The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 102

Papież a sprawa polska


Alien 18 | 4,056
23 Nov 2021 #1
Tak, Papiez a sprawa polska to tez ciekawy temat. Obecny Papiez probuje reformowac kościoł, zobaczymy na ile mu to wyjdzie i jak zareagują na to Polacy no i oczywiście ktorą opcję kościol bedzie popierał: niemiecką, rosyjską czy moze narodową polską?
Mr Grunwald 33 | 2,068
23 Nov 2021 #2
@Alien
Z czego co mi wiadomo to odpowiedzialnością państwa Polskiego jest zatrzymanie i powstrzymanie zagrożenia pochodzące poza granicami Polski aby chronić rozwinięcie się narodu Polskiego. Papież może tylko się wtrącać w sprawy duchowe w Polsce, a bardziej konkretnie troszczyć się o kościół w Polsce.

Więc osoby będące poza kościołem, trochę za dużo się tym martwią. Rozporządzanie dóbr materialnych w Polsce jest automatyczna poprzez rynek który działa w Polsce, a część z tego jest opodatkowane na potrzeby państwa Polskiego aby ludzie mogli się rozwijać, żyć itd.

Tym bardziej rynek się rozwiję w Polsce, z jak najmniejszymi kijami wytoczonymi do swoich kół tym więcej możliwości, wpływów i zasobów będę dostępne państwu Polskiemu, ludziom i jej sąsiadom którzy będą zainteresowane kupnem z towarów lub usług rynku w Polsce.

Rozwinięcie się krajów najsilniej powiązanych z kościołem jest w interesie kościoła, aby zwiększyć swoje możliwości i pole oddziaływania.
Lyzko 42 | 9,125
23 Nov 2021 #3
Najlepszym Papiezem byl Karol Wojtyla, kto "wybaczy"l Zydom smierca Jesus'a!
Crow 160 | 9,212
23 Nov 2021 #4
Dlaczego podjekujemy Papiezu?

Polska nie ma nic wspólnego z Papieżem, odkąd Watykan zorganizował ludobójstwo na Serbach. W czasie II wojny światowej ponad milion zginęło w najstraszliwszy sposób. To był horror. Szatańska dzikość.

Obecny Papiez probuje reformowac kościoł, zobaczymy na ile mu to wyjdzie i jak zareagują na to Polacy

Jeśli nie powiesz Polakom prawdy, jakie potwory siedzą w Watykanie, jak mogą zareagować. Muszą wiedzieć. Polacy i Watykan nie mają ze sobą nic wspólnego.

Nie mów mi, że jesteś katolikiem. Jest w porządku. Mówię ci tylko, że z Rzymu rządzą potwory. Sataniści
Cojestdocholery 2 | 1,207
23 Nov 2021 #5
Czy to jest przykład niemieckiego myślenia życzeniowego. Połączenie antykatolickiej fobii pewnych środowisk niemieckich z systematycznym wciąganiem innych narodów europy środkowej w niemiecką narrację o ich współudziale w Holokauście.

To wciąganie do współpracy przy tak zwanej 'brudnej robocie' jest konsekwentną kontynuacją polityki Hitlera w tym względzie.
Zamiast kwestii rasowych i idiologicznych motywujących Niemcy pod rządami Hitlera. Wymyślono inną motywację anty-semityzmu w Polsce - religijną.
Co ewidentnie wskazuje na niemiecką proweniencję tego pomysłu.
Crow 160 | 9,212
23 Nov 2021 #6
Czy to jest przykład niemieckiego myślenia życzeniowego.

Podczas I i II wojny światowej Niemcy byli hitem Watykanu przeciwko mojemu narodowi i razem rozbili Jugosławię 30 lat temu.

