The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,390

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #61
Wszystko to przeminęło z wiatrem ("Gone with the Wind")

Nic dodać, nic ując. Mądrze powiedziane. Czyli krótko mówiąc, zawracanie kijem Wisły.

Tylko widzisz, antygejowskie postawy i pseudo obrona wartości to jest sens ich życia. Bez nich ich życie by się rozpadło. Jeden za sens życia uważa zbieranie znaczków, inny zaliczanie babek, inny uprawę ogródka, inny zdobycie tytułu profersora, inny budowę domu i zasadzenie drzewa itp itp. Prawica zajmuje się gejami bo takie jest ich hobby - gdyby im tego zakazać i to skutecznie - byliby bardzo nieszczęśliwi.

kumpelek ze Szwecji albo innej Holandii,

Nie, Iron jest Brytolem, używa dużo slangu i kolokwialnego brytyjskiego.
Spike31 3 | 1,813
22 Jul 2020 #62
Nie zabronisz dzieciom chodzić do szkoly

To rodzic powinien decydowac o tym czego powinno sie uczyc jego dziecko. Kropka. Jesli chce demoralizowac swoje dziecko nauka masturbacji przed podstarzalych dewiantow w szkolach to musi to sam pisemnie oznajmic.

Nota bene, obecny system edukacyjny masowo produkuje cwierc-inteligentow, i wolalbym zastapic go wszedzie gdzie jest to mozliwe szkolnictwem prywatnym o wyzszym poziomie i standardach wymuszanych przez wolny rynek. Oraz o wyzszej kontroli rodzicow nad programem edukacji. Jest to oczywiscie zadanie dlugookresowe wymagajace glebokich zmian strukturalnych ale juz postepuje.

ourkids.net/pl/prywatne-szkolnictwo-w-polsce-raport-our-kids-media.php

Tzw. porządek cywilizacyjny zmienia

Mowie o porzadku Chrzescijanskim ktory lezy u podstaw powstania panstwa polskiego.
OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #63
To rodzic powinien decydowac o tym czego powinno sie uczyc jego dziecko.

oops, albo to robisz specjalnie, czyli udajesz Greka, albo faktycznie nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Widać że nie masz dzieci. hahaha Miałem na myśli że dzieci edukują się nawzajem w szkole. Do dzisiaj pamiętam jak drugoroczni uczniowie w mojej podstawówce z zapałem opowiadali nam, młodszym, różne ciekawe rzeczy. Albo opisywali filmy dla dorosłych na które się wkręcili. Albo jeden przyniósł długopis ze zdjęciami w środku. itp itd.

Temu nie zapobiegniesz i dzieci będą wyedukowane tak czy inaczej.
Spike31 3 | 1,813
22 Jul 2020 #64
Do dzisiaj pamiętam jak drugoroczni uczniowie w mojej podstawówce z zapałem opowiadali nam

Jest wielka roznica miedzy naturalnymi rozmowami chlopakow "o tym co dziewczynki maja pod spodnicami" a pomiedzy dewiantem postawionym na pozycji autorytetu (nauczyciela) oficjalnie uczacym o tym ze dwoch 'tatusiow' to normalna rodzina

PS: Slawomir Nowak byl zatrzymany a obecnie zostal juz aresztowany. Czekam na przedstawienie zarzutow i rozprawe.
Jesli Nowak zostanie oskarzony a nastepnie skazany za swoje przekrety to PiS zapunktuje nieco w moim prywatnym rankingu politycznym.

Powoli ujawnia sie takze dlaczego totalni tak sie obowiali reformy sadownictwa i tak sa jej przeciwni. "Za starych dobrych czasow" aresztowanie Nowaka byloby nie do pomyslenia...

wiadomosci.wp.pl/zatrzymanie-slawomira-nowaka-jest-decyzja-ws-aresztu-6534798406052640a
Lenka 5 | 3,403
22 Jul 2020 #65
Za starych dobrych czasow" aresztowanie Nowaka byloby nie do pomyslenia...

