The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 6

Spór międzynarodowy o mienie w Polsce


Mr Grunwald 33 | 2,151
11 Aug 2021 #1
Naciski dalej są kontynuowane i teraz jest tak że według obcych państw to uważają że w świetle prawa to Rzeczpospolita Polska jest prawnym spadkobiercą PRLu. A przecież wiadomo że w 1990 nastąpiło przekazanie insygniów prezydenckich II Rzeczypospolitej przez Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta na uchodźstwie, nowemu demokratycznie wybranemu prezydentowi III Rzeczypospolitej Lechowi Wałęsie.

Więc według obcych mocarstw to jesteśmy jako naród i politycy Rzeczpospolitej Polski nie tylko winni ale odpowiedzialni za przestępstwa czynione w czasach PRLu przez władzę ludową.

To jest dalsze ignorowanie dyktatów z Moskwy z tamtych czasach i forsowanie myśli że Polska była wolna, demokratyczna i że Polacy chcieli komunizmu po 1945 roku.

Po 1945 jeden ciemiężyciel wymienił się z drugim, używając Sowietów z Polskim pochodzeniem, tych którzy byli na dnie w społeczeństwie przed drugą wojną światową i zdrajców.

To że Polska jako społeczeństwo solidarnie popiera ofiary będące obywateli Polski w dzisiejszych czasach, jest hojnym aktem. (Moja babcia dostała małą symboliczną sumę jako że dawny majątek został podzielony na wielu właścicieli i dało sobie temu spokój. Będąc zadowolona z aktu solidarności, i z braku chęci odzyskania majątku z powodu obecnej sytuacji)

Więc jak ktoś dzisiaj domaga się sporej liczby pieniędzy w dzisiejszych czasach, poza granicami państwa Polskiego i nie będąc obywatelem Polski.

To są to osoby które do dziś dzień myślą że PRL miał prawo istnienia. A ten stwór nigdy nie miał prawa bytu!

A jak tylko o pieniądze chodzi to powinni znać już na to odpowiedz
Alien 2 | 261
11 Aug 2021 #2
Nie istnieje zaden miedzynarodowy spor o mienie w Polsce. To w koncu tylko Polska i Polacy beda o tym decydowac. Obecna sytuacja miedzynarodowa jest na tyle dobra ze nie trzeba ulegac naciskon roznych czesto wrogich sil miedzynarodowych. Swiat sie zmienia.
OP Mr Grunwald 33 | 2,151
11 Aug 2021 #3
@Alien
Chciałbym aby tak było, ale faktem jest że już trwa parę długich lat nagonka o wypłatę pieniędzy dla ludzi którzy kiedyś posiadali majątek w Polsce, czy to zawłaszczyli/kupili/dostali przed lub podczas drugiej wojny światowej nie zmienia tego. Ani czy to byli niemcy, żydzi, ślązacy, polacy mieszkających za granicą lub nawet eskimosi.

Ludzie myślą że mogą w frajerski sposób wymusić z Polski pieniądze, o tym mogą zapomnieć. Ani grosza za hańbienia ani szarganie imię Polski
Alien 2 | 261
11 Aug 2021 #4
@Mr Grunwald
Ma Pan (masz) zupelna racje. Powojenna nacjonalizacja majatkow nastapila takze w innych krajach np w Niemczech i nikt nie placil zadnych odszkodowan lub tylko symboliczne. Odszkodowan za majatki bezspadkowe nie ma w zadnym kraju na swiecie i jesli Polska da sie w nie wmanewrowac to nie bede mogl sie dalej przyznawac do bycia Polakiem bo wszyscy mieliby mnie za frajera. Niemcy naprzyklad wyplacali odszkodowania za nieruchomosci pozostawione w Polsce przez wysiedlencow z lat 70-80tych. Ale po zjednoczeniu wiekszosc przesiedlencow niemieckich majacyh takze polskie obywatelstwo odzyskala swoje nieruchomosci. Wtedy niemiecki uzad finansowy kazal zwracac te odszkodowanis wraz z odsetkami.
OP Mr Grunwald 33 | 2,151
12 Aug 2021 #5
@Alien
Więc de facto pożyczka, a nie odszkodowania.

Nacjonalizacja to efekt toku myślenia że własnością kawałka ziemi należy do państwa i może w dowolnej chwili prawnie to zabrać co doprowadza De facto do pożyczania ziemi w efekcie i braku prawdziwego posiadania konkretnego prawa do tej ziemi, a nie własność prywatną która jest chroniona przez państwo dzięki relacje właściciela z zarządzającymi państwem. (Język, religia, kultura, idea w zależności od czego łączy dany kraj i jej ludność)
Alien 2 | 261
12 Aug 2021 #6
Roznica pomiedzy nacjonalizacja w Niemczech (mowie tylko o bylym NRD) a Polska byla taka ze w Niemczech z zabranej ziemi zrobiono gospodarstwa panstwowe (LPG) a w Polsce dokonano reformy rolnej i rozdano ziemie chlopom. No nie w calej Polsce, na tzw. ziemiach odzyskanych utworzono duzo PGR-ow. Ale wydajnosc PGR-ow do konca Polski ludowej byla nizsza nich prywatnych rolnikow.


Home / Po polsku / Spór międzynarodowy o mienie w Polsce
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.