The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,367

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


GefreiterKania 25 | 1,102
9 Mar 2023 #1,351
Pawian, jesteś inteligentnym gościem - ogarnij się i zacznij odróżniać rzeczy, które mówię na serio od tych, które mówię po to żeby Cię wkurwić.
Kashub1410 5 | 588
9 Mar 2023 #1,352
@GefreiterKania
Prawicowe jedynie w formy wojny kulturowej, głównie.

Wzrost cen mieszkań i tak się dzieje nawet bez tego (co się opłaca).

To co by mi się spodobało to właśnie wsparcie jakieś, ale najchętniej bez rozdawnictwa. (Przywilej dla banków w formie tworzenia własnej waluty na przykład, zamian za niskie lub żadne oprocentowanie w pewnych wypadkach).

Pytanie czy banki by się na to zgodziły,

Inna sprawa że propozycje innowacyjności i technologii by się przydała w sprawach budowy i inwestycji tanich rozwiązań samochodowych, motocyklowych, budowy domów itd. Projekty kursów od budowy domów, tworzenie seriali telewizyjnych pod kątem grupy mężczyzn budują domy jedynie z drewna a po zakończeniu domów, pojawia się grupa kobiet które oceniają domy według własnych zachcianek.
Korvinus 1 | 601
9 Mar 2023 #1,353
Wszyscy mówią o krachu mieszkaniowym od lat. Przeciętnego Kowalskiego na mieszkanie już nie stać, ale stać za to np. takich szwedzkich czy niemieckich inwestorów, bo dla nich to i tak tanio. Kupują w tysiącach, od ręki i za przysłowiową gotówkę a ceny nadal rosną. I szybko to się nie zmieni.

A raz kupionego Niemiec nie odsprzeda, tylko wynajmie.
GefreiterKania 25 | 1,102
9 Mar 2023 #1,354
Przeciętnego Kowalskiego na mieszkanie już nie stać

Przesadzasz. Nie znam nikogo wśród swojej rodziny i znajomych, kto nie miałby swojego mieszkania lub domu. Oczywiście część z nich (tych mniej zaradnych) nadal spłaca kredyty, zresztą to zależy też od wieku, ale mieszkają "na swoim" i nie jęczą. Jak kogoś na mieszkanie rzeczywiście nie stać, to niech wynajmuje - tak jak dzieje się to na całym świecie. Tylko w Polsce panuje przekonanie, że własna nieruchomość każdemu się po prostu z automatu należy, niezależnie od dochodów, pracowitości itp. Zresztą Polska, z całym swoim systemem TBSów i mieszkań socjalnych, i tak jest bardzo hojnym państwem pod tym względem.
Lenka 3 | 3,078
9 Mar 2023 #1,355
Jak kogoś na mieszkanie rzeczywiście nie stać, to niech wynajmuje . Tylko w Polsce panuje przekonanie, że własna nieruchomość

A potem chcecie, zebu sie dzieci rodzily...

Zresztą Polska, z całym swoim systemem TBSów i mieszkań socjalnych, i tak jest bardzo hojnym państwem pod tym względem.

Nie jest.
GefreiterKania 25 | 1,102
9 Mar 2023 #1,356
A potem chcecie, zebu sie dzieci rodzily...

Dzieci rodziły się w Polsce międzywojennej i za komuny, kiedy mieszkań było jeszcze mniej, a ogólne warunki życia zdecydowanie gorsze. Fakt, że rodzi się mniej dzieci wynika ze zmian w mentalności ludzi, a nie z kwestii materialnych. Mam wielu znajomych, którzy materialnie są zabezpieczeni do n-tego pokolenia, a dzieci i tak nie chcą mieć - z wygody, egoizmu i inaczej poukładanych priorytetów życiowych.

Mieszkania wynajmuje się na całym świecie. W Polsce tylko 4% ludzi mieszka w wynajmowanych lokalach - w Niemczech jest to 41%. Czyli co? W Niemczech mają dziesięć razy gorzej niż w Polsce? Oczywiście, że nie. Po prostu tam rozumieją, że nie każdy może posiadać własną nieruchomość na własność, a w przypadku słabiej zarabiających wynajem jest naturalną opcją i nie ma w tym nic złego. Powinno się więcej budować na wynajem, tak żeby ceny wynajmu spadły, a nie brnąć na siłę we wciskanie wszystkim ludziom kredytów mieszkaniowych.

Nie jest.

To skąd te ponad 600 tysięcy lokali socjalnych i mieszkań komunalnych w zasobach miast polskich? Generalnie uważam, że powinniśmy iść w stronę systemu niemieckiego.
OP pawian 202 | 21,091
9 Mar 2023 #1,357
Pawian, jesteś inteligentnym gościem - ogarnij się i zacznij odróżniać rzeczy, które mówię na serio od tych, które mówię po to żeby Cię wkurwić.

Więc jesteś taki rozdwojony. Mówisz partia, a myślisz Lenin. Mówisz Lenin, a myślisz partia. hahahaha

To w sumie bardzo ciekawe. W innych tematach też tak masz. Np. tak naprawdę popierasz prawo do aborcji a jak mówiłeś inaczej to po to żeby nas wkurzyć. Spoko. :):):)
OP pawian 202 | 21,091
9 Mar 2023 #1,358
z mojej perspektywy rządy PiS to była sielanka i raj (i mam nadzieję na ich reelekcję) - masz jeszcze jakieś pytania?