Ale pieprzysz...

I żeby uściślić, wolałabym dorosłego, bo takie bzdury jakie dzieci potrafią sobie naopowiadac to latami trzeba odkręcać

mowiacym klasie o tym ze dwoch 'tatusiow' to normalna rodzina

Niech będzie . Moje pytanie jest takie- jak myślisz co takiego się stanie, że to takie groźne? Jaki to Armagedon spadnie na społeczeństwo?
Spike31 3 | 1,813
22 Jul 2020 #66
Nie armageddon tylko powolna erozja podstawowych pojec i fundamentow cywilizacji lacinskiej ktora obowiazuje w Polsce.

Po prostu to nowe wydanie "rewolucji kulturalnej" postawilo sobie za zadanie zniszczyc stary porzadek swiata [Zachodniego], nie oferujac nic wartosciowego w zamian.

Mozna opisac to swojskimi slowami Owsiaka: "robta co chceta" - macie tylko same prawa a zadnych obowiazkow, wszystko jest dozwolone i wszystko jest relatywne...klasyczny symptom upadajacej cywilizacji pograzonej w dekadencji. Schemat powtarzajacy sie w historii od tysiacleci.

Nie rozumiem tylko dlaczego Polska w ramach "solidarnosci" ma podazac ta sciezka i sie dobrowolnie pograzac w ten sciek? Szczegolnie kiedy pod wzgledem splecznym i moralnym jest duzo zdrowsza niz Zachod.

Mieszkam i pracuje od jakiegos czasu "na Zachodzie" gdzie doszedlem do przekonania ze oprocz sporo wiekszych pieniedzy, w mojej specjalizacji, nie ma on mi juz nic wiecej interesujacego do zaoferowania. A kopiowanie zachodnich rozwiazan - oprocz niektorych klasycznych rozwiazan ekonomicznych ktore sa b.dobre - jest samobojstwem cywilizacyjnym i glupota w jednym.
Lenka 5 | 3,403
22 Jul 2020 #67
Nie armageddon tylko powolna erozja podstawowych pojec i fundamentow cywilizacji lacinskiej ktora obowiazuje w Polsce.

Ale w jaki sposób? Chodzi o to, że te dzieci nie będą negatywnie nastawione do homoseksualistów? Cywilizacja nie przetrwa jeśli 2% czy ile tam będzie miało prawo do otwartego życia że swoimi partnerami?
OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #69
Nie ma.
Będąc w NY robiłem zdjęcia u fotografa na Manhattanie. Na drugi dzień idę jakąś ulicą i co za traf w wielomilionowym mieście, widzę go z partnerem, idą za ręce i się przytulają. Wokół tłum ludzi, jak to na Manhattanie. Nikt nie zwraca uwagi. A to było 30 lat temu.

U nas od razu by ktoś zaczął wyzywać albo chciał się bić. Jestem nauczycielem, jednym z moich zadań w szkole jest zapobieganie agresji wśród uczniów. To mi się też przekłada na pozaszkolne sytuacje. Po prostu tak mam i koniec. Nie chcę żeby była agresja gdziekolwiek w Polsce przeciwko komukolwiek a niestety PiS i prawactwo cały czas ją nakręca i tym głównie żyją. Dla mnie to jest chore i nigdy się z tym nie pogodzę.

Hej, mam pomysł na odcinek 4! Wrodzona agresja prawactwa!! Hura! hahahah
KorkiTaczer - | 114
22 Jul 2020 #70
Uuuuurrrrraaaaa A będzie coś o Nitrasie i Giertychu? :)))
OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #71
Nie, przecież mówimy o zatwardziałych prawakach a Giertych się pokajał i zmienił. Jest teraz dobrym człowiekiem. hahaha

Aaa, Korki, a propo, zapomniałem Ci powiedzieć że smutno mi było jak nic nie pisałeś na temat odcinka 3, czyli fałszywych chrześcijan. hahahahaha Przemyśliwałeś głęboko??
Ziemowit 14 | 4,278
22 Jul 2020 #72
U nas od razu by ktoś zaczął wyzywać albo chciał się bić.

