lepszy los. Tak mi dopomóż Bóg.
Ziemowit 14 | 4,278
17 Jul 2020 #10
kłamstwo "Polska w ruinie" w 2015. I nagle po 2, 3 miesiącach rządzenia PIS ogłosił że sytuacja gospodarcza jest doskonała.

Tak, zgadzam się, że było to kłamstwo obrzydliwe. Pokazuje to, do jakiej manipulacji zdolny jest PiS. Chociaż z drugiej strony pokazuje też swoistą, przebiegła inteligencję nowych elit; jest to bowiem hasło krótkie, zwięzłe, treściwe (odwoływało się do trudności i kłopotów przy budowie autostrad, o ile dobrze pamiętam) i mające swój wewnętrzny dobry rytm językowy, a więc z punktu widzenia marketingu politycznego było to hasło doskonałe. I w tym sensie, ale tylko w tym sensie, jest to powód do umieszczenia pisowskich elit na wysokim miejscu na liście najlepszych manipulatorów politycznych wszechczasów, nie ustępujących umiejętnościami manipulatorom leninowskim.
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #11
Tak, zgadzam się, że było to kłamstwo obrzydliwe/było to hasło doskonałe

Owszem, obrzydliwie sprytne. haha

Ale bardziej obrzydliwe moralnie dla mnie było kłamstwo smoleńskie. To było totalne naigrywanie się z ludzi którzy zginęli albo ich krewnych którzy zostali potem wstrętnie wykorzystani w propagandzie PiSu.
gumishu 13 | 6,134
17 Jul 2020 #12
kłamstwo smoleńskie

kłamstwo smoleńskie kojarzy mi się wyłącznie z Gazetą Wyborczą, sorry
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #13
A w jaki sposób bo nie rozumiem? Pisowskie kłamstwo smolenskie polegało na tym że PiS wmówił prostaczkom że zamachu dokonali Rosjanie na zlecenie ówczesnego rządu PO-wskiego. Lub odwrotnie. Udowadniali to po kolei różnymi teoriami. Jak jedna teoria była wyśmiewana przez prawdziwych ekspertów, a nie tych pisowskich od parówek, to wymyślali nową. Co z tym wspólnego ma Wyborcza?
gumishu 13 | 6,134
17 Jul 2020 #14
Pisowskie kłamstwo smolenskie polegało na tym że PiS wmówił prostaczkom że zamachu dokonali Rosjanie na zlecenie ówczesnego rządu PO-wskiego.

nie wiem skąd tą pierdołę wyciągnąłeś, bo ja się z takim twierdzeniem nie spotkałem (przynajmniej sobie nie przypominam)

a co do wyborczej to dałem próbkę kłamstw Wyborczej na temat katastrofy w innym wątku (po angielsku) - chyba już pawian nie nadążasz
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #15
nie wiem skąd tą pierdołę wyciągnąłeś, bo ja się z takim twierdzeniem nie spotkałem (przynajmniej sobie nie przypominam)

Oops, czyżbyśmy mieli przykład prawicowego kłamstwa? hahaha Powiedz zatem z jakim twierdzeniem się spotkałeś - na czym według PiSu polegała katastrofa.

co do wyborczej to dałem próbkę kłamstw Wyborczej na temat katastrofy w innym wątku (po angielsku) - chyba już pawian nie nadążasz

No właśnie widziałem to tam i się zdziwiłem że tak Ci się to wszystko miesza - piszesz jedną odpowiedź do dwóch wątków naraz?? Jak to robisz technicznie bo nawet jestem ciekaw. haha

Czyli gumi, nie ja nie nadążam, tylko to nie zdanżasz! hahaha
gumishu 13 | 6,134
17 Jul 2020 #16
na czym według PiSu polegała katastrofa.

nie wiem na czym polegała katastrofa wg PiS bo Macierewicz nie opublikował swojego raportu - ale z tego co wiem jest wiele znaków zapytania i sprawa nie została dostatecznie zbadana i prawdopodobnie nigdy nie będzie bo Rosjanie z którymi tak sie bratał Tusk pocięli wrak i już - do czego nota bene Tusk się przysłużył bo zamiast żądać międzynarodowego śledztwa zaufał Rosjanom
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #17
bo Macierewicz nie opublikował swojego raportu

hahaha Czekasz na niego jak na zbawienie? hahaha

pocięli wrak

A propo - a dlaczego Rosjanie nadal mają wrak? Czyż PIS nie obiecywał że go odzyska i krytykował PO? No i co?

bo zamiast żądać międzynarodowego śledztwa zaufał Rosjanom

PiS od 5 lat nie może wydębić wraku a ty opowiadasz bajeczki o śledztwie międzynarodowym. Proszę, my naprawdę nie jesteśmy gimbazą. hahaha
KorkiTaczer - | 114
17 Jul 2020 #18
Odcinek 1 - Chamstwo i buta

No tak, wyzywanie Konfederacji od nazioli (a nawet radosne popierdywanie o delegalizacji), a potem skamlanie o ich głosy to chyba dobry przykład. Ciekawe czemu się nie udało? I wywalenie niepełnosprawnej z fundacji zarządzanej przez radną PO...za poparcie Dudy.

