The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 15

Książka pani Wałęsowej?


Polonius3 1,000 | 12,446
10 Dec 2011 #1
Czy ktokolwiek w PF-iarzy już przeczytał książkę p. Danuty Wałęsowej? Jeśli tak, co o niej sądzicie?
wredotka 5 | 297
11 Dec 2011 #2
Ta książka dopiero się pojawiła w księgarniach. W sumie to nawet dobry pomysł na prezent gwiazdkowy. Dla kogoś:)
Ziemowit 14 | 4,442
11 Dec 2011 #3
Najpierw pan Lech, a teraz pani Danuta skacze przez płot. Wszyscy natomiast czekamy kiedy przez płot będzie skakał pan Zbyszek Ziobro. Ostatnio pan Zbyszek tłumaczył się w telewizji ze swojej sesji zdjęciowej, a raczej sesji swojej i swojego pierworodnego, dla czasopisma VIVA. Pan Zbyszek powiedział tam, że od dobrych paru lat odmawiał wielkonakładowym pismom fotografowania siebie (i swojej narzeczonej, z którą żył klika lat "na kocią łapę", jednocześnie deklarując swoje przecież niezłomne przywiązanie do chrześcijańskich wartości). Lepiej już, aby pan Zbyszek pisał ksiażki - jak pani Danuta, zamiast dawać się obfotografowywać VIVIE, choć na szczęście obfotografowywał się już ze ślubnym pierworodnym.

Jednocześnie pan Zbyszek w innym wywiadzie dla TVN gorąco optował za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce. Kilka minut potem telewizja pokazała bardzo smutny materiał o wykonywaniu kary śmierci w PRL. Jeden z dwóch etatowych katów popełnił potem samobójstwo, a drugi udzielił wywiadu, w którym wspominał jak skazańcy próbowali szarpać się z wykonawcami wyroku, wiedząc że za chwilę zostaną powieszeni. Słowem, do zła poczynionego już przez te osoby dodawano następne zło czynione w majestacie prawa przez państwo. Pan Zbyszek zapytany, jak jego pogląd na karę śmierci zgadza się z wyznawanymi przez niego chrześcijańskimi wartościami, odpowiedział że to jest jego pogląd polityczny, a nie chrześcijański. Przypomniano mu jeszcze, że papież Jan Paweł II stanowczo i bezkompromisowo wypowiadał się przeciwko karze śmierci, uważając ja za zło bezwzględne, ale pan Zbyszek pozostał niewzruszony.

Podano jeszcze, że Jan Paweł II w czasie wizyty w USA zdołał tuż przed wykonaniem wyroku śmierci na jakimś skazańcu przekonać gubernatora jakiegoś barbarzyńskiego amerykańskiego stanu, aby ten ułaskawił nieszczęśnika... i ten go ułaskawił! Ciekawe, co też w sytuacji gubernatora zrobiłby pan Zbyszek?

No, miało być o pani Danucie, która skacze przez płot, a było głównie o panu Zbyszku wyznającym chrześcijańskie wartości! I'm really sorry about that.
wredotka 5 | 297
11 Dec 2011 #4
No zobacz jaki spryciula z niego. Do Vivy się pcha, do TVN-u. Czyli chce dotrzeć do najszerszego grona odbiorców. I pokazać jaki jest "fajny". Taki jak wszyscy: żył na kocią łapę itp...

Ale ściema.

:)
emha - | 92
11 Dec 2011 #5
Przypominam,że to wątek o książce Danki:). Zawsze możecie założyć inny.
Marynka11 4 | 677
11 Dec 2011 #6
No zobacz jaki spryciula z niego. Do Vivy się pcha, do TVN-u.

Z ta czerstwa geba to by sie bardziej nadawal do Kwadransu dla rolnikow.
wredotka 5 | 297
11 Dec 2011 #7
Ależ Marynko nie mów tak, bo będzie mu przykro. Nie wolno ludziom sprawiać przykrości. To takie niechrześcijańskie i wbrew naukom Papieża.

Emha, to co sądzisz o książce pani Danuty?

:)
emha - | 92
11 Dec 2011 #8
Emha, to sądzisz o książce pani Danuty?

Nie czytałem ale słuchałem jak o niej mówiła w tv. Raczej bez zaskocznia. Gdyby ona zechciała zdradzać szczegóły to ... mógłby upaść rząd.

Przecież Wałęsa otaczał się różnymi ludźmi, którzy potem stali się jego śmiertelnymi wrogami :) jak Michnik , Kaczyńscy, Jankowski ....
Napisała to na co jej pozwolono :).
pawian 200 | 21,070
12 Dec 2011 #9
Bardzo celne uwagi. Szacun dla ciebie.

Kiedyś Ziobro był w naszej szkole, zaproszony przez nauczyciela - pisowskiego działacza. Też mówił o karze śmierci. To żałosne, ale Ci ludzie chcą być bardziej papiescy od papieża.

