The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 13

Elity wygrywają. Z narzędziami, które posiadamy nie ma nadziei dla ludzkości.


kondzior 12 | 1,245
1 Aug 2020 #1
Ludzie, niektórzy z was znają ten termin, ale pomyślałem, że powinienem się upewnić, że odbędzie się tutaj dyskusja na temat poprawnych terminów i ich używania: Metapolityka.

Jak wszyscy wiecie, narzekanie na coś w Internecie niczego nie zmienia. Ale może tak samo jest z próbami zmiany tego w parlamencie. To wtedy, gdy masz władzę polityczną (jak Trump, PIS, lub niektóre partie prawicowe w niektórych krajach europejskich), ale brakuje ci władzy metapolitycznej. To jest w zasadzie potencjał kontrolowania opinii publicznej. W rezultacie Trump musi nieustannie walczyć z kłamstwami i decyzjami podejmowanymi na ich podstawie przez MSM, intelektualistów uniwersyteckich i najbogatsze firmy na świecie.

Pomyśl o tym w ten sposób: dlaczego "intelektualny" jest w naszych czasach terminem obraźliwym (dla mnie jest)? Ponieważ każdy, kogo to określenie dotyczy i jest publicznie widoczny, jest pełen gówna. Każdy "odważny, wolnomyślicielski" jest lewicowym radykałem, który absolutnie nie jest w konflikcie z głównym nurtem. Dzieje się tak, ponieważ lewica ma absolutną metapolityczną władzę i dlatego może forsować każdą narrację, jakiej chce, a obecnie przeważnie nawet rażące kłamstwa.

Czy mogli to zrobić kilka dekad temu? Nie, ciągle przesuwają Overton window. Prawdą jest, że boomersi mogli łatwo zatrzymać ten trend. Dziś istnieje realne, a w pewnym momencie zaistniało niebezpieczeństwo, że jeśli się odezwiesz, możesz stracić pracę.

Jednak patrząc na lata 50. lewicowi ideolodzy byli w bardzo podobnej sytuacji i w tym czasie media nie były pod ich kontrolą i same musiały wystąpić przeciwko mainstreamowi. Ale udało im się wprowadzić ogromne zmiany, nawet bez władzy politycznej.

Teraz pytanie brzmi, jak wiele z tego można powtórzyć po prawej stronie. Brakuje mu poparcia światowych elit. Jednak jego ideologia, na przykład dwie płcie kontra dwa miliony, narody posiadające własne kraje kontra genocyd, katolicyzm kontra szatan, jest zakorzeniona w rzeczywistości. Ale jeśli piszesz biznesowy e-mail bez języka gender, może to wpędzić cię w kłopoty, co tu mówić o wystąpieniu bezpośrednio przeciwko elitom. Zasadniczo wymaga to ludzi, którzy nie przejmują się własną przyszłością.

Oto krótkie nagranie wideo autorstwa jednego z takich ludzi, Martina Sellnera (po niemiecku), na ten temat. Ruchy tożsamościowe w Europie zmierzają w tym kierunku. Mogą nie być zbyt skuteczne, ale jest przeciwko nim wiele represji. Myślę, że to wskazuje, że przynajmniej trochę szkodzą elitom.

bitchute.com/video/G5Ew6oyA588
Mr Grunwald 29 | 2,000
1 Aug 2020 #2
Ja bym powiedział że potrzebni są ludzie którzy właśnie martwią się o przyszłość kraju! Ale nie dadzą się ponieść emocjom
OP kondzior 12 | 1,245
1 Aug 2020 #3
Powodem, dla którego prawica stale się cofa, jest fakt, że zasadniczo nie chcą angażować się we wzajemne wyniszczenie. Gdy konflikt osiągnie pewien poziom, prawica będzie na ogół oferować niewielkie ustępstwa, aby go zakończyć. Natomiast lewica jest gotowa zniszczyć kraj w służbie swojej sprawie.

