The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 6

Ustawa antyterrorystyczna w Polsce


Polonius3 994 | 12,367
23 Mar 2016 #1
Mimo ustawicznych ataków ze strony pretzgranych i sfrusttrowanych "obrońców koryta" rząd PiS sprawnie działa i przezornie stara się przewidywać potencjalne wezwania i zagrożenia. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak pytany o ustawę antyterrorystyczną na antenie Radia RMF FM, odpowiedział, że "jest ona gotowa". Zdaniem szefa resortu, ustawa będzie wzbudzać kontrowersje, bo opozycja jest zaKODowana na atakowanie wszystkich propozycji rządu. "Tak to jest, że zaraz pewnie spotkam się z atakiem ze strony Nowoczesnej i opozycji totalnej spod szyldu PO" - mówił Błaszczak. Porównał tę sytuację do ostrej krytyki rządu podczas zaprezentowania ustawy o policji. Błazszcak nie chciał zdradzić szczegółów ustawy, ale podkreślił, że Polska musi uniknąć błędów Zachodniej Europy.
Ziemowit 14 | 4,278
23 Mar 2016 #2
Błaszczak to jest żałosna postać i osobiście nie wierzyłbym ani jednemu jego słowu. Skoro tak gada, to już przygotowuje sobie alibi na wypadek gdybt terroryści wykonali jakiś udany zamach w Polsce. Wtedy będzie krzyczał "a widzicie, to wszystko przez Petru i opozycje spod znaku PO, która nie dała nam się dobrze przygotować". Od Błaszczaka gorszy był tylko ten PiSowski fircyk i klown najgorszego sortu Hoffman, który wyleciał z hukiem z PiS po swojej słynnej eskapadzie do Madrytu, Nie dość, że pojechał tam na koszt podatnika, to jeszcze oszukał tegoż podatnika biorąc pieniądze na podróż samochodem, gdy tymczasem wpakował dupsko swoje i swojej rodziny do samolotu tanich linii, a za powstałą nadwyżkę chlał w Madrycie alkohol i chadzając po pijaku po ulicach śpiewał piosenki sławiące - jak mniemam - wodza obecnej rewolucji w Polsce. Niestety wódz nie okazał litości i zrozumienia i wyrzucił przybocznego (skądinąd nie miał wyjścia, bo sceny z Madrytu pokazano w telewizji), a i odtąd zaczęła się w Polsce dobra zmiana. Bogu niech będą dzięki!
OP Polonius3 994 | 12,367
23 Mar 2016 #3
Petru i opozycje

Było jak było, ale zawzse lepsze to od plateformerskiego nierządu i petrudolarów, którymi Soros finansuje polski galimatias. Od Schetynów, Michników. Kijowskich i b. esbeków zachowaj nas Panie!

Merged: Co sądzisz o ustawie antyterrorystcznej?

Rząd zaprezentował główny zarys ustawy antyterrorystycznej, która ma wejść w życie przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Przepisy umożliwią skuteczne i szybkie działanie wobec zagrożeń terrorystycznych. M,in, podejrzanych o terroryzm będzie można zatrzymać przez całą dobę; dziś przeszukania i zatrzymania są możliwe jedynie w godzinach od 6 do 22. Projekt zakłada też prawo do natychmiastowego wydalania cudzoziemców stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W razie potrzeby będzie można zawiesić imprezy i zgromadzenia, a telefony komórkowe na kartę będzie można kupić jedynie za okazaniem dowodu tożsamości. Władze też będą miał szerszy dostęp do baz danych.

Zanim jeszcze projekt ustawy antyterrorystycznej został ogłoszony, ziejąca nienawiścią do rządu "Gazeta Wyborcza" już zaczęła nią straszyć, że pod pretekstem walki z terroryzmem PiS zamierza zwalczać opozycję. Po ogłoszeniu projektu Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej powiedział: "Uważam, że są powody do niepokoju. Na pewno nie pozwolimy, żeby w związku z zagrożeniem terrorystycznym nakładać kaganiec na nasze wolności". Inni opozycjoniści uważają zaproponowane przez rząd środki za prezsadne, twierdząc, że Polska nie jest pierwszym celem terrorystów islamskich.
kpc21 1 | 763
26 Mar 2016 #4
M,in, podejrzanych o terroryzm będzie można zatrzymać przez całą dobę; dziś przeszukania i zatrzymania są możliwe jedynie w godzinach od 6 do 22.

Z tego co mi wiadomo, to bzdura, obecne przepisy pozwalają na dokonywanie zatrzymań i przeszukań w uzasadnionych przypadkach także w nocy.

telefony komórkowe na kartę będzie można kupić jedynie za okazaniem dowodu tożsamości

Bo każdy wie, że terrorysta posługuje się swoim własnym, autentycznym dowodem tożsamości. I że w razie potrzeby nie przygotuje się, i nie zdobędzie karty z innego kraju, gdzie rejestracja kart nie jest wymagana, albo istnieje tylko w teorii (np. Niemcy - po zakupieniu karty SIM, by aktywować numer, trzeba ją zarejestrować np. przez internet, ale można to bez problemu zrobić na fałszywe dane).

ziejąca nienawiścią do rządu "Gazeta Wyborcza"

Czy to, że gazeta ta z obecnymi władzami specjalnie się nie lubi, od razu oznacza, że "zieje nienawiścią"? Przydałoby się tutaj trochę spokojniejsze podejście.

I czy możesz podać link do artykułu, w którym według ciebie dziennik ten utożsamia omawianą ustawę z walką z opozycją? Jeśli o czymś piszesz, to wypadałoby dać innym to zweryfikować.

Tu jest ciekawa i obiektywna analiza założeń tej ustawy:
zaufanatrzeciastrona.pl/post/czy-mozna-ustawa-zatrzymac-terroryste-analiza/
OP Polonius3 994 | 12,367
27 Mar 2016 #5
zieje nienawiścią"

Zieje, zeije... Jeszcze przed wyborami Michniczek straszył faszyzacją kraju i od tego czasu nigdy pół dobrego słowa o rządie nie napisał. A to już jest bardzo

podejrzane, bo nikt, nawet PiS, nie jest w 100% dobry ani w 100% zły. Ale nasz różowy żydek, który czerwonego kata Kiszczaka uważał na "człowieka honoru", właśnie takimi biało-czarnymi kategoriami operuje. Takiego podejścia można by oczekiwać od gawiedzi, nie od na pozór wykształconego człowieka!
kpc21 1 | 763
27 Mar 2016 #6
Czekam na link do przykładowego artykułu, który tę tezę potwierdzi.


Home / Po polsku / Ustawa antyterrorystyczna w Polsce
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.