The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 8

Shalom Polin - 6. Gdański Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej


Torq
17 Mar 2019 #1
...już za cztery dni. :)

W dniach 21-24 marca 2019 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbędą się pokazy filmowe, warsztaty i wykłady przybliżające kulturę żydowską. Podczas przeglądu zaprezentujemy filmy w ramach retrospektyw dwóch największych polskich festiwali filmowych: 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy oraz 16. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej WJFF.pl. Odbędą się także pokazy, które zostały objęte partnerstwem Ambasady Izraela w Warszawie oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Shalom Polin

shalompolin.ug.edu.pl/
pawian 176 | 13,997
17 Mar 2019 #2
Torq! Ty prowokatorze! Czy wiesz co się tu za chwilę będzie działo? :) Are you deliberately going to raise hell with that info? :)
OP Torq
17 Mar 2019 #3
Myślę, drogi Pawianie, że nieco przesadzasz. ;)

Tematyka związana z historią polskich Żydów zawsze była bliska mojemu sercu, czemu dawałem wyraz również na tym forum, zamieszczając wiadomości o festiwalach kultury żydowskiej tudzież nowościach wydawniczych związanych ze wspomnianym tematem. Informację na temat przeglądu filmów "Shalom Polin" celowo podałem w dziale "Po polsku", aby uniemożliwić (albo przynajmniej nieco utrudnić) zaśmiecenie go przez ludzi którzy, ze sobie tylko wiadomych powodów, mogliby chcieć to zrobić.
pawian 176 | 13,997
17 Mar 2019 #4
To piękna idea i popieram jak najbardziej. :)
Spike31 2 | 2,100
17 Mar 2019 #5
Tak dlugo jak "Panel Dyskusyjny" festiwalu nie bedzie uzyty do szkalowania Polakow, jak niedawna konferencja w Paryzu*, sadze ze nikt nie bedzie sie tym zbytnio interesowal zarowno w negatywnym jak i pozytywnym znaczeniu tego slowa.

* nczas.com/2019/02/22/ostra-jazda-na-polske-w-stolicy-francji-paryska-konferencja-nowej-szkoly-holocaustu-zgodnie-z-oczekiwaniami-czyli-taki-antypolonizm-ze-szczeka-opada/
OP Torq
18 Mar 2019 #6
Zainteresowanie przeglądem jest tak duże, że najprawdopodobniej nie wszyscy chętni będą mogli wziąć w nim udział (zresztą, każdy kolejny Szalom Polin przyciąga większą ilość uczestników niż poprzedni).

Jeżeli chodzi o panele dyskusyjne, to być może rzeczywiście pojawią się jakieś kontrowersyjne tezy (o to generalnie chodzi w panelach dysusyjnych), ale moje wcześniejsze doświadczenia z SzP oraz generalnie z UG (m.in. w trakcie studiów doktoranckich brałem udział w zajęciach dotyczących historii relacji polsko-żydowskich) pozwalają mi być spokojnym o akademicką rzetelność dyskutantów.
Spike31 2 | 2,100
18 Mar 2019 #7
być może rzeczywiście pojawią się jakieś kontrowersyjne tezy

Kontrowersyjne tezy sa interesujace, a nawet pozadane, gdyz napedzaja dyskusje i pomagaja dociec prawdy. To nieprawdy i pol-prawdy podawane jako fakty historyczne, w czym celuje chociazby Jan T. Gross, sa szkodliwe.
Lyzko 29 | 7,094
20 Mar 2019 #8
Stosunki miedzy Polska i Izraelem w ciagu przeszlych miesiace nie robili duze postepy, to prawda!


Home / Po polsku / Shalom Polin - 6. Gdański Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.