Odcinek 2 - obsesyjne kławstwa

3x15, obniżanie podatków, elektrownia atomowa (do 2020), nie będzie 67+(a po wyborach - walcie się na ryj wieśniaki), na 500+ "piniendzy ni ma i ni bendzie" (wybierz Rafałka to "dorzucim" jeszcze "dwiście"), imigranci (raz tak, raz nie), popieramy lgbt/nie popieramy lgbt itd itp. I na koniec: wystawienie do wyborów zakompleksionego facecika w butach na obcasie i gorseciku, rano udającego obrońcę gejów, a wieczorem narodowca...

Zaraz, zaraz, ale to chyba nie pisiory?
Kochany małpiszonku, te swoje miażdżące przykłady możesz dopasować do każdej partii w "tenkraju", nie wspominając o nieboszczce PO.
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #19
No tak, wyzywanie Konfederacji od nazioli

Jeśli to miało miejsce, to były pojedyncze zdarzenia. Tak jak różne wypowiedzi ludzi Platformy na temat PiSu czyli Dorżnąć watahę itp. Ale to było ostro krytykowane przez PiS i PO się nie cieszyła że jej ludzie tak chlapią. Natomiast PISowcy walą aroganckim zachowaniem i natychmiast się nawzajem rozgrzeszają. Przykład daje sam Prezes: mordy zdradzieckie, itp. Jak Prezes tak robi, to znaczy że tak można i trzeba - taki przekaz idzie do Pisowskiego ludka.

Dlatego bardzo nam schamiała Polska za PiSu.

cdn
KorkiTaczer - | 114
17 Jul 2020 #21
Jeśli to miało miejsce

Jprd chłopaku, jaki ty masz zryty beret przez propagandę nieboszczki PO. A co najgorsze, nie słuchałeś uważnie "nowego symbolu Solidarności". Chyba, że on jest takim "pojedynczym zdarzeniem". Borysław poleci ci za to po premii.

Dlatego bardzo nam schamiała Polska za PiSu.

Lubię takie wstawki. Sam je wymyślasz, czy dostajesz na sms-a ;)
OP pawian 222 | 23,645
17 Jul 2020 #22
Nie noszę beretów. Zwłaszcza moherowych. hahaha
A o co chodzi z tym symbolem Solidarności bo nie kumam zupełnie.
A kto to Borysław bo nie kumam do końca..

Wolałbym żebyś pisał jakimś ludzkim językiem a nie jakąś patologią. hahaha

Lubię takie wstawki. Sam je wymyślasz, czy dostajesz na sms-a ;)

O, miło mi że Ci zaimponowałem. hahaha Część wymyślam, część wymyśla moja rodzina, a resztę dostaję. hahaha
Ironside 53 | 12,406
17 Jul 2020 #23
to są tylko twoje opinie - i to wszystko na ten temat

To prawda. On nie widzi roznic pomiedzy faktem a opniom, pomiedzy zdarzeniem a jego ocena.

Nie noszę beretów. Z

Buta i pogarda dla ludzi lewakow - moherowe berety, ciemnogrod faszysci itp, klamsta za duzo by je zliczyc, jak rzadzili to tylko jedno mieli do powirdzenia opozycji, wygrajce sobie wybory to sobie bedzie rzadzic. To teraz morda w kubel!

PIS to raczej centrum nie lewica.
Spike31 3 | 1,813
17 Jul 2020 #24
Ale z PiSem jest łatwo. Poniewaź główny nacisk kładą na obyczajowy konserwatyz

PiS nie jest prawica sensu stricto.

Spelniaja spora czesc wymogow jesli chodzi o konserwatyzm obyczajowy ale maja powazne braki gdy spojrzymy na wolnosci obywatelskie (posiadanie broni przez obywateli) czy wolnosc gospodarcza Polakow (rozdmuchana biurokracja, wysokie podatki, absurdalnie niska kwota wolna od podatku w wysokosci ~3000PLN rocznie, dla porownania w UK £12 5000 czyli ~62 000PLN rocznie ).

Prowadza rowniez szeroko zakrojone programy socjalne zasilane z budzetu panstwa co jest rowniez spoleczno-politycznym programem lewicowym.

Czytajac wypowiedzi takich politykow jak np: Leszek Miller, czesto dochodze do wniosku ze gdyby tylko PiS powiedzial ze PRL byl "cacy" a nie "be" i gdyby nie usuwali z waznych stanowisk panstwowych [post]komunistycznych aparatczykow oraz nie obnizyli emerytur dla SB-ekow to mieliby ich pelne poparcie.
gumishu 13 | 6,134
18 Jul 2020 #25
PO się nie cieszyła że jej ludzie tak chlapią

ty chyba w jakimś alternatywnym świecie żyjesz - i komunikujesz się z nami przez to forum :)
gumishu 13 | 6,134
18 Jul 2020 #26
jak mi znajdziesz jedną wypowiedź polityka PO, który krytykował ten tekst Sikorskiego o dożynaniu watahy to nie będę się przez 2 tygodnie na tym forum odzywał

PO się nie cieszyła że jej ludzie tak chlapią

OP pawian 222 | 23,645
18 Jul 2020 #27
wygrajce sobie wybory to sobie bedzie rzadzic. To teraz morda w kubel!

