The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 369

77. rocznica powstania w getcie warszawskim


Mr Grunwald 33 | 2,019
28 Jun 2021 #241
Nie piszę abyś nic nie pisał...

Spytałem tylko po to aby się dowiedzieć czemu to piszesz. To że na przykład przejechał obok mnie autobus czerwony z rejestracją z Niemiec nie oznacza że muszę o tym od razu pisać że jest z zagranicy... To raczej wiadoma sprawa... Jako że widać po rejestracjach...

Więc zapytam: Jaki jest twój cel pisaniem akurat tego, w taki sposób? Żydów się boisz? :)
AMDD
28 Jun 2021 #242
Uczeń z podstawówki udaje profesora? :)
Dobre sobie

Nigdy nigogo nie udawalem, chyba ze mowisz o swoim wlasnym doswiadczeniu. Uwlaczanie komus nie przyniesie ci zwyciestwa, Grunwaldzie.
Mr Grunwald 33 | 2,019
28 Jun 2021 #243
@AMDD
Po prostu mnie to dziwi jak się zwracasz do nauczycieli, zwłaszcza kwestionowanie ich poziom czytelnictwa.
Alien
28 Jun 2021 #244
Od 9 godzin zmasowany atak na pawiana. Ciekawe jak on zareaguje. Poczekajmy pewno siedzi jeszcze w ogrodku. Zapowiada sie uczta konwersacyjna.
AMDD
28 Jun 2021 #245
Albo musisz być bardziej dokładny i omawiać sytuacje jednostkowe lub nam pokazać papier twojego wykształcenia.

Ja jestem tylko Polakiem nie pseudo. Papierow nie musze pokazywac, nawet nie wiem jak tu sie pokazuje zdjecia. Chcialem zalozyc konto, zeby wiedziec kto i kiedy mi odpowiada. Niestety jak naciskam na zaloz konto, ukazuje sie napis ze blad. W informatyce nie jestem teraz zbyt biegly (wyraz mojej szczerosci jak nie wiem) i jezeli jestes taki przyjacielski to moze mi wytlumaczysz i pomozesz.

Po prostu mnie to dziwi jak się zwracasz do nauczycieli, zwłaszcza kwestionowanie ich poziom czytelnictwa.

Nie wiem czy sa nauczycielami ale nie chca widziec co napisalem "Polacy- (skladaja hold) wszytkim ofiarom bez wzgledu na wiare czy narodowosc. A pawian cytuje tylko swoje poprzednie zdanie w rodzju "slusznie, zydom nalezy sie", ktorego nie kwestionukje tylko pisze o wszystkich ofiarach ktorym tez trzeba oddanc czesc. Pawian to manipulator i wyrywa zdania z kontekstu. Watpie czy jest dobrym nauczycielem, ale moze od manipulacji.

Jaki jest twój cel pisaniem akurat tego, w taki sposób? Żydów się boisz? :)

Nigdy. Sam jestem zydem po mamie, ale jestem przede wszystkim Polakiem. Od dziecka mieszkalem wokol zydow, milych i niemilych. Szanowalem ich i oni mnie. 20 minut od Majdanka, nie tak wyszlifowanego jak Auschwitz, od dziecka pozostal mi zapach i rzeczywistosc meczenstwa wszystkich ofiar, a takze zaraz w 1944, Polakow ktorzy walczyli o wolnosc. Z uczciwymi zydami w Polsce i swiecie mam kontakty i im pomagam jak boja sie cos publikowac. o wszystko.
Mr Grunwald 33 | 2,019
28 Jun 2021 #246
@AMDD
To że wpływa na ludzi, to nie odrazu manipulator. Musi wpływać na uczniów jak są niechętni do nauki. Tak to jest z dzisiejszą młodzieżą jak niechcący się uczą w szkole. Ma dobre chęci, tylko nie zawsze mu to wychodzi. Więc proszę tylko abyś mu wybaczył
AMDD
28 Jun 2021 #247
@Mr Grunwald Watpie czy on by to zrobil. On wszystkich atakuje i to nieladnie. Zdarzylo mi sie przyznac mu racje, on nigdy. Wolalbym tyle nie pisac ale nie znosze glupoty i oszczerstwa.

PS Na temat kortwywiadu zlozonego z SS za Adenauera, itd, pisalem . Musialbym podzielic odpowiedz na 2-3 czesci, bo Forum ogranicza mi ilosc slow.

wywiad RFN to wymyślił

Oczywiscie, Lata 50-60 za Adenauera, to kontrwywiad zlozony z SS pisze o "polskich obozach". Pisalem o tym dawno czytajac niemieckie dokumenty.
Ta wersja odpowiadala Zydom i Sowietom. Polacy nie mieli prawa glosu
Nagonka sie nasilila w ostatnich latach. Dla Niemcow zrzucic z siebie wine nie zaplacic za krzywdy Polsce (A za co placili Francji? To wstyd, tak jak ich udzial u boku aliantow po wojnie)

Dla zydow urojone zaplaty za mienie, bez spadkobiercow, na co w zadnym kraju prawo nie zezwala.

Jakie mieli powiązania, i których z nich przeżył i gdzie mieli najwięcej wpływów.

Wplywy Faber Spear, Porsche, Banki Zachodnie (nawet zydowskie), itd, w czasie i po wojnie, pisze o tym jak to jest tematem.
Meczy mnie brak wiedzy u wielu. Ty ja masz, chociaz czesto zbyt ogolnie piszesz.

podejście mentalne Niemców i Rosjan najwięcej szkody Polsce Obie ideologie były nastawione na totalną kontrolę społeczeństwa

Oczywiscie. Ich wersie rozprzestrzeniali po swiecie (wystarczy zobaczyc ich "dokumenty), a Polacy przez lata nie mieli glosu. Nawet Maly Powstaniec, gotowy w 1947, wyciagniety dopiero z mroczni pod koniec lat 1990, itd.

Polakow niezydow mialo byc wymordowanych 85%

piszesz nieprawdę.

Podawane dane w publikacjach naukowych. Sprawdz zamiast mnie oczerniac.

To miłe że używasz cytatów z literatury nie uwiarygodni twoich wpisów.

Zaczynasz mnie bawic. Nic wspolnego z moimi wpisami. Przyznaj ze niezle dobrane.

Od 9 godzin zmasowany atak na pawiana. Ciekawe jak on zareaguje.

Pewnie jeszcze nie zjadl wystarczajaco bananow. Sa dobre na oczy, zeby wreszcie zaczal nie wyjmowac czesci zdan z kontekstu. Cala ta sytuacja zaczyna mnie bawic.
pawian 197 | 19,922
28 Jun 2021 #248
Od 9 godzin zmasowany atak na pawiana

Spoko, nie takie rzeczy się przyżywało.

Ciekawe jak on zareaguje.

A jak mogę zareagować? Już nawet nie czytam tych wszystkich kłamst AMDD. W końcu mam wakacje. Teraz byliśmy u rodziny na Śląsku więc pisałem rzadziej.

O jakie kłamstwa i manipulacje AMDD chodzi?

Na przykład, ja napisałem że policja granatowa to ciemna plama w bohaterskiej historii Polaków w czasie 2 WŚ ponieważ wielu jej członków z ochotą i bez przymusu zajmowało się tropieniem a nawet mordowaniem Zydów.

Na to AMDD napisał

To glownie Milicja i Gestapo zydowske "polowalo" na zydow.

Czyli, uważasz ze to oznacza że policja granatowa jest niewinna bo ktoś inny robił więcej złych rzeczy.

Niemcy szantazowali wiekszosc Granatowej Policji (Rewolwer lub zakladnicy-rodzina).

Aha, czyli według Ciebie są niewinni więc możemy o nich nie mówić. Ale jak Niemcy szantażowali Judenraty i policję żydowską, to o tym już musimy mówić i podawać jako przykład że to sami Żydzi tak naprawdę się wymordowali nawzajem.

I tak mógłbym jeszcze długo na temat innych kłamstw, manipulacji i przeinaczeń naszego drogiego AMDD. Ten jego styl to coś w rodzaju: Niemcy patrzyli bezradnie jak Żydzi prześladuja i mordują innych Żydów. Polacy starali się pomagać prześladowanym Zydom ale niestety nie uratowali wszystkich choć byli bardzo blisko bo każdy Polak starał się jak mógł.

Cala ta sytuacja zaczyna mnie bawic.

No właśnie to jest przykre że bawi cię bawienie się w żydożercę. To jest jak tańczenie na grobach pomordowanych. Jak zwiedzałeś Auschwitz to też śpiewałeś i tańczyłeś patrząc na pożydowskie eksponaty?

A propo policji granatowej - kto nie umie dobrze po polsku, niech otworzy to sobie w tłumaczeniu angielskim: krótkie streszczenie książki o policji granatowej

oko.press/jak-polacy-z-granatowej-policji-masowo-mordowali-zydow/
Spike31 3 | 2,175
28 Jun 2021 #249
oko.press

Nalezy dodac, dla osob nie znajacych polskiego rynku prasowego, ze oko.press jest finansowane przez Georga Sorosa*.

"W 2018 roku fundacja zanotowała 1,91 mln zł z darowizn oraz 654,5 tys. zł z dotacji (m.in. od Sigrid Rausing Trust, Open Society i Fundacji im. Stefana Batorego)."

Ten fakt mowi sam za siebie. Pan placi i wymaga.

Prosze o podawanie cytatow z bardziej wiarygodnych zrodel.

*wirtualnemedia.pl/artykul/oko-press-zwiekszylo-wplywy-o-40-proc-w-br-dostalo-825-tys-zl-z-1-proc-podatku
pawian 197 | 19,922
28 Jun 2021 #250
Prosze o podawanie cytatow z bardziej wiarygodnych zrodel.

Ale prawicowe media, ucieszone, ogłosiły w 2018 że oko-press nie będą mieć już tych dotacji. :):)

Poza tym, oko press tylko krótko recenzuje książkę która mówi o policji granatowej. Jak się mają do tego dotacje Sorosa???

Czyli, zakłamywania histori ciąg dalszy, Spike? Oto Twoje rozumowanie: ponieważ oko-press było kiedyś sponsorowane przez Sorosa, to książka którą recenzują jest kłamstwem.
Spike31 3 | 2,175
28 Jun 2021 #251
Pomagam ci tylko pozostac w prawdzie. Przeciez nie chodzi ci o forsowanie czyjejs narracji, czy tez niskie postawienie za wszelka cene na swoim w internetowej przepychance, tylko o spenetrowanie jadra prawdy.

Fakt dotowania oko.press przez Sorosa swiadczy o tym ze, ni mniej ni wiecej, linia propagandowa portalu zgadza sie z ta ktora reprezentuje Soros i jego fundacje.

Czy oko.press zmienilo narracje po roku 2018?
pawian 197 | 19,922
28 Jun 2021 #252
Pomagam ci tylko pozostac w prawdzie.

Nie, właśnie wszystko wskazuje na to że chcesz ukryć prawdę o policji granatowej.

tylko o spenetrowanie jadra prawdy.

Tak, jądro prawdy jest takie że była dość spora grupa policjantów granatowych którzy bez żadnego przymusu i szantażu ze strony Niemców ochoczo tropiła i mordowała Żydów, często nawet nie informując Niemców o swoich wyczynach bo po co. Brali także udział w akcji w czasie powstania w Getcie.

Czy chcesz powiedzieć że to jest nieprawda? Te historie są udokumentowane.

Kilka fragmentów książki
krytykapolityczna.pl/kultura/czytaj-dalej/na-posterunku-jan-grabowski-fragment-ksiazki/

Komendant polskiej policji Wiesiołowski, otoczony kilkudziesięciu dzieciakami w wieku od 6-12 lat przeszukuje podwórka, strychy, piwnice i komórki. Za każde znalezione [i]przyprowadzone dziecko żydowskie rozdaje polskim dzieciom landrynki. Małe żydowskie dzieci łapie za kark i strzela małokalibrowym rewolwerem w głowę".

linia propagandowa portalu

A linia propagandowa Twoja i twoich ulubionych źródeł prawicowych i nacjo jest odwrotna - zaprzeczyć wszystkiemu, zwalić całą winę na Niemców i Żydów, a jak to nie wystarczy to wspomnieć Sorosa i inne współczesne demony.

Ale to jest zakłamywanie historii które prowadzi donikąd. Dziwię Ci się ze to robisz.
Spike31 3 | 2,175
28 Jun 2021 #253
chcesz ukryć prawdę o policji granatowej.

Niczego nie ukrywam, od tego sa historycy by o tym dyskutowac i dociekac prawdy na podstawie zgromadzonych materialow. Oczywiscie mam na mysli prawdziwych historykow, nie takich jak np: "swiatowej slawy historyk" Jan Gross (z wyksztalcenia socjolog, z powolania klamca i propagandzista).

Czym innym jest natomiast kiedy robi sie to wybiorczo i w celu propagandowego efektu a w konsekwencji rabunku na Polakach pod pozorem "roszczen" z ust. 447.

Prosze bardzo, jesli premier Izraela publicznie podczas wizyty w Polsce potepi fakt zbroni Judenratu i policji getta, prezydent Polski moze wspomniec o policji granatowej.

Jeszcze lepiej gdyby byl to otwarty panel historykow polsko-zydowskich dyskutujacych o Judenracie, policji getta, organizacji Żagiew, policji granatowej, Jedwabnem, zbrodniach i skladzie powojennego UB i prokuratury, i publikujacych w mass mediach wyniki prac historycznych.

Prawda nas wyzwoli.
pawian 197 | 19,922
28 Jun 2021 #254
fakt zbroni Judenratu i policji getta

O właśnie, fakt. Przecież te sprawy są już od dawna znane i udokumentowane.

moze wspomniec o policji granatowej.

Wyznajesz zasadę równowagi w naturze? Ale tu nie ma równowagi - przecież Żydzi nie wypierają się swoich kanalii - mnóstwo autorów żydowskich pisało o tych sprawach. Natomiast nie można tego powiedzieć o polskiej stronie a raczej jej części nacjo która się wypiera i próbuje pewne sprawy, np tę policję granatową, odłożyć ad acta. Tyle że tak się nie da bo niepogrzebane trupy tych zamordowanych Żydów będą nas prześladować przez wieki. Im wcześniej je pogrzebiemy i złożymy hołd pomordowanym, tym lepiej.

w konsekwencji rabunku na Polakach pod pozorem "roszczen" z ust. 447.

Wiem, macie obsesję na ten temat. Powtórzę więc jeszcze raz - to nie mi nic wspólnego z przyznaniem że była grupa Polaków która brała udział w Holokauście. Brała i koniec, i taka jest prawda historyczna. Kanalie zdarzają się w każdym narodzie. Chcesz kłamać w żywe oczy tylko po to żeby się odczepili z 477?

Prawda nas wyzwoli.

Wybacz ale w kontekście całości Twoich wypowiedzi tutaj to zdanie brzmi wyjątkowo ironicznie. Coś w stylu Arbeit Macht Frei. Ciekawe czy mówisz to świadomie czy tak Ci się freudowsko wypsnęło?
AMDD
28 Jun 2021 #255
nam pokazać papier twojego wykształcenia.

Wczoraj bylem zmeczoy , bo nie spalem dwa dni, jak zobaczylem dzisiaj to zdamie, szczeka mi opadla. To tak jak za komunismu legitymowano "obivateli", "ano pokazcie wasze dokumenty, obywatelu". Ha, ha., ale przykre czasy.
Ironside 51 | 11,337
28 Jun 2021 #256
przecież Żydzi nie wypierają się swoich kanalii -

lol!
Od kiedy? Ty jakies bajki opowiadasz, Odwal sie od granatowej policji. A potem sie dziwisz ,ze cie psem sowieckim nazywam.
AMDD
28 Jun 2021 #257
policja granatowa to ciemna plama w bohaterskiej historii Polaków w czasie 2 WŚ wielu (...)ochotą i bez przymusu zajmowało się tropieniem a nawet mordowaniem Zydów.

