The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 175

Polecam to, strony i wiadomości w sieci o Polsce


NoToForeigners 10 | 1,049
23 Oct 2017 #91
Wykład nt. Polski i Europy Środkowej

18:30

GB i Francja nie dołączyły do 2giej wojny światowej w obronie Polski. To Polska wypowiedziała wojnę Niemcom w obronie statusu GB i Francji jako mocarstw.

GB and France didn't join WW2 to defend Poland. It's Poland who joined war against Germany to defend Britain's and France's imperial satus.
NoToForeigners 10 | 1,049
23 Oct 2017 #92
Yugoslavia war created by Germans.

EU is Mittel Europa project full success.

in 2004 Germans won WW1

WW1 finally ended in 2010 when Germans paid repartations (laughable amount) to UK and France.

WW2 didnt end yet. Military operations ended but war did not.
NoToForeigners 10 | 1,049
23 Oct 2017 #93
On the 1.09.2009 in his speech that took place in Westerplatte the president of the Russian Federation (back then) Vladimir Putin got involved in a discussion about the reasons of why WW2 had eventually taken place. Frau Markela was there too. He said that the reason for the WW2 was the "humilation of two superpowers" (Russia and Germany) by the aknowledgment of sovereign countries emerging in their respective influence areas. Emergence of Poland was HUMILATING to Russia (and Germany since frau Hitler didn't deny). He said that in 2009. It was the reason back in 1919 too.

Versaile treaty made Germany and Russia look like 2nd grade powers and they didnt like that.

The story continues.
NoToForeigners 10 | 1,049
23 Oct 2017 #95
youtube.com/watch?v=vX1aptt8zPU

EU and democracy? LOLOLOLO
Wulkan - | 3,250
13 Nov 2017 #96
Wspaniały Marsz Niepodległości 2017!

youtube.com/watch?v=X70z7EtVyAM
Ziemowit 13 | 4,182
13 Nov 2017 #97
I nawet Donald Tusk przybył!
Ziemowit 13 | 4,182
13 Nov 2017 #98
Interesujący passus na temat Marszu Niepodległości zamieszcza w artykule "Prezesie Kaczyński, ostrożnie z demonami" dzisiejsza RZECZPOSPOLITA:

PiS wobec "jednoznacznych skojarzeń", które towarzyszą aktywności części uczestników Marszu Niepodległości od lat stosuje taktykę Jarosława Gowina - akceptuje, ale się nie cieszy. Z jednej strony Macierewicz mówi o Marszu "wspaniały", z drugiej Kaczyński celebruje 11 listopada w Krakowie, którego ulicami ów wspaniały Marsz nie maszeruje. Taktyka ta jest skuteczna o tyle, że w Polsce nie doczekaliśmy się politycznej siły, która pod sztandarami "Biała Europa" weszłaby do parlamentu. Potencjalni wyborcy takiej partii widzą bowiem w PiS cichego sojusznika - co wprost powiedział w tym roku jeden z organizatorów Marszu Niepodległości Witold Tumanowicz przekonując, iż "PiS przeciera szlaki do rządów narodowców".

rp.pl/Polityka/171119685-Artur-Bartkiewicz-Prezesie-Kaczynski-ostroznie-z-demonami.html
kaprys 3 | 2,502
13 Nov 2017 #99
Problem w tym, że w pewnym momencie to wymknie się spod kontroli. Miedlar i Rybak cieszą się akceptacją swoich poglądów. Rybak, który mówi o żonie prezydenta per Żydówa ...
Ironside 50 | 10,810
13 Nov 2017 #100
Problem w tym, że w pewnym momencie to wymknie się spod kontroli.

Czyjej kontroli? Dlaczego w wolnym kraju 'ktos' ma kontrolowac ludzi i tresc ich wypowiedzi? Pytanie 'kto' i jeakimi metodami?
kaprys 3 | 2,502
13 Nov 2017 #101
Słowa słowami, ja się boję, że przejdą do czynów. I wtedy trudno to będzie opanować. Ja mam problem z wolnością słowa kiedy usprawiedliwia się nią mowę nienawiści. A jak ktoś w międzyczasie jeszcze wykrzykuje w tym wszystkim 'amen', to iIMHO bluzni.
Ironside 50 | 10,810
13 Nov 2017 #102
Ja nie miewam stanow lekowych z powodu tego, ze ktos cos gdzies powiedzial. Zreszta w ogole jest me obce iracjonallny strach i obsessie.
kaprys 3 | 2,502
13 Nov 2017 #103
To popatrz, ja nie wiedziałam, że mam stany lękowe. Dobrze, że mnie uświadomiłes, bo do tej pory myślałam, że po prostu nie zgadzam się z mową nienawiści.

I o ile to nie są stany lękowe, to obawiam się tłuszczy nabuzowanej testosteronem. Dwa razy miałam przyjemność spotkać takich panów wymachujacych polską flagą w komunikacji miejskiej i szczerze przy swych skromnych rozmiarach się bałam mimo żem biała kobita i chrześcijanka.
Ironside 50 | 10,810
13 Nov 2017 #104
Warto sobie uswiadomic, ze czesto problem lezy w nas samych. W kocu fakt, ze ktos jest glosny i wymachuje flaga nie znaczy ze to bandyta. Nie ladnie tak myslec - to niezdrowe stereotypy.
kaprys 3 | 2,502
13 Nov 2017 #105
Przepraszam Cię bardzo, ale jak widzę zakapturzonego gościa z flagą w jednej ręce i piwie w drugiej rzucajacym qrwa co drugie słowo to trudno mi uwierzyć w jego patriotyzm. To samo jadąc z grupą kiboli po meczu. Jeśli Cię to nie niepokoi, to ok, ale wziąłbys dziecko, żonę, matkę czy babcie w taki tłum 'patrjotow'?
NoToForeigners 10 | 1,049
13 Nov 2017 #106
dziecko, żonę, matkę czy babcie w taki tłum 'patrjotow'?

Oczywiście!!! Możesz być pewien/pewna, że jeśli w tym tłumie ktoś chciałby wyrządzić krzywdę mojej mamie, dziecku czy żonie zaraz miałby na plecach tłum patriotów wyjaśniających mu, że tak się nie robi. Dużo bardziej niebezpiecznie jest na lewackich kontrmanifestacjach, które za JEDYNY cel mają prowokację by później smarować w mediach jaki to nacjonalizm jest zły czy też na wiecach pedałów lub islamistów. Powiedz mi czy wziąłbyś/ęłabyś dzieciaka na paradę pedałów czy pochód kozojebców?
kaprys 3 | 2,502
14 Nov 2017 #107
@NoToForeigners
A gdzie napisałam, że na takie parady chodzę? Tu nie chodzi o kogoś 'probujacego' wyrządzić krzywdę Twoim bliskim, tylko o to, że Twoi bliscy mogliby dostać rykoszetem, jak akurat poszło by gdzieś okno, na przykład.

Jakoś dla narodowcow wolność słowa jest, a mnie się nie wolno wypowiedzieć, co? Nie podoba mi się tluszcza nabuzowanych testosteronem karkow wykrzykujacych hasła nienawiści. Nazwijcie mnie teraz lemingiem, komuchem czy lewakiem - nie jestem, ale poczujecie się lepiej.
Wulkan - | 3,250
14 Nov 2017 #108
Słowa słowami, ja się boję, że przejdą do czynów.

Odmienna ideologia polityczna od twojej nie jest slowem nienawisci a co do banera to nawet nie wiadomo kto go powiesil i sa to odizolowane przaypadki ktore trzeba traktowac wedlug prawa. Jak ktos Wyborcza czyta i daje sie manipulowac to is sie potem boi, z niczego to sie nie bierze.

że po prostu nie zgadzam się z mową nienawiści.

Podaj przyklady tej mowy nienawisci co do ktorej masz te stany lekowe.

obawiam się tłuszczy nabuzowanej testosteronem.

Murzynow sie boisz? (zostalo naukowo udowodnione ze rasa czarna ma srednio wyzszy poziom testosteronu od innych ras) Ja podchodze do kazdego indywidualnie, bez wzgledu na kolor skory ale po zmroku Lozells (czarna dzielnica w Birmingham) raczej bym unikal.

się bałam mimo żem biała kobita i chrześcijanka.

Jak juz mowilem, przestan czytac propagande w wyborczej to i strach minie.

ale jak widzę zakapturzonego gościa z flagą w jednej ręce i piwie w drugiej rzucajacym qrwa co drugie słowo to trudno mi uwierzyć w jego patriotyzm.

Nawet burak moze byc patriota, nikt mu nie zabroni.

Jeśli Cię to nie niepokoi, to ok, ale wziąłbys dziecko, żonę, matkę czy babcie w taki tłum 'patrjotow'?

Setki rodzin z malymi dziecmi bylo widac na marszu.

woi bliscy mogliby dostać rykoszetem, jak akurat poszło by gdzieś okno, na przykład.

W Polsce antifa na cale szczescie jest na niskim poziomie i na takim marszu szczegolnie przy odpowiedniej wladzy (za PO to faktycznie bylo niebezpiecznie bo czuli sie bezkarni) boja sie zaczynac zadymy.
NoToForeigners 10 | 1,049
14 Nov 2017 #109
W Polsce antifa na cale szczescie jest na niskim poziomie i na takim marszu szczegolnie przy odpowiedniej wladzy (za PO to faktycznie bylo niebezpiecznie bo czuli sie bezkarni) boja sie zaczynac zadymy.

Antifę sprowadzają z zagranicy bo w Polsce niewielu jest tak pojebanych.

Antifa to prawdziwi faszyści.

od 1m:55s

youtube.com/watch?v=csEnFy_t0ME
kaprys 3 | 2,502
14 Nov 2017 #110
@Wulkan
To ja już mam zdiagnozowane te stany lękowe przez specjalistów z internetów?
Wyborczej nie czytam.
Antify nie popieram.
Zastosuj się do swojej własnej rady i przestań czytać propagandę. Guzik prawda, że wszyscy deklarujacy się jako narodowcy są fajni i patriotyczni. Sam w to nie wierzysz.

Nawet pis oddziela się od onr.

Jak tłum wracający z meczu demoluje przystanek wykrzykujac przy tym hasła patriotyczne, to mam prawo się bać, że też dostanę. Gdyby to grupka z parady gejów coś demolowala, to też byłbyś tak wyrozumiały? Bs

Gdzie w Polsce jest czarna dzielnica, gdzie nie można pojawić się po zmroku?
A obawiam się, że takowe są mimo że czarnych tam nie spotykasz.
Czy sugerujesz, że biali mężczyźni nie mają testosteronu? Ciekawe ...
Nie widziałam tych setek rodzin z dziećmi. Może dlatego, że panowie z szalikami na twarzy mi przeslaniali.
bez odbioru. Wasza postawa wobec innych poglądów udowadnia jacy wyrozumiali i łagodni jesteście.
Ziemowit 13 | 4,182
15 Nov 2017 #111
mimo żem biała kobita i chrześcijanka.

Tak trzymać. Precz z antychrystami !

Rybak, który mówi o żonie prezydenta per Żydówa ...

Nie znam. Nie słyszałem. Ale skoro tak mówi to jest to ćwok i burak PRL-owski. Ile ten gostek liczy sobie wiosen?
Ziemowit 13 | 4,182
15 Nov 2017 #112
Już wiem kto to jest ten Rybak. Właśnie oglądam Fakty w TVN i mówią, że sąd odwiesił mu wyrok za spalenie kukły żyda, bo zamiast siedzieć na dupie w chałupie łaził po Wrocławiu z jakimiś narodowcami w Dzień Niepodległości i coś tam wykrzykiwał, a skazano go przecież na areszt domowy. Gostek rzeczywiście ma wygląd iście PRL-owski, tak na oko to średni Gierek czyli epoka kiedy stawaliśmy się powoli dziesiątą potęgą w świecie zanim zawaliliśmy się i pogrążyliśmy w straszliwych kolejkach.

Teraz właśnie przerzucam się na Wiadomości na TVP1, które oglądam w miarę regularnie, znacznie częściej niż Fakty TVN (żeby nie było, że jestem wrogiem dobrej zmiany!). Bardzo jestem ciekaw, czy rządowa propaganda napomknie coś o Rybaku i jego antysemickich fobiach. Wydaje mi się jednak, że nie napomknie.
Ziemowit 13 | 4,182
15 Nov 2017 #113
Nic o Rybaku. A szkoda, bo to że zamknęli dziada w więzieniu jest w gruncie rzeczy z korzyścią dla PiS. Oszołomstwo palące na ulicach polskich miast kukły żydów, czyn sam w sobie obrzydliwy i wstrętny, kojarzy się ponadto wyraziście z Adolfem i powinno być tępione wszelkimi sposobami.

Spośród monotonnego szumu zwyczajowej już rządowej propagandy w Wiadomościach TVP udało mi się wyłowić dwie ciekawe informacje: europoseł niezrzeszony Jacek Saryusz-Wolski dziwił się w europarlamencie temu, że nie bada się zagadnienia łamania praworządności na Malcie, gdzie rządzi jakieś okropne lewactwo i zamordowano niedawno jakąś dziennikarkę, a zamiast tego ciągle jest nagonka na Polskę. Wolski nazwał to paradoksem Timmermansa, który sam jest socjalistą i tu popieram Wolskiego w całej rozciągłości.

Drugą sprawą jest pokazanie w TVP różnych marszów w krajach zachodniej Europy, które można nazwać nagannymi, a mimo to żadna komisja ani żaden europarlament nie czepia się tychże wystąpień tak jak to czyni w stosunku do naszego Marszu Niepodległości. Inną sprawą jest, że jakoś nie chce mi się uwierzyć w to, że te wszystkie flagi biało-czerwone karnie i wysoko powiewające na Marszu były niesione li-tylko przez armię tatusiów obok których skromnie i cicho dreptały mamusie, a także ich rozkoszne i patriotycznie usposobione dzieci.
Ironside 50 | 10,810
15 Nov 2017 #114
Rybaku i jego antysemickich fobiach

O znalezli - jednego! A moze mu zaplacili. I co?
To nie chodzi o Rybaka. Tu chodzi o neo-Marxism. Zawsze beda szukac dziury w calym. Kogo obchodzi co zachodnie komuchy mowia I ich proganda?
I co zlego w hasle Biala Europa?
kaprys 3 | 2,502
15 Nov 2017 #115
Akurat antysemityzmem to nasze polskie komuchy mocno zagrały w '68. Wychodzi, że antysemityzm tez komunistyczny.
I tak, wiem o żydowskich prokuratorach stalinowskich. To hańba, że nie odpowiedzieli za swoje czyny. To samo ma się do etnicznych Polaków na podobnych stanowiskach.

A Rybak tam sam nie krzyczał. Zresztą bardzo sobie Gomułke chwalił za '68.
Lyzko 29 | 7,094
20 Nov 2017 #116
Kochanka Gomulki byla Zydowka:-) A Gomulka NIE byl antisemitem. Ogromnym antisemitem to bylo Moczar.
kaprys 3 | 2,502
21 Nov 2017 #117
Nie kochanka tylko żona. Tez komunistka, która palcem nie ruszyła, gdy partia robiła czystki. Ponoć pomagała.
(BTW, Stella Kuebler tez była zydowka)
Gomułka był antysemita i hipokryta. Chociaż w wersji oficjalnej to była walka z syjonistami.
Ciekawe podwójne standardy prezentujesz: ciągle piszesz o polskim antysemityzmie lub w wersji łaskawszej o braku reakcji, ale wydarzenia 1968 są ok?
Lyzko 29 | 7,094
21 Nov 2017 #118
Mam watpliwosc, ze Gomulka byl antisemitem, jesli jego zona byla zydowka:-)
kaprys 3 | 2,502
21 Nov 2017 #119
Była przede wszystkim komunistka.
No ale ok, jeśli chcesz twierdzić, że marzec '68 nie był antysemicki, to ok.
Ironside 50 | 10,810
21 Nov 2017 #120
że marzec '68 nie był antysemicki

To byli przedewszystkim komunisci. Czy komuchy sa antysemitami?
Guzik mnie to obchodzi to byli przedewszystkim zdrajcy.


Home / Po polsku / Polecam to, strony i wiadomości w sieci o Polsce
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.