Słusznie ale w normalnym kraju. Też Ci to mówiłem kilka lat temu jak PiS był opozycją a ty się rzucałeś że mają prawo demonstrować i donosić na rząd Tuska. :) Tyle że PO nie łamało konstytucji i prawa Europejskiego. Dlatego nie będzie mordy w kubeł, będzie darcie mordy i opór na maksa. hahaha

To prawda. On nie widzi roznic pomiedzy faktem a opniom, pomiedzy zdarzeniem a jego ocena.

To ciekawe że robisz ten popularny błąd który widzę w coraz większych ilościach w internecie: opiniom. Dawniej był rzadszy.

Spelniaja spora czesc wymogow jesli chodzi o konserwatyzm obyczajowy

A ponieważ był to główny element ich kampanii, więc zwijmy ich prawicą lub pseudo-prawicą co na jedno wychodzi.

jak mi znajdziesz jedną wypowiedź polityka PO, który krytykował tekst Sikorskiego o dożynaniu watahy to nie będę się przez 2 tygodnie na tym forum odzywał

hahaha ty cwaniaku, wyjeżdżasz na urlop dwutygodniowy więc i tak Ci wszystko jedno.

Nie znajdę teraz po tylu latach ale pamiętam atmosferę zażenowania tą wypowiedzią.

Zresztą nieważne, moi drodzy, co powiedział chamskiego Sikorski albo Niesiołowski, jeszcze gorsze chamidło ale on miał rodowód prawicowy więc można to zrozumieć. To wszystko jest nieważne bo to nie PO uczyniło sobie obronę wartości chrześcijańskich najważniejszym priorytetem.

A jak pogodzić chamstwo i butę PiSu z wartościami których broni jak Jaruzelski socjalizmu, może mi ktoś powie?
OP pawian 222 | 23,645
18 Jul 2020 #28
To wszystko jest nieważne bo to nie PO uczyniło sobie obronę wartości chrześcijańskich najważniejszym priorytetem.

i w ten sposób przypadkiem przeszliśmy do:

Odcinek 3 - faryzejska moralność i fałszywe wartości chrześcijańskie

krótko mówiąc, modli się pod figurą a diabła ma za skórą. Prawica pełna jest nieskazitelnych moralnie jednostek, którzy mocni są tylko w gębie bo przyzwoitością nie grzeszą. Ale za to moralizują i pouczają innych.

Np.
Radny PiS bije i wyzywa żonę ale na mszy jest.
Poseł PiSu, katolicki fundamentalista, zdradza żonę a gdy kochanka zachodzi, chce ją zmusić do aborcji.
Poseł PiSu zdradza żonę z kobietą poznaną na miesięcznicy smoleńskiej. hahaha Ale twardo broni "rodziny polskiej przed zniszczeniem"
Pani Marta ma trzeciego męża/partnera, będąc jeszcze z pierwszym miała już dzieci z drugim. Ale u Rydzyka występuje.
Pan Kurski unieważnia sobie pierwszy ślub kościelny żeby wziąć drugi.
Prawica nienawidzi LGBT chociaż jako chrześcijanie mają kochać swego bliźniego, i wybaczać mu 77 razy jak zajdzie potrzeba.
PiS nie spieszy się żeby badać przypadki pedofili wśród kleru.
Prawica z wściekłością zareagowała na pomysł umieszczenia w Polsce uchodźców, także chrześcijan wygnanych z Syrii.

Byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego..

itp itdIronside 53 | 12,406
18 Jul 2020 #29
opiniom.

pewnie za lat 40 to bedzie norma i ludzie nie beda uzywac e lub a .

Słusznie ale w normalnym kraju

post-PRL nie jest nromalenym krajem, i jeszcze troche potrwa zanim bedzie. Pierwszy krok oderwanie pseudo-elyty postPRLu of koryta i rzadow. A fikacie, jak bedzie z bardzo podskakiwac to was sie wytnie.
OP pawian 222 | 23,645
18 Jul 2020 #30
pewnie za lat 40 to bedzie norma i ludzie nie beda uzywac e lub a .

Bardzo możliwe. Język to żywa istota która ewoluuje.

A fikacie, jak bedzie z bardzo podskakiwac to was sie wytnie.

Zapomniałeś dodać - Heil Hitla!! bubuhahahaha
Hej, a nie lepiej potraktować nas gazem???

PS. Czyż to nie wspaniały przykład obłudy chrześcijanskiej prawicy? W wielu postach Iron bronił tzw wartości. A tu zonk - wartości pana Irona ulegają kompletnej dezintegracji w zetknięciu z dupą pawiana. hahahahaha

Dzięki, czekałem na takie coś i się nie zawiodłem. hahaha


Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą