The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 93

Wolności słowa w Polsce nie ma??


Lyzko 45 | 9,430
26 Feb 2016 #1
Czy to jest prawda, że nie ma wolności słowa w terazniejsziej Polsce oraz czy Beata Szydło jest diabłeczką? Uprzejmie poproszę o objaśienie na ten temat!

Nie zawsze wierzę wszystkim, co pisowano w prasie amerikańskiej o tej sprawie.
Wulkan - | 3,203
26 Feb 2016 #2
Wolność słowa w Polsce ma się dość dobrze w porównaniu do na przykład Szwecji i podobnych krajów.
OP Lyzko 45 | 9,430
27 Feb 2016 #3
No, Szwecja? Rozmyślałem, że jest wcałkowita wolność słowa w krajach skandynawych!!
Nigdy nie to wiedziałem, Wulkanie:-)

Dziękuję za informację.
kpc21 1 | 763
27 Feb 2016 #4
Sporo ludzi w Polsce twierdzi, że wolności słowa nie ma... w Niemczech, bo tamtejsze media niby ukrywały przed ludźmi (albo policja przed mediami) przez jakiś czas informacje o zdarzeniach w Kolonii w Sylwestra.

Ktoś kiedyś powiedział: "wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego". Coś takiego jak pełna wolność nie istnieje - chyba że będziesz sam na jakiejś bezludnej wyspie. Ale nadal jesteś ograniczony do obszaru tej wyspy, więc tak naprawdę wolny nie jesteś.

Nie ma w Polsce pełnej wolności słowa, bo zakazane jest np. propagowanie nazizmu. Także jeśli coś złego o jakiejś osobie powiesz (co będzie nieprawdą, albo nie będziesz w stanie udowodnić że to prawda), i osoba ta wykaże, że poniosła z tego powodu jakieś straty, to sąd nałoży na ciebie karę. Tyle że tak jest chyba w każdym demokratycznym kraju...
OP Lyzko 45 | 9,430
27 Feb 2016 #5
Więc Twojim zdaniem zakazanie wolności słowa w Polsce nie jest gorziej niż w innych krajacj europejskich?
Wulkan - | 3,203
27 Feb 2016 #6
Sporo ludzi w Polsce twierdzi, że wolności słowa nie ma... w Niemczech

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Szwecja wypada na tym punkcie jeszcze gorzej.
Ziemowit 14 | 4,278
27 Feb 2016 #7
oraz czy Beata Szydło jest diabłeczką?

W Polsce na pewno jej tak czule nikt jeszcze nie nazwał, ale jeśli nie będzie jej można nazywać w przyszłości diablicą, będzie to oczywisty znak braku wolności słowa w Polsce.

Szwecja wypada na tym punkcie jeszcze gorzej.

Jest coraz więcej przykładów wskazujących na swoistego rodzaju cenzurę w Szwecji. I myślę, że więcej się o tym można dowiedzieć w Polsce niż w krajach tzw. Zachodu. Niedawno czytałem artykuł o tym, jak w Szwecji przestano informować o niewygodnych faktach, np. o coraz gorszym dostępie do służby zdrowia oraz jej pogarszającej się jakości (w niektórych rejonach zatrważająco już nawet złej), napisany dla wp.pl przez mieszkających tam od lat Polaków.
OP Lyzko 45 | 9,430
28 Feb 2016 #8
Ludzie, w KAŻDYM kraju jest cenzura!!! Tylko co pisowano n.p. we "Wprostu", "Polityce" oraz "Do Rzeczy" wolnością słowa codziennie od rzędu Beaty Szydło zagroża.
Wulkan - | 3,203
28 Feb 2016 #9
Nie rozumiem co masz na mysli, napisz po angielsku.
kpc21 1 | 763
28 Feb 2016 #10
Zaraz... To co pisano w gazetach zagraża wolności słowa? Jeśli ktoś w jakiejś gazecie napisał to co chciał, nawet jeśli ktoś inny uważa to za niestosowne czy rażące, to właśnie przejaw wolności słowa.
Wulkan - | 3,203
28 Feb 2016 #11
Zaraz... To co pisano w gazetach zagraża wolności słowa?