Tak, mam pytania - dwa na razie:

1
co sądzisz o prawackich aferach finansowych - prawacy doją ile się da i gdzie się da.
Np.
fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/operacja-czarny-wegiel-partia-republikanska-miala-wypompowac-pieniadze-z-ncbr-przed-wyborami,1139153.html

Jacek Żalek o tym systemie miał osobiście opowiedzieć śledczym. Miał ujawnić, że w trakcie rozmów kierownictwa NCBR ustalano, "jak zabezpieczyć finansowanie po ewentualnych przegranych wyborach Partii Republikańskiej" i jak "dogadywać się z ludźmi w spółkach, którzy mogą przetrwać zmianę władzy i zagwarantować zabezpieczenie środków dla partii". Akcji nadano nawet kryptonim "Czarny węgiel", a szefa republikanów Adama Bielana nazywano "sponsorem". (tvn24.pl)

2.
czy czytałeś co Kania napisał o takich jak wy w poście 1346 i co o tym sądzisz?
Korvinus 1 | 601
9 Mar 2023 #1,359
Jak kogoś na mieszkanie rzeczywiście nie stać, to niech wynajmuje

Uh-huh.

olx.pl/d/oferta/pokojik-do-wynajecia-CID3-IDT6LGt.html

To nawet nie pokój jest, a szafa
Dziki kapitalizm lat 90. zaszczepił w domorosłych kamienicznikach całkowity brak elementarnego wstydu i wyzucie z empatii - no nie po to człowiek przenosi się z Piździszewa do Wrocławia, żeby gnić w fabryce paróweczek i przyłazić do 'pokoju' wielkości dwóch trumien tylko się przespać pięć godzin.

Mamy rok 2023, a nie 1923, i powinno się aspirować do standardów wiedeńskich, a nie moskiewskich.
OP pawian 202 | 21,091
9 Mar 2023 #1,360
Gumi, dodatek z ostatniej chwili dla Ciebie:
- To pompowanie jest wszędzie i wszystkimi kanałami PiS wysysa państwo - uważa Hanna Gill-Piątek, posłanka niezrzeszona. - To jest dopiero wierzchołek góry lodowej. My nie mamy zielonego pojęcia, ile tak naprawdę oni kradli przez te siedem lat - dodaje posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.
GefreiterKania 25 | 1,102
10 Mar 2023 #1,361
To nawet nie pokój jest, a szafa

Dlatego właśnie napisałem, że powinno się budować więcej na wynajem. Jeżeli będzie powstawało więcej nieruchomości na wynajem, to i ceny spadną i standard z czasem też się podniesie. Natomiast to, że istnieje w naszym kraju patowynajem, podobnie jak patodeweloperka, to już jest inna kwestia. Wszystko to nie zmienia faktu, że polskie podejście "za wszelką cenę na swoim" w przypadku ludzi, którzy oboje zarabiają jakieś marne 4 tysiące na rękę i ładują się w kredyty na 25 lat (25 lat wegetacji przy takich zarobkach i konieczności spłaty kredytu), bo "rodzina na swoim", "lepiej płacić kredyt niż wynajmować" itp. to jest po prostu nierozsądne, odbija się na zdrowiu tych ludzi i zmniejsza mobilność siły roboczej.
jon357 71 | 21,098
10 Mar 2023 #1,362
że powinno się budować więcej na wynajem.

Pod warunkiem, że będzie od miasta lub od spółdzielni mieszkaniowych, jest pozytywny krok.
Lenka 3 | 3,078
14 Mar 2023 #1,363
"lepiej płacić kredyt niż wynajmować"

Oczywiście, że lepiej probowac miec swoje niż wynajmować prywatne. Zwłaszcza, że kwoty bywaja bardzo zbliżone. Tutaj przynajmniej w pewnym momencie już nie ma czynszu i na emeryturze może być łatwiej a i dzieci maja co odziedziczyć.

W Polsce tylko 4% ludzi mieszka w wynajmowanych lokalach - w Niemczech jest to 41%

Niemiecki rynek a Polski prywatny wynajem to dwa różne światy.

Nie byłoby takiego parcia na swoje gdyby te mieszkania były komunalne. Ale dostać się na liste to sztuka.
gumishu 13 | 6,112
16 Mar 2023 #1,364
To pompowanie jest wszędzie i wszystkimi kanałami PiS wysysa państwo - uważa Hanna Gill-Piątek,

oczywiście, że tak - bo Hanna Gill-Piątek to jest prokuratura i sąd w jednym, i jeszcze dziennikarka śledcza wyższych lotów
OP pawian 202 | 21,091
16 Mar 2023 #1,365
bo Hanna Gill-Piątek to jest prokuratura i sąd w jednym,

Aż tak to nie. Ale jest w opozycji która ma na oku złodziejstwo PiSu więc jak mówi że kradną to znaczy że kradną i już. :):):)

Jest więcej artykułów z takimi opiniami i jakoś PiS nie podaje do sądu ich autorów za kłamstwo.
gumishu 13 | 6,112
16 Mar 2023 #1,366
Jest więcej artykułów z takimi opiniami i jakoś PiS nie podaje do sądu ich autorów za kłamstwo.

nie podaje, bo więcej niż połowa obecnych sędziów jest PiSowi nieprzychylna (patrz kuriozalne wyroki w sprawie Frasyniuka, Kurdej-Szatan, niejakiej babci Kasi i ostatnio w sprawie zakłócania mszy świętych i pewnie wielu innych) - nawet jeśli PiS ma wielu ludzi w Sądzie Najwyższym używanie jego autorytetu na takie insynuacje osłabiłoby ten autorytet i wmieszało w codzienną polityczną nawalankę
OP pawian 202 | 21,091
16 Mar 2023 #1,367
bo więcej niż połowa obecnych sędziów jest PiSowi nieprzychylna

Czyli to oznacza że są sprawiedliwi i bronią prawdy. PIS to przecież nałogowi kłamcy - Pinokie. :):):

Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.