The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 48

Jak zwykle chodzi o kasę!


Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #1
Dla polityków w Berlinie czy Brukseli znacznie ważniejsze od kształtu Trybunału są trzy inne projekty, które PiS zapowiadał w kampanii. Podatek bankowy, podatek obrotowy od supermarketów i rozwiązanie zadłużenia frankowiczów. Wprowadzenie tych trzech ustaw oznaczałoby, że strumień pieniędzy wypływających z Polski znacznie by się skurczył. Jak nie wiadomo, o co chodzi.... Wymienianie demokracji i konstytucji przez wszystkie przypadki zarówno przez UE jak i KOD to jedynie zasłona dymna.
Jardinero 1 | 405
16 Jan 2016 #2
Wymienianie demokracji i konstytucji przez wszystkie przypadki... to jedynie zasłona dymna.

PiS każde wytłumaczenie sprzeda by zdobyć poparcie żerujące na negatywnych odruchach: ludzkiej ciemnocie, strachu i zakapiorstwie... Ich działania prowadzą do szkód na rzecz państwa i obywateli. Jest tak, że rozrabia PiS, a cenę za to zapłaci państwo i gospodarka (czytaj zwykły obywatel).
OP Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #3
ludzkiej ciemnoci

Ludzka ciemnota się skończyła 25 października, kiedy Platfusom odebrano prawa do wciskania Polakom ściemy. To oni gardłowali niby w obronie TK a sami zlekceważyli kilkanaście orzeczeń Trybunału. To oni robili naloty na redakcje i mieszkania dzeinnikarzy w związku z aferą taśmową. To Tusk obiecywał, że nie podniesie podatków, a wkrótce potem zwiększył VAT. To znów obiecywał elektrownię jądrową i kastrowanie pedofili i nic. To PO w biały dzień zrobiła skok na OFE.... Przykłady można by mnożyć, ale po co? Plateformersom i innym obrońcom koryta pozostały skandy, bluzgi i dreptanie w śniegu. Szkoda tylko, że ich histeria i donosicielstwo zaszkodziły międzynarodowej reputacji Polski i doprowadziły do obniżenia jej oceny przez jedną agencję ratingową.
Jardinero 1 | 405
16 Jan 2016 #4
histeria i donosicielstwo

Widocznie żyjemy w innych światach. Rynek finansowy rządzi się własnymi prawami i nie da się go wykiwać. Jeżeli jedna partia z niespełna 20% poparciem uprawnionym do głosowania uzurpuje sobie prawo do własnego widzimisię, to co się dziwić, że UE przygldada się nam uważnie. Mieliśmy dobry wizerunek, statecznej i poważanej polityki i gospodarki. Nagle się to wali i raczej wiemy, że nie będzie lepiej niż było. Czy o to PiSowi chodziło? Pożyjemy, zobaczymy - życie pokaże jaka to była zmiana. Powtarzam jest tak, że rozrabia PiS, a cenę za to zapłaci państwo i gospodarka (czytaj zwykły obywatel).
OP Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #5
Rynek finansowy rządzi się

To dlaczego S&P tak się wygłupiło? Uleglo hałaśliwej propagandzie nomenklaturowców i banksterów spod znaku Komtietu Obrony Koryta? Jakoś pozostałe agencje ratingowe nie dały się zwieść. Polska wywiązuje się z zobowiązań, jest niska inflacja, bezrobocie zmalało. Bankier Petru żonglujący imponderabiliami (demokracja, konstytucja, praworządność) wygląda podejrzanie bo bankierzy są nie od tego a od maksymalizacji zysków. Kropka.
Honest Pole
16 Jan 2016 #6
Nie ma żadnej prawdziwej różnicy między pisuarami i platfusami to dwie strony tej samej monety.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #7
żadnej prawdziwej różnicy

Nieprawda! Platfusy to zbieranina eks-PZPR-owców, banksterów i innych sługusów zagraniczynch koncernów i brukselskiej eurokracji. PiS to jedyna, prawziwie propolska partia, która służy narodowi, nie upryzwilejowanym klikom.
Honest Pole
16 Jan 2016 #8
Ta jasne i ci żydzi i tamci to też żydzi. Żyd Benjamin Kalkstein vel Jarosław Kaczyński jest trochę bardziej prawicowy ale obie partie i tak mają autorytarne zapędy więc nie widzę znaczących różnic między nimi. Żałosne że Polacy muszą mieć zawsze jakiegoś żyda za wodza.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #9
Żyd Benjamin Kalkstein

Duża przeginka! Też kiedyś widziałem spis identyfikujący niemal wszstykich jako Żydów -- Wałęsę, Suchocką, Pawlaka, Mazoweickeigo, Bieleckiego, Kwaśniewskiego i wielu innych, chyba nawet Glempa. Tę fałszywkę chyba wydali michnikowcy, żeby ośmieszyć prawicę.
Honest Pole
16 Jan 2016 #10
Żydzi nie muszą by lewaccy jest wielu prawicowych . Swoją drogą quotowanie mi przestało działać.
Jardinero 1 | 405
16 Jan 2016 #11
PiS to jedyna, prawdziwie propolska partia, która służy narodowi

Jest wręcz odwrotnie niż piszesz: działają na stratę, destabilizację, i osłabienie państwa (choć klepią co innego - a wszystko pod parasolem wroga ukrytego, wroga działającego z zewnątrz, czyli UE, Niemca i Ruska, itp. - czysta paranoja. Na trzeźwo nie idzie tego słuchać).

To dlaczego S&P tak się wygłupiło? Uległo hałaśliwej propagandzie

Gdybyś choć trochę orientował w sprawach finansów, nie pisałbyś takich bzdur. Rynku nikt jeszcze nie wykiwał. Po prostu uznali poczynania (Nie)Prawych i (Nie)Sprawiedliwych za destabilizujące i szkodzące gospodarce kraju - kropka.

No ale wyznawcom spiskowej teorii dziejów żadne fakty nie przekonają - tak jak Macierewicza co do przyczyn katastrofy S.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
16 Jan 2016 #12
Po prostu uznali

Żadne po prostu! Doszło do tego w wyniku histerycznej nagonki KOD na własny kraj, w wyniku radykalnych demagogów i innych Michników straszących faszyzmem, dyktaturą, totalitaryzmem, inwigilacją, przechwyceniem mediów, zamachem stanu, zamachem na konstytucjhę, wolność, prawa człowieka i Bóg wie co jeszcze. Znaleźli się też tacy (np. Schetyna), którzy nie poprzestali na medialnym straszeniem i pielgrzymowali z donosami na własny kraj do Brukseli.

Gdyby nie ta cała histeryczna kampania, nikt by Polski stawiał pod pręgierzem.
Wulkan - | 3,243
16 Jan 2016 #13
Jest tak, że rozrabia PiS, a cenę za to zapłaci państwo i gospodarka (czytaj zwykły obywatel).

Jardinero, twoja demagogia ma się nijak do faktów, wszystko jest wyjaśnione punkt po punkcie w ostatnim odcinku MaxTV, oczywiscie nie oczekuję żebyś to obejrzał bo ludzie twojego pokroju boją się prawdy jak diabeł święconej wody natomiast polecam każdemu kto ma otwarty umysł.


Jardinero 1 | 405
17 Jan 2016 #14
nikt by Polski stawiał pod pręgierzem

Twoja rada to: zamykamy oczy i udajemy dalej, że nic się nie stało i że rzeczywistość nas po prostu nie dotyczy, bo sobie tego nie życzymy. Nie wiem chłopaki co tam wciągacie...?

donosami na własny kraj

To przypomnij kiedy to PO czy inna partia robiła takie ruchy, po nocach i po kryjomu, a inni siedzieli cicho i mówili, że chociaż smród, ale własny i jest fajnie? PiS jako 1szy krzyczałby 'rozbój w biały dzień'!

każdemu kto ma otwarty umysł

Tacy ludzie nie opierają opierają swych opinii się na jednym źródle, z szczególnie na tanich gotowcach gdzie

wszystko jest wyjaśnione punkt po punkcie

w ostatnim odcinku MaxTV

.... zwłaszcza takim zmontowanym na odległym kontynencie, komentatorom-amatorom-ideologom, niby-patriotą (ale z dala), podżegaczą teorii spiskowych, których Polska jest zawsze ofiarą zydo-komuno-szkopo-ruso-masonerii-itd...

Nie wiem co tam wciągacie, ale taka logika normalnego człowieka doprowadzić może jedynie do wariatkowa...
Wulkan - | 3,243
17 Jan 2016 #15
Tacy ludzie nie opierają opierają swych opinii się na jednym źródle

Zgadza się, czerpię informacje z wielu źródeł

zwłaszcza takim zmontowanym na odległym kontynencie

To przykre że najbardziej popularny, niezależny program informacyjny o Polsce znajduje się w USA. Co do tego doprowadziło? zapewne według ciebie PiS.

podżegaczą teorii spiskowych, których Polska jest zawsze ofiarą zydo-komuno-szkopo-ruso-masonerii-itd...

Czyli miałem rację że nie oglądasz MaxTV i nie wiesz o czym tam się mówi.

Nie wiem co tam wciągacie, ale taka logika normalnego człowieka doprowadzić może jedynie do wariatkowa...

Nie wiem do czego się odnosisz ale ja niczego nie wciągam.
pawian 218 | 22,787
18 Feb 2020 #16
To Tusk obiecywał, że nie podniesie podatków,

I PiS robi to samo.

To znów obiecywał elektrownię jądrową i nic.

I PiS robi to samo.

To PO w biały dzień zrobiła skok na OFE.

I PiS robi to samo.

Przykłady można by mnożyć, ale po co?

No żeby sobie porównać jak PiS stał się Platfusem. :)
pawian 218 | 22,787
30 Apr 2021 #17
Jak zwykle chodzi o kasę!

