The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,383

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


OP pawian 222 | 23,646
30 Jul 2020 #151
Zawsze bohaterem tych, lektur jest władczy samiec, nierzadko w typie słodkiego brutala,

hahaha
Aleś się uwziął na te romanse i silnych samców. Przecież już w zeszłym roku w inny wątku Ci udowodniłem z tytułami że część tych książek jest o poszukiwaniach mądrych delikatnych samców. Nie pakuj wszystkich kobiet do jednego wora z władczym samcem bo to po prostu zafałszowanie sytuacji.

Pawian, na litość boską, opanuj się!

Jestem opanowany. Niestety, jako nauczyciel jestem też psychologiem. I czytałem Szekspira: są rzeczy na niebie i ziemi o których nie śniło się filozofom, drogi Horacjo. hahaha

Spytaj Lenki czy tęskni za typem słodkiego brutala to Ci odpowie tak że Ci w pięty pójdzie. hahaha

Słowem, czuły barbarzyńca. I to miałoby być biologiczne podłoże

Ależ to wszystko zostało wymyślone na potrzeby wygodnickich facetów którzy od wieków wmawiają kobietom że mają się podporządkować silnym samcom. W ten sposób łatwiej je kontrolować. Ziem, opanuj się. Nie idź tą drogą!! hahahaha
Mr Grunwald 33 | 2,168
30 Jul 2020 #152
@pawian
Jeżeli chodzi o sprawę małżeństwa to jest ono uzasadnione w piśmie świętej ale patrząc na tradycję (myśl technologię) pierścionka małżeńskiego to zostało stworzone względem zabójstw między facetami którzy kłócili się o tą samą kobietę... I to było w sytuacji mieszczańskiej, bo na wśi to była kontrola społeczna i każdy wiedział kto należy do kogo
Ironside 53 | 12,421
30 Jul 2020 #153
Prawica kontra kobiety

Co za bzdura!!! A wiekszych brednii co tam nawypisywales dawno nie czytalem, Co za duperle, co kto mysli co kto uwaza? Co powanie Policja msyli i bedzie ktyrlowac co tam kto sobie pomyslal? To nic nowego juz staklin na to wpadal. Z jakies broszurki markistowksich przyglupow? Z krytki politycznej ktorzy tak broli kobiet ze molstwaly seksulanie koleznaki z reakcji lol! Typowa lewacka sciema, ale pawian to kupuje na serio. lol
Ziemowit 14 | 4,278
30 Jul 2020 #154
poszukiwaniach mądrych delikatnych samców

No właśnie. Czuły barbarzyńca. Delikatny-czuły, ale jednak samiec-barbarzyńca.

Spytaj Lenki czy tęskni za typem słodkiego brutala to Ci odpowie tak że Ci w pięty pójdzie

Oczywiście, że się nie przyzna. Ale czy Ty znasz taką kobietę, która by się przyznała?

Ależ to wszystko zostało wymyślone na potrzeby wygodnickich facetów

Cher ami, romansidła te są pisane dla (wyzwolonych) kobiet przez (wyzwolone) kobiety. Oto jak (naprawdę) wygląda wyzwolenie kobiet w XXI wieku! Z głębin psyche wynurza się do nas darwinizm w swojej czystej postaci, choć w supernowoczesnej technologii - przekazywany jednym kliknięciem z Amazona wprost na twój czytnik e-booków.
Mr Grunwald 33 | 2,168
30 Jul 2020 #155
A znajdzię się większego barbarzyńca od Norwega? Hmm (no wiadomo wikingowie itd)
OP pawian 222 | 23,646
30 Jul 2020 #156
A więc, zawsze mnie denerwowała ta patriarchalna wizja świata lansowana przez prawicę.

Denerwowało mnie to bo widziałem jak zakompleksieni byli ci faceci którzy najgłośniej domagali się umocnienia patriarchatu. To są mężczyźni którzy kompletnie tracą rezon przy niezależnej kobiecie. Odzyskują go natykając się na zahukaną szarą myszkę. Wtedy są silnymi samcami, owszem.

Niestety albo stety, nie da się cofnąć zmian. Kobiety już nie pozwolą się zagonić pod but samców jak w dawnych wiekach.