Tak jak razem zabijali Serbów, tak od wieków razem zabijają Polaków. W mniej lub bardziej otwarty sposób
Cojestdocholery 2 | 1,207
23 Nov 2021 #7
Podczas I i II wojny światowej Niemcy byli hitem Watykanu przeciwko mojemu narodowi

Hitem Watykanu to jest to nie Niemcy:

youtu.be/dD3rkdVnjOM

Hitem Stalina w Jugosławi był Tito.
Crow 160 | 9,212
23 Nov 2021 #8
Dlaczego miałbyś chcieć posłuchać hymnu Watikana. To zabójcy serbskich dzieci. Dziesiątki tysięcy. I mreze i poljsku decu.

Poza tym byli jednym z kominterną.

Dzięki Polsce Serbowie są uzbrojeni po zęby. Spalimy Watykan, żeby się uspokoił tam w Rzymie

PAX RACOWIA

Jesteśmy dobrymi ludźmi, ale spieprzyliśmy nerwy. Tylko głupcy pieprzą się z nami
OP Alien 18 | 4,056
23 Nov 2021 #9
@Lyzko
Karol Wojtyła czyli JP2 przejdzie do historii głównie jako papiez ktory pokonał komunizm. Czy wtedy istniał jakiś konflikt polsko-żydowski tego nie wiem. Ale chyba nikt poważnie myślący nie obwiniał żydów o to że zabili Chrystusa ktory zresztą też był żydem a nie katolikiem.
OP Alien 18 | 4,056
30 Jan 2022 #10
Papiez emeryt wpadl w niezle tarapaty. Jak widac nie byl taki "swiety". Ciekawe czy go jeszcze niemiecka prokuratura oskarzy o tuszowanie pedofilii?
Cojestdocholery 2 | 1,207
30 Jan 2022 #11
Jak widac nie byl taki "swiety"

Ciekawa logika. A może to niemiecka prokuratura nie jest taka święta!
OP Alien 18 | 4,056
30 Jan 2022 #12
Niestety ale wyszlo ze przynajmniej w jednym wypadku wiedzial a nie zareagowal.
pawian 218 | 22,787
30 Jan 2022 #13
Wszyscy byli umoczeni. All the President`s Men.
Cojestdocholery 2 | 1,207
30 Jan 2022 #14
wypadku wiedzial a nie zareagowal.

To jest najtrudniej ustalić- co kto wiedział i kiedy.
Novichok 4 | 6,546
30 Jan 2022 #15
BS. Wazne jak zaregowali kiedy juz wiedzieli.
OP Alien 18 | 4,056
30 Jan 2022 #16
Zatuszowali, ale teraz wyszlo szydlo z worka.
pawian 218 | 22,787
30 Jan 2022 #17
To jest najtrudniej ustalić- co kto wiedział i kiedy.

Eee tam, wystarczy kilka telefonów i wszystko wiadomo.GefreiterKania 38 | 1,399
31 Jan 2022 #18
Papiez probuje reformowac kościoł

Reformacja to już była - w XVI wieku (i całe szczęście).

Towarzysz Bergoglio to tak pięknie próbuje reformować "kościół" (chociaż w przypadku watykańczyków powinniśmy raczej mówić o organizacji pseudoeklezjalnej, a nie o kościele), że ostatnio zakazał polskiemu ePiSkopatowi ujawniać dokumentów związanych ze zbrodniami na polskich dzieciach dokonywanymi przez zboczeńców w sutannach.

A co do pieprzenia w stylu "nie wiedział, może wiedział albo tylko się domyślał, albo nie wszystko mu mówili" itp. itd. to naprawdę słabo się robi człowiekowi w zetknięciu z takim debilizmem. Mamy przytłaczające dowody na to, że "kościół" rz-kat na całym świecie, na wszystkich kontynentach, działał dokładnie według samego schematu i procedur postępowania (tuszowanie zbrodni, przenoszenie potworów na inne parafie, naciski na miejscowych polityków, zastraszanie ofiar i zobowiązywanie ich do zachowania tajemnicy etc.) - działał jak zorganizowana, mafijna struktura zła. Nie jeden czy drugi proboszcz, biskup czy nawet papież, ale hierarchiczny "kościół", jako całość, był w to zaangażowany (albo czynnie, albo biernie dając przyzwolenie na to przerażające zło).