Tak za bardzo to nie, w stosunku do innych calkowicie czarnych w Europie i Swiecie. Pisalem ze kolaborowali. Glownie w powiatach i nie na wielka skale. Szkoda ze nie moge pokazac zdjec jak Niemcy zmuszaja G.P. do pozostawania tylko na stanowiskach, jak oddawali Mundury. Odwrotnie Milicja (glownie inteligencja-adwokaci) i Gestapo zydowskie, byli dumni ze lsniacuch butow i eleganckich mundurow (cf zdjecia Google) lali biednych (nie bogatych) zydow jak mogli, bez "zapraszania". Znany jest przecierz do nich stosunek spoleczenstwa zydowskiego w gettach. Na pewno, nie przyjazny, ale wielki strach. Policja granatowa nie miala wstepu do getta. Niemcy slusznie sie obawiali ze bedzie pomagac tym biednym szarganym wlasnie ludziom. G.P. wiesz na pewno ze wspolpracowali z AK. Mozesz tez sprawdzic, ilu bylo z nich sprawiedliwych. Nic nie jes ukryte czy falszowane.

przykład Żydzi tak naprawdę się wymordowali nawzajem.

Nikt o tym nie mowi, ale wiadome jest ze czynnie uczstniczyli w mordzie i wysylaniu nawet wlasnych calych rodzin, zeby siebie uratowac. Podobno takie prawo i w sadzie Izraela po wojnie, tak sie tlumaczyli Wypuszczano ich

Troche jak z exhumacja "prawo" jakie im odpowiada. Moja "manipulacja"? Dowody sa.

Raczej ty przeinaczasz. Świadczy o tym twoje zdanie

innych kłamstw manipulacji i przeinaczeń naszego dżentelmena AMDD. stylów na coś w rodzaju: Nieszczęścia bezradnie jak Żydzi prześladuja i mordują innych Żydów ...

Nigdy nic takiego nie pisalem. Znajdz ??? To sa wlasnie twoje ohydne wymysly.

przykre że bawi cię bawienie się w żydożercę. To jest jak tańczenie na grobach pomordowanych.

Bawia mnie twoje reakcje. Nie jestem Kanibalem, HA,HA. Tancz w klubach jazz'owych, bardziej przyjemne. To mlodzi zydzi z Izralela smieja sie w glos w Auschwitz, Majdanku. Bylem swiadkiem bo od urodzenia jestem zwiazany z Majdankiem i znam jego zapach z dziecinstwa, a nie szlifowany Auschwitz, gdzie grubas Cywinski, cynicznie ukrywa ofiary Polakow niezydow.

oko.press

Adam Leszczyński, zwiazany z "Gazeta wyborcza" syjonisty Michnika (Cham, nie zna poprawnej polszczyzny i wyrzuca ludzi ktorzy mowia prawde). Cytuje "prof" Grabowskiego, to, po jego klamstwach o Malinowie i co pisal o Granatowej policji, to mija sie z prawda.

Polecam, Counting Stars @ElentirENG "Historical data against the accusations of anti-Semitism against Poles. The Truth about Poland and the Holocaust", mimo ze w skrocie, ale ciekawsze sa tez inne artykuly

Nalezy dodac, dla osob nie znajacych polskiego rynku prasowego, ze oko.press jest finansowane przez Georga Sorosa*.

Wcale mnie to nie dziwi. Jak nie on to faszysta zyd z Rosji (nie pamietam nazwiska), ten co zorganizowal w Izraelu konferencje bez prawa glosu prezydenta Poloski, 2020.

Jego artykul to szmira. Podalam mu dane dosyc ciekawe na tematyke wojenna i G.P.+ zdjecia. Tez polecam.

Pomagam ci tylko pozostac w prawdzie. Przeciez nie chodzi ci o forsowanie czyjejs narracji

To widac po twoich postach. Tylko ze zadna prawda nie dociera do Pawiana. Tak jak mowi przysłowie kenijskie :

"Gdyby pawian był uczciwy i mógł zobaczyć swój tyłek, też by się śmiał, a nie ujadał i siał niezgodę."

Ciekawy jestem co on opowiada swoim uczniom i jak ich traktuje gdy sie nie zgadzaja z nim (dowiedzialem sie ze jest nauczycielem)

jądro prawdy jest takie że była dość spora grupa policjantów granatowych którzy bez żadnego przymusu i szantażu ze strony Niemców ochoczo tropiła i mordowała Żydów

Hej, wszystko wiedzacy. Z punktu widzena znaczenia jezykowego "dość spora grupa", to nigdy nie znaczy 'wiekszosc', a nawet chyba pisales o 'calej' PG. Ciagle zmieniasz zdanie. Badz chociaz jeden raz uczciwy.Poza tym okolicznosci i gdzie? to tak jak przypadki mordow na zydach (jeszcze nie sprawdzone), obwiniasie caly narod i panstwo. Media zydowskie sa bardz mocne w rozszerzaniu klamstw (cf tez "wielka ofiara Polakow ludozercow", Kosinski sado-masochista) i ukrywaniu prawdy o zlych poczynaniach zydow (kto w swiecie o tym wie?)

