The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 337

Polska miedzy Niemcami i Rosja. Zalety i wady.


Cojestdocholery 2 | 1,207
18 Nov 2022 #271
Taak tylko on się za etnicznego Polaka nie uważał. Na serio mi mówisz, że nim kreowały lęki? Ten człowiek miał kompleks nadczłowieka.

Poza tym to tylko część cytatu. - "W polityce zagranicznej nasz pole działania jest na wschodzie tam możemy być silni". To wyraz diagnozy geopolitycznej a nie wyraz lęków śmieszny człowieku.
pawian 218 | 22,786
18 Nov 2022 #272
Ten człowiek miał kompleks nadczłowieka.

Dmowski???

na wschodzie tam możemy być silni"

Czyli marzysz jednak o podbiciu tej Ukrainy, naziopolaku, jak 10 lat temu gdy byłeś Ironem? Myślałem że już wywietrzały Ci ze łba te nazio głupoty. A one jednak trzymają się mocno. Jak Chińcyki. hahahaha
OP Alien 18 | 4,036
20 Nov 2022 #273
marzysz o podbiciu tej Ukrainy

No, nasze czołgi już tam są i kraby też.
OP Alien 18 | 4,036
8 Dec 2022 #274
Ciekawe czy jak Niemcy zainstalują Patrioty w Polsce przy ukraińskiej granicy to ruscy zechcą je przetestować?
OP Alien 18 | 4,036
9 Dec 2022 #276
Mam duże wątpliwości co do tego. Niemcy są jak na tak duży kraj kompletnie bezbronne. Nie wiem czy się zdecydują na przeniesienie kilku swoich Patriotów do Polski.
OP Alien 18 | 4,036
1 Jan 2023 #277
Chorwacja od dzisiaj jako 20 kraj w strefie Euro. Polska już dawno powinna tam być. Kiedy te mózgowe trójkomórkowce z rządu wreszcie to zrozumieją.
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #278
Obejrzyj sobie to, Alien...

youtube.com/watch?v=hmses-rjkZQ

youtube.com/watch?v=zfznqy1B8yg

... to może zmienisz zdanie.
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #279
Kiedy te mózgowe trójkomórkowce z rządu wreszcie to zrozumieją.

Oni tak mają na stałe więc musi zmienić się władza żeby doszło do zmian.
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #280
musi zmienić się władza

Problem POlega na tym, że oPOzycja to tak naprawdę jest PO, a ludzie jeszcze nie POstradali zmysłów, żeby na nich głosować. Dlatego POnowna POrażka niePOważnej oPOzycji POzostaje niemal pewna. Howgh - POwiedziałem! :)
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #281
żeby na nich głosować.

Zobaczymy ile wyborców wytrzyma przy PiSie jak kryzys zacznie się na maksa i inflacja napędzana przez prawaków dojdzie do 30%.

Howgh - POwiedziałem! :)

:):) Ja też mówię: Precz z PiSowskimi popaprańcami którzy niszczą i kradną i rozdają wszystko a potem PO musi po nich sprzątać.
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #282
przy PiSie jak kryzys zacznie się na maksa

Kryzys, tak. Za PiS był najpierw kryzys związany z pandemią, później wojna na Ukrainie, miliony uchodźców i wszystkie inne związane z wojną problemy, a to wszystko przy ciągłym rzucaniu kłód pod nogi przez UE. Pomimo tego nie zabrakło pieniędzy ani na hojne programy socjalne (które wielu najbiedniejszych Polaków ratują po prostu przed ubóstwem), ani na tarcze osłonowe dla przedsiębiorców ani na gruntowną modernizację armii, podczas gdy za rządów Platformy, która nie musiało się zmagać ani z problemami związanymi z wojną na Ukrainie ani z pandemią, ciągle słyszeliśmy, że "piniendzy ni ma i ni bedzie" (czy jakoś tak).

Ludzie na szczęście nie mają sklerozy i pamiętają ten cudowny dobrobyt za Tuska. Gdyby jakaś inna partia była na czele opozycji, to mógłbyś się łudzić, że wygrają jesienią. Z Platformą i Tuskiem na czele opozycja znowu przegra, bo PO ma zbyt duży elektorat negatywny, ludzie mają dobrą pamięć, a Tusk jest trochę jak Margaret Thatcher, która premierem przestała być bodajże w 1990, a jeszcze w 2012 widziałem w Londynie ludzi w koszulkach z napisem "I still hate Thatcher" LOL :)
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #283
najbiedniejszych Polaków ratują po prostu przed ubóstwem)

Najbiedniejsi, oprócz przypadków losowych, powinni wreszcie przestać chlać wódę i palić i wziąć się do roboty. To by ich najbardziej uratowało przed ubóstwem. :):):)

PiS zwłaszcza najbardziej ratuje rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Dzisiaj już nie wejdą protestować do Sejmu jak dawniej bo straż dobrze pilnuje drzwi.

Thatcher"

Zamieni się Thatcher na PiS i pójdą jak woda w Polsce. Jak wóda wśród pisowskiego elektoratu. :):):)

tarcze osłonowe dla przedsiębiorców

Jaka tarcza, taka osłona. Właśnie widać i słychać jak się drobni przedsiębiorcy zwijają z interesami dzięki "tarczą" i "osłoną."
OP Alien 18 | 4,036
1 Jan 2023 #284
Liczba mnoga - dzięki tarczom i osłonom.
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #285
wziąć się do roboty

Są ludzie chorzy, lub opiekujący się chorymi członkami rodziny, którzy nie mogą z tego powodu pracować i nie jest ich wcale tak mało, mamy też rodziny wielodzietne w małych miejscowościach, gdzie nie ma pracy lub jest jej niewiele, więc nie bardzo jak mają "wziąć się do roboty". Poza tym opieka nad chorymi członkami rodziny i wychowanie dzieci, to czasami jest o wiele cięższa praca niż uczenie dzieci Present Simple :)

Gdyby tym ludziom odebrać chociażby 500+ (nie mówiąc o innych świadczeniach - opiekuńczych, alimentacyjnych, rodzinnych), to wpadliby po prostu w ubóstwo. Na Polsacie jest taki fajny program - "Nasz nowy dom", zerknij sobie czasami jak ludzie (dobrzy, pracowici, porządni ludzie - nie żadni alkoholicy) żyją w Polsce w XXI wieku, to będziesz miał mały reality check. :)

powinni wreszcie przestać chlać wódę (...) Jak wóda wśród pisowskiego elektoratu

:)

Dokładnie tego typu POgarda wobec biednych i tych, którym się w jakiś sposób nie powiodło spowodowała dwukrotne zwycięstwo PiSu w wyborach i jak widać nadal ma się dobrze wśród "elyt". :D No to będziemy mieli trzecie zwycięstwo PiSu. :)
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #286
No to będziemy mieli trzecie zwycięstwo PiSu. :)

Eee tam, nie będzie źle. Za dużo spieprzyli i za dużo ludzi sobie zrazili żeby wygrać. :):)

mamy też rodziny wielodzietne w małych miejscowościach, gdzie nie ma pracy

No właśnie, Nudziło im się bez pracy i narobili sobie dzieci. Trzeba być w życiu odpowiedzialnym ale ludzie mają to w nosie. A potem krzyczą o zasiłki od państwa. Ha!

jak widać nadal ma się dobrze wśród "elyt"

A co ja poradzę że w gospodarce jestem prawakiem a nawet konfiarzem??? Zawsze taki byłem - trzeba pracować jak cholera a Polakom wyborcom PiSu się nie chce. Daj zasiłek, daj zasiłek, daj zasiłek - jak mewy z Nemo.

Pracować trzeba jak cholera.
Czyśmy to jacy tacy?
Więcej Osmańczyka, mniej Grottgera
i wszystko będzie cacy.
To bardzo łatwo jest umierać,
Żyć trudniej - rzekł Horacy.
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #287
Na Polsacie jest taki fajny program

Sorry, wczoraj jak oglądnąłem około 45 minut koncertów noworocznych to mi załatwiło telewizję na cały rok. Mam już spokój. :):)
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #288
Nudziło im się bez pracy i narobili sobie dzieci.

Może i tak, ale to nie znaczy, że te dzieci mają żyć w ubóstwie.

Pracować trzeba jak cholera

Mi tego nie musisz tłumaczyć - pracuję średnio 65h w tygodniu, ale są tacy, którzy pracować nie są w stanie nie z własnej winy i państwo powinno im pomóc. Żaden cywilizowany kraj nie funkcjonuje wg. Twojego konfederuskiego modelu gospodarczego. Nawet w USA są zasiłki, food stamps itp., a Europa zachodnia, na której chcesz się wzorować, to już jest socjal pełną gębą. To co, wolisz po europejsku czy po konfederusku? :)
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #289
ale są tacy, którzy pracować nie są w stanie nie z własnej winy i państwo powinno im pomóc.

Tak, wspomniałem wcześniej o przypadkach losowych. Ale ile dodatkowych emerytur trzeba dać żeby przebić inflację? Bo to się robi błędne koło - PiS daje już 14 emeryturę i inflacja dobija do 20%.

