The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,114

Koszałki-opałki, trele-morele i inne duby smalone :)


Ziemowit 14 | 4,278
21 Apr 2022 #211
Obecnie JK odgrzał tzw. "zamach" smoleński, aby przypomnieć gawiedzi PiS-owskiej (takiej jak Gumishu i Cojestdocholery) o sobie, bo ostatnio więcej jest o Dudzie i Morawieckim, a JK jakby osunął się w polityczny niebyt.

Tzw. "zamach" smoleński już tu w IV RP nikogo nie rajcuje poza najbardziej tępymi i twardogłowymi zwolennikami (takimi jak wymienieni wyżej) "jedynie słusznej" siły narodu tj.partii PiS.
gumishu 13 | 6,140
21 Apr 2022 #212
Lądowanie na polowym lotnisku samolotem pasażerskim

na tym samym lotnisku parę dni wcześniej lądował Tusk ogon samolotu został znaleziony około sto metrów przed resztą wraku drzwi samolotu zostały wbite w ziemię prostopadle na głębokość ponad metra - jakimś cudem oddzieliły się najpierw od resztek wraku samolot wg komisji Macieja Laska rozbił się o brzozę gdy znane są przypadki że samoloty wykosiły setki metrów lasu zanim uderzyły w ziemię - znam jeden taki przypadek w Szwecji w którym ocalało kilkoro pasażerów (o ile nie więcej dokładnie nie pamiętam - musiałbym poszukać - kiedyś widziałem o tej szedzkiej katastrofie film na Disocvery czy czymś takim) na fragmentach wraku oraz na ciałach ofiar (ciała zostały przywiezione w zaspawanych trumnach) znaleziono ślady materiałów wybuchowych większość ciał ofiar (tych bardziej całych) była naga (co wskazuje na eksplozję) - wiele ciał wykazywało znamiona oparzeń (także oparzeń płuc) kadłub rozpadł się na mnóstwo części co w zwyczajnym uderzeniu o ziemię nie następuje i jeszcze prawdopodnie wiele innych rzeczy

- nie wspominiając o setkach kłamstw ze strony PO i przychylnych im mediów (jak np to z ust Ewy Kopacz, że 'ziemia na miejscu wypadku była przekopywana na metr w głąb' -ona to powiedziała w Sejmie na oczach setek ludzi i przy obecności mnóstwa kamer - lub to także by Kopacz, że polscy eksperci byli obecni przy sekcjach zwłok - jak się potem okazało w trumanch części ciał były pomieszane a nawet były z nich zwykłe śmieci (tudzież jesli dobrze sobie przypominam nawet niedopałki papierosów)

jeżeli ta mgła była naturalna (nie mam pojęcia czy była mogła nie być) to Rosjanie mogli ją skrzętnie wykorzystać

na tym samym lotnisku parę dni wcześniej lądował Tusk

krótko mówiąc you know squat about the issue

poza tym tak się dziwnie złożyło, że na kilka miesięcy przed zamachem (lub jak wolisz 'katastrofą') samolot przechodził remont w Rosji (co - z tego co wiem - nie było standardowym podejściem)
Lenka 5 | 3,485
21 Apr 2022 #213
Tzw. "zamach" smoleński już tu w IV RP nikogo nie rajcuje poza najbardziej tępymi i twardogłowymi zwolennikami

Nastąpiło zmęczenie tematem. Juz nawet miesięcznice nikogo nie obchodzą.
Cojestdocholery 2 | 1,191
21 Apr 2022 #214
Nigdy nie wyśmiewałem się z katastrofy w Smoleńsku.

'kacze smolenie' kontekst - katastrofa w Smoleńsku. Pamiętasz? Jak nie wyśmiewanie to co? Brak szczunku dla zmarłych, prostactwo.

Cojestdocholery

Te hrabia, gdzie jest twój pałac? Zabrali? O jak mi przykro lol!
Alien 20 | 5,006
21 Apr 2022 #215
@Cojestdocholery
kacze smolenie ma trochę inny kontekst- Opowiastki pana K o Smoleńsku - jest własciwą interpretacją. To nie jest wyśmiewanie sie z katasrtofy czy tym bardziej zmarłych. Rodziny zmarlych mają już też dosyć kaczego smolenia, przynajmniej niektóre.
Cojestdocholery 2 | 1,191
21 Apr 2022 #216
Wszyscy mają dosyć! A ja jeszcze uważam, że to kompromituje Polskę, coś tam Zelensky powiedział a w Polsce JK i rząd zareagowali jak pies Pawłowa. Jeszcze trochę i rząd RP będzie prowadzony na postronku jak głupie bydle.
pawian 224 | 24,456
21 Apr 2022 #217
nic nie wiesz na temat tego zdarzenia

Nie no, nie mów nam że wierzysz w koszałki opałki o zamachu. Rozumiem że chcesz zrobić dobrze Kani który założył ten wątek ale bez przesady.
Cojestdocholery 2 | 1,191
22 Apr 2022 #218
Nie no, nie mów nam że wierzysz w koszałki opałki o zamachu

Niech sobie wierzy, w co tam chce. Nie ma problemu, po co go tworzysz?
gumishu 13 | 6,140
22 Apr 2022 #219
i jeszcze prawdopodnie wiele innych rzeczy

ktoś bardzo nieładnie zedytował mój post - dziękuję ci bardzo nadgorliwy modzie
Alien 20 | 5,006
22 Apr 2022 #220
Który post?
Korvinus 3 | 492
24 Apr 2022 #222
Znajomy mojej matki że strony córki nie dostał wypłaty 10-ego. Jak zadzwonił do pracodawcy to ten mu powiedział, że przyszedł jakiś Ukrainiec z PESELem znajomego mojej matki ze strony córki i powiedział, że to teraz jego PESEL. I wypłata się jemu należy, a nie znajomemu! Tymczasem moja znajoma miała rodzić w zeszłym tygodniu, ale z powodu braku numerów PESEL lekarze wstrzymują zabieg. I to dosłownie - jeden ciągle przy niej stoi i wciska z powrotem główkę dzieciaka, jak się tylko pojawi!

Moja starsza ciotka też wzięła do siebie dwóch młodych Ukraińców, a ci nie dość, że nie pracują, to jeszcze pracę zabierają Polakom. Mało tego pokradli wszystkim w okolicy PESEL-e i powiedzieli, że w najbliższych wyborach głosują na Banderę. Oczywiście jak się dowiedzieli, że w Polsce Ukraińcom się niczego nie odmawia, to poszli do gminy i od ręki dostali 500+, 13 i 14 emeryturę oraz deputat węglowy. Ciotka musi teraz 8t węgla na plecach na 9 piętro wtaszczyć. Jak próbowała protestować, to jej zagrozili, że będą jej szczać do mleka. A to dopiero początek.
Alien 20 | 5,006
24 Apr 2022 #223
Opowiadasz dyrdymałki, ale jednak zanim wojna wybuchła przepowiadałem że to będzie wojna w której ruski bedzie zabijał ruskiego. Ukraińcy mają napewno "wschodnią" mentalność. Trochę czasu upłynie zanim się to u tych co zamieszkali teraz na zachodzie zmieni. U niektórych nigdy. Ale to nie powinien być powód żeby im nie pomagać. Wynik tej wojny będzie miał bezpośredni wpływ na przyszłość Polski i nie tylko.
Paulina 16 | 4,373
24 Apr 2022 #224
@Alien, to co Korvinus napisał to zbiór bzdur, które zazwyczaj rosyjskie trolle (a i może też nasze nacjonalistyczne) wymyślają na temat uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Polski żeby nastawić Polaków przeciwko Ukraińcom. Z tego co widzę to Korvinus zapodał taką trochę podrasowaną wersję nawet lol

Ukraińcy mają napewno "wschodnią" mentalność.

Masz na myśli to, że to skromni ludzie, którzy o nic nie proszą, chcą pomagać i pracować, zamiast dostawać wszystko za darmo? Bo taki właśnie obraz Ukraińców wyłania się z opisów Polaków, którzy przyjęli ich do swoich domów.
Cojestdocholery 2 | 1,191
24 Apr 2022 #225
Bo taki właśnie obraz Ukraińców wyłania się z opisów Polaków, którzy przyjęli ich do swoich domów.

Nie tylko, ludzie są różni, tylko o tym się nie mówi.
Korvinus to jakiś świr. Czy Alien jest polakiem? Wszystko mu trzeba tłumaczyć.

Szurnięta jesteś z tymi mitycznymi nacjonalistami.
Paulina 16 | 4,373
24 Apr 2022 #226
@Cojestdocholery, wiadomo, że ludzie są różni. Ale w większości tak właśnie Ukraińców opisują ludzie, którzy przyjęli ich pod swój dach.

tylko o tym się nie mówi.

Na grupie pomocowej się mówi.

Szurnięta jesteś z tymi mitycznymi nacjonalistami.

Ty serio jakiś debil jesteś. Alien mieszka w Niemczech, więc nie dziwota, że coś tam mu trzeba wytłumaczyć, ale Ty ponoć mieszkasz w Polsce? To dlaczego Tobie też trzeba podstawowe sprawy tłumaczyć?
Cojestdocholery 2 | 1,191
24 Apr 2022 #227
A co mi wytłumaczyłaś? Wsławiaj się bardziej precyzyjnie. Nic mi nie powiedziałaś czego nie wiem.
Alien 20 | 5,006
24 Apr 2022 #228
Nie wszystko trzeba mi tłumaczyc chociaż rzeczywiscie nie mam ani polskiej telewizji czy radia ale za to mam PF. Myślę Paulino że możesz mieć rację że obecni uchodżcy to najzwyklejsi dobrzy ludzie, głównie kobiety i dzieci. Ton nie są uchodżcy ekonomiczni którzy bywają jak to się mówi "roszczeniowi".
Ziemowit 14 | 4,278
24 Apr 2022 #229
Te hrabia, gdzie jest twój pałac? Zabrali? O jak mi przykro lol!

Pałac został zwrócony rodzinie i, chwała Bogu, stoi sobie - a jakże! [I niech tak już pozostanie na wieki wieków. Amen!]

A ty ciągle bez pałaca, wieśniaku jeden?

Moja starsza ciotka też wzięła do siebie dwóch młodych Ukraińców, a ci nie dość, że nie pracują, to jeszcze pracę zabierają Polakom.

Jak mogą zabierać pracę, skoro nie pracują? To chyba jakiś nowy styl propagandy konfiarskiej: nie pracują, więc zabierają nam pracę! No, nieźle się Konfa wysiliła intelektualnie...

A to