Samiec Twój Wróg!
Ironside 53 | 12,421
31 Jul 2020 #157
Niestety

Rany co za przyglup!
Mr Grunwald 33 | 2,168
31 Jul 2020 #158
@pawian
Miałem kobietę która chciała abym o wszystkim decydował... To było wręcz irytujące, tak jakby nie potrafiła myśleć czy zrobić własnych decyzji. Dzięki Bogu rozstaliśmy się przed małżeństwem

Ja bym potrzebował kobietę inteligentną
kaprys 3 | 2,249
31 Jul 2020 #159
Mężczyźni różnią się od kobiet, a kobiety od mężczyzn. I fajnie.
Ale nie można wszystkich kobiet czy wszystkich mężczyzn wrzucać do jednego worka. Są ludzie fajni, mniej fajni i kanalie. Mądrzy i mniej mądrzy. Ciekawi i nudni.

Trzeba po prostu znaleźć sobie kogoś o podobnych wartościach i tyle.
Natomiast patriarchat czy matriarchat nie usprawiedliwiaja przemocy i tyle. Bez względu na to czy jest to przemoc wobec żony, męża czy dzieci.
Pamiętam takie szczere wyznanie mężczyzny, który teraz byłby po szescdziesiatce, o jego dzieciństwie - coś o czym rzadko ktoś mówi, a poza tym o czasach, w których zwykle trwało się w małżeństwie bez względu na to jakie ono byłoby. Jego ojciec bił mamę. Kiedy miał piętnaście lat po prostu stanął między nimi i powiedział ojcu, że jeśli jeszcze raz uderzy mamę, to on uderzy jego.

To ten chłopak wykazał się prawdziwym męstwem, a nie jego ojciec, który tłukł matkę.
Co jest męskiego w przyłożeniu komuś slabszemu?
A różnimy się fizycznie. Oczywiście to wszystko zależy, ale jednak kobiety jednak zwykle są słabsze fizycznie i drobniejsze od mężczyzn. Oczywiście są wysokie kobiety i niscy mężczyźni, ale tak czy inaczej hormony też wpływają chocby na budowę ciała.

Różnimy się też biologicznie. Kobieta w ciąży czy połogu raczej średnio nadaje się do walki czy polowania choćby miała metr osiemdziesiąt i sto kilo wagi, a w czasach gdy o antykoncepcji nie wiedziano nic, kobiety rodziły spokojnie przez kilkadziesiąt lat swojego zycia jeśli któraś ciąża ich nie osłabila lub nie zabiła. Tudzież inna przypadłość fizyczna czy choroba.

Co do romansów, to nie czytam, więc trudno mi się wypowiadać. Greya też nie czytałam i nie oglądałam. Nie moja bajka. Pytanie czy jak ktoś jest fanem kryminałów lub fantasy to odpowiednio planuje morderstwo bądź walczy z krasnalami czy innymi elfami w wolnej chwili.

Super jak dwojka ludzi spotka się i zbuduje fantastyczny związek, ale jeśli tak nie jest, jeśli jedna strona jest krzywdzona, to po co w nim trwać?

Ale nie bądźmy też hipokrytami i nie uniewazniajmy ślubu kościelnego ot tak, bo z tamtym czy tamtą mi nie wyszło, ale fajnie jest brać ślub w kościele, to sobie poprzedni pozwolę unieważnić.

Się napisałam - będzie za kilkanaście innych postów.
Mr Grunwald 33 | 2,168
31 Jul 2020 #160
@kaprys
Nie martw się, jeżeli chodzi o mnie to lubię czytać i coś nowego się nauczyć. Najważniejsze w dyskusji to ulepszanie się wiedzą! :)

Chociaż jestem pod wrażeniem że większość forumowiczów tylko próbuje wygrać debatę lub argument aby wzmocnić samopoczucie lub sprawdzić że ma racje...

A jeżeli chodzi o faceta który bije żony to, pamiętam z dzieciństwa jak ojciec miał uderzyć moją matkę. Obudziłem się i poszedłem do kuchni, zobaczyłem co się dzieje i stałem w szoku i milczeniu. Ojciec się zawstydził a matka mnie zabrała z tamtąd.

Od tam tej pory nie znosiłem konfliktów, i miałem zawsze stracha że zmienię się w takim facetem jak mój ojciec. Więc boję się samego siebie najwięcej (poza bogiem) i dlatego jestem bardzo krytyczny wobec samego siebie i swoim zachowaniem (i automatycznie też zachowaniem innych)
Mr Grunwald 33 | 2,168
31 Jul 2020 #162
@kondzior
Co to ma do czynienia z Polską prawicą? No oprócz symboliki
Bo prawica to walczy/zabija smoka (a co by było gdyby tego smoka złagodzić? Jeżeli smok śpi, to przecież nic nie zrobi)
Ziemowit 14 | 4,278
31 Jul 2020 #163
Nie martw się, jeżeli chodzi o mnie to lubię czytać

Pytam ze względu na Twój język: ciekawi mnie w jakim wieku wyjechałeś z Polski? Stawiałbym na przedział 18-24 lat, tzn. przeszedłeś edukację w języku polskim w co najmniej szkole średniej, a może i wyżej. W domu posługujesz się częściej językiem innym niż polski.
Mr Grunwald 33 | 2,168
31 Jul 2020 #164
@Ziemowit
Naprawdę?! :O
To bardzo dziękuje za komplement, urodziłem się w Norwegii i chodziłem w weekendy do Polskiej szkoły i ojciec mnie uczył Polskiego w domu (zwłaszcza gramatykę)

Chodziłem tylko rok do Polskiej szkoły w Polsce (6 klasa podstawówka) jako że nie znałem gramatyki (słowa, reguł itd bo ja to wszystko mam "zapamiętane w podświadomości") to dostałem "pałę" z Polskiego. Doprowadziło do tego że straciłem jakąkolwiek nadzieje na wyższe wykształcenie w Polsce (za czym strasznie ubolewam). Więc uczyłem się sam, czytając książki i słuchając/oglądając Polskie filmy.

Mój dziadek (po Norweskiej stronie) miał dryg do języków (był tłumaczem) więc chyba to po nim to mam.
Ziemowit 14 | 4,278
31 Jul 2020 #165
Une réussite exceptionnelle en effet! Co czytasz, aby być na bieżąco z językiem polskim?

Pewna moja znajoma, która nauczyła się języka polskiego jako obcego, opowiadała mi że ceni sobie bardzo prozę Marka Krajewskiego w jego powieściach kryminalnych, których akcja toczy się przed 1945 rokiem w mieście Breslau (np. "Koniec świata w Breslau"). Według niej jest to napisane bardzo ładną i klarowną polszczyzną. Nic dziwnego - autor jest filologiem klasycznym i wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego.
Mr Grunwald 33 | 2,168
31 Jul 2020 #166
@Ziemowit
Głównie wszystko co mi wpadło do oka z zainteresowań, byłem bardzo ciekaw historii to czytałem sporo książek historycznych po Polsku. Za dużo aby policzyć, rozmowy z rodziną też się przydaje.

Nie znam Francuskiego niestety, ale dziękuje?

W Norwegii kryminały są dosyć popularne, może kiedyś przeczytam. Zwłaszcza jak książka jest napisana ładną polszczyzną!

To z Francji jesteś?
Ziemowit 14 | 4,278
31 Jul 2020 #167
Nie jestem z Francji, jestem z Polszy (forumowi prawicowcy się wkurzają, gdy mówię 'z Polszy', ale to taka moja maniera, by kogoś trochę zdenerwować). Lubię czasem napisać coś po francusku, bo to jest dzisiaj poza Francją język nieomalże elitarny, w przeciwieństwie do opatrzonego i pospolitego języka angielskiego.

Chociaż może powinienem coś czasem wtrącić po rosyjsku? Przecież jestem 'z Polszy'!

Te książki historyczne, które czytałeś, to głównie jaki okres? W mojej kolekcji są dwie książki o Norwegii (obie jeszcze nie przeczytane):

1. Historia Norwegii XIX i XX wieku; Grażyna Szelągowska
2. Początki państw. Norwegia; Jakub Morawiec

No i kilka pozycji o wikingach, ale ci to byli i z Norwegii, i z Danii, i ze Szwecji. Jest teoria, że ród Piastów jest pochodzenia skandynawskiego, ale archeologia wiąże ich dopiero z okresem panowania Bolesława Chrobrego (992 - 1025). Chociaż pewne niedawne odkrycia archeologiczne mogłyby sugerować wcześniejsze datowania ich pobytu.
Ironside 53 | 12,421
1 Aug 2020 #168
prawicowcy się wkurzają, gdy mówię 'z Polszy',

wcale nie, jako sowiet mowisz jak wiesz.

Trzeba po prostu

Wszystko to dobrze i ladnie. Tylko jak ktos jest przeciwny KS to nie znaczy, ze chec kobiety trzymac na lancuchu w kuchni i sprzedac kopa jak mu taka fantazja przyjdzie.

To so berdnie, porpgadowe polityczne bzdury, czyli g... , ktorym obrzuca sie przeciwnikow politcznych. a celuje w tyem lewacwto to po przewanie malpy sa.
kaprys 3 | 2,249
1 Aug 2020 #169
@Ironside
Obrzucanie przeciwników politycznych tudzież osób o odmiennym zdaniu obelgami wydaje się tu normą. Z jednej i z drugiej strona, więc przejdźmy może do konkretów.

Co jest takiego złego w Konwencji Stambulskiej czyli tak de facto konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej?
Mr Grunwald 33 | 2,168
1 Aug 2020 #170
@Ziemowit
Wkurzają się bo to rusycyzm zapewne
Niestety nie miałem możliwości nauczyć się francuskiego. Też czółem niechęć do Francuskiego czytając historię, zwłaszcza o arystokracji francuskiej i o francuskich królach. Chciałbym się nauczyć łaciny, ale niestety moja szkoła mogła tylko za oferować hiszpański lub niemiecki (to wybrałem niemiecki)

Angielski się przydaje ale, to dla mnie jest jak język kupiecki. Po to aby przetargować, chciałbym przeczytać Shakespiera ale to już prawie inny język

Historia Norwegii pod kątem XIX i XX wieku jest ciekawa pod kątem czysto politycznym jako że jej grunnlov (konstytucja) do dziś obowiązuje, z pewnymi zmianami. No i rozwiązania unijne z Szwecją i sprawa monarchii w Norwegii, która była prostym teatrem dla wszystkich mocarstw w europie aby stać się niepodległym. Król miał znikome znaczenie (miał mało uprawnień) ale to się zmieniło w 1940 roku. Kiedy stanowczo odmówił współpracy z Niemcami i podpisanie rozejmu, wielka chwała mu za to. Nawet najgorliwsi republikanie szanują rodzinę królewską w Norwegii i proponują w Stortinget (parlamencie) rządy republikańskie tylko z czystych pobudek politycznych. Wiedząc że nie mają szans aby przeszło. Bycie przeciw rodzinie królewskiej w Norwegii to jak popełnić polityczne samobójstwo.

Pod kątem początków Norwegii, to ciekawi mnie najbardziej postać "Król Sverre" jako że osoba z nikąd (z szkocji nagle przybył jeżeli dobrze pamiętam) i powiadał że ma prawo do tronu (królowie w Norwegii lubili mieć sporo dzieci, z kim kolwiek) jego konflikt i umocnienie polityczne było trudne ale wygrywał wystarczająco często aby pozostać przy władzy do swojej śmierci. Ale był całe życie w konflikcie z kościołem bo chciał mianować własnych biskupów
OP pawian 222 | 23,646
17 Oct 2020 #171
A więc było już o prawicy w zakresie:

1/chamstwo i buta
2/obsesyjne kłamstwa
3/obłuda
4/ prawica przeciwko kobietom

To co, może odcinek 5?

totalna głupota i niekompetencja prawicy

Czy prawacy są w stanie zrobić coś porządnie od A do Z? Jak na razie nie dali na to dowodów. Jedyne co potrafią to rujnować. Stadniny - zrujnowane. Służba zdrowia - zrujnowana. Szkolnictwo - zrujnowane. Konstytucja - zrujnowana. Sądy - zrujnowane. Rządy prawa- zrujnowane. Uchwalanie prawa - zrujnowane. Budżet panstwa - zrujnowany. Media państwowe - zrujnowane. Hej, słyszeliscie że Trójka pada na pysk ze słuchalnością???