Europa zachodnia, na której chcesz się wzorować, to już jest socjal pełną gębą

Nie porównuj nas z nimi bo oni się już dorobili, więc ich stać. Natomiast Polska jest na dorobku i nas nie stać na rozdawnictwo. Rozdają zasiłki na lewo i prawo i zadłużają państwo. A potem moje dzieci to będą musiały spłacać.

Prawda jest taka że PO chowało pieniądze na czarną godzinę jaka teraz wybiła, natomiast PiS z zadowoleniem wydał to co zaoszczędziła PO i potem zaczęło się zadłużanie. I teraz jest płacz i zgrzytanie ząbków bo ni ma skąd wziąć i dalej trzeba zadłużać.
GefreiterKania 38 | 1,399
1 Jan 2023 #290
Jakie przypadki losowe? Ludzi chorych, starszych, matek wychowujących dzieci w wielodzietnych rodzinach, czy ludzi opiekujących się na pełny etat niepełnosprawnymi członkami rodziny jest zdecydowanie więcej niż alkoholików, leni czy pasożytów. Gdzie Ty żyjesz, że masz takie zdanie o ludziach?

Od 1989 minęło już ponad 30 lat. To ile byś chciał czekać, żeby Polska nie była już "na dorobku" i mogła pomagać najsłabszym? A w międzyczasie mają przymierać głodem?

Dobra, idę spać bo rano muszę wcześniej wstać. Myśl po chrześcijańsku, Pawianie, a nie jak konfederuski doktryner. Dobranoc.
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #291
A w międzyczasie mają przymierać głodem?

Głodem który wywołuje PIS swoją obłędną polityką rozdawnictwa?? Im większa inflacja, tym większy głód. Proste.

Myśl po chrześcijańsku,

Myślę caly czas. Ale myślę też jak państwowiec. Widzę jak PiS niszczy Polskę swoimi socjalistycznymi a wręcz komunistycznymi zapędami, wszędzie - w gospodarce, edukacji, sądownictwie, samorządach, służbie zdrowia.

Dobra, idę spać

A ja jutro wracam do pracy więc spotkamy się rzadziej. :):)
pawian 218 | 22,786
1 Jan 2023 #292
Myśl po chrześcijańsku, Pawianie

Fajno. To teraz sprawdźmy Twoje chrześcijańskie myślenie. Powiedz nam co sądzisz o blokowaniu egzotycznych imigrantów na wschodniej granicy przy pomocy muru, drutu kolczastego, patroli z psami i push backów.
OP Alien 18 | 4,036
2 Jan 2023 #293
@pawian
Chiny miały Mur Chiński, Niemcy Mur Berliński, Mur mają też USA czy Izrael, to i Polska musi mieć jakiś murek. No nie?
pawian 218 | 22,786
2 Jan 2023 #294
Polska musi mieć jakiś murek. No nie?

Nie wypowiem na razie swojego zdania, nie chcę nikogo nakierowywać. Czekamy na Kanię żeby odpowiedział na pytanie w 292.. :):):)
GefreiterKania 38 | 1,399
3 Jan 2023 #295
To teraz sprawdźmy Twoje chrześcijańskie myślenie. Powiedz nam co sądzisz o blokowaniu egzotycznych imigrantów na wschodniej granicy

Uważam, że robienie błędów strategicznych jest bardzo nie po chrześcijańsku, a blokowanie tych imigrantów było/jest błędem strategicznym.

Przecież oni wszyscy chcieli iść do Niemiec - na cholerę było ich blokować? Dać ewentualnie eskortę policyjną, żeby po drodze nie rozrabiali i odprowadzić ich pięknie nad Odrę i Nysę. :) Polska się poświęciła, wydała mnóstwo pieniędzy na zmobilizowanie, zakwaterowanie i utrzymanie dużych sił porządkowych, budowę muru itp. i niepotrzebnie wystawiła się na ataki popapranego lewacta, chroniąc wschodnią granicę UE przed zalewem sprowadzonych przez Łukaszenkę imigrantów. Po co nam to było? Żeby chronić Niemcy przed kolejnymi milionami "lekarzy i inżynierów"? No to właśnie pięknie nam się Niemcy odwdzięczają, blokując środki z KPO, odmawiając nawet negocjacji w sprawie reparacji wojennych i jeszcze jawnie popierając zmianę władzy w Polsce (już o wydymaniu nas na swoim słynnym programie "Ring exchange", gdzie Polska miała otrzymać niemieckie czołgi za nasze wysłane na Ukrainę nawet nie będę wspominał, bo szkoda słów).

Rozebrać ten mur i na drugi raz puścić to wszystko pięknie na Zachód - niech idą gdzie chcą, po chrześcijańsku. :)
pawian 218 | 22,786
3 Jan 2023 #296
Rozebrać ten mur i na drugi raz puścić to wszystko pięknie na Zachód - niech idą gdzie chcą, po chrześcijańsku. :)

Pięknie. Tylko że oni wszyscy wrócą do Polski bo już Niemcy zaczynają ich odsyłać z powrotem. To jest kilka tysięcy ludzi rocznie. Takie są umowy między państwami i dobrze o tym wiesz.