Nie o to chodzi, najlepszy przyklad to Pudzian ktory napisal ze bedzie bronil swojego mienia przed przestepcami a ze przestepcy okazali sie miec troche ciemniejszy kolor skory to poszla sprawa do sadu.
kpc21 1 | 763
28 Feb 2016 #12
To że poszła sprawa do sądu to nie jest chyba jeszcze łamanie wolności słowa... Każdy ma prawo pozwać drugą osobę do sądu o to, o co chce, i to też jest przejaw wolności.
OP Lyzko 45 | 9,430
28 Feb 2016 #13
@Uwaga, Panie Wulkanie!
Rząd Beaty Szydło zagroża wolnością słowa. Zgadzasz się z tym? Teraz wreszczie zrozumiesz?
:-)
Wulkan - | 3,203
28 Feb 2016 #14
Rząd Beaty Szydło zagroża wolnością słowa. Zgadzasz się z tym?

Oczywiście że się nie zgadzam, jakiś przykład?

Każdy ma prawo pozwać drugą osobę do sądu o to, o co chce

Czy uważasz że Pudzian został słusznie pozwany?
kpc21 1 | 763
29 Feb 2016 #15
Czy uważasz że Pudzian został słusznie pozwany?

Nie uważam. Twierdził, że będzie bronić swoich samochodów (prowadzi firmę transportową) przed przestępcami (w domyśle chodziło o imigrantów/uchodźców z obozu w Calais, którzy rzeczywiście zagrażają tam bezpieczeństwu kierowców pokonujących trasę z Francji do Anglii i odwrotnie). Miał do tego prawo. Ale jednocześnie ten kto go pozwał także miał do tego pełne prawo. Właśnie gdyby go nie miał, byłoby coś nie tak.
goofy 1 | 39
29 Feb 2016 #16
W pelni sie zgadzam z kpc, w Polsce obywatel moze drugiego obywatel;a pozwac o co chce, ida do sadu i sie sadza o dana rzecz.

bardzo prosty sposob ominiecia Orwellowskich scenariuszy jakie mozna widziec np w UK z ich prawami Mowy Nienawisci :))
kpc21 1 | 763
29 Feb 2016 #17
Inną kwestią jest to, że sąd nie zawsze jest uczciwy i obiektywny. Przykład: darlex.pl/?p=396 (swoją drogą, gość prowadzi ciekawą stronę o podróżowaniu koleją po Europie).

Takie przypadki na szczęście nie są jednak częste.

Innym problemem polskich sądów są długie czasy oczekiwania. Często czeka się pół roku na kolejną rozprawę w danej sprawie, a rok na to, aż sprawę dotyczącą zgłoszonego pozwu sąd zacznie w ogóle rozpatrywać. Bywa, że np. ktoś ma firmę, na podstawie jakiejś niezgodnej z prawem decyzji urzędnika okazuje się, że musi zawiesić działalność. Idzie z tym do sądu, a czekając na podjęcie w ogóle sprawy przez sąd, a potem na kolejne rozprawy, nie może prowadzić działalności gospodarczej. I bankrutuje.
OP Lyzko 45 | 9,430
29 Feb 2016 #18
@Wulkanie,

prawie każdego tygodnia jest artykuł w czasopismach oraz gazetach, n.p "Nowym Dzienniku", "W prostu" itd., gdzie okazują się zdjęcia studentów a innych ludzi protestujące przeciw PiS'a wszędzie w Polsce!!
Honest Pole
29 Feb 2016 #19
Czy uważasz że Pudzian został słusznie pozwany?

Nie słusznie ale źle to sformułował. Powiedział że pojedzie do Calais uczyć imigrantów asymilacji kijem bejsbolowym co jest czynem karalnym.
goofy 1 | 39
29 Feb 2016 #20
jak nie ma jak jest? Temi rencami oniom walczylem XDDDD
podpisane:
Bolek Walesa
Wulkan - | 3,203
29 Feb 2016 #21
Powiedział że pojedzie do Calais uczyć imigrantów asymilacji kijem bejsbolowym

Ale on to powiedzial w cudzyslowiu, mial na mysli obrone mienia osobistego.