Ludzie muszą sobie uświadomić, że z moralnego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia czy to ich własne dziecko zostało zgwałcone, a potem zgnojone, nazwane "wspólnikiem w grzechu", a miejscowy biskup snuł rozważania czy przypadkiem nie miało z tego gwałtu przyjemności (autentyczny przypadek - jak chcecie to znajdę linki), czy dotknęło to jakiekolwiek inne dziecko. A mówimy, przypominam, o niezliczonej liczbie takich przypadków na całym świecie.

Nie można mówić: "ale to nie moje dziecko zostało zgwałcone, tylko jakieś tam inne dzieci, innych ludzi - więc w sumie mogę dalej spokojnie chodzić do kościoła i być częścią tego". To jest po prostu głęboko niemoralne i, tak po ludzku, obrzydliwe.

P.S. Co do działań "biskupów" polskich, nie tylko w odniesieniu do dzieci będących ofiarami gwałtów, to jedynym możliwym wyjaśnieniem ich postępowania jest brak wiary. Oni po prostu nie wierzą w Boga.

@Crow

Należą Ci się ode mnie przeprosiny - przez tyle lat uważałem rzeczy, które mówiłeś o RKK za głupoty. Niestety, po latach przekonałem się, że miałeś rację... w całej cholernej rozciągłości. :-/
OP Alien 18 | 4,056
31 Jan 2022 #19
@GefreiterKania
Kosciol mozna i trzeba dalej reformowac. W ramach walki z pedofilia moze zdecyduje sie na zniesienie celibatu. Wtedy naturalnie pojawi sie problem dziedziczenia. Aktualnie ksieza nie majac "oficjalnych" dzieci nie maja spadkobiercow i caly ich majatek przechodzi na kosciol. Ciekawe jak to funkcjonuje w innych wyznaniach bez celibatu?
Cojestdocholery 2 | 1,207
31 Jan 2022 #20
W ramach walki z pedofilia

Przestań pisać głupoty. Demonizowanie kleru i te wszystkie bzdury. Mniej jest procentowo pedofilii i zboczeńców wśród kleru niż wśród innych grup w społeczeństwie.

To raczej się trzeba pozbyć pedałów z kościoła.
Zabawne jak ludzie są prymitywni i nie mają pojęcia o seksualnością, seksie i sferach z nią zawiązanych. Myślą, że jak sobie trochę 'tego' to już są ekspertami. Daleka droga, nie ma korelacji pomiędzy celibatem a pedofilią.

Należy też rozróżniać pedofilię a seks z niepełnoletnimi. Jeżeli mamy mówić od diagnozach i przyczynach.
Generalnie 80 albo więcej procent pedofilii w kościele dotyczy chłopców przed okresem dojrzewania. I nawet jeśli nie wszyscy to większość z ludzi dopuszczających się tych czynów ma skłonności homoseksualne.

W latach 60 dopuszczone do kapłaństwa homoseksualistów i to był błąd.
Novichok 4 | 6,546
31 Jan 2022 #21
Mniej jest procentowo pedofilii i zboczeńców wśród kleru niż wśród innych grup

Nie powinno byc zadnych bo kler zekomo wierzy w Boga i pieklo. Wyglada na to ze sa ateistami.
Ciezko wierzyc w Boga i miec seks z dzieckiem. Z drugiej strony ta Marysia...Ile ona miala lat?
GefreiterKania 38 | 1,399
31 Jan 2022 #22
Kosciol mozna i trzeba dalej reformowac

Jeżeli chodzi o KRK, to raczej byłoby perfumowanie g... . Zaorać i wyrównać.

Ciekawe jak to funkcjonuje w innych wyznaniach bez celibatu?

Funkcjonuje bardzo dobrze. Watykańczycy jako jedyni wymyślili celibat. Nie ma tego w żadnym innym kościele chrześcijańskim.

Mniej jest procentowo pedofilii i zboczeńców wśród kleru niż wśród innych grup w społeczeństwie.