A ty płakałeś że Polska utrzymuje już uchodzców z Ukrainy.
Więc teraz ponawiam pytanie: co zrobisz z kilkoma tysiącami uchodzców rok do roku którzy docelowo muszą ZOSTAC na terenie Polski? Z rozebranym murem jak proponujesz to jest kilkanaście tysięcy.
GefreiterKania 38 | 1,399
3 Jan 2023 #297
Niemcy zaczynają ich odsyłać z powrotem

Mogą sobie odsyłać - wrócą do Niemiec z prędkością światła :) Siłą ich w Polsce nie zatrzymamy, a oni chcą żyć na Zachodzie (nie można ich za to winić). W pierwszej fali część parafii w Polsce przyjęła uchodźców, i to nie tylko na jakichś zadupiach, ale też w dużych, bogatych miastach - np. typowy przypadek w Poznaniu: zapewnili im zakwaterowanie, pomoc materialną, szkołę dla dzieci, opiekę zdrowotną, pomoc w znalezieniu pracy - i co? Po dwóch tygodniach byli już w Niemczech. Tam mają rodziny, większe szanse na pracę, lepszy socjal itp. Nawet jeżeli nie uda im się zalegalizować pobytu, to wolą być tam nielegalnie niż tutaj legalnie. Lajf yz brutal. :)

A ty płakałeś że Polska utrzymuje już uchodzców z Ukrainy.

Chyba żartujesz. Nawet w rozmowie z Novim cieszyłem się, że Polska dostaje słowiańskich, podobnych kulturowo, pracowitych imigrantów, którzy się asymilują i szybko uczą języka. Polska co prawda ponosi w pierwszym etapie pewne koszty, ale na dłuższą metę, przy naszej zapaści demograficznej, imigracja z Ukrainy jest bardzo korzystna.

kilkoma tysiącami uchodzców rok do roku którzy docelowo muszą ZOSTAC na terenie Polski?

Łańcuchem ich przywiążesz? :) Tak jak powiedziałem - zburzyć wszystkie mury i niech każdy idzie gdzie chce. Po chrześcijańsku! :)
OP Alien 18 | 4,036
3 Jan 2023 #298
Siłą ich w Polsce nie zatrzymamy,

Siłą nie ale podstępem, kebaby są też w Polsce, ponadto "Inżynierów i lekarzy" też tu potrzeba.
pawian 218 | 22,786
3 Jan 2023 #299
zburzyć wszystkie mury i niech każdy idzie gdzie chce. Po chrześcijańsku! :)

Brawo. Napisz do PiSu żeby zburzyli mur. I głosuj na lewaków którzy tego chcą. :):)

Nawet jeżeli nie uda im się zalegalizować pobytu, to wolą być tam nielegalnie

Nie czytałeś że wchodzą nowe restrykcyjne przepisy co do takich gagatków - ma być paneuropejski rejestr immigrantów - teraz nie będą się patyczkować i jak złapią nielegalsa, to od razu deportacja. A jak Polska ich nie utrzyma u siebie i dalej będą wiać do Niemiec, to zamkną nam Schengen. Proste.

Dlatego tych złapanych przez polskie służby albo oddanych przez Niemców trzyma się u nas w zamkniętych ośrodkach. A więc szykuj kasiorę na ośrodki dla kilkunastu tysięcy. Rocznie. :):)
GefreiterKania 38 | 1,399
4 Jan 2023 #300
w zamkniętych ośrodkach

Człowieku... nie osłabiaj mnie :)... ci ludzie ryzykowali życie i uciekali przez morze w drewnianych łodziach i pontonach; myślisz, że jakieś "ośrodki zamknięte" ich zatrzymają? Żeby zatrzymać tych zdesperowanych ludzi, to te Twoje ośrodki musiałyby mieć drut kolczasty, wieżyczki wartownicze i strażników z psami i karabinami maszynowymi, a takich obozów w UE, a już zwłaszcza w Polsce, nikt nie zbuduje - wiesz... ciężkie doświadczenia historyczne.

Ale to jest niesamowite jak z Ciebie czasami wychodzi taki mały hitlerek - a to fizyczna eliminacja przeciwników politycznych, a to polskie obozy koncentracyjne dla uchodźców. K*rwa, Pawian - kontroluj trochę tego swojego wewnętrznego Hitlera. :):):)

Home / Po polsku / Polska miedzy Niemcami i Rosja. Zalety i wady.