The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 27

Pierwsze weto prezydenta Dudy


Polonius3 1,000 | 12,448
4 Oct 2015 #1
Prezydent Andrzej Duda zawetował pierwszą ustawę. Ustawa o uzgodnieniu płci powstała z inicjatywy posłanki niezależnej Anny Grodzkiej, która dawniej nazywała się Krzysztof Bejgowski. W przeciwieństwie do Bejgowskiego, która pojechał do Tajlandii na chirurgiczną zmianę płci, obecna ustawa pozwalałaby każdemu zadeklarować, że jest kobietą lub mężczyzną niezależnie od posiadanych narządów rodnych ze wpisem do akt. Ustawa naprędce uchwalona przez zdominowany przez Platformę Sejm w sierpniu br. uważana jest za celowo nastawiona przez Platformę pułapkę na PiS w szczytowym okresie kampanii wyborczej. Gdyby Duda ją podpisał, zraziłby do siebie tradycyjny pisowski elektorat. Wetując ją, naraził się na oskarżenia o lekceważenie Sejmu i Senatu.

Co o tym sądzicie, polanofoni?
Wulkan - | 3,251
4 Oct 2015 #2
Co o tym sądzicie, polanofoni?

W przeciwieńswie do niepolskojęzycznej, intelektualnie opóźnionej i lewackiej części tego forum uważam że prezydent postąpił słusznie wetując ustawę, po to właśnie na niego głosowałem jak i większość Polaków żeby wetował dziwaczne ustawy jak ta. Ustawa która nie ma nic wspólnego ważnymi problemami Polski.
OP Polonius3 1,000 | 12,448
4 Oct 2015 #3
postąpił słusznie

Z kilku źródeł także PiS-owskich usłyszałem taką interpretację, że Duda, choć postąpił słusznie pod względem ideowo-etycznym, wpadł w platformerską pułapkę.

Czy sądzisz, że coś w tym jest?
shaman
4 Oct 2015 #4
A ja uwazam, ze postapil jak burak. Tak czy siak beda ludzie, ktorzy chca zmienic plec i to zrobia bez wzgledu na to co mysli nasza jedyna wlasciwa opcja polityczna. Jedyna roznica to to, ze beda musieli przejsc przez pieklo w sadzie i wciagnac w to swoja rodzine jeszcze bardziej. Nie wiem kto nazywajacy sie "pro-rodzinny" moze uwazac ze pozywanie rodzicow to dobre wyjscie prawne.
NocyMrok
5 Oct 2015 #5
... bo zmiana płci sama w sobie jest prorodzinna...
Wulkan - | 3,251
5 Oct 2015 #6
Tak czy siak beda ludzie, ktorzy chca zmienic plec

No w sumie fajnie by było, też bym se zmienil płeć tak na kilka miesięcy bym kazał na siebie mówić Wiktoria.
shaman
5 Oct 2015 #7
Czy Ty naprawde nie masz wyobrazni i ani grama empatii? Ci ludzie narazaja sie na smierc, decyduja na bezplodnosc, ostracyzm spoleczny i ogromne problemy w znalezieniu partnera/partnerki. A to tylko te glowne problemy. Nie wspominajmy o pracy i zazwyczaj latach starania zeby sie dopasowac. A Ty to kwitujesz "tez bym se zmienil plec tak na kilka miesiecy"?! Szkoda mi Ciebie
Wulkan - | 3,251
5 Oct 2015 #8
Ci ludzie narazaja sie na smierc, decyduja na bezplodnosc

No właśnie czy to jest tego warte?

A Ty to kwitujesz "tez bym se zmienil plec tak na kilka miesiecy"?!

No po jakimś czasie by mi sie raczej znudziło

Szkoda mi Ciebie

Mi Ciebie nie :-) To na kogo głosujemy za 3 tygodnie, nowoczesna? czy stare dobre Pe£o? :-)))
shaman
5 Oct 2015 #9
Dla nich najwyrazniej tak. I to ze sa gotowi przez to wszystko przejsc najdobitniej swiadczy o tym ze to nie sa jakies fanaberie. To nie jest kaprys. Oczywiscie sa tez jeszcze ludzie ktorzy urodzili sie jako obojnacy i rodzice blednie wybrali plec... Ale dla Ciebie to nic nie znaczy. Lepiej po prostu zaklasyfikowac to jako zboczenie, wymysl i zamiesc pod dywan. Lepiej zeby musieli w sadzie stawac przeciwko swoim wlasnym rodzicom. Oskarzac ludzi ktorych kochaja. No coz, co kto woli.

Wyszlo jakies nowe zarzadzenie ze sie mamy obcym ludziom na jakims forum spowiadac ze swoich preferencji politycznych? A moze uwazasz ze to jest sensowny argument? Ja w kazdym razie nie mam zamiaru odpowiadac bo zwyczajnie nic Ci do tego.
Wulkan - | 3,251
5 Oct 2015 #10
Oczywiscie sa tez jeszcze ludzie ktorzy urodzili sie jako obojnacy i rodzice blednie wybrali plec

W tej ustawie było dużo luk i nieścisłości to i została zawetowana.

Wyszlo jakies nowe zarzadzenie ze sie mamy obcym ludziom na jakims forum spowiadac ze swoich preferencji politycznych?

£o jezu tylko się nie popłacz, grzecznie zapytałem, jak się wstydzisz to nie mów :-)))
shaman
5 Oct 2015 #11
To albo ja wetowal bo byla "dziwaczna" albo ze wzgledu na niescislosci. Zdecyduj sie. A niescislosciami sie nie wymiga bo mogl ja odeslac do poprawek.

Wierz mi ze daleko mi do placzu. I nie, nie wstydze sie ale tez nie mam zamiaru zamieniac dyskusji o tej ustawie w przepychanki polityczne. Zamiast sluchac/czytac o platfusach, pisuarach i.t.d. wole rozmawiac o ustawie i osobach zmieniajacych plec.
Wulkan - | 3,251
5 Oct 2015 #12
To albo ja wetowal bo byla "dziwaczna" albo ze wzgledu na niescislosci.

jedno i drugie

Zamiast sluchac/czytac o platfusach, pisuarach i.t.d.

czyli nowoczsena :-))) spoko, ja na Kukiz'15 :-P
OP Polonius3 1,000 | 12,448
5 Oct 2015 #13
ani grama empatii

Z takimi ludźmi oczywiście należy empatyzować, ale jest mnóstwo większych i mniejszych odchyleń i zaburzeń w społeczeństwie. Czy dla kadżego należy uruchomić całą maszynerię legislacyjną i uchwalać odrębne ustawy? Można tych ludzi podłączyć pod istniejące ustawodawstwo o niepełnosprawnych i modyfikować je w miarę potrzeby. Polskę chyba nie stać na taką rozrzutność.
Ziemowit 13 | 4,103
5 Oct 2015 #14
Polskę chyba nie stać na taką rozrzutność.

Demokracja kosztuje. Dużo mniej kosztowna jest dyktatura, ale tylko pozornie. Nie marnuje się tu pieniędzy na wybory ani na kampanię wyborcze, proces legislacyjny jest prostszy, mniej czasochłonny, a więc i tańszy (jak mawiał pewien król: państwo to ja), ale w ostatecznym rozrachunku wszystko wychodzi dużo drożej.

To powiedziawszy, nie sądzę aby Jarosław K. opowiadał się za dyktaturą. Raczej za "demokraturą", jak to celnie ujął niedawno Włodzimierz Cimoszewicz, który zdecydował się ostatecznie wycofać z polityki do puszczy (Puszczy Białowieskiej). Dla mnie obserwującego scenę polityczną w Polsce od lat tu na miejscu, jest jasne że po objęciu przez PiS władzy nie obejdzie się bez poważnych kontrowersji. Pamiętam okres lat 2005-2007, który charakteryzował się bezustannymi awanturami nieprowadzącymi do niczego. Jako wyborca byłem już dosyć zmęczony chaosem politycznym, który panował. Barbara Blida zastrzeliła się pewnego dnia w łazience w czasie wizyty funkcjonariuszy CBA, a co wieczór w TV pokazywano jakieś filmy kręcone ukrytą kamerą, przy których obecna afera taśmowa nie jest wcale taka sensacyjna. Słowem, trzymam do PiS-u konieczny dystans z powodu swojej pamięci. Antoni Macierewicz póki co pozostaje nadal schowany w piwnicy, skąd nie dochodzą jeszcze żadne odgłosy, zamknięty tam przezornie przez Prezesa przed wyborami prezydenckimi, ale gdy wyjdzie po wyborach na światło słoneczne, to strach się bać...

To powiedziawszy, nie sądzę by głosowanie na PO było rozsądne. Poziom niekompetencji i marazmu decyzyjnego w administracji rządowej jest żenujący i powinien zostać zatrzymany. Tu PiS może okazać się sensownym wyborem. Ale jeśli PiS wda się w ideologiczne przepychanki na temat kłopotów z tożsamością płciową niektórych obywateli RP, które - bądźmy szczerzy - większości ludzi w ogóle nie obchodzą, to znowu może się utopić we własnych wymiocinach. Ja na przykład pojęcia nie miałem, że Anna Grodzka nazywała się kiedyś Krzysztof Bejgowski, szczerze mówiąc gówno mnie obchodzi jak się teraz nazywa Krzysztof Bejgowski, niech się nazywa tak jak chce i tak mu dopomóż Bóg. Amen!
OP Polonius3 1,000 | 12,448
5 Oct 2015 #15
większości ludzi w ogóle nie obchodzą

Masz rację. To są ideologiczne przepychanki między elitami konserwy i euro-lizusostwa. Przeciętny człowiek ma o wiele przyziemniejsze troski i potrezby.

*** Ale jak by nie patrzeć, przynajmniej Polski Kącik PF wreszcie się nieco rozkręcił.
Jardinero 1 | 407
6 Oct 2015 #16
PiS może okazać się sensownym wyborem

Raczej zdecydowanie nie - vide 2005-2007 + polityka skrajnego populizmu i "ciemnogrodu".

nie sądzę by głosowanie na PO było rozsądne

Cokolwiek by nie powiedzieć, PO to nadal mniejsze zło.

Poziom niekompetencji i marazmu decyzyjnego w administracji rządowej jest żenujący i powinien zostać zatrzymany

Zgoda, tylko jak? Niestety, jest tak, że jakie społeczeństwo, tacy i politycy...
OP Polonius3 1,000 | 12,448
6 Oct 2015 #17
PO to nadal

PO to nadal partia złodziei i przekrętaczy umiejętnie zamiatających swoje brudy i nieudacznictwo pod dywan.
Jardinero 1 | 407
6 Oct 2015 #18
partia złodziei i przekrętaczy umiejętnie zamiatających swoje brudy i nieudacznictwo

Masz jeszcze złudzenia, że ich następcy to niby z innej gliny?
OP Polonius3 1,000 | 12,448
6 Oct 2015 #19
złudzenia

W zasadzie nie mam, bo wszystkim politykom chodzi głównie o to. by dorwać się do koryta i kurczowo się jego trzymać jak najdłużej. Może to trochę jak z Kargulem i Pawlakiem -- lepszy swój wróg niż cudzy! Z drugiej strony ludzie już partzeć nie mogą na te platformerskie gęby.
Wulkan - | 3,251
7 Oct 2015 #20
Cokolwiek by nie powiedzieć, PO to nadal mniejsze zło.

A nowoczesna to niby lepsza? To jest PO numer 2, Petru farbowany lis, były platfus wziąl 2 miliony kredytu na kampanie wyborczą :-) Śmiech na sali.

Masz jeszcze złudzenia, że ich następcy to niby z innej gliny?

Przynajmniej nie chcą zalewać Polski imigrantami.
OP Polonius3 1,000 | 12,448
7 Oct 2015 #21
wziąl 2 miliony kredytu

Chyba sądzi, że sobie odbije jak dorwie się do pełnego koniftur koryta.
cinek 2 | 345
7 Oct 2015 #22
niepolskojęzycznej, intelektualnie opóźnionej i lewackiej

żeby wetował dziwaczne ustawy jak ta. Ustawa która nie ma nic wspólnego ważnymi problemami Polski.

A w Polsce to wszyscy od dzisiaj mają być piękni, młodzi, zdrowi, hetero i katolicy, a inni najlepiej niech wyjadą, albo udajemy, ze ich nie ma, tak? Prezydent pokazał tym wetem (co, jak rozumiem popierasz) że od dzisiaj liczy się tylko ci, którzy spełniają 'standardy porządnego Polaka - katolika'.

Przecież ta ustawa nic go nie kosztowała. Jeśli sa tam błędy to wystarczyło zgłosić je do poprawki i tyle.
Nie wiem zupełnie o co mu poszło, czy się boi że mu Kinga zmieni imię na Donald albo Stefan?
Na moje, to zero empatii i przebijająca gdzieś tam z dna duszy obłuda.

Cinek
OP Polonius3 1,000 | 12,448
7 Oct 2015 #23
A w Polsce to wszyscy

W każdą stronę można przesadzić. Dziś w telewizji był program o multikulti i politycznej poprawności w Szwecji doprowadzonych do granic absurdu. Chodzi zwłaszcza o podlizywaniu się mediów Muzułmanom. To Muzułmani popełniają najwięcej gwałtów na szwedzkich dziewczętach, ale "poprawni" politycy i pismacy to przemilczają. Młode dziewczęta od maleńkości uczy się, że w spokojnej Szwecji są bezpieczne, podczas gdy obecnie są narażone na ataki przez ludzi, których wiara uważa kobiety, zwłaszcza niewierne, za gorsze od zwierząt. Ci nieliczni Szwedzi, którzy odważają się na to zwracać uwagę uznawani są za rasistów.
Jardinero 1 | 407
8 Oct 2015 #24
wziąl 2 miliony kredytu na kampanie wyborczą

Zazdrosny? Też weź i wystartuj. Ja bym dołożył drugie tyle byle kraj się rozwijał, społeczeństwo wzbogacało się a nie cofało.

Przynajmniej nie chcą zalewać Polski imigrantami.

Nie będzie żadnego zalewania. To kolejna dawka PiS-ego "ciemnogrodu". Pewnie jakieś 99% z nich wyemigruje za Odrę przy najbliższej sposobności. Problem w tym, że z PL robi się skansen. Ludzie wyjeżdżają, mało kto chce przyjeżdżać i zostawać. A rząd mógłby na ten temat zacząć dialog ze społeczeństwem. Na początek można by ułatwić przesiedlanie się polskim potomkom z byłego CCCP. Ale wszystkie partie milczą na ten temat. Ważniejsze są przecież międzypartyjne rozgrywki we własnym bagnie niż strategia rozwoju i przyszłość kraju. To samo z górnictwem. Cisza przedwyborcza i dopłacanie kopalniom i górnikom do strat. Na koszt podatnika oczywiście. A festiwal licytacji kto więcej rozda trwa. Z czego? Na koszt podatnika. Jak zwykle.
cinek 2 | 345
8 Oct 2015 #25
W każdą stronę można przesadzić. Dziś w telewizji był program o multikulti i politycznej poprawności w Szwecji doprowadzonych do granic absurdu

Zgadzam się i absolutnie nie jestem za tym żeby wszystko co do nas przychodzi łykać w imię tolerancji. Ale chodzi mi o to że tak na prawdę cała masa problemów z którymi musi sobie poradzić nasza władza to są problemy jakichś tam 'mniejszości', bo np. mniejszość Polaków ma dzieci w szkole, mniejszość choruje na raka, mniejszość jest bezrobotna itd. Po to mamy 560 kolesi w parlamencie żeby się tymi problemami różnych mniejszości jakoś mądrze podzielili i je rozwiązywali. A prezydenckie weto nie jest od tego żeby się czepiać, tylko żeby reagować jeśli wystąpi jakiś na prawde poważny problem związany np. z bezpieczeństwem, finansami większośći ludzi czy państwa itd.

A tu prosze, co się stało? Prezydent pochylił się nad mniejszością która ma problem z tożsamością płciową dając jej kopa w d... i dając im do zrozumienia, że "wasze problemy w moim kraju nie są ważne".

Cinek
OP Polonius3 1,000 | 12,448
8 Oct 2015 #26
PO to nadal partia złodziei i przekrętaczy

Powiększa się przewaga PiS nad PO - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. Od poprzedniego badania partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała 2 punkty proc. i może liczyć na 35 proc. głosów. Z kolei poparcie dla PO się wykrusza. Na Platformę chcę głosować jedynie 19 proc. badanych (o 3 p.p. mniej niż we wcześniejszym sondażu).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze 4 partie. Próg przekroczyłyby bowiem Zjednoczona Lewica (11 proc.), NowoczesnaPl (8 proc.), Kukiz'15 (5 proc.) i PSL (5 proc.). Z kolei poza parlamentem zostałyby partie KORWiN (4 proc.) i Razem (1 proc.).
Ziemowit 13 | 4,103
8 Oct 2015 #27
Popłoch w Prawie i Sprawiedliwości (PiS). Antoni Macierewicz "uwolnił się" ze swojej piwnicy i dotarł aż do Chicago. To co tam naopowiadał na spotkaniu z chicagowską Polonią popchnęło Beatę Szydło, kandydatkę na premiera z ramienia PiS, do przedstawienia przyszłego ministra obrony. Zmuszona ona została w ten sposób do złamania swojej zasady nieprzedstawiania ewentualnych ministrów PiS-u do czasu ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych. Ponieważ na ministra obrony powszechnie był typowany w PiS Antoni Macierewicz, pani Beata Szydło oficjalnie przedstawiła teraz innego kandydata na ministra tego resortu tj. Jarosława Gowina, polityka "Polski Razem" (czy jakoś tak) oraz byłego polityka PO. Po cytaty z wystąpienia A. M. odsyłam do krajowej prasy. Ruch pani Beaty był szybki i wyprzedzający, gdyż w PiS istniała obawa nagłego pogorszenia się notowań tej partii na krótko przed wyborami na skutek mało odpowiedzialnych i mocno kontrowersyjnych wypowiedzi pana Antoniego..

Home / Po polsku / Pierwsze weto prezydenta Dudy
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.