The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 39

Co o Polsce i Polakach myślą mieszkańcy Naddniestrza. (Dla ludzi o mocnych nerwach. Radziecka PROPAGANDA!)


NoToForeigners 10 | 1,032
12 Apr 2020 #1
youtu.be/IPYj9t6ACxY

Co o tym myślicie?
Mi ci rekonstruktorzy bardzo przypominają polskie lewactwo wyprane w ściekach z TVN i Wyborczej.
Torq
12 Apr 2020 #2
Trochę śmiesznych stwierdzeń padło (widać, że rosyjskie media trochę im tam mieszają w głowach), ale również mieliśmy...

2:37 Polacy pomogli nam wygrać wojnę. Polska to dobry naród.
3:07 Czuć, że Polska to Europa. W sensie transportu, zaopatrzenia, jest świetnie.
5:42 fan polskiej piłki nożnej :)
9:57 bardzo pozytywna wypowiedź (i bardzo dobra znajomość języka polskiego)

... więc w sumie nie jest tak źle. Jakby zrobić podobną sondę, na polskich ulicach, o Ukrainie czy Naddniestrzu, to też byłoby
sporo głupich wypowiedzi.

Zjeździłem Europę wszerz i wzdłuż i wszędzie spotykałem w większości uprzejmych i serdecznych ludzi. To mnie nauczyło, że generalnie ludzie wszędzie są bardzo podobni, a różnice istnieją głównie w naszych głowach, do których wtłoczono na mnóstwo głupich stereotypów.
OP NoToForeigners 10 | 1,032
12 Apr 2020 #3
9:57

To Roman Fanpolszy. Znany jutuber jeśli interesujesz się zagadnieniem:)
To kolo z Naddniestrza, który obecnie oprowadza Polaków po Naddniestrzu oraz często bywa w Polsce.
Tu jest jego kanał YT: youtube.com/channel/UC5rPqc2edmLgnobOxVDGYlw
Sympatyczny i pozytywny koleś :)
mafketis 29 | 9,850
12 Apr 2020 #4
"PRL był czasem największego rozkwitu i dobrobytu dla Polski"

Czy to nie hasło PiS'owców? (tylko że mają propagandę od Radia Maryi zamiast ZSRR)
OP NoToForeigners 10 | 1,032
12 Apr 2020 #5
@mafketis
To hasło KałO. To stare komusze lewackie dziadki powtarzają jak mantrę. Dokładnie ci sami co wybrali TuSSka czy wysłali komucha Millera do Parlamentu Europejskiego. Wiesz... ta inteligencja, która nie potrafi nawet w odpowiednim miejscu krzyżyka postawić.

3:07 Czuć, że Polska to Europa. W sensie transportu, zaopatrzenia, jest świetnie

Tu akurat ma rację. Jesteśmy liderem transportu i zaopatrzenia w Europie (co się bardzo z resztą w UE nie podoba i pomimo gadania o wolności Unia robi wszystko by niczym Związek Radziecki zablokować nam możliwości bo Niemieckie firmy transportowe nie mogą z nami konkurować).

Mnie najbardziej rozbawił tekst o schodach, że ruchome to "nowoczesność". Mieszkałem 10 lat w UK i widziałem tam wiochy zabite dechami jak w Polsce czy dzielnice prowincjonalnych miast pełne śmieci i obskórnych budynków plus prostactwa i patologii. (Pozdrawiam Corby Northamptonshire). W Berlinie przy Ostbahnhoff kiedyś z musu poszedłem się w krzaki wysiurać, a tam zużyte kondomy i strzykawki po heroinie. :)
mafketis 29 | 9,850
12 Apr 2020 #6
To stare komusze

To pan prezes i spółka to stare komuchy... widziałeś jak zgromadzały się w piątek ? PiS to bezprawie! Banda kłamców!

Precz z pisową komuną!
OP NoToForeigners 10 | 1,032
12 Apr 2020 #7
@mafketis
Wyobraź sobie taki rząd: Kidawa-Prompter Prezydentem, TuSSk Premierem, Budka, Trzaskowski, Kopacz, Schetyna Ministrami... Scena jak z groteskowego horroru.

widziałeś jak zgromadzały się w piątek ?

W Parlamencie Europejskim cały czas się zbierają głąbie i dyskutują.... dyskutują.... dyskutują... a zwykli ludzie umierają.

Precz z pisową komuną!

Precz z komuchami, pedałami i targowicą.
mafketis 29 | 9,850
12 Apr 2020 #8
Precz z komuchami, pedałami

takimi jak JK?
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #9
Takimi jak Miller czy Budka

youtu.be/9FW53oesFBQ
mafketis 29 | 9,850
13 Apr 2020 #10
Takimi jak Miller czy Budka

...i JK? Jakie masz usprawiedliwienie za jego zachowanie w piątek - jedno prawo dla szarych Kowalskich i drugie dla elity partyjnej?
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #11
@mafketis
Two comments with no value/arguments jebany komuchu z PełO

...i JK? Jakie masz usprawiedliwienie za jego zachowanie w piątek - jedno prawo dla szarych Kowalskich i drugie dla elity partyjnej?

Komuchy z PełO nie powinni mieć żadnych praw/ Zwłaszcza ci, którym udowodniono współpracę z ZSRR. KULA W ŁEB!
mafketis 29 | 9,850
13 Apr 2020 #12
Komuchy z PełO

czyli nie masz usprawiedliwienie za to, że JK ostentacyjnie złamał prawo, tak myślałem - jedno prawo dla Ciebie i drugie dla pana prezesa.... czyli PRL w najczystszym wydaniu!
Torq
13 Apr 2020 #13
jebany komuchu z PełO (...) Komuchy z PełO nie powinni mieć żadnych praw

Biorąc pod uwagę, że Polska dzieli się mniej więcej po połowie jeżeli chodzi o sympatie polityczne na linii PO-PiS, oraz to, że PZPR miała kilka milionów członków, a każdy z nich miał/ma rodzinę, dzieci, wnuki itp., to tego typu teksty to jest albo nawoływanie do wojny domowej i wyrżnięcia połowy ludności Polski (nawet Niemcom się to nie udało), albo po prostu szczyt głupoty.

Każdy kto w obecnym momencie historii, gdzie Polska ma niesamowitą szansę dokonać skoku (kolejnego!) cywilizacyjnego, podważa jedność i spokój społeczny, powinien być uważany za zdrajcę narodu. Różnice polityczne zawsze będą, ale nawoływanie do rozstrzelania przeciwników politycznych to jest jakaś kompletna paranoja, niestety dosyć często pojawiająca się z prawej strony sceny politycznej.

Dlatego marzy mi się rząd PSL - spokojnej, centro-prawicowej partii, bez "przegięcia" w żadną stronę, która mogłaby prowadzić Polskę drogą dalszego rozwoju, bez tej całej wojny polsko-polskiej, którą - jeżeli mam być szczery - już chce mi się rzygać.
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #14
jedno prawo dla szarych Kowalskich i drugie dla elity partyjnej?

Komuchy z PełO nie powinni mieć żadnych praw

Biorąc pod uwagę, że Polska dzieli się mniej więcej po połowie jeżeli chodzi o sympatie polityczne na linii PO-PiS

Ziomuś jakie po połowie? PiS ma ma ponad 50%, a cała opozycja (z Konfederacją włącznie czyli tymi, którzy by was wyśmiali) ma 40.... PO nie ma nawet 25%.

O czym ty do mnie rozmawiasz... Zaczynasz od wyimaginowanych cyfr i myślisz, że podejmę z tobą polemikę? LOL. Zobaczysz gdzie jest PełO w wyborach prezydenckich. Nawet jak PO z pedałami z Wiosny i komuchami z Lewicy wezmą się razem to nie macie kandydata ani połowy, o której bredzisz. A ty mi pierdolisz o tym, że na PełO głosuje 50%... LEŻĘ ZE ŚMIECHU.
mafketis 29 | 9,850
13 Apr 2020 #15
Komuchy z PełO nie powinni mieć żadnych praw

A komuchy z PiS'u powinni?
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #16
@mafketis
żadni nie powinni ale to ty podajesz fake news pierdoląc o tym jak w Polsce ludzie są podzieleni na PIs i PO. Nie są PiS ZAMIATA was wszystkich anty-Polaków.Połowa lewaków ma w dupie PO. TRy pierdolisz że OPOZYCJA to WY. Nie ziomuś. Cała OPOZYCJA TO NIE WY
mafketis 29 | 9,850
13 Apr 2020 #17
podajesz fake news pierdoląc o tym jak w Polsce ludzie są podzieleni na PIs i PO

kiedy?
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #18
@mafketis
Dla was demokracja działa wtedy gdy jest na waszą korzyść. Jak PiS wygrał większością 46% to dla was większość nie głosowała na inne partie tylko przeciw PiS. Jesteście idiotami. Do teraz słyszę, że to nie większość. Wygląda na to, że wy debile nie wiecie jak działa demokracja jednocześnie wycierając sobie nią mordę.
Torq
13 Apr 2020 #19
PiS ma ma ponad 50%

Nie ma i nigdy nie miał.

Wydaje mi się, że zaszło tutaj pewne nieporozumienie - nie jestem i nigdy nie byłem sympatykiem PO. Polska bez wątpienia jest podzielona na dwa obozy - nazwałem je umownie PO-PiS, równie dobrze mógłbym powiedzieć, na przykład, obóz demokratyczny-obóz autorytarny. PiS ma minimalną przewagę w sejmie, opozycja kontroluje senat, a im dłużej trwa ta farsa z wyborami korespondencyjnymi, tym więcej traci Duda w sondażach prezydenckich (najwięcej zyskuje Kosiniak-Kamysz).

Mam głęboko gdzieś zarówno PiS jak i PO, ale przede wszystkim mam dosyć debili jątrzących i podsycających konflikt polsko-polski, którym normalni ludzie zaczynają już rzygać. Jeżeli to dalej potrwa to po prostu Polacy, w jakichś kolejnych wyborach wkurwią się i wypierdolą zarówno prymitywów z PiS jak i sprzedawczyków z PO w kosmos - najlepsze dla Polski byłoby gdyby te dwa pierdolone plemiona przeniosły się po prostu na Madagaskar i tam kontynuowały napierdalanie się do woli.

PSL jako partia centro-prawicowa powinien porozumieć się ze środowiskami katolickimi (PR Marka Jurka, plus powyciągać nielicznych przyzwoitych z PiS i PO) i zbudować rząd zgody narodowej, a popierdolone skurwysyny, które chcą nadal jątrzyć i podsycać konflikt, który niszczy Polskę, mogą wypierdalać na Biegun Północny i więcej nie wracać. :)
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #20
Coś tam coś tam .
Polski system polega na większości i progu wyborczym 5%. To, że tobie się to nie podoba to nic nie znaczy. Jeśli dla przykłau 40% głosuje na jedną partię,a pozostałe 60% jest sumą głosów na 5 innych partii to nie oznacza, że oni głosują przeciwko tym 40%. W demokracji głosuje się "NA KOGOŚ", a nie "PRZECIW KOMUŚ". Chyba, że jest się idiotą z PO i głosowało by się na Szatana nawet byle nie PiS. Tak wybrano Hitlera. "Albo nasi albo chuj z Polską"
mafketis 29 | 9,850
13 Apr 2020 #21
Dla was demokracja działa wtedy gdy jest na waszą korzyść

Tak myślą komuchy, komuchu ty..
Torq
13 Apr 2020 #22
Przynajmniej w wątkach polskojęzycznych człowiek sobie może trochę, do kurwy nędzy, poprzeklinać. :)
OP NoToForeigners 10 | 1,032
13 Apr 2020 #23
@mafketis
Tak myśli lewactwo właśnie. Jak wbrew lewactwu uznasz, że LGBT to nie jest normalność to od razu przez lewaków jesteś zwyzywany od homofoba, jak wierzysz w Boga to lewacy wyzywają cię od "katola" i "ciemnogrodu". Jak powiesz, że dla ciebie najważniejsza jest Polska i Polacy to wg lewaków jesteś faszystą.

UK zrobiło referendum i większośc zagłosowała za wyjściem z USSREU i już lewactwo europejskie chciało to podważyć (bo demokratyczne wybory są tylko wtedy gdy im pasuje). Okazało się, że pomimo lewackiej propagandy jak to "wszyscy chcą już zostać" 10% zwolenników wyjścia doszło i Johnson ma teraz w ogóle większość. To teraz jest niedomokratyczne haha

Demokracja wg lewactwa nie ma już nic wspólnego z książkową definicją. W tej chwili demokracja w oczach lewaków nie ma nic wspólnego z wolą większości.

Usuń "demo" z kracja. Lewokracja czy Elitykracja lepiej pasuje w dzisiejszych czasach. Ewentualnie komunizm. Jeden z bohaterów UE Altiero Spinelli to komuch. Jego manifest o rewolucji komunistycznej jest w EU uznany za białą księgę i jedną z wartości. EU.
Ironside 50 | 11,475
13 Apr 2020 #24
PSL jako partia centro-prawicowa

PSL to partia oportunistow. Nie jest taka jak mowisz. To sa jakes iluizje nieralistyczne. Nie wiem skad ci sie to bierze- moze z myslenia zyczeniwago.?

mam dosyć debili jątrzących i podsycających konflikt polsko-polski,

Konflikt jest podsycanypropgadowo bo to wygodne dla obydwu stron. Nie znaczy to jednak, ze nie mam tam konfliktu rzeczywistego.
Polega on na tym, ze jedna strona to oportunisci, dla ktorych Polska, ojczyna I zasady to nic nie znaczace slowa.
Druga strona to Polacy. Moze ich pojecie o rzadzeniu I ogrnaizcji kraju jest bledne ale to inna rozmowa. Nie mozna tych skrajnie odmienych postaw traktowac tak samo tylko dlatego, ze praktyka polityczna w Polsce wymusza zanaczce podobienstwa w dzialaniu.

Szukanie w PSL-u nowej jakosci to jest swiadectwo zagubienia.
Torq
13 Apr 2020 #25
PSL to partia oportunistow. Nie jest taka jak mowisz.

Może to jest rzeczywiście myślenie życzeniowe z mojej strony, ale wydaje mi się, że PSL się ostatnio zmienił, otworzył na nowe środowiska i zdystansował od swojej oportunistycznej przeszłości. Obym się nie mylił, bo jeżeli jedyne co nam pozostało to alternatywa pomiędzy PO a PiS, to niestety jesteśmy w sytuacji nie do pozazdroszczenia. :-/

Druga strona to Polacy.

W sensie, że PiS? No nie wiem czy ich wsparcie dla banderowców (sam Kaczyński wykrzykiwał "Sława Ukraini! Gierojom sława!" podczas tej ich żałosnej ruchawki) albo służalczy stosunek do USA i Izraela (nie mówię, że nie powinniśmy mieć dobrych stosunków z tymi państwami) akurat dobrze służą interesom Polski. Poza tym jednoczesne antagonizowanie Rosji i UE, co PiSowi dosyć dobrze się "udaje" też nie wyjdzie nam raczej na zdrowie. Nie mogę rozgryźć o co PiSowi chodzi w polityce zagranicznej - czytam od czasu do czasu te ich Sieci, Do Rzeczy czy Gazetę Polską, żeby ogarnąć jak to wygląda z ich punktu widzenia, ale nadal nie ma to sensu.
Spike31 2 | 2,385
14 Apr 2020 #26
Co o tym myślicie?