Niestety nie. Mamy potężną nadreprezentację zarówno homoseksualistów jak i pedofili wśród kleru, co przyznał nawet kiedyś w rozmowie na FB ojciec Knabit. Polecam "Sodomę" Frédérica Martela - mało przyjemna lektura, ale dobrze udokumentowana - otwiera oczy.
GefreiterKania 38 | 1,399
31 Jan 2022 #23
Poza tym odnoszę wrażenie, że niektórzy mijają się z istotą problemu. To nie chodzi o to jaki jest odsetek pedofili czy innych zboczeńców wśród kleru, tylko o to co z tym faktem i z przestępstwami przez nich popełnianymi robił/robi kościół. A tutaj niestety, na całym świecie, kościół jako organizacja systemowo chronił tych dewiantów. Hierarchiczny kościół jako całość, a nie pojedynczy księża czy biskupi. Wszędzie te same wypracowane schematy działania.

Nawet gdyby tych gwałcicieli dzieci było dziesięciokrotnie więcej, ale byliby piętnowani, karani i wydalani ze stanu duchownego, to kościół rz-k nie miałby problemu. Niestety, kompletnie zdyskredytowali się swoimi działaniami jako cały kościół hierarchiczny.

Ktoś mógłby sądzić, że czegoś się nauczyli w ostanich latach, ale gdzie tam. Papież Franciszek ostatnio zabronił przekazywania dokumentów kościelnych polskiej komisji ds. pedofilii. Ten "kościół" jest nie do obrony. Zgubiła ich własna pycha, chciwość, żądza władzy i działania wprost mafijne. Zaorać i wyrównać.
Cojestdocholery 2 | 1,207
31 Jan 2022 #24
Z drugiej strony ta Marysia...Ile ona miala lat?

Więcej od ciebie niedojrzały kretynie. Trzymaj się daleko od swoich wnuczek/córek zboczeńcu.

Ktoś mógłby sądzić

Bez paniki było już gorzej. A Franciszek to nie papież tylko przedstawiciel lobby pedałów.
GefreiterKania 38 | 1,399
31 Jan 2022 #25
Bez paniki było już gorzej

To prawda, ale wtedy nie było internetu. Teraz już nie da się niczego na dłuższą metę ukryć.

A Franciszek to nie papież tylko przedstawiciel lobby pedałów.

...a do tego kulturowy marksista (chociaż się oficjalnie nie przyznaje).
OP Alien 18 | 4,056
31 Jan 2022 #26
Wrocmy jednak do sprawy Polski. Pytanie; czy dzisiejsza Polska potrzebuje w ogole Kosciol Katolicki czy nie. Czy ludzie beda jeszcze chodzic do kosciola. Kiedys ksiadz byl spowiednikiem, psychologiem i intelektualista w jednym. Dzisiaj juz nie.
Novichok 4 | 6,546
31 Jan 2022 #27
Trzymaj się daleko od swoich wnuczek/córek zboczeńcu.

Zadna nie byla w ciazy ze mna. Marysia byla w ciazy z twoim Bogiem czy Swietym Duchem. Nie ladnie.

czy dzisiejsza Polska potrzebuje w ogole Kosciol Katolicki

Nikt nie potrzebuje kosciola. Mozesz sie modlic w domu i skutek bedzie ten sam - zaden.
Cojestdocholery 2 | 1,207
31 Jan 2022 #28
Zadna nie byla w ciazy ze mna.

Jesteś pewny pajacu? Czy może wyparłeś ten fakt? Jesteś zdrowo szurnięty.

czy dzisiejsza Polska potrzebuje w ogole Kosciol Katolicki czy nie.

Zobaczymy. To nie gra Cywilizacja V.
OP Alien 18 | 4,056
31 Jan 2022 #29
W Niemczech placi sie podatek na kosciol. Mozna jednak wystapic i nie placic. Ja nie wystapilem i place do dzisiaj. Czyli wierze w przyszlosc kosciola.
Novichok 4 | 6,546
31 Jan 2022 #30
Jesteś pewny pajacu?

Tak. Ile lat miala Marysia gdy byla w ciazy ze Swietym Duchem?


Home / Po polsku / Papież a sprawa polska
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.