The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 11

Jaki jest program Platformy Obywatelskiej?


Polonius3 993 | 12,357
10 Jun 2017 #1
Jakie mają plany, zasady i programy?
Trybunał, konstytucja i praworządne ramy.
A prawdziwe cele znają starzy i dzieciaki,
Że to zasłona dymna, to dla niepoznaki.
"O co Platformie chodzi? - może ktoś zapyta.
My odpowiadamy: O POWRÓT DO KORYTA!
NoToForeigners 9 | 995
10 Jun 2017 #2
@Polonius3
Sto procent racji. Nie mówię, że PiS jest jakiś doskonały bo to co dają Kościołowi i jaki Kościół ma wpływ na politykę państwa woła wręcz o pomstę do nieba(taki paradoks :P) ale pomagają dzieciakom, których nigdy nie było stać na wyjazdy na kolonie itp., nie wpuszczają morderców z krajów arabskich oraz zaczynają na nowo budować polski narodowy majątek w strategicznych gałęziach gospodarki.

Dzisiaj dostałem taką oto wiadomość z mojego banku, który dotychczas był w zagranicznych rękach (Pekao SA.):

imgur.com/4VQ8wTg
OP Polonius3 993 | 12,357
10 Jun 2017 #3
budować polski narodowy majątek

To świetnie, że repolonizacja nie pozostała tylko pustym sloganem. Cała nadzieja w Morawieckim, który jako jedyny postuluje budowę rodzimej polskiej przeedsiębiorczości zamiast służenia interesom zachodnich banków, sieciówek i korporacji.

Osobiście sądzę, że nie Kościół lecz Michnik i jego "Wybiórcza" wywierają zbyt duży wpływ na scenę polityczną i życie w kraju w ogóle. Kościół zawsze był z narodem. Nawet korowcy w stanie wojennym ukrywali się za bezpieczną sutanną Kościoła, dopóki nie dorwali się do władzy. Wówczas Kościół nagle zrobił się be. "Państwo wyznaniowe", "klerykalizacja", "chomeinizacja" -- wrzeszczeli. Czysta hipokryzja!

Kościół podobnie jak Stow. Hodowców Gołębi i inne ma pełen prawo wypowiadania się w sprawch publicznych. Kadża organiazcja czy grupa obywateli ma prawo zwrócić się do posła o poparcia takiej czy innej sprawy. Jeżli właściciel nie życzy sobie, aby ksiądż poświęcił nową fabrykę czy supermarket, ma do tego prawo. I Kościół na pewno nie wyśle jakieś bojówki, żeby mu "przemówić do rozsądku".
NoToForeigners 9 | 995
10 Jun 2017 #4
Kościół zawsze był z narodem.

To twoja opinia. Opinia expata. Ja tu żyję na codzień i wiem co to "co łaska 500 złotych" czy "głosuj tak i tak albo nie będzie komunii i ci wstydu narobię pokazując cię palcem przed resztą mieszkańców". Powiem ci też, że moim zdaniem ogromna większość ślubów kościelnych nie odbywa się dlatego, że małżeństwo jest katolikami, a dlatego, że to polska tradycja nie mająca nawet związku z wiarą.
OP Polonius3 993 | 12,357
10 Jun 2017 #5
Ja tu żyję na codzień

Ja mieszkam w Polsce ponad 40 lat i jako zawodowy obserwator sceny polskiej (dziennikarz) mam szeroką ogólną orientację w sprawach krajowych. Nie wiem, ile pamiętasz z PRL-u, ale poznałem zjawisko milicjantów i powiatowych oficjeli partyjnych, którzy brali śluby kościelne na drugim końcu Polski, po cichu na plebanii w nocy, oraz także w konspiracji chrzcili i posyłali do I. Komunii św. dzieci.

Znam też przypadki, o których Ty wspominasz. Księża-materialiści, co żądają wygórowanych opłat za posługi kapłańskie, a powinno być "co łaska", tacy, którzy lamią celibat i płodzą dzieci, a z ambony nawolują młodzież do czystości. Także w PRL-u podobno 10% księży było TW. Ale znasz środowisko idealne, zawód bez skazy? Per saldo duchowieństwo jest uczciwszym, bardziej przyzwoitym i godnym zaufania środowiskiem niż politycy, adwokaci, biznesmeni czy celebryci showbiznesu.
NoToForeigners 9 | 995
11 Jun 2017 #6
Ja mieszkam w Polsce ponad 40 lat

Kogo ty oszukujesz?
majkel - | 60
12 Jun 2017 #7
Kościół w katolicki w Polsce jest znany z tego że działa przede wszystkim w taki sposób, żeby to on był zadowolony. Reszta jest nieistotna.

Sam fakt jak ogromne ulgi finansowe ma ta instytucja woła o pomstę do nieba.
Kościół, a zatem księże również, mają przede wszystkim pełnić funkcję służebną, powinni to być ludzie pokorni i dbający o swoje owieczki. Takie są założenia.

W zdecydowanej większości jednak księża to panowie na włościach, traktujący wiernych jako niższy gatunek nad którym się panuje. Do tego zamiast pokory i ubóstwa praktykują raczej rozpustę.

Nie twierdzę bynajmniej że księża mają żyć w piwnicy w celibacie, ale nazwijmy rzeczy po imieniu. I nie za publiczne pieniądze.

A jeśli chodzi o PiS, to jest podobnie, PiS robi to, co jest dobre dla PiSu, a nie dla kraju, albo społeczeństwa. Ich akcje mają przerażająco populistyczny charakter, są tacy sami jak wszyscy politycy. PO to tacy sami politycy jako oni. Twierdzenie że PiS to partia która robi cokolwiek dla dobra społeczeństwa to oszukiwanie samego siebie.

Żeby mówić że PO to złodzieje a PiS to zbawcy Polski, trzeba mieć moim zdaniem poważne problemy.
noreenb 7 | 554
12 Jul 2017 #8
Ja nie rozumiem dążenia za wszelką cenę do władzy.

Nie uważam też, że Platformie chodzi o powrót do "koryta".

W każdej grupie ludzi, zawodowej, czy społecznej, znajdą się ludzie, którym chodzi głównie o pieniądze - nie o idee, czy też godne spełnianie swoich obowiązków. Na szczęście są też tacy, którzy z zaangażowaniem traktują swój zawód, czy też powołanie. I tych zwykle jest większość.
NoToForeigners 9 | 995
13 Jul 2017 #9
@noreenb
No oczywiście. Są tacy co nakradną I znikną i jedyną konsekwencję poniosą sami jak ich dopadną. Są też tacy, którzy wyprzedadzą 80% kraju byle zrealizować własne ambicje, a potem zwieją do Brukseli jak Tusk i inni zdrajcy.
skrud - | 36
23 Jul 2017 #10
To ze prawo dopadnie te hieny z PO bylo przepowiedziane dosyc dawno temu i to co robi PIS jest doklanie spelnieniem przepowiedni tego pana :
OP Polonius3 993 | 12,357
23 Jul 2017 #11
Kościół w katolicki w Polsce jest znany z tego

...że zawsze był i jest po stronie narodu. W czasie robiorów, okupacji hitlerowskiej,PRL-u i także obecnie. Na wieki wieków. AMen.


Home / Po polsku / Jaki jest program Platformy Obywatelskiej?