To prawda. Wystarczył niewielki sygnał ze strony władz urzędujących i pretendujących, czyli jednocześnie prezydenta i kandydata Dudy, gdy powiedział on, że LGBT to nie ludzie, a już jak z rękawa posypały się incydenty; nawet w Warszawie dopadli zaraz jakiegoś geja na ulicy, a przecież nie było to w szkole, w której opowiadałby o tym jak dobrze mieć dwóch tatusiów.

Tak oto wygląda w praktyce chrześcijańska cywilizacja zadomowiona w Polsce, która to Polska

pod wzgledem splecznym i moralnym jest duzo zdrowsza niz Zachod.

Mowie o porzadku Chrzescijanskim ktory lezy u podstaw powstania panstwa polskiego.

Czy atakowanie na ulicy obywateli o innej orientacji seksualnej przez typy podjudzane przez chrześcijańską władzę mieści się w chrześcijańskim porządku? Ba, czy to w ogóle mieści się w jakimkolwiek porządku?
OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #73
Tak oto wygląda w praktyce chrześcijańska cywilizacja zadomowiona w Polsce, która to Polska

Tak, też mnie uderzył ten zwrot Spike`a ale już nie zdążyłem go skomentować.
Według prawaków, gejizm to zgnilizna moralna ale dawanie w mordę i skopanie człowieka, to porządek chrześcijański. hahahaha
Mr Grunwald 33 | 2,177
22 Jul 2020 #74
@pawian
Dla mnie orientacje seksualne, nie jest sprawą publiczną lecz prywatną, jak ktoś wychodzi z tym publicznie i chce z tego robić politykę zamiast myśleć o bezdomnych, dzieci do zaadoptowania lub sytuacji państwa to mnie nie uspokaja. To polityka kopiowana od zachodu zupełnie nie potrzebnie, tylko po to abyśmy się kłócili zamiast iść do przodu!
Ziemowit 14 | 4,278
22 Jul 2020 #75
orientacje seksualne, nie jest sprawą publiczną lecz prywatną

No właśnie ten zaatakowany gej praktykował prywatnie, a nie publicznie...
Mr Grunwald 33 | 2,177
22 Jul 2020 #76
@Ziemowit
Jak na ulicy to raczej publicznie... Nie mów mi że włamali się do jego domu?
Ziemowit 14 | 4,278
22 Jul 2020 #77
Na ulicy to go pobili czy też przymierzali się do pobicia; facet stał sobie po prostu na przystanku tramwajowym.

Widać od razu, że nie mieszkasz w Polsce, tylko na zgniłym Zachodzie, rzekomo stojącym moralnie niżej od Polski, skoro nawet nie przyszło Ci do głowy że można kogoś próbować pobić na ulicy za to, że jest gejem.
Mr Grunwald 33 | 2,177
22 Jul 2020 #78
@Ziemowit
Nigdy nie ukrywałem gdzie mieszkam. Jest na moim profilu napisane

I nie prowokował?
Ziemowit 14 | 4,278
22 Jul 2020 #79
Nie sprawdzałem na profilu, tylko domyśliłem się po Twoim komentarzu.