Co jeszcze? Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie??

Boże, lecz ich na wirusa bo na głupotę to już za późno.

Proroczy rysunek Mleczki - kiedyś o komunie, dzisiaj jak ulał pasuje do prawactwa.Ironside 53 | 12,421
17 Oct 2020 #172
A więc było już

ustalone ze sowiety w polsce i lewica to jedno, a zatem powini sie wyporowdzic do siebie i to szybko zmiast smierdziec.
naolywanie do przestapstaw, mowa niewisci, dziwne obsesje, sekusalne przestwpstwa i zboczenia to jest domena ludzi, ktorzy moiwia ze sa lewica.

Ze swojej strony moge dowadc, ze to sowiety i tepa durnota z niskim IQ.
OP pawian 222 | 23,646
18 Oct 2020 #173
mowa niewisci,

Na razie celuje w tym prawica. Myślę że rozwiniemy to jako osobny temat kiedyś. No chyba że już to było w temacie obłuda - modli się pod figurą a diabła ma za skórą.
gumishu 13 | 6,134
18 Oct 2020 #174
Na razie celuje w tym prawica.

Lech Wałęsa jest pewnie tą prawicą, o której mówisz - rp.pl/Polityka/201019453-Walesa-pisze-o-fizycznym-usunieciu-Kaczynskiego.html
OP pawian 222 | 23,646
18 Oct 2020 #175
Tak, jeden Wałęsa który jest szeroko cytowany bo jest znany. A na jego jednego - setki prawaków z rządu, parti, mediów itp rzygających nienawiscią do wszystkiego co inne niż prawica.

Ale, ale, gumi i iron, nie zmieniajcie tematu, mówimy na razie o głupocie i niekompetencji prawicy i jej chronicznej niemożności do doprowadzenia spraw do pozytywnego finału. Nawet dziura VAT-owska nadal istnieje, bo PiS nie potrafi tego załatwić. Jeśli to nie głupota i niekompetencja, to według ich zapewnień sprzed lat, oni teraz muszą kraść i malwersować, nie ma innego wyjścia.
OP pawian 222 | 23,646
18 Oct 2020 #176
Zastanówmy się dlaczego tak jest że prawica nie potrafi nic zbudować i tylko niszczy? Wydaje mi się że sprawa jest jasna - brak kadr z odpowiednim wykształceniem i inteligencją. Tacy ludzie nie garną się do prawaków bo wiedzą że doskonale sobie sami poradzą bez prawackiego wsparcia. Do prawaków idą miernoty intelektualne i moralne, trzecia liga która nie jest w stanie przyczynić się do żadnego postępu bo po prostu nie umie albo jej się nie chce. Tylko dzięki podpięciu się pod prawactwo ci ludzie są w stanie coś osiągnąć w życiu. Bez takiego wsparcia, pozostaliby miernotami bez perspektyw.

PiS ma za krótką kołderkę i jak naciągnie na głowę, to odsłania ponurą rzeczywistość - brudne gołe stopy z czarnymi paznokciami.
gumishu 13 | 6,134
18 Oct 2020 #177
Nawet dziura VAT-owska nadal istnieje,

dziura VATowska nadal istnieje bo wielu małych przedsiębiorców budowlanych, mechaników samochodowych itp unika płacenia VAT z tego co ja rozumiem

rp.pl/artykul/1146791-Drobni-przedsiebiorcy-oszukuja-na-podatkach.html
OP pawian 222 | 23,646
18 Oct 2020 #178
Aha, czyli za PO oni płacili VAT a przestali za PiSu? No to PiS faktycznie umie rządzić. hahaha
gumishu 13 | 6,134
18 Oct 2020 #179
Aha, czyli za PO oni płacili VAT a przestali za PiSu?

skąd ci się to wzięło?
OP pawian 222 | 23,646
18 Oct 2020 #180
No przecież PiS twierdził że wystarczy nie kraść i wskazywał na PO jako złodziei. Więc jeśli to PO kradła, to znaczy że drobni płacili VAT. Logiczne, nie???? Teraz PO już nie kradnie a VAT dalej znika. Więc, albo PiS kradnie, albo drobni przestali płacić za PiSu. Logiczne???


Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą