The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 48

Polska miedzy Niemcami i Rosja. Zalety i wady.


Mr Grunwald 33 | 2,172
20 Nov 2021 #31
@Alien
Aby analiza była dobra, trzeba dodać wszystkie zalety i wady. Nie patrząc kogo się bardziej lubi/ nie lubi.

Niemam zamiłowania do państwa Rosyjskiego, jedynie sympatię do zwykłych Rosjan którzy przechodzili i przechodzą trudy w codziennym życiu. Ich ofiarność wobec macierzy jest imponująca lecz w tym samym tragiczna, jeżeli ma się spodziewać rozumienia swoich tragedii to od Rosjan. Jako że przechodzili przez to i przechodzą w historii i teraźniejszości.

A o empatię i sympatię trudno znaleść w zachodniej Europie, tym dowodem jest historia. Każdy Polak to wie, nie ma co się tym łudzić. Z nimi można mieć tylko realpolitik i biznes i nic poza tym.

Ziobro pokazując zrujnowaną Warszawę błędzi myśląc że to coś da. Ich nie obchodzi sprawa Polski, trzeba liczyć na własne siły.

Pod kątem energetyki to Korea Południowa wygląda obiecująco, ale geopolitycznie? Jesteśmy sami, pomocy nie możemy oczekiwać z nikąd. Rządy zachodnie zbyt dużo martwią się o opinie publiczną a ludy zachodniej Europy zbyt łatwo wierzą lub muszą wierzyć mediom aby zachować swój poziom bycia. A każdy wie że media są przeciwko Polsce, wystarczy zobaczyć ich zachowanie podczas kryzysu. To będzie się tylko gorzej kreować na bank
Cojestdocholery 2 | 248
20 Nov 2021 #32
Co tu można powiedzieć o Niemcach. Obraz znaczy więcej niż słowa:

youtu.be/r53Ao-Y5_2Q
Crow 151 | 9,729
20 Nov 2021 #33
Broń Boże. Postawić na sobie krzyż. Nic dziwnego, że nasi przodkowie nazywali ich głupimi ludźmi. Straszne co Rzym im zrobił.
OP Alien 4 | 435
20 Nov 2021 #34
@Cojestdocholery
To Bawaria, oni nie czują się w pełni Niemcami.
Mr Grunwald 33 | 2,172
22 Nov 2021 #35
@Alien
Póki wojsko niemieckie ma osłabioną pozycje w społeczeństwie niemieckim i jedynie doradczą rolę i wykonywanie minimalnej pracy z względu na sojuszników (z oczywistych powodów) to ingerowanie się w sprawy niemieckie jest mało istotne z perspektywy Polski. Jednym z głównych czynników powstania Niemiec jako państwo o charakterze scentralizowanym było zwiększenie bezpieczeństwa przed ingerencją silnych sąsiednich państw (Szwecja swojego czasu i Francji, zwłaszcza po destrukcjach czasów Napoleońskich)

Więc Polsce jest to na rękę aby Niemcy czuły się bezpieczne i ryzyko ingerencji (głównie wojskowo) było jak najmniejsze. Póki co U.S.A wypełnia tą rolę po przez NATO, tyle że wpływy wojskowe U.S.A w Europię się kurczą. Nie zdziwiłbym się gdy Niemcy będą wolały rozwiązanie Europejskie z powodu padającego zainteresowania Europą z strony U.S.A.

Więc frakcje Niemieckie pod kątem lokalnej kultury, religii czy przesadnej lojalności do pewnych warstw społecznych nie jest póki co istotne dla Polski.

Jedyny problem byłby zwiększona ilość muzułmanów w Niemczech które w wspierały religijny imperializm, do którego może doprowadzić za 50 lat lub póżniej. Do tego czasu mogą zdarzyć się zmiany, ale w najgorszym wypadku trzeba by było mieć inne opcje gotowe w razie ewentualnego konfliktu z którym by się nie można było pogodzić.
OP Alien 4 | 435
22 Nov 2021 #37
Po co co?
Lyzko 32 | 7,919
22 Nov 2021 #38
Dlaczego podjekujemy Papiezu?
OP Alien 4 | 435
23 Nov 2021 #39
Tak, Papiez a sprawa polska to tez ciekawy temat. Obecny Papiez probuje reformowac kościoł, zobaczymy na ile mu to wyjdzie i jak zareagują na to Polacy no i oczywiście ktorą opcję kościol bedzie popierał: niemiecką, rosyjską czy moze narodową polską?
Mr Grunwald 33 | 2,172
23 Nov 2021 #40
@Alien
Z czego co mi wiadomo to odpowiedzialnością państwa Polskiego jest zatrzymanie i powstrzymanie zagrożenia pochodzące poza granicami Polski aby chronić rozwinięcie się narodu Polskiego. Papież może tylko się wtrącać w sprawy duchowe w Polsce, a bardziej konkretnie troszczyć się o kościół w Polsce.

Więc osoby będące poza kościołem, trochę za dużo się tym martwią. Rozporządzanie dóbr materialnych w Polsce jest automatyczna poprzez rynek który działa w Polsce, a część z tego jest opodatkowane na potrzeby państwa Polskiego aby ludzie mogli się rozwijać, żyć itd.

Tym bardziej rynek się rozwiję w Polsce, z jak najmniejszymi kijami wytoczonymi do swoich kół tym więcej możliwości, wpływów i zasobów będę dostępne państwu Polskiemu, ludziom i jej sąsiadom którzy będą zainteresowane kupnem z towarów lub usług rynku w Polsce.

Rozwinięcie się krajów najsilniej powiązanych z kościołem jest w interesie kościoła, aby zwiększyć swoje możliwości i pole oddziaływania.
Lyzko 32 | 7,919
23 Nov 2021 #41
Najlepszym Papiezem byl Karol Wojtyla, kto "wybaczy"l Zydom smierca Jesus'a!
Crow 151 | 9,729
23 Nov 2021 #42
Dlaczego podjekujemy Papiezu?

Polska nie ma nic wspólnego z Papieżem, odkąd Watykan zorganizował ludobójstwo na Serbach. W czasie II wojny światowej ponad milion zginęło w najstraszliwszy sposób. To był horror. Szatańska dzikość.

Obecny Papiez probuje reformowac kościoł, zobaczymy na ile mu to wyjdzie i jak zareagują na to Polacy

Jeśli nie powiesz Polakom prawdy, jakie potwory siedzą w Watykanie, jak mogą zareagować. Muszą wiedzieć. Polacy i Watykan nie mają ze sobą nic wspólnego.

Nie mów mi, że jesteś katolikiem. Jest w porządku. Mówię ci tylko, że z Rzymu rządzą potwory. Sataniści
Cojestdocholery 2 | 248
23 Nov 2021 #43
Czy to jest przykład niemieckiego myślenia życzeniowego. Połączenie antykatolickiej fobii pewnych środowisk niemieckich z systematycznym wciąganiem innych narodów europy środkowej w niemiecką narrację o ich współudziale w Holokauście.

To wciąganie do współpracy przy tak zwanej 'brudnej robocie' jest konsekwentną kontynuacją polityki Hitlera w tym względzie.
Zamiast kwestii rasowych i idiologicznych motywujących Niemcy pod rządami Hitlera. Wymyślono inną motywację anty-semityzmu w Polsce - religijną.
Co ewidentnie wskazuje na niemiecką proweniencję tego pomysłu.
Crow 151 | 9,729
23 Nov 2021 #44
Czy to jest przykład niemieckiego myślenia życzeniowego.

Podczas I i II wojny światowej Niemcy byli hitem Watykanu przeciwko mojemu narodowi i razem rozbili Jugosławię 30 lat temu.

Tak jak razem zabijali Serbów, tak od wieków razem zabijają Polaków. W mniej lub bardziej otwarty sposób
Cojestdocholery 2 | 248
23 Nov 2021 #45
Podczas I i II wojny światowej Niemcy byli hitem Watykanu przeciwko mojemu narodowi

Hitem Watykanu to jest to nie Niemcy:

youtu.be/dD3rkdVnjOM

Hitem Stalina w Jugosławi był Tito.
Crow 151 | 9,729
23 Nov 2021 #46
Dlaczego miałbyś chcieć posłuchać hymnu Watikana. To zabójcy serbskich dzieci. Dziesiątki tysięcy. I mreze i poljsku decu.

Poza tym byli jednym z kominterną.

Dzięki Polsce Serbowie są uzbrojeni po zęby. Spalimy Watykan, żeby się uspokoił tam w Rzymie

PAX RACOWIA

Jesteśmy dobrymi ludźmi, ale spieprzyliśmy nerwy. Tylko głupcy pieprzą się z nami
OP Alien 4 | 435
23 Nov 2021 #47
@Lyzko
Karol Wojtyła czyli JP2 przejdzie do historii głównie jako papiez ktory pokonał komunizm. Czy wtedy istniał jakiś konflikt polsko-żydowski tego nie wiem. Ale chyba nikt poważnie myślący nie obwiniał żydów o to że zabili Chrystusa ktory zresztą też był żydem a nie katolikiem.
Mr Grunwald 33 | 2,172
23 Nov 2021 #48
@Alien
Żydzi akurat nie są już istotnym elementem Polskiej polityki, chyba że ktoś ma paranoje jeżeli chodzi o powiązania dawnych członków partii robotniczej. Ale to nie z powodu bycia Żydem tylko niechęć do Polskości per se, którzy wszyscy dla ułatwienia mówią w skrócie.Więc nie jest to tak naprawdę tematem.

No chyba że powiązania przemysłu zbrojeniowego Niemiec z Izraelem ma coś do Polskich spraw na przykład


Home / Po polsku / Polska miedzy Niemcami i Rosja. Zalety i wady.
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.