The BEST Guide to POLAND
Unanswered [9]  |  Archives [1] 
 
Witamy, Guest  |  Members
Home / Po polsku   65

Dlaczego uczysz się Polskiego?Ziemowit 8 | 2,407    
20 Apr 2017  #61

Z pierwszą częścią Twojego zdania muszę sie zgadzać

To jest ciekawy przykład na nieprawidłowe użycie trybu czasownika. Opisujesz czynność, która już nie jest trwająca, zatem należy tutaj trybu dokonanego czasownika: muszę się zgodzić. Inaczej by było, gdybyś mówił o sytuacji cały czas niezakończonej, czyli niedokonanej np. "Z nim wolę się zawsze zgadzać".

dużo Amerykaninów strasznie mówi po językach obcych

Mówi się 'w językach obcych / w języku obcym', chociaż mówi się 'po angielsku / po polsku / po francusku'. Mówi się 'Amerykanów', a nie 'Amerykaninów' - wygląda to jednak na jakiś wyjątek od reguły, gdyż rzeczywiście mówimy 'Amerykanin', a nie 'Amerykan'.

oni byli tylko wykladane czytac, zanim aktywnie sluchac czy mowic!!!

Uczono ich tylko czytać, zamiast uczyć ich aktywnie słuchać czy mówić.


Lyzko 15 | 2,938    
20 Apr 2017  #62

Dziekuje za Twoje poprawienia, Ziemowicie!

Juz zamowilem z Polski slownik konjugacji oraz aspektow, zrodlo wszystkich czasownikow jezyka polskiego, wiec chyba w przyszlosci juz nie zrobie takich bledow:-)
peter_olsztyn 5 | 1,060    
20 Apr 2017  #63

Oznacza to, że mózg człowieka dorosłego pracuje już w inny sposób i najłatwiej mu zaczynać naukę języka od czytania.

Czytanie jest fajne bo słowo nie wygasa. Książka nie robi się biała po przejściu wzroku. Można cofnąć wzrok, można spojrzec za kilka godzin, można zajrzeć jutro. Można rozumieć czytane słowa a możne je tylko wzrokowo zapamiętać jako ciągi. Natomiast mowa, słowo poszło w eter i przepadło, czas minął. Jeśli obcokrajowiec mówi niewyraźnie to mamy problem. Obecnie całymi dniami nie mówię po polsku a przez 8 godzin staram się po angielsku. Nie powiedziałbym że robię jakieś szalone postępy w rozumieniu. W wieku 50 lat już głowa chyba nie przyjmuje a niby powinno to zająć trzy cztery lata tyle ile zajmuje to dziecku :) Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Lyzko 15 | 2,938    
20 Apr 2017  #64

W wieku 50 lat panowal glupy metod "gramatyka-przetlumaczenie", dlatego nikt nie sie absolutnie niczego uczyl procz przetlumaczyc z jezyka obcego na jezyk ojczysty, ale sie nigdy uczyl effektywnie plynnie mowic!! Pisanie jest wazne, tylko mniej niz mowienie moim zdaniem:-)
Lyzko 15 | 2,938    
21 Apr 2017  #65

"......panowalA glupA metodA......"

lol
Home / Po polsku / Dlaczego uczysz się Polskiego?
Click this icon to move up back to the quoted message. Bold Italic [quote]

 
To post as Guest, enter a temporary and unique username or login and post as a member.