Naddniestrze to post-sowiecki skansen. Widzialem sporo filmow z tamtych rejonow (bardzo popularny na youtube jest "Roman fan Polszy") i wyglada to jak PRL w czasach najwiekszego kryzysu ekonomicznego. Spoleczenstwo zapomniane przez Boga i kapitalizm. A gospodarka stoi na najnizszym, obok Ukrainy poziomie w Europie czyli Afryka.

Jedyne czym zyja ci ludzie i co przynosi im jakas otuche to upiekszona wersja przeszlosci "Sowiety", "Wielka Ojczyzniana" itp.
Lenka 3 | 2,714
14 Apr 2020 #27
10% zwolenników wyjścia doszło i Johnson ma teraz w ogóle większość

Referendum- 52%
Wybory- 44% (46 jak dodasz Brexit Party)

Kto Cie matematyki uczył? Powiedz to będziemy wiedzieć, gdzie dzieci nie posyłać

Co do reszty to nie ma co komentować. Zwykły bełkot
Ironside 50 | 11,475
14 Apr 2020 #28
wydaje mi się, że PSL się ostatnio zmienił,

w sensie innaczej mowia? To ich stala rozrywka przed wyborami.

W sensie, że PiS?

PiS ale I Konfederacja.

ich wsparcie dla banderowców

Ich wizja I polityka to inna rozmowa.
Ziemowit 13 | 4,439
14 Apr 2020 #29
Dlatego marzy mi się rząd PSL - spokojnej, centro-prawicowej partii

No z tym PSL-em to ja bym nie przesadzał. PSL to trzeba zawsze traktować z dużą dozą nieufności. To tradycyjnie jest partia tzw. chłopskiego sprytu i jeden Kosiniak-Kamysz, choćby nie wiem jak bardzo oświecony, nie jest w stanie przeorać szybko mentalności chłopa polskiego, mentalności w znacznej jeszcze części pańszczyźnianej (nie obwiniam ich o to, bo przecież ci ludzie zawsze musieli sobie jakoś radzić z przemocą i chciwością polskiego dworu szlacheckiego), i mentalności podbitej następnie nawykami PRL-u (wtedy z kolei trzeba było radzić sobie z przemocą, durnotą i ideologicznym zaślepieniem komunistów). Najlepiej taką chłopską mentalność oddawało pewne prześmiewcze powiedzenie z czasów tegoż PRL-u:

Przed wojną mówiło się: czym chata bogata, tym rada;
obecnie mówi sie: tym chata bogata, co ukradnie tata.


Ale zgadzam się, że ruch chłopski miał w przeszłości wielu wybitnych przywódców, z których najwybitniejszym był zapewne Wincenty Witos.

Co do reszty to nie ma co komentować. Zwykły bełkot

Snotty wąchał bądź zażywał dzisiaj jakieś nowe zioło i stąd u niego wścieklica taka przeogromna.
Spike31 2 | 2,385
14 Apr 2020 #30
od swojej oportunistycznej przeszłości

Kazde polskie dziecko wie ze PSL (ZSL) moze wszedzie i z kazdym ;-) Zawsze tak bylo i bedzie. Nie jest teraz w okregu wladzy tylko dlatego ze nie dostal ku temu zadnej zachety od PiS, poniewaz PiS - ze skonsumowanymi przystawkami - jako pierwsza partia w historii RP posiada wiekszosc parlamentarna. Inna sprawa ze PiS zaczal przejmowac srodowiska wiejskie i konsumowac elektorat PSL na jego wlasnym podworku a to dla PSL byc albo nie byc bo "mlodzi, wyksztalceni z wielkich miast ;-)" na nich nie zaglosuja.

To ze PSL zdystansowal sie od agresywnej retoryki LGBT obecnej rok temu w POKO i wyszedl z koalicji to takze byl przejaw oportunizmu a nie buntu. Po prostu zaczely im slupki poparcia spadac ponizej progu wyborczego. Dla polskiego rolnika sa bardziej palace sprawy niz homozwiazki :-)


Home / Po polsku / Co o Polsce i Polakach myślą mieszkańcy Naddniestrza. (Dla ludzi o mocnych nerwach. Radziecka PROPAGANDA!)
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.