Oczywiście, że nie. Tutaj jest to nie do pomyślenia, żeby geje prowokowali kogoś na ulicy. Sądząc po opisywanych incydentach, raczej czują się zastraszani i zmykają chyłkiem. Znowu widać, że mieszkasz na moralnie zgniłym Zachodzie. Propaganda rządowa maluje gejów jak jakieś monstra, które atakują nasze biedne dzieci, niemalże gwałcą je na ulicach. Tu na tym forum tacy ludzie jak Spike podają to dalej; wszyscy oni malujący taki obraz działają w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Osiłków gotowych dać w mordę każdemu, kto się "nie tak" w Polsce wyróżnia, jest wielu. Ostatnio opisywano incydent w Wieliczce, gdy czepianio się czarnego Nigeryjczyka, Bogu ducha winnego, w autobusie. Murzyn wysiadł na przystanku, osiłki za nim. Ale wysiadł też za nimi nasz polski, biały nauczyciel, który czuł co się święci w tym bogobojnym, chrześcijańskim i polskim mieście Wieliczka (znanym z kopalni soli). Kolesie zaczęli się na przystanku czepiać Murzyna o to, że jest czarny, więc nauczyciel stanął w tegoż obronie. Wtedy kolesie czepili się nauczyciela i jemu to spuścili łomot. Potem nauczyciel uciekł do pobliskiego sklepu po pomoc, ale stamtąd wyprosiła go sprzedawczyni, mówiąc aby wyszedł, bo krwawi i pobrudzi podłogę. Potem przyjechała policja, ale dzielni kolesie, zapewne polscy żarliwi patrioci, uciekli, albowiem na szarpanie się z policją zabrakło im już odwagi.

Obraz chrześcijańskiej Polski malowany tutaj przez Spike'a wprost z Londynu jest wysoce nieprawdziwy, Mr. Grunwald. To już pod Grunwaldem było chyba lepiej ...
OP pawian 222 | 23,756
22 Jul 2020 #80
więc nauczyciel stanął w tegoż obronie.

No właśnie, tacy jesteśmy. First to Fight. hahaha
Spike31 3 | 1,813
22 Jul 2020 #81
@Lenka jestem za tolerancja ale nie za publiczna afirmacja homoseksualizmu (i dodatkowo agitacja w szkolach publicznych). To sa dwie rozne rzeczy.

Nie chcę żeby była agresja gdziekolwiek w Polsce przeciwko komukolwiek

W takim razie nie powinienes popierac agresywnych organizacji LGBT, ktore z preferencji seksualnych robia polityke.

Umiarkowani homoseksualisci czesto nie popieraja ich postulatow. Kilka lat temu gdy dwaj znani homoseksualisci Dolce i Gabbana* wypowiedzieli sie przeciw adopcji dzieci przez homosekualistow

"I am opposed to the idea of a child growing up with two gay parents... A child needs a mother and a father."

to wylal sie na nich niewyobrazalny tzw. hejt srodowisk "postepowych"

breitbart.com/europe/2015/03/15/sir-elton-john-calls-for-boycott-of-dolce-gabbana-after-gay-families-branded-synthetic/

Ba, czy to w ogóle mieści się w jakimkolwiek porządku?

Jak najbardziej: to sie miesci w porzadku muzulmanskim, gdzie homoseksualistow tradycyjnie sie kamienuje. "Postepowi" ktorzy chca zrobic w Europie multikulti z wydatna muzulmanska wkladka zdaja sie tego nie zauwazac. Czy raczej maja przykazane tego nie zauwazac, poniewaz rozwalenie tradycyjnego porzadku europejskiego jest priorytetem i wszyskie rece na podklad. A potem sie zobaczy...
Ironside 53 | 12,487
23 Jul 2020 #82
zakompleksiony

Zakompleksiony to jest jestes ty z gadaniem o 19th czy 20th wieku. Co za prostakolinine podejscie, na kolanach do zachodu bo tam wiedza lepiej. Ty debilu ty!

organizacji LGBT,

Do nich postaczkow zaadupia nie dociera, nie rozumieja o czym mowisz.

kogoś próbować pobić na ulicy za to, że jest gejem.