Parę wieków temu tacy jak on tworzyli Inkwizycję.
Boże, chroń Polskę przed nimi, bo nie wiedzą co czynią.
Ziemowit 14 | 4,442
14 Dec 2011 #10
Bardzo celne uwagi. Szacun dla ciebie.

Dzięki za uznanie. Moje uwagi są powodowane faktem, że nie cierpię hipokryzji; niezależnie czy jest to hipokryzja prawicy czy lewicy. Wydaje mi się wszakże, że hipokryzja prawicy jest w kraju nad Wisłą znacznie gorzej odbierana niż hipokryzja lewicy, a to z tego powodu, że prawica przejawia daleko większe skłonności do pouczania innych niż lewica, ponadto bezustannie zarzuca wszystkim dookoła zdradę i chęć wyprzedawania kraju obcym mocarstwom. To prawdziwa obsesja prawicy, ocierająca się o granice paranoi! Wydaje się, że tę obsesję podziela większość amerykańskich polonusów. Osobiście jestem zwolennikiem rozsądnej prawicy, jeśli idzie o kwestie gospodarcze, ale w sprawach obyczajowych zdecydowanie bliżej mi do lewicy.
Ironside 51 | 11,337
14 Dec 2011 #11
Z ta czerstwa geba to by sie bardziej nadawal do Kwadransu dla rolnikow.

Tak ? A potem się oburzacie (kobiety), ze faceci tylko lada buzie (albo co innego) lecą, Ha! I kto to ocenia po wyglądzie.?

ponadto bezustannie zarzuca wszystkim dookoła zdradę i chęć wyprzedawania kraju obcym mocarstwom. To prawdziwa obsesja prawicy, ocierająca się o granice paranoi!

Forma pewnie tak, dostosowana do odbiorcy. Natomiast treść - jak najbardziej. Jakim trzeba być ciołkiem by tego nie widzieć - ręce opadają.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
14 Dec 2011 #12
Osobiście podoba mi się książka danki W. Trochę przgadana ale sprawia wrażenie szczerych wyznań bez ogródek. Jak czegoś nie wie, nie pamięta to się przyznaje, a nie zmyśla. Zarzuca Wałęsie, że tak mało go miały dzieci i ona sama. Do wybuchu 'Solidarności' byli normalną rodziną, spacery, wczasy, wspólne rodzinne zabawy, choć i wówcas mąż nigdy nie kwapił się, żeby pomagać w domu, nie zajmował się dziećmi. Ale piekło się zaczęło po postawniu 'S'. Dom zamienił się w biuro, przez które nieustzannie przewijały się różne typki. Jako jedna z 9-ki dziciaków biednego farmera z Mazowsza w najśmielszej wyobraźni nie mogła przewidzieć, co ją w życiu czeka. Był wzloty i upadki, ale w sumie przyznaje, że miała ciekawe życie. Sądyę, że ‘Marzenia i tajemnice’ to dobry podarek pod choinkę.
wredotka 5 | 297
14 Dec 2011 #13
Dlaczego oburzacie? Przecież to duże ułatwienie w manipulacji samczą zgrają, tak wykorzystać zgrabną, szczupłą sylwetkę i piękne rysy twarzy. W dodatku śliniący się przygłup ani się nie spodziewa co pod tą wdzięczną powłoką zewnętrzną może się ukrywać. Tym lepiej dla nas, jeśli wygląd niewiniątka go zmyli.

Ziobro ma właśnie taką śliczniusią, chłopczykowatą buziuchnę (o ile ktoś lubi taki słodziusi typ urody u faceta).
Tylko, że my (kobiety) na wygląd zewnętrzny się nie nabieramy. Widocznie da się wyczuć w nim coś opychającego, skoro tak właśnie jego zakłamany:) sztuczny:) przesiąknięty hipokryzją:) wizerunek zadziałał na Marynkę.

Poloniusz dzięki za skróconą recenzję. Mniej więcej tego się spodziewałam. I jako prezent na pewno kupię;)
Marynka11 4 | 677
14 Dec 2011 #14
Tak ? A potem się oburzacie (kobiety), ze faceci tylko lada buzie (albo co innego) lecą, Ha! I kto to ocenia po wyglądzie.?

Jak widzisz, powoli ale systemacznie sie rownouprawniamy.
Ziemowit 14 | 4,442
15 Dec 2011 #15
Nastąpił run na książkę pani Danuty. Kiedy dwa tygodnie temu wstąpiłem do EMPiK-u w centrum handlowym Wola Park w Warszawie, widziałem tam spore jej ilości (obok innej - polskiego tłumaczenia książki o Stevie Jobsie). Gdy wczoraj spytałem żonę o to, czy chciałaby dostać jej książkę w prezencie pod choinkę, odpowiedziała mi że już ją sobie w innym EMPiK-u zamówiła na 23 grudnia, ponieważ aktualnie brakuje tej książki w sprzedaży.

Co do książki o Jobsie, jest to - jak słyszałem ostatnio w telewizji TVN CNBC - bardzo dobre polskie tłumaczenie z angielskiego oryginału.


Home / Po polsku / Książka pani Wałęsowej?
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.