The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 3

Podejrzana Fundacja "Otwarty Dialog" pod lupą służb specjalnych


Polonius3 1,000 | 12,446
4 Aug 2017 #1
Funny how he hasn't reported on the Open Dialogue

Podejrzana Fundacja "Otwarty Dialog" znalazła się od lupą służb specjalnych; podczas lipcowych niepokojów wydała 16-punktowy instruktaż jak obalić polski rząd

Jak informuje portal wPolityce.pl, Fundacja Otwarty Dialog (FOD), która opublikowała na swojej stronie instrukcję dotyczącą organizacji "Majdanu w Warszawie", znalazła się pod lupą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Instruktaż jej szefa Bartosza Kramka zachęcał ludzi do niepłacenia podatków, sędziów do zawieszenia działalności, ruch protestacyjny do ogłoszenia strajku generalnego i wyłączenia prądu prezydentowi i rządowi. Spełnienie tych "zaleceń" mogłoby doprowadzić do tragedii narodowej, otwartych starć rebeliantów z policją i ogłoszenia stanu wyjątkowego. W tym czasie lider PO Grzegorz Schetyna przebąkiwał o puczu i jak "trzeba się doń przygotować". Twórca wpisu na stronie FOD prowadzi biznes w Kazachstanie i posiada koncesję na obrót bronią i amunicją. Fundacja ta, podejrzana o to, że służy za przykrywkę dla ciemnych zagranicznych interesów, ma powiązania z jedynym rosyjskim producentem atomowych łodzi podwodnych z siedzibą w Sankt Petersburgu oraz z producentem uzbrojenia dla marynarki wojennej w anektowanym przez Rosji Sewastopolu. Wśród darczyńców indywidualnych Fundacji jest Rosjanin Wiktor Mirosznikow oraz (sądząc po nazwisku) Kazaszka Żanar Kassymbekova.
NoToForeigners 10 | 1,032
4 Aug 2017 #2
Jeśli ktoś publicznie nawołuje do łamania prawa to powinien zostać ukarany. Tak jak i Tusek, który nawoływał do nie płacenia abonamentu RTV.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
4 Aug 2017 #3
publicznie nawołuje do łamania prawa

Jak np. do obalenia rządu.


Home / Po polsku / Podejrzana Fundacja "Otwarty Dialog" pod lupą służb specjalnych
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.