A co myslisz, ze to tylko w Polsce? W kraju jak narazie nikigo nie zablii za inny kolor skory czy rase, a na 'zachodzi' tak! I co teraz ci sie switopgload rozsypal biedaku ty!
Mr Grunwald 33 | 2,177
23 Jul 2020 #83
@Ironside
Proszę nie eskalować wojny Polsko-Polskiej niepotrzebnie. Mamy obowiązek o niej dbać

@Ziemowit @pawian
To dobra rycerska postawa panowie, chuligani którzy kwestionują spokój i porządek Rzeczpospolitej powinni być ukarani. Pytanie tylko przez kogo?
Lenka 5 | 3,403
23 Jul 2020 #84
jestem za tolerancja ale nie za publiczna afirmacja homoseksualizmu (i dodatkowo agitacja w szkolach publicznych). To sa dwie rozne rzeczy.

Tolerancja nie bierze się znikąd. I jeśli faktycznie społeczeństwo toleruje homoseksualistów to czemu dzieciom nie powiedzieć, że to nie są źli ludzie ?

I co rozumiesz poprzez publiczną afirmację? I w jaki sposób taka afirmacja przyczyniłaby się do rozpadu cywilizacji łacińskiej?
Spike31 3 | 1,813
23 Jul 2020 #85
I w jaki sposób taka afirmacja przyczyniłaby się do rozpadu cywilizacji łacińskiej?

Podstawa cywilizacji Chrzescijanskiej jest szczegolny stosunek do rodziny i sakramentu malzenstwa jako zwiazku kobiety i mezczyzny ktorego owocem jest potomstwo. Zniszczmy podstawe a runie cala budowla. Oczywiscie bedzie to proces stopniowy i dosc powolny ale na pewnym etapie wlasciwie nieodwracalny

nie dociera, nie rozumieja o czym mowisz.

Trzeba tlumaczyc. Zanim pomieszkalem troche na "Zachodzie" takze nie zdawalem sobie sprawy jak daleko juz to zaszlo, jakie spustoszenia poczynilo w umyslach i jak zgubna jest ideologia neomarksizmu ubierajace agresywna indoktrynacje w szaty "tolerancji".

Polska jest tutaj wyspa normalnosci lecz nie wszyscy to doceniaja, niektorzy nawet uwazaja to za symbol naszego "zacofania"...

I co rozumiesz poprzez publiczną afirmację?

To:

gumishu 13 | 6,134
23 Jul 2020 #86
Ostatnio opisywano incydent w Wieliczce

czy ty zdajesz sobie sprawę, że PiS nikogo nie nakłania do agresji - zwłaszcza do zachowań rasistowskich - a z tym LGBT też nie nakłaniają do agresji tylko niechcący atmosferę nieakceptacji stwarzają - ja myślę, że oni nawer sobie z tego jeszcze sprawy nie zdają
Ziemowit 14 | 4,278
23 Jul 2020 #87
PiS nikogo nie nakłania do agresji - zwłaszcza do zachowań rasistowskich

Nie obwiniałem o to PiS-u. Nie sądzę aby PiS aprobował kiedykolwiek zachowania rasistowskie. Pokazywałem raczej fałszywe przekonania o tym, że Polska bulgocze wartościami chrześcijańskimi, co usiłuje nam tu wciskać Spike. Otóż nie bulgocze, wybryki takie jak opisałem zdarzają się nie rzadko, znaczna część z nich nie jest w ogóle nigdzie zgłaszana. Gdyby nie ten nauczyciel, sprawa nie ujrzałaby światła dziennego; poturbowaliby w najlepszym przypadku tego Nigeryjczyka, a on (nie mówił nawet po polsku) nigdzie by tego nie zgłosił. Zwróć też uwagę na zachowanie sprzedawczyni w sklepie, która wolała mieć czystą podłogę niż udzielić pomocy poszkodowanmu i krwiacemu nauczycielowi. O to też nie obwiniam PiS-u ani Konfederacji. Ale popatrz tylko jak ewoluowały wartości chrześcijańskie w tym kraju skoro czystość podłogi jest ważniejsza niż pomoc bliźniemu. A Spike ciągle tylko o wartościach chrześcijańskich, rzekomo wyższych w Polsce niż na zgniłym Zachodzie, gdzie on teraz tłucze kasę. I ciągle tylko o obronie cywilizacji łacińskiej, rzekomo zagrożonej przez LGBT. Jak my możemy bronić cywilizacji łacińskiej, gdy u nas zaraz rusza się na gejów, gdy tylko władza chrześcijańska lekko ludzi podjudzi, choćby tylko w sposób niezamierzony. Chyba że natym ma polegać jej obrona. Zgadzam się, że nie było intencją PiS-u wywoływanie krucjaty przeciwko LGBT, choć uśpionie demony zostały obudzone. Potem Duda się z tego wycofał zapraszając przedstawicieli środowisk LGBT do Pałacu na rozmowę i chwała mu za to.

A co Ty myślisz o przestrzeganiu wartości chrześcijańskich w przypadku Jacka Kurskiego, byłego prezesa TVP, a i teraz ważnej persony tamże, któremu unieważniono właśnie ślub kościelny po 24 latach małżeństwa, owocem którego jest troje, teraz już dorosłych, dzieci? Jego ślub z nową wybranką zaszczycił podobno nawet sam prezes Jarosław Kaczyński.

W podkarpackiem - które jak wiesz złośliwi proponują przemianować na "kaczyńskie" - już zaczęli się burzyć i jakieś tamtejsze stowarzyszenie chrześcijan pisze petycję do Kościoła z żądaniem wyjaśnień, jak taki numer jest w ogóle możliwy w naszym bogobojnym kraju (może Spike zna odpowiedź?). Wystarczy przypomnieć, że marszałek Józef Piłsudski wykonał podobny manewr, ale on w tym celu zmienił najpierw wyznanie na protestanckie, legalnie się rozwiódł w tym wyznaniu, wziął ślub z nową partnerką, po czym spokojnie wrócił na łono Kościoła czysty nieomalże jak Dziewica Nazareńska.

I tak powoli dochodzimy do wniosku, że przed wojną ludzie w Polsce byli znacznie bardziej prawi (i sprytni) niż obecnie, a wartości chrześcijańskie nie musiały być w taki sposób wystawiane na szwank jak w naszych czasach. Ale czy Jacek Kurski mógły się zdobyć na zmianę wyznania? No raczej nie, przecież do tego trzeba być marszałkiem Józefem Piłsudskim.
Ironside 53 | 12,487
23 Jul 2020 #88
Proszę nie eskalować wojny Polsko-Polskiej niepotrzebnie.

To niestety nie jest wojna polsko-polska tylko wojna sowiecko-polska. Kulturowi sowieci kontra Polacy.

Polska bulgocze wartościami chrześcijańskimi,

Bulgocze co sam podales w swoim przykladzie. Ten nauczyciel stana w obronie N. To ze sa jakies mety czy inna bandytka to jest wszecie, nie po tym ocenia sie spolczenstwo. To jest nihlizm czy negatwizm, totlitaryzm kulturowy czyli agresia progressismu, ktory twierdzi ze jedna czarna owca przkresla co robi 99 owiec. lol
gumishu 13 | 6,134
23 Jul 2020 #89
A co Ty myślisz o przestrzeganiu wartości chrześcijańskich

nic nie myślę :) myślę że TVP pod rządami Kurskiego zamalowała się do kąta (np kąta disco polo) oraz że prawdopodobnie PiS wtopił na całej linii z nowym budżetem unijnym ale boi się do tego przyznać
Ironside 53 | 12,487
23 Jul 2020 #90
Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą?
To powinno byc - Dlaczego nie po drodze nam z Polakami?
odp: bo jestescie sowietami, z polska lewica mozne sie nie zgadzac, ale dogadac sie mozna z sowietami nie. Problem w tym, ze polska lewica to PiS. Innej nie ma.


Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą