The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 369

77. rocznica powstania w getcie warszawskim


Ironside 52 | 11,968
2 Jul 2021 #331
Cały czas

Wiedze, ze nie masz odpowiedzi.
AMDD
6 Jul 2021 #332
Powinna i w strone Bilgoraja i nauczyc sie o tragedii.

Polacy niezydzi mieli gorzej do polowy 1942 w obozach (bardzo nieliczni zydzi), w lapankach codziennych i nigdy nie wiedzieli czy powroca do domu (z 400 osob na dzien, 100 zabitych, a reszta na mordercze prace w obozach), ciagle egzekucje publiczne, itd. W tym czasie w gettach umierali i byli przesladowani (policja zydowska) glownie biedni zydzi. Podatek na chleb ustanowiony tylko przez Judenraty, uderal oczywiscie tylko w biedote. Reszta sie bawila (cf, Kabarety, kawiarnie, itd).

Pod koniec 1942- 1 Polak = 1 zyd. sytuacja zmieniala sie powoli-nieustanne transporty zydow z Europy zach.+ na koniec egzekucje zydow wegerskich, przewazyly szale.
Przez caly ten okres Polacy ciagle byli wysylani i likwidowani - ludnosc z Zamojszczyzny, syn Zofii Kossak-Szczuckiej (ona uwolniona,natychmiast torturowana na Pawiaku, itd.

Gross, Grabowski, Enkeling, Cala, Szurek, itd, to wstyd dla polskiej nauki. Powinno im sie odebrac tytuly i stolki na uczelniach

"Większość została zamordowana" "To skad tyle roszczen? Impostors?"
No wlasnie, bez zadnego powinowactwa.

"Dlatego trzeba rozliczyć i napiętnować wszystkie zbrodnie i akty barbarzyństwa"

"jak wszytskie to wszystkie,tych co jeszcze zyja. Czyli sowieckich oprawcow. Brat Michniaka i innych.
rozlicznia oparte o rzetelne badania. Problem w tym ze takich rozliczn nie ma.
Sa tylko klamstwa na temat wspoludzialu w mordownie zydow przez narod polski.[/quote]Niestety. Boja sie rozkopac groby w Jedwabnem, bo podobno prawo zydowskie zabrania. Ale nie zabrania przeniesienia calego cmentarza zydow, dla budowy autostrady czy supermarketu. Bo pieniadz to pieniadz, aj waj (jak to mowia).

@Ironside #331
Pawian jak nie ma odpowiedzi, to siedzi ja mysz za plotem i moze lepiej byloby. Jak tylko swoj "pawianski pysk" otworzy, to same pluskwy mu wychodza. Nie tylko rzuca obelgi raniace osobe, ale i jej rodzine, nic o nich nie wiedzac.

To niegodne tzw "porzadnego czlowieka", jakim on sam sie uwaza.
Gdyby ktos tak szkalowal jego rodzine, jak tylko on to tu robi, to dopiero wywolaby caly skandal. Ten szubrawca nie zna slowa przpraszam.

kwestiach historycznych polsko -żydowskich! Sam zacząłeś pierwszy rzucać obelgi więc dostałeś to samo, szmalcowniku

Nigdy ich nie zakwestionowales. Natomiast najgorsze obelgi "szmalcownik" do mnie a tym badziej do mojej rodziny, to zwyczaj "porzadnego czlowieka" jakim sie uwazasz tylko ty? Ja twojej rodziny nie obrazalem. Przeciwnie, twojej matce przyznalem racje, ale moze nie powinienem tego robic, tylko obrazac jak ty.
pawian 213 | 22,307
6 Jul 2021 #333
Wiedze, ze nie masz odpowiedzi.

Oczywiście że mam, przecież już Ci napisałem kilkakrotnie że jesteś notorycznym kłamcą który wstydliwe sprawy typu wredna PG chce zamknąć do sejfu żeby nikt się się nie dowiedział i nie rozmawiał o tym. Więc Ci napisałem że możesz o tym zapomnieć bo rozmawiać będziemy choćbyś się miał zapluć. :):):)

Dobra, znudził mi się wątek policji granatowej. Ustaliliśmy że część z nich była gorliwymi pomagierami Niemców w ograbianiu i mordowaniu Żydów.

A teraz z innej beczki. Są różne opinie na temat słynnej karuzeli działającej przy murze getta w czasie Wielkanocy 1943 gdy trwał heroiczny bój żydowskich bojowników o honor. W tym czasie Polacy świętowali Wielkanoc i podobno świetnie się bawili na karuzeli i innych atrakcjach. Nawet Miłosz napisał o tym wiersz - Campo Di Fiori.

Czasem wiatr z domów płonących
Przynosił czarne latawce,
Łapali skrawki w powietrzu
Jadący na karuzeli.
Rozwiewał suknie dziewczynom
Ten wiatr od domów płonących,
Śmiały się tłumy wesołe
W czas pięknej warszawskiej niedzieli.


Są różne wersje tej historii - jedni twierdzą że tak było a drudzy że to czarna legenda bo karuzela była ale nieczynna. Jedni twierdzą że Miłosz to widział a inni ze go w ogóle wtedy nie było w Warszawie. Ciekawe kto ma rację?

Gdyby ktos tak szkalowal jego rodzine

Sam się prosiłeś bo zacząłeś pierwszy. Pamiętaj podstawową zasadę na tym forum - jak obrażasz pawiana, to dostajesz taką ripostę że nie wiesz gdzie się schować. hahaha

Ten szubrawca nie zna slowa przpraszam.

Ty obrzydliwy szmalcowniku! Wydałbyś na śmierć nie tylko ukrywającego się Żyda ale także tego Polaka który go ukrywa czyli mnie. Niech Cię Piekło pochłonie! Na wieki wieków amen.


  • Karuzela przy murze getta
Oathbreaker 4 | 420
6 Jul 2021 #334
@pawian
Proste, jedni chcą aby to było tylko bzdurą i czarną legendą. A inni wolą aby to była prawdą aby móc mieć broń polityczną i nie myślą o tym że się oczernia imię Polski. Bo dla jednych to jest świętość a dla drugich jedynie narzędziem
AMDD
8 Jul 2021 #335
obrzydliwy szmalcowniku! Wydałbyś na śmierć nie tylko ukrywającego się Żyda ale także tego Polaka który go ukrywa.

Ha, ha...!!! Jakie jeszcze obelgi? Szubrawco, odwracam ci pytanie w twoim stylu : Ciekawe jaki szmal robil twoj ojciec po niemiecku z Niemcami?To ciebie Pieklo pochlonie.
pawian 213 | 22,307
9 Jul 2021 #336
To ciebie Pieklo pochlonie.

Więc się tam spotkamy. Amen. ;)::)
Alien
9 Jul 2021 #337
Lepiej nie. Zagadacie diabla na smierc.
Oathbreaker 4 | 420
9 Jul 2021 #338
@Alien

Przypomniałeś mi kabaret na ten temat:
youtu.be/z_p5_bLLkFU
Alien
9 Jul 2021 #339
Obejrzalem sobie, fajny. Dzieki za link
AMDD
10 Jul 2021 #340
Lepiej nie. Zagadacie diabla na smierc.

Juz sie z nim rozprawilem. "Aniolkiem" jestem...:):)
pawian 213 | 22,307
10 Jul 2021 #341
odwracam ci pytanie w twoim stylu

Za dużo zrzynasz ze mnie. Te "odwrócone" pytania albo z tym piekłem. Wysil się na większą oryginalność. Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. HA!

Juz sie z nim rozprawilem.

Tak, rozprawiłeś się z Szatanem i zająłeś jego miejsce - marzyłeś o tym od dawna. Brawo!
Czy też może Rany Boskie?

"Aniolkiem" jestem...:):)

Tak, upadłym, z kopytkami i ogonkiem.
AMDD
10 Jul 2021 #342
Więc się tam spotkamy. Amen.

Obydwoje w jednym kotle upieczeni. Moze tam bedzie zgoda? :) Dobry kawal diabelski.:)
pawian 213 | 22,307
18 Jul 2021 #343
Moze tam bedzie zgoda? :)

No właśnie, jaka zgoda?
Zauważyłem że wykształceni Polacy mieszkający w Polsce nie mają problemu z różnymi białymi plamami z historii jeśli chodzi o polskich Żydów, Tak, jestem w stanie przyznać że byli tacy Polacy którzy mordowali i prześladowali Żydów w czasie wojny. Szumowiny zdarzały się w każdym narodzie - dlaczego Polacy mieliby być aniołkami?

I co? Korona mi z głowy spadła że to przyznałem? Czy to w jakikolwiek sposób umniejsza polską ofiarę i męczeństwo w czasie wojny? Oczywiście że nie.

Natomiast Polacy mieszkający zagranicą albo osoby polskiego pochodzenia czyli Polonia wolą drugą opcję - zaprzeczać wszystkiemu, umniejszać co się da a jak się nie da, to od razu kontratakować przykładami bestialstwa z drugiej strony.

Dlaczego? Mam małą teorię na ten temat.

Hmm, czy tu może dojść do zgody między tymi dwiema grupami?
Alien 19 | 3,816
18 Jul 2021 #344
To nie jest takie proste jak Ty to przedstawiasz. Problemem jest to ze Polska i Polacy sa chetnie przedstawiani jako narod samych antysemitow i to niezaleznie od tego jakich uzywaja kontrargumentow. I to jest to co Polonia widzi i jej sie nie podoba
pawian 213 | 22,307
18 Jul 2021 #345
to jest to co Polonia widzi i jej sie nie podoba

No właśnie, Polonia to widzi a Polacy w Polsce już nie tak bardzo. Dlatego zadałem pytanie: czy możliwa jest zgoda? Czy dla dobrego samopoczucia Polonii mam się zaprzeć jak Piotr Chrystusa?
Alien 19 | 3,816
18 Jul 2021 #346
Polonia nie walczy z Toba tylko z ogolnym odbiorem Polakow w swiecie. Ja jestem zazwyczaj brany za Czecha ale czasami na pytanie odpowiadam ze jestem Polakiem. Wtedy z drugiej strony chwila ciszy w ktorej zostaje zaszufladkowany jako Polak do wspolnego worka ze zlodziejami samochodow, pedofilami w kosciele, wyborcami PiS i antysemitami. I to jest to co mi sie nie podoba
Novichok 4 | 7,464
18 Jul 2021 #347
I to jest to co Polonia widzi i jej sie nie podoba

Najlepszym sposobem wygrania dyskusji z idiotami jest przez zapytanie o definicje. W tym przypadku definicje antysemityzmu. Nigdy nie akceptuj terminologii wroga!!!
W ten sposób oskarżyciel zmuszony jest się bronić i potykać, ponieważ nie był przygotowany na takie pytanie.
To jestes rasista! Define rasista. Wiekszosc jest zbyt glupia zeby odpowiedziec.
pawian 213 | 22,307
19 Jul 2021 #348
Polonia nie walczy z Toba tylko z ogolnym odbiorem Polakow w swiecie.

Tak, wiem o tym. Ale gdy ja nie godzę się na kłamstwa i wolę mówić prawdę, nawet bolesną, to wtedy Polonia zaczyna walkę ze mną.

wyborcami PiS i antysemitami.

Sami sobie wypracowaliśmy taką opinię. Właśnie między innymi kłamiąc w żywe oczy.
Alien 19 | 3,816
19 Jul 2021 #349
Przyznawanie sie bezwarunkowo do wszystkiego nie zawsze jest najlepsza metoda, szczegolnie jak masz do czynienia z wyrafinowanym i bezwuglednym przeciwnikiem. Czasami lepiej jest sie przyznac tylko do tego czemu nie mozna zaprzeczyc bo material dowodowy jest jednoznaczny. Polska jako kraj i Polacy jako narod sa na lawie oskarznych i potrzebuje dobrych adwokatow ktorymi tez sa Polacy zyjacy za granica
Oathbreaker 4 | 420
20 Jul 2021 #350
Sami sobie wypracowaliśmy taką opinię. Właśnie między innymi kłamiąc w żywe oczy.