Powiedział że pojedzie do Calais uczyć imigrantów asymilacji kijem bejsbolowym co jest czynem karalnym.

A nawet jesli sie czepimy doslownosci to tez nic z tego bo nie powiedzial ze bedzie uczyc asymilacji poprzez bicie tym kijem tylko ze bedzie uczyc kijem czyli moze to oznaczac ze im pokaze zachodni sport jakim jest baseball w celu asymilacji, tak wiec nie jest to czyn karalny ani doslownie ani w przenosni.
kpc21 1 | 763
1 Mar 2016 #22
Co byś zrobił, gdyby nagle twój sąsiad powiedział, że będzie cię uczyć asymilacji bejzbolem?
Wulkan - | 3,203
1 Mar 2016 #23
... Miał do tego prawo.

Co byś zrobił, gdyby nagle twój sąsiad powiedział, że będzie cię uczyć asymilacji bejzbolem?

zdecyduj się
kpc21 1 | 763
2 Mar 2016 #24
Na co mam się decydować? Co jest sprzecznego między jednym a drugim? Tym bardziej ktoś miał prawo podać go do sądu. Akurat wątpię by zrobili to akurat uchodźcy o których mowa, bo o ile mi wiadomo, normą jest wśród nich asymilowanie się ze sobą nawzajem w ten własny sposób, ale komuś mogło się to nie spodobać i miał prawo. Sąd rozstrzygnie, kto ma rację. Po to jest.
Wulkan - | 3,203
2 Mar 2016 #25
Na co mam się decydować? Co jest sprzecznego między jednym a drugim?

Cytat zostal zmieniony przez moderatora i stracil sens

Tak to bylo na poczatku

Twierdził, że będzie bronić swoich samochodów (prowadzi firmę transportową) przed przestępcami (w domyśle chodziło o imigrantów/uchodźców z obozu w Calais, którzy rzeczywiście zagrażają tam bezpieczeństwu kierowców pokonujących trasę z Francji do Anglii i odwrotnie

Co byś zrobił, gdyby nagle twój sąsiad powiedział, że będzie cię uczyć asymilacji bejzbolem?

kpc21 1 | 763
2 Mar 2016 #26
Bo to jest kwestia tego, że my wszystkiego o tej sytuacji nie wiemy. Sąd przeprowadzi śledztwo i będzie wiedział.
Wulkan - | 3,203
11 Mar 2016 #27
Pudzianowski oczyszczony z zarzutów.

sportowefakty.wp.pl/mma/585809/mariusz-pudzianowski-niewinny-prokuratura-nie-wszczyna-sledztwa
kpc21 1 | 763
11 Mar 2016 #28
Czyli wolność słowa w Polsce jest.
kpc21 1 | 763
12 Mar 2016 #30
A to miałoby się tu coś zmienić?

No i wolność słowa nie ma nic wspólnego z możliwością grożenia innym. Wolność słowa oznacza możliwość wyrażania swojej opinii, a i to w ograniczonym zakresie, bo inni mają prawo do godności. Te dwa prawa się w pewnym momencie "gryzą" i po prostu nie da się zapewnić obu w pełni. Jeśli będzie można o kimś opowiadać kłamstwa, które będą temu komuś psuć opinię i powodować, że inni przeciw tej osobie będą się odwracać, to będzie to wprawdzie zgodne z wolnością słowa tej osoby, która te kłamstwa opowiada, ale będzie to złamanie prawa do godności tej osoby, o której te kłamstwa są opowiadane. I odwrotnie, jak zabroni się opowiadać o kimś takich rzeczy (a w praktyce tak jest, to się, bodajże, nazywa pomówienie), to będzie to jednocześnie ograniczenie wolności słowa. Po prostu nie da się zapewnić wszystkim pełni wszystkich praw.


Home / Po polsku / Wolności słowa w Polsce nie ma??
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.