The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 9

Co sądzicie o "Dekalog"?


catsoldier 62 | 595
18 Aug 2011 #1
Co sądzicie o "dekalog"?

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fbP-bJ8aH7Q
peter_olsztyn 6 | 1,098
18 Aug 2011 #2
oglądać bardzo lubimy, przestrzegać juz mniej ;)
OP catsoldier 62 | 595
18 Aug 2011 #3
przestrzegać juz mniej ;)

Ja też, dzięki
wredotka 5 | 297
18 Aug 2011 #4
Co sądzicie o "dekalog"?

Hmm, faktycznie dawno tego nie oglądałam. Kiedyś mi się podobało, ale nie wiem, czy teraz zrobiłoby takie samo wrażenie.
Kino moralnego niepokoju. Zmuszające do myślenia, zastanowienia się. No dobra, przy wolnej chwili obejrze jeszcze raz;)

Z filmów Kieślowskiego warto obejrzeć Trzy kolory. I znów- kiedyś najbardziej podobał mi się Niebieski.
Niedawno powtarzali to w TVP Kultura. Tym razem Biały wydał mi się prostacki i płytki do bólu, Niebieski gra mi na jakiejś strunie w duszy (choć nie potrafię określić dlaczego), ale chyba najlepszy okazał się Czerwony.

Three colours- Blue


peter_olsztyn 6 | 1,098
18 Aug 2011 #5
ale nie wiem, czy teraz zrobiłoby takie samo wrażenie.

a wczesny Zamachowski? ;)
wredotka 5 | 297
19 Aug 2011 #6
Mówisz- masz:
...

No kwintesencja lovelasa!

;)
Marynka11 4 | 677
19 Aug 2011 #7
a wczesny Zamachowski? ;)

No kwintesencja lovelasa!

Tak mi się własnie przypomniało; kiedy bylam na studiach chodziłam na jakiś festiwal polskich filmow, i zazwyczaj po filmie aktor, który grał głowna rolę wychodził na scenę i odpowiadał na pytania publiczności. Jeden z tych filmow był z Zamachowskim. Nie pamiętam tytułu, ale coś takiego o rodzinie, gdzie matkę przejechał samochód, dostala sie do jakiegos koszmarnego nieba i bardzo chciala wrocic do męża (Zamachowskiego), ale musiala wrocic w innym ciele. Bardzo fajny film, ale jakos nie zrobil furrory w Polsce.

Tak wiec po filmie Zamachowski wyszedł na scenę, usiadl po turecku, i od razu kazał na siebie mówić Zbyszek. Pamietam, że miał na sobie T-shirt, jeansy i cielaki (pamietacie cielaki?). Był taki słodki i tak fajnie odpowiadal na te pytania że pozniej przez kilka dni chodzilam w nim zadurzona. A filmem z nim nigdy nie pogardzę do tej pory.
plgrl
19 Aug 2011 #8
Co sądzicie o "dekalog"?

Tylko jedna część tak naprawdę mi się podobała. Dekalog I. Uwielbiam ten motyw - naukowiec bezgranicznie wierzący w to, że wszystko można policzyć i w życiu nie ma miejsca na przypadek czy siłę wyższą. A jednak okazuje się, że człowiek nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć i wziąć pod uwagę...
Polonius3 1,000 | 12,446
25 Sep 2011 #9
Film Dekalog był/jest znakomity. Kieślowski był angnostykiem a jednak na swój sposób udowodnił, że Dekalog to ważny i wiarygodny kodeks postępowania dla wsyzstkich niezależnie od światopoglądu. Szczególnie pamiętam epizod o racjionaliście typu 'szkiełko i oko', który polegał wyłącznie na zimnej kalkulacji i empirycznie wymierzył i obliczył wszelkie parametry -- temeperaturę, szybkość wiatru i czas trwania mroz, by ustalić grubość tafli lodowej, co dało fatalne skutki.


Home / Po polsku / Co sądzicie o "Dekalog"?
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.