Na początku nie był to problem, ale w końcu dochodzą do tego setki małych ustępstw, co doprowadziło do obecnej sytuacji na zachodzie.
pawian 176 | 15,215
10 Jan 2021 #4
Dzieje się tak, ponieważ lewica ma absolutną metapolityczną władzę i dlatego może forsować każdą narrację

Ale czy to wina lewicy? Oczywiście że nie. Po prostu prawica ma głównie poparcie wśród słabo wykształconych ludzi a oni mają mniejsze mozliwości wpływania na rzeczywistość.

Jest na to rada: niech prawica zmieni przekaz i ideologię żeby przyciągnąć ludzi wykształconych. No, ale wtedy przestałaby być prawicą. Więc, błędne koło.

prawica stale się cofa, jest fakt, że zasadniczo nie chcą angażować się we wzajemne wyniszczenie.

Bajeczki dla grzecznych dzieci. Prawica się cofa bo dostaje w dupę, a nie że jest taka skora do zgody i wyrozumiała.

Gdy konflikt osiągnie pewien poziom, prawica będzie na ogół oferować niewielkie ustępstwa, aby go zakończyć.

Oczywiście że nie. Nie tylko nie zaoferuje żadnych ustępstw, ale jeszcze bardziej przykręci śrubę. Przecież widać co PiS wyrabia. Gdyby mogli, to by wszystkich myślących inaczej wysłali do obozów na re-edukację.
Novichok 1 | 2,591
10 Jan 2021 #5
Dziś istnieje realne, a w pewnym momencie zaistniało niebezpieczeństwo, że jeśli się odezwiesz, możesz stracić pracę.

Z osobistego punktu widzenia, jedyna rozsadna reakja jest zeby zabezpieczyc swoje i dac innym cierpiec pod tytulem: Pierdole albo zwarjuje. Latwy wybor.
Jak zawsze, geniusz.

Kiedy byłem w Polsce przed wyjazdem w 1966 roku, byli tam inteligentni myśliciele i niewykształceni badylarze. Moje nieszczęście polegało na tym, że należałem do pierwszej grupy.
Lyzko 29 | 7,347
10 Jan 2021 #6
Ludzie ktorzy popelnili straszny napad na Kapitol Budynek w Waszyngtonie nie sa "ludzkoscmi", lecz prosto chuliganami oraz drabami!
mafketis 25 | 9,283
10 Jan 2021 #7
"Przeważnie pokojowy protest....

ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/28E9/production/_112537401_hi061664944.jpg

"Atak teror i zdrada"

i.insider.com/5ff61811d184b30018aad5cd?width=700
Lyzko 29 | 7,347
10 Jan 2021 #8
Tak jest. Zgodze sie z ta opinia.Takie napady zagrazaja naszej demokracjii.
Novichok 1 | 2,591
10 Jan 2021 #9
...ale nie to ze dwie anti-US partie robia wszysko co moga zeby uniemozliwic zformowanie prawdziwej opozycijnej partii. Dwie partie sa calkowicie wystarczajace zeby udawac demokracje. Tak jak w Polsce - PZPR i partia chlopow z tym samym numerem telefonu.
Lyzko 29 | 7,347
11 Jan 2021 #10
Co myslesz o dwie partie system tu w USA? Moim zdaniem nie jest sprawiedliwy.
pawian 176 | 15,215
13 Apr 2021 #11
A może Amerykanie nie chcą więcej partii? Wolą mieć tylko dwie bo nie trzeba się tyle męczyć przy wyborach. A czytanie sondaży też jest męczące przy wielu partiach. Amerykanie lubią sobie ułatwiać życie.Novichok 1 | 2,591
13 Apr 2021 #12
Amerykanie nie czytaja. To wymaga wysilku. Facebook jest zupelnie wystarczajacy we wszystkich sytuacjach zyciowych.
pawian 176 | 15,215
13 Apr 2021 #13
Hmm, jak byłem w Stanach 30 lat temu to zawsze kilka osób w wagonie metra NYC czytało książki albo gazety. No chyba że robili to żeby unikać kontaktu wzrokowego. I tylko udawali że czytają.


Home / Po polsku / Elity wygrywają. Z narzędziami, które posiadamy nie ma nadziei dla ludzkości.
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.