Wiem, macie obsesję na ten temat.

Ciekawy jestem kto ma bardziej obsesje. Polacy domagaja sie slusznie od Niemcow za zniszczenia osobowe i materialne, czego nie zrobili (a dlaczego Francji?).
Zydzi (glownie ci z USA "poszkodowani") maja bzika na roszczeniach mienia gdzie nie ma spadkobiercow. W zadnym panstwie, prawo nie daje obcym Przechodzi spadek na skarb panstwa, bez wzgledu czy to zyd czy nie. Kwita, moj 'drogi'

dociekac prawdy na podstawie materialow. prawdziwych historykow, nie takich jak np: "swiatowej slawy historyk" Jan Gross

W calym swiecie. Propagujacych klamstwa, karac (cf. Francja- ogromne sympozjiun z klamca Grossem za nasze pieniadze PAN)

Prawda nas wyzwoli.

Prawdziwych historykow z calego swiata. I ta wlasciwa prawda w mediach swiatowych. UFF! wreszcie odetchniemy.
AMDD
29 Jun 2021 #258
przecież Żydzi nie wypierają się swoich kanalii -

Od kiedy? Ty jakies bajki opowiadasz

A Pawian zarzycal mi ze mowie o "kanaliach" zydowskich, a sam tego slowa uzywa, Ha, ha
pawian 197 | 19,922
29 Jun 2021 #259
AMDD, cały czas kłamiesz i przeinaczasz. To nieładnie z Twojej strony.

Na przykład napisałeś:

obwiniasie caly narod i panstwo.

Nieprawda. Obwiniam tylko morderców. Ale nawet tych udokumentowanych morderców wypiera się grupa nacjo-prawicowa. Nawet stawia warunki tak jak Spike w stylu niech oni się najpierw przyznają do swoich kanalii to my ewentualnie przyznamy się do naszych morderców. Albo jak Ironside który każe się odwalić od policji granatowej.

Kolejne kłamstwo AMDD:

A Pawian zarzycal mi ze mowie o "kanaliach" zydowskich,

Nieprawda. To JA użyłem pierwszy raz słowa kanalie prawie dwa tygodnie temu w tym wpisie
https://polishforums.com/po-polsku/rocznica-powstania-getcie-warszawskim-85613/5/#msg1797691

I tak dalej mógłbym wymieniać inne manipulacje, pomówienia i zmanipulowane półprawdy AMDD.
Alien
29 Jun 2021 #260
@pawian
Staram sie nie wtracac do tej dyskusji bo jest i tak dobrym samograjem ale jedno musisz mi wyjasnic. Dlaczego uwazasz ze zabicie 3mln polskich Zydow jest wyrazem niemieckiej eksterminacji Zydow natomiast zabicie w tym samym czasie 3mln polskich Polakow jest wyrazem dobrego traktowania Polakow przez Niemcow?
Ironside 51 | 11,337
29 Jun 2021 #261
Nieprawda. Obwiniam tylko morderców.

Nieprawda. Obwinasz rzekomych mordercow i tylko Polakow. Ze swoich mordercow Zydzi robia bohaterow.

Tak jak z granatowa polcja jako orgnaizcja to byli tacy straznicy uzywani w ogranicznym zakresie przez niemcow. Policja zydowska, zydowscy agenci gestopo wprost brali udzial w holokauscie, I co? twoja postawa - Ah to Zydzi byli im wolno? Wolno im mordowac Polakow cywiliow tez? Co to w ogole psie soweicki bredzisz?
AMDD
29 Jun 2021 #262
obwiniasie caly narod i panstwo.

Mialo byc "obwinia sie", co zmienia sens, dyskurs przedstawicieli panstw, daleki od prawda

Kolejne kłamstwo AMDD:

zarzycal mi ze mowie o "kanaliach" zydowskich

Nie przywlaszczam sobie "pierszenstwa". Slowo polskie od wiekow. Chodzilo o kontekst. Szukasz pretekstu do obwiniania innych o Klamstwa. A twoje "calosc PG" zrobiles po moim i innych wpisach, "dosc duza ilosc". Reszty nie szukam;

natomiast zabicie w tym samym czasie 3mln polskich Polakow jest wyrazem dobrego traktowania Polakow przez Niemcow

Niestety, to nie tylko mowi Pawian.
pawian 197 | 19,922
29 Jun 2021 #263
Obwinasz rzekomych mordercow i tylko Polakow

Kłamiesz, wstrętny faszysto. W poprzednich wpisach mówiłem o kanaliach po stronie żydowskiej.

uzywani w ogranicznym zakresie przez niemcow.

Kłamiesz, wredny neonazisto. Fakty opisane w książce przeczą temu. W niektórych miejscach Niemcy w ogóle nie musieli się zajmować Żydami, robiła to za nich policja granatowa.

Szukasz pretekstu do obwiniania innych o Klamstwa.

Oczywiście że nie szukam bo nie muszę. Po prostu widzę kłamstwo w twoich wpisach i je wskazuję. Proste. Widzę że teraz się wymigujesz ale to ci nic nie pomoże. Skłamałeś mówiąc że zarzucam Ci mówienie o żydowskich kanaliach. Pokaż mi dokładnie gdzie Ci to zarzuciłem.

niemieckiej eksterminacji Zydow natomiast zabicie w tym samym czasie 3mln polskich Polakow

Pisałem już o tym. Polacy w porównaniu do Żydów mieli pewne przywileje. Mogli dostawać paczki do więzienia czyt obozu, mogli być zwolnieni z obozu, mieli większe racje żywnościowe, mogli pracować w przedsiębiorstwach niemieckich i dostawać pensję itp itd. . Żydzi zostali skazani na zagładę totalną, Polacy nie.

PS. Tak dokładnie to eksterminacja narodu polskiego przez Niemców objęła 2 miliony osób w wyniku prześladowań i egzekucji. Polscy Żydzi to 3 miliony. Reszta to straty wojenne i w wyniku działań Sowietów.

wyrazem dobrego traktowania Polakow przez Niemcow?

Nie napisałem dobrego. Napisałem lepszego niż Żydów. To duża różnica.
Poza tym, wspomniałem wcześniej że polscy Żydzi zginęli w 90% w wyniku bezpośredniej eksterminacji. Jeśli policzymy straty etnicznie polskie w wyniku bezpośredniej eksterminacji niemieckiej i sowieckiej, to mieliśmy około 10%. Widać różnicę? 10 do 90.
AMDD
29 Jun 2021 #264
AMDD, cały czas kłamiesz i przeinaczasz. To nieładnie z Twojej strony.

Raczej z twojej. Nie odpowiadasz na moje skrotowe prawdziwe dane o PG. Twoj "oko.press", to cytaty klamcy Grabowskiego. Daje ci cos bardziej obiektywnego.Czytales?

To TY sugerujesz (Polacy?) "bezradnie jak Żydzi prześladuja i mordują innych Żydówi","bawienie się w żydożercę=tańczenie na grobach pomordowanych"...

Tutaj cisza z twojej strony. Prawda kole w oczy.
pawian 197 | 19,922
29 Jun 2021 #265
Prawda kole w oczy.

Tak jak Spike uważasz że prawda na wyzwoli. Arbeit Macht Frei = Wahrheit Macht Frei.
AMDD
29 Jun 2021 #266
kłamstwo w twoich wpisach wskazuję. się wymigujesz Skłamałeś mówiąc że zarzucam Ci mówienie o żydowskich kanaliach. Pokaż mi dokładnie gdzie Ci to zarzuciłem.