Oczywiscie. Ostatnio chodzi o kasę z Fundusz odbudowy na której łapę chce położyć PiS i wydać na siebie i swoich kumpli.

Np słyszeliście już że Lewica zaczyna podejrzewać PiS o krętactwo? Najpierw się rzekomo dogadali z PiSem w sprawie funduszu odbudowy ale okazuje się że PiS chce najpierw zagłosować a dopiero potem ustalić szczegóły, w tym propozycje Lewicy. hahaha Dobre. Chyba dali się zrobić w bambuko panowie lewolucjoniści.
Mr Grunwald 33 | 2,069
1 May 2021 #18
Jako że niektórym mantra pewnych mechanik polityki jest niezrozumiana lub ignorowana bo się myśli że tak nie powinno być. To mam link do video YouTube który to dobrze obrazuję i wytłumacza przez użytkownika z nazwą (filmik jest po angielsku): CHP Grey

youtu.be/rStL7niR7gs
Alien 18 | 4,062
26 Sep 2021 #19
Moja żona odkryla przy naszym ostatnim pobycie w Katowicach klasztorny sklep z ziołami w Panewnikach. Oto pare ciekawych ziółek; Nalewka anyżowa do rany przylóż lub benedyktynska ziołowa od siedmiu bolesci. Hitem jest naturalnie Liquor Panewnicki zawierający 50% alkoholu który "wspomaga pracę watroby" Badzmy szczerzy: chyba "wymaga pracy watroby". Sa naturalnie jeszcze ; Eliksir dla panow (pewno starszych), Nalewka kapucynska (55% alk.) czy Maść Mumio (chyba dla mumi?). No cóz chyba jak zwykle chodzi o kase. Biorac pod uwage ceny mogę byc dumny ze wreszcie i katolicy nauczyli sie robic pieniadze z niczego (no poza alkoholem i ziolkami).
Alien 18 | 4,062
14 Jun 2022 #20
Co jest właściwie obecnie lepsze. Żyć jako rosyjska żona polskiego piłkarza w Polsce czy żyć jako polski piłkarz z rosyjską żoną w Moskwie?
Cojestdocholery 2 | 1,207
14 Jun 2022 #21
Co jest właściwie obecnie lepsze.

Kwestia wyboru i może pieniędzy. Nie to jest problemem, tylko to, że dufus dał się użyć do ruskiej propagandy, mógł nic nie mówić, albo niewiele.
Alien 18 | 4,062
14 Jun 2022 #22
Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem.
Alien 18 | 4,062
22 Sep 2022 #23
Cena gazu nawet bez ruskich dostaw nagle spada. Jak zwykle chodziło tylko o szybkie zrobienie kasy.
GefreiterKania 38 | 1,400
22 Sep 2022 #24
Spada, bo wzrasta krajowe wydobycie, zapewniane są nowe źródła dostaw, a magazyny mamy prawie pełne. Proste. Z gazem nie powinno być większego problemu (chociaż nadal z 20 mld m3, których potrzebujemy, mamy zapewnione około 17 mld), gorzej będzie z węglem opałowym. To jest jakaś paranoja, żeby w Polsce brakowało węgla.
Kashub1410 6 | 690
22 Sep 2022 #25
@GefreiterKania
Nie zupełnie, bo jest mnóstwo węgla brunatnego co trzeba szybko wydobywać i zużywać.

Więc jest zapewne ograniczenie dla prywatnego zużytku
GefreiterKania 38 | 1,400
22 Sep 2022 #26
Próbowałeś kiedyś palić węglem brunatnym w piecu, Grunni? :) Dlatego pisałem o węglu opałowym, z którym jest problem. Ludzie jeżdżą nawet do Czech po węgiel, co jest już zupełnym kuriozum.
Kashub1410 6 | 690
22 Sep 2022 #27
@GefreiterKania
Ja zazwyczaj paliłem drewnem, zamawiało się stosy, i ja musiałem je dźwigać, z garażu do domu jak było puste przy piecu.

Węgiel to się używało tylko do grilla, zdziwiłem się jak kiedyś miałem połknąć węgiel leczniczy aby oczyścić żołądek pamiętam.

Z węglem brunatnym po prostu kiedyś o tym słyszałem w konwersacji. Tak jak większość ludzi zdobywa informacje.

Zbyt dużego czytania i brak ludzkiego kontaktu doprowadza do gorszego samopoczucia
Cojestdocholery 2 | 1,207
22 Sep 2022 #28
Żałosne

Jest t o, że tacy idioci jak ty są wśród nas. Jeszcze się nazwij patriotą i prawicowcem i gotowe. Ty to musisz być jakiś agent lewaków, którzy pod fałszywą flagą chcą ośmieszyć patriotów polskich.
pawian 218 | 22,787
22 Sep 2022 #29
chcą ośmieszyć patriotów polskich.

Nie patriotów tylko ciemnych prawaków albo zdziczałych naziopolaków.


Home / Po polsku / Jak zwykle chodzi o kasę!
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.