The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 14

"Razem" chce aby Jan Paweł II nie był już honorowym obywatelem Warszawy


Mr Grunwald 30 | 2,001
14 Nov 2020 #1
Tu jest żródło z którego to przeczytałem: " rp.pl/Kosciol/201119688-Razem-chce-pozbawic-Jana-Pawla-II-honorowego-obywatelstwa-Warszawy.html"

Szczerze to myślę że Jan Paweł II miał zbyt mało/władzy wpływ na grupę która takie rzeczy ukrywała za jego życia tutaj na ziemi, więc jestem zszokowany. Przecież to jeden z najwybitniejszych Polaków, po co? Jedna rzecz to brać się za akty kryminalnego zachowania a drugie to oczerniać/zwalczać pamięć o ludziach którzy dali wielki wkład dla dobra nie tylko Polski ale całej ludzkości! Zwłaszcza ludziom żyjących za żelazną kurtyną!

Dla mnie to jest dosyć niepojęte, chcą tworzyć większą niechęć? O co im chodzi? Przecież to nie jest dobry krok w ogóle, zwłaszcza teraz po PiS konfliktach. Przecież oni ich ratują i dają im amunicję...
pawian 176 | 15,310
13 Apr 2021 #2
O co im chodzi?

No właśnie sprawa jest kontrowersyjna - oceniając wybitne jednostki - czy mamy przymykać oczy na winy i brać pod uwagę tylko zasługi? Tak jak z Polańskim - miał na sumieniu poważne przestępstwo ależ jakie piękne filmy robił. Dlatego nigdy nie poniósł kary.

JP II przyczynił się jednoznacznie do obalenia komunizmu w Polsce. Co jest ważniejsze w jego ocenie - obalenie komuny czy przymykanie oczu na przypadki pedofili w Kościele? Razem chyba woli tą drugą opcję.
Ironside 50 | 11,025
14 Apr 2021 #3
O co im chodzi?

To sa idologiczne neo-bolszewickie grupy, ktore uprawiaj histeryczna anty-regligina i anty-koscienlan retortyke. Podnosza takie tematy by zaistniec mediach. Nic wiecej nie maja do zaoferowanie wyborcy. Tylko negatywnie emocje.
pawian 176 | 15,310
14 Apr 2021 #4
ktore uprawiaj histeryczna anty-regligina i anty-koscienlan retortyke.

I bardzo dobrze bo jest równowaga w naturze. Trzeba Kościołowi patrzeć na ręce bo inaczej przeradza się w sektę i wyrodnieje. Przecież ci biskupi to już dawni nie wierzą w żadnego Boga, chcą mieć tylko wygodne życie na starość w swoich pałacach.
OP Mr Grunwald 30 | 2,001
14 Apr 2021 #5
@pawian
Mam wątpliwości co do poziomu przeciwdziałania Jana Pawła drugiego na ugrupowania w kościele (te najbardziej zboczone i które wykorzystają kościół do własnych celów niż zajmowaniem się rozpowszechnianiem religii)

Nie pomaga to że ugrupowania które nie wierzą w boga i w dodatku patrzy na kościół przez pryzmat klechów którzy bawią się w politykę, nie rozumiejąc rolę kościoła.

@Ironside
Zgadza się, problem leży w tym że są tacy którzy wykorzystują kościół w najgorszy możliwy sposób
Lenka 3 | 2,559
14 Apr 2021 #6
patrzy na kościół przez pryzmat klechów

Księża reprezentują kościół i normalnym jest, że ich zachowanie rzutuje na postrzeganie tej instytucji. Co więcej tutaj dochodzi instytucjonalne krycie pewnych rzeczy i o to ludzie mają największe pretensje.

A w każdej grupie społecznej najbardziej widoczne są te jednostki, które wzbudzają kontrowersje.
OP Mr Grunwald 30 | 2,001
14 Apr 2021 #7
@Lenka
Tu się nie zgadzamy, klecha jest osobą obeznaną w piśmie. Jako reprezentanta bym bardziej patrzył na mnichów i sióstr zakonnych jeżeli już mowa o reprezentacji. A każdy członek kościoła jest częścią kościoła, zwłaszcza w wierze katolickiej.

A o problem który ci chodzi to, niestety struktura kościoła jest bazowania na tradycji rzymskiej. W którym autorytet ma sporo do powiedzenia
Lenka 3 | 2,559
14 Apr 2021 #8
Jako reprezentanta bym bardziej patrzył na mnichów i sióstr zakonnych jeżeli już mowa o reprezentacji

Twoje prawo oczywiście ale to niczego nie zmienia. Zresztą zakonnicy też mają swoje za uszami.

A o problem który ci chodzi to, niestety struktura kościoła jest bazowania na tradycji rzymskiej.

Tu nie o strukturę chodzi a o brak przyzwoitości hierarchów kościelnych.
OP Mr Grunwald 30 | 2,001
14 Apr 2021 #9
@Lenka
Doskonałości oczekuję od pana boga, a to że ludzie popełniają błędy jest niczym nowym. Pytanie tylko jaki jest poziom tego błędu, bo w pewnych sprawach jest większe zgorszenie od innych. Wystarczy się zastanowić których ludzi się chce mieć w bliskim otoczeniu a których się odpycha
Ironside 50 | 11,025
15 Apr 2021 #10
Co więcej tutaj dochodzi instytucjonalne krycie pewnych rzeczy i o to ludzie mają największe pretensje.

I co taki bezczelny politycznie i ideologicznie motywowany attack na JPII to sa ludzie? To nie ma nic z ludzimi wspolnego.
To sa aktwisci bolszewccy, ktorzy wszystkich ksiezy by powywieszaly chetnie.

Jak sa biskupi, ktorzy kryja to dlaczego ich wlasnie nie pietnuja, a nie dawno juz niezyjacego papieza na postawie watpliwych raczej poszlak.. Czy ty umiesz myslec w ogole?

Bo te policzne organizacje maja KK i molestowanych geboko w d. Im chodzi o promocje siebie i swej bolszewickiej jajczejki.
pawian 176 | 15,310
17 Apr 2021 #11
Bo te policzne organizacje maja KK i molestowanych geboko w d.

No chyba nie. Historie molestowanych dzieci są tragiczne i każdy przyzwoity człowiek wie że nie można milczeć w takich sprawach. Dlatego nie wmawiaj ludziom że się promują na nieszczęściu - nie, oni po prostu bronią dzieci przed pedofilami, do czego mają pełne prawo, bo to mogą być też ich dzieci w przyszłości..
Ironside 50 | 11,025
18 Apr 2021 #12
Dlatego nie wmawiaj ludziom że się promują na nieszczęściu

To oczywiste, ze sie promuja wlasnie, dlatego ze take rzeczy maja spoleczny odzew.
I nikogo przed nikim nie bronia.
Uzywaja tego jak pretekst by zatakowac KK. Do tego to sluzy. W innym wypadku odnosiliby sie do konkrentych przypadkow w Polsce i konkrentnie kto gdzie kiedy.

A tak to bujda i marxistowska propaganda.
pawian 176 | 15,310
18 Apr 2021 #13
Uzywaja tego jak pretekst by zatakowac KK

Nie jako pretekst tylko zasłużony powód do ataku. KK jest zgniły od góry i zgnilizna powoli przechodzi do dołu i dlatego trzeba go wyczyścić.

I nikogo przed nikim nie bronia.

Oczywiście że bronią. Jak pedofil jest ścigany i potem wsadzony do ciupy to czyż nie jest to obrona?
Ironside 50 | 11,025
18 Apr 2021 #14
Nie jako pretekst tylko zasłużony powód do ataku.

Pretekst, JP dawno nie zyje, jego 'winy' to sa winy domniemane. Tylko idiota sadzi, ze attakownie JPII przyniesie jakikolwiek poztywny skutek.
A w najmiejszym stopniu takie durne zagrywki ocvzyszcza cokolwiek.
Nic nie wiem kto to robi, ale zakadam ci ludzie nie sa idiotami. To znaczy durni sa to jsane, ale racjonalni.
Nie wiem moze masz racje i to sa idioci, jesli tak to tym bardziej niczego nie oczyszcza, jednie sie zapluja a przy okazji innych.

Jak pedofil jest ścigany i potem wsadzony do ciupy to czyż nie jest to obro

A kogo oni scigaja w wsadzaja? Jedyne co slysze to plucie na zmarlego, ktory predofilem nie byl. Czlowieka, ktore przezyl okupcje, komune, zamach na sowje zycie i pod koniec cziezko chorowal.

A to jakies petaki na niego pulja co to im Jaruzel za bohatera robi.


Home / Po polsku / "Razem" chce aby Jan Paweł II nie był już honorowym obywatelem Warszawy
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.