The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 12

Nauka angielskiego w Wielkiej Brytanii dla dzieci z Polski


kadamus 1 | 6
18 Apr 2016 #1
Witam. Mam pytanie do osób mieszkających w Wielkiej Brytanii. Mieszkam w Polsce i tutaj pracuję wraz z żoną. Całkiem możliwe że za jakiś czas wyemigrujemy lecz to jeszcze nic pewnego. Nasze dzieci (chłopcy w wieku 7 i 8 lat) uczęszczają 2 razy w tygodniu na zajęcia języka angielskiego lecz nauka ta idzie bardzo wolno z racji iż tylko dwie godziny w tygodniu mają zajęcia oraz ze żyją otoczeni językiem polskim. Wszyscy którzy wyjeżdżają z Polski z dziećmi twierdzę że ich dzieci w nowym środowisku momentalnie nabywają nowych umiejętności językowych. Pomyślałem sobie żeby korzystając z dwóch miesięcy wakacyjnych wyjechać z nimi do Wielkiej Brytanii z myślą aby zaczęły się uczyć języka w angielskim środowisku. Tylko gdzie miałyby go się uczyć? Odpada prywatna szkoła ze względu na koszty. Chodzi mi po głowie żeby chodziły gdzieś do publicznej szkoły w tym czasie, żeby zaczynały tak jak zaczynają dzieci innych emigrantów, aby miały okazję do konwersacji w języku angielskim. Dodam że mam koleżankę w Boston u której mógłbym się zatrzymać więc odeszłyby mi koszty zakwaterowania. A może ktoś mi podpowie inny niedrogi sposób na szybszą naukę przez dzieci angielskiego w Wielkiej Brytanii.
Chemikiem
5 May 2016 #2
Przepraszam ale myślę, że dwa miesiące to za krótki okres na naukę języka Angielskiego. W Anglii też są wakacje, publiczne i prywatne szkoły są zamknięte.
Ziemowit 13 | 4,535
5 May 2016 #3
Ale przez dwa miesiące dzieci są w stanie bardzo dużo "złapać". Problem w tym, aby nie używały przez cały ten okres swojego języka rodzimego, tj. polskiego, tylko wyłącznie angielskiego. Sam byłem niegdyś w Anglii w tej sytuacji, tzn. w promieniu około 100 kilometrów ode mnie nie było żadnego Polaka (takiego, którego bym znał), ani też żadnej książki czy gazety po polsku - było to więc całkowite "zanurzenie" czyli 'total immersion' - więc bardzo dużo "złapałem", mimo że nie byłem już wtedy dzieckiem.
Jardinero 1 | 405
9 May 2016 #4
Heja,
Sądzę, że nie ma co dzieci stresować takimi wyskokami jeżeli nie będą miały zapewnionych odpowiednich warunków i otoczenia rówieśników. Szkoda pozbawiać ich wakacji. Raczej kontynuować naukę w PL - i to najlepiej ze rdzennym Brytolem, gdyż przeciętny poziom angielskiego w szkołach PL jest żenujący. Najlepsza byłaby zabawa z rówieśnikami anglojęzycznymi.

Cokolwiek byś nie zrobił, jeżeli wyjadą, to na początku i tak będzie ogromny szok kulturowy i językowy, i ogólnie bardzo ciężki okres. A czym bardziej wrażliwe dziecko tym bardziej przeżywa. To są te minusy emigracji o których rzadko się słyszy. Plusem może być fakt, że ZK to społeczeństwo wielokulturowe, i we większych miastach jest masa imigrantów (zwłaszcza z 3go świata) która również nie zna języka, więc nie będą odosobnieni.

Powodzenia.
OP kadamus 1 | 6
25 May 2016 #5
Zależy mi właśnie na tym aby je "zanurzyć" w języku angielskim. Mój wpis dotyczy tego aby ktoś mi podpowiedział i dał jakiś pomysł jak to zrealizować. A może są jakieś przedszkola wakacyjne, szkoły które w wakacje prowadza zajęcia lub coś podobnego?
Dreamergirl 4 | 273
3 Aug 2016 #6
mój chłopak mieszka w Anglii od 8 lat i nadal nie wie jedynym polskim
Lyzko 32 | 7,931
4 Aug 2016 #7
Język angielski zazmierchy w całem świecie! Nowy język światowy będzie "globalski":-)
Ziemowit 13 | 4,535
5 Aug 2016 #8
mój chłopak mieszka w Anglii od 8 lat i nadal

Wow, you speak Polish (not perfect, but still ...), DG?

angielski zazmierchy [...] język światowy będzie "globalski"

Co to znaczy "zazmierchy", bo co znaczy "globalski" to mogę się domysleć.
Lyzko 32 | 7,931
5 Aug 2016 #9
Chciałem napisać "umrzeć", ale pamiętam, że to jest tylko dla ludzi oraz bydła i innych zwierząt:-)
Ziemowit 13 | 4,535
6 Aug 2016 #10
"Język angielski zamiera na całym świecie" - tak, teraz już rozumiem.

Ale dlaczego zamiera? Co go zastąpi? Język chiński czy arabski? A może zastąpi go "Google translator"? Któż to wie? Łacina też przecież kiedyś wymarła.
dolnoslask 6 | 3,074
6 Aug 2016 #11
"Język angielski zamiera na całym świecie"

ktoś śpiewa przez jego dupa
Lyzko 32 | 7,931
7 Aug 2016 #12
Nie, dolno! To pomyłka:-)


Home / Po polsku / Nauka angielskiego w Wielkiej Brytanii dla dzieci z Polski
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.