The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 8

Dlaczego nie po drodze nam z Polską lewicą


Mr Grunwald 33 | 2,019
10 May 2021 #1
1. Słabe powiązania do dawnego PPS
2. Retoryka łatwo wspomina czasy PRLu
3. Brak ideologicznego zaplecza które by zainteresowało Polaków i by się przydało Polsce
4. Większe zainteresowanie współpracą i kopiowanie lewicy zachodniej niż tworzenie czegoś na Potrzebę kraju (większe parcie do przynależności grupowej unii po przez zbyt duży koszt ceną Polski)

5. Awantury i tworzenie dramatów w telewizji zamiast tworzenie rzetelnego planu wyborczego do którego by mogli się trzymać
Alien
10 May 2021 #2
Brak zapotrzebowania na lewice. Polacy nigdy nie lubili komunizmu i nie chca (pokomunistycznej) lewicy. Predzej KO lub PiS przejma role lewicy (co juz nie raz zrobili) niz jakas partia nazywajaca sie lewica. Partia Pracy lub Partia Socjalistyczna ( jakie sa w inych krajach) musi dopiero powstac ale zapotrzebowanie na nia pojawi sie dopiero jak Polacy beeda troche bardziej bogaci jako narod.
Ironside 51 | 11,339
10 May 2021 #3
1. Slepe malpowanie lewicy zachodniej, na zasadzie wytnij - wklej. Bez zadnej reflksy czy dostosowania do realiow polskich.
2. Brak ludzi ktorzy by stanowli elite lewicy. Wszytsko na zasadzie sloganow i pustych haselek...
3. Brak wizji karju panistwa spolecznistwa.
Wszytsko co maja to wpowadznie radykalnych nowinek ustawodawczych z zachodu, obsadzenie synelkur i biurek swoimi - a reszta ma sie sama magicznie rozwiazac i dobrobyt tez ma powstac magicznie.

To po porstu najbrdziej zalosna holota jest ktore klamie na zachodzi o Polsce i oczernie Polakow i Polske by za tani poklask.
pawian 187 | 17,896
10 May 2021 #4
Lewica mnie ani ziębi ani grzeje. Nigdy na nich nie głosowałem bo wciąż są u nich dawni komuniści - np Czarzasty organizował w 1989 wybory dla PZPR. Zbłaźnił się wtedy bo wygrała Solidarnośc.

Ale pamiętajcie że to Lewica wprowadziła Polskę do NATO i EU. Wiem, wiem, kochani prawicowcy, nie podoba Wam się EU. Ale to największa okazja dla Polski żeby wreszcie stać się Zachodem o czym marzyły wcześniej dziesiątki pokoleń Polaków.

obsadzenie synelkur i biurek swoimi

Jest pewien problem - PIS już wszystko obsadził i nie ma nic wolnego dla lewicy. :):) No chyba że stworzą sojusz, to wtedy coś się znajdzie. .
Ironside 51 | 11,339
10 May 2021 #5
Lewica mnie ani ziębi ani grzeje.

PO to tez lewica. Jachira to ten drugi koczkodan, Komitety obrony konstutucji, Kijewski czy kijowski,

Jest pewien problem

Jaki to problem PO tez tak mialo ale przyszedl PiS i czesc ich wymienil a potem stoworzyl nowe biurko-robczo niby prace. OD 30 latch kazdy rzad tak robi, ska nibly tyle biurw sie nabralo...
pawian 187 | 17,896
11 May 2021 #6
Partia Pracy lub Partia Socjalistyczna ( jakie sa w inych krajach) musi dopiero powstac opiero jak Polacy beeda troche bardziej bogaci

Ale jak będą bogaci to już nie będą potrzebować takiej partii.

PO to tez lewica

Ostatnimi czasy. No cóż, nikt nie jest doskonały i nic nie jest tylko białe lub czarne na tym świecie. Trzeba lubić co się ma. :):)
Alien
11 May 2021 #7
@pawian Ale jak beda bogaci to juz nie beda potrzebowac takiej partii.
Mysle ze beda potrzebowac bardziel niz kiedykolwiek po prostu po to zeby zachowac swoj dobrobyt. Beda pezeciez dalej robotnikami, kierowcami ciezarowek czy innymi pracownikami etatowymi. Kilka lat temu jak unia chciala zunifikowac zarobki kierowcow w zaleznosci od kraju w ktorym sie wykonuje usluge a nie w zaleznosci od kraju pochodzenia to zadna polska partia nie byla za tym. Moim zdaniem dlatego ze nie mamy jeszcze takiej leicowej partii ktora by sie czyms takim interesowala jak utrzymanie osagnietego dobrobytu. Musza konczyc ale to temat do dyskusji.
pawian 187 | 17,896
11 May 2021 #8
po prostu po to zeby zachowac swoj dobrobyt.

Ciekawe, nie pomyślałem o tym. Może.

Grunwald, zapytałeś kiedyś Co sądzisz o ostatnim wybryku Lewica kontra PO? Mowa moja będzie krótka: Chamstwo. :):)


Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z Polską lewicą
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.