A co mieliśmy robić? Jak zagrażają że odbiorą nam rodziców? Tam jest inna kultura! Myślisz że tam wszystko jest kolorowo tęczowo, ładnie i super. A to wszystko gówno prawda, wolę umrzeć z głodu na Polskiej ziemi bez roboty niż mieszkać na zachodzie. Oni zmuszają do kłamstwa, bo żyją w zakłamaniu!

Amen
Ironside 52 | 11,968
20 Jul 2021 #351
Myślisz że tam wszystko jest kolorowo tęczowo, ładnie i super

Tak własnie myśli, poza tym sypną mu troche paciorków i po główce pogłaszczą i już jest szczęśliwy.
Lenka 5 | 3,207
20 Jul 2021 #352
Oni zmuszają do kłamstwa, bo żyją w zakłamaniu!

Mieszkam na zachodzie i jakoś kłamać nie muszę. Możesz wyjaśnić jak Cię zmuszają?
Oathbreaker 4 | 420
20 Jul 2021 #353
@Lenka
Zmuszali* Teraz mieszkam w Polsce
Lenka 5 | 3,207
20 Jul 2021 #354
To powiesz może jak Cię zmuszali?
Oathbreaker 4 | 420
20 Jul 2021 #355
@Lenka
Droga Lenko, gdybym chciał to napisać bardziej dokładnie to bym to już zrobił. Nie chcę sobie niepotrzebnie odświeżać głębokich ran. Wybaczyłem sobie swoich błędów, błędów innych i swojego otoczenia. Nie oznacza to odrazu że chce mi się tam ani do tego wracać.

Proszę ciebie grzecznie, zostaw sprawę w spokoju.
Lenka 5 | 3,207
20 Jul 2021 #356
No to niekoniecznie o Tobie ale jakiś przykład nie związany z Tobą?

Oczywiście jeśli i to nie to ok
pawian 213 | 22,307
20 Jul 2021 #357
wolę umrzeć z głodu na Polskiej ziemi bez roboty niż mieszkać na zachodzie.

No widzisz, a Iron albo Spike wolą Zachód mimo że tutaj oficjalnie się nim brzydzą.
Czyli, na każdych 3 nacjonalistów, tylko jeden prawdziwy patriota. . Nieźle. :):)
Oathbreaker 4 | 420
20 Jul 2021 #358
@pawian
Narodowców* jeżeli już, nacjonaliści brzydzą się kościołem bo jest globalny (co to za pojęcie że kościół Jezusa Chrystusa jest tylko dla jednego narodu, to jakiś absurd).
pawian 213 | 22,307
20 Jul 2021 #359
nacjonaliści brzydzą się kościołem

Pierwsze słyszę. !? Znowu Ci się chyba coś pomyliło.:):)
Oathbreaker 4 | 420
21 Jul 2021 #360
@pawian
Nie, nacjonaliści wykorzystują go do walki kulturowej jako argumentu do zwalczania osób których nienawidzą. Jak takie osoby mają pochodzenie z innych krajów z inna religią, jest to "dodatkowy" argument aby ich zwalczać. Używają kościół jako argument, i będąc stronniczy z kościołem a nie będąc praktykującym.

To jest różnica między nacjonalistą a narodowcem w Polsce.

Szczerze myślałeś że wszyscy na prawicy to wierzący tylko? Wielu z nich to konserwatyści walczących o tradycjach, które są powiązane z religią. Tyle że nie z powodu wiary a potrzeby stabilności i tradycji, i będąc częścią pewnych grup społecznych które uznają religie za lepsze niż bez religii.

Więc proszę cie, nie wrzucaj mnie do tego worka. Było by to nieprawdą a w dodatku niesmaczne

Home / Po polsku / 77. rocznica powstania w getcie warszawskim