Czepiasz sie jak rzep psiego ogona. "obwinia-sie +biernik". Nie wymiguje sie. Pisze "Nie przywlaszczam sobie "pierszenstwa" Ze "zydowskie" przypomnienie takich TEZ bylo sporo (+wspolpraca z Sovietami) Gdzie?Nie rejestruje strony Kto szuka nie bladzi.
GefreiterKania 15 | 708
29 Jun 2021 #267
mnóstwo autorów żydowskich pisało o tych sprawach

Zgadza się. Pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie "Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie", w której Kacenelson opisywał zadawanie śmierci Żydom żydowskimi rękami. Żydzi nigdy tego nie ukrywali, w przeciwieństwie do niektórych Polaków, z jakiegoś powodu próbujących wybielać granatową policję, która bezsprzecznie była formacją zbrodniczą.

Oczywiście żadnej symetrii pomiędzy zbrodniami państwa niemieckiego, a popełnianymi przez pewne osoby narodowości polskiej nie ma i próby przypisywania winy (a raczej współwiny) za holocaust narodowi polskiemu są zwykłym draństwem. Polskie państwo wtedy nie istniało, a eksterminacja Żydów była przeprowadzana systemowo przez państwo niemieckie, niemiecką armię i formacje policyjne. Taka jest właśnie różnica pomiędzy narodem a narodowością - naród jest zorganizowany politycznie i jako taki ponosi odpowiedzialność za czyny swoich instytucji, armii itp. Natomiast próba oskarżania narodu (jako całości) o współudział w holocauście, ponieważ część osób danej narodowości w nim pomagała w czasie kiedy państwo (naród zorganizowany politycznie) nie istniało jest idiotyzmem.

Dlatego należy te dwie rzeczy rozgraniczyć: bezsprzeczne zbrodnie pewnych osób narodowości polskiej na Żydach oraz oczywisty brak winy narodu polskiego, który jako taki nie był wtedy zorganizowany politycznie - nie posiadał swojego państwa.
pawian 197 | 19,922
29 Jun 2021 #268
Czepiasz sie jak rzep psiego ogona

No właśnie w tym widzę problem - ty chyba specjalnie piszesz tym wadliwym polskim żeby potem łatwiej było ci zaprzeczyć że coś mówiłeś. Czyli nasza rozmowa polega na tym że ty sobie coś tam chlapniesz po polsku i do końca tego nie rozumiesz, potem ja mówię że zmyślasz a ty strasznie zdziwiony udowadniasz że miałeś coś innego na myśli - i co jest zabawne, robisz to jeszcze gorszym polskim niż poprzednio.

Drogi językoznawco, popracuj nad językiem albo przenieśmy się do wątków angielskich gdzie będziesz o wiele sprawniejszy, jak mniemam.

próby przypisywania winy (a raczej współwiny) za holocaust narodowi polskiemu są zwykłym draństwem.

Oczywiście. To były jednostki zdemoralizowane przez wojnę wywołaną przez Niemców.

oczywisty brak winy narodu polskiego,

Też tak uważam. Oskarżamy morderców i kanalie a nie cały naród polski.

Tylko przykre jest że nacjole i prawicowcy, np Ironlie, bronią nawet tych znanych morderców i twierdzą że Żydzi sami się prześladowali a za to wszyscy Polacy byli szlachetni i czuli na żydowską krzywdę.
AMDD
29 Jun 2021 #269
eksterminacja narodu polskiego przez Niemców 2 miliony osób w wyniku prześladowań egzekucji. Polscy Żydzi 3 miliony. Reszta to straty wojenne i w wyniku działań Sowietów.

A moze 2mln+1 Polakow(nie w obozach) Zydzi 3mln+1

Czyje straty? A nie tez przez Niemcow? Nie fakty; niegodne wszystkowiedzacego
pawian 197 | 19,922
29 Jun 2021 #270
A moze 2mln+1 Polakow(nie w obozach) Zydzi 3mln+1

Drogi językoznawco! Już Ci napisałem - popracuj nad językiem bo oferujesz nam coraz większy bełkot. Twój ostatni wpis jest zupełnie bez sensu. O co w nim chodzi?

Nie rejestruje strony Kto szuka nie bladzi.

Aha, czyli nie potrafisz mi udowodnić tego o co mnie oskarżałeś. Czyli - kłamałeś. Czyli - miałem rację.
To mnie wcale nie cieszy - zniżanie się do takiej rozmowy z kłamcami jest poniżej mojej godności.

Home / Po polsku / 77. rocznica powstania w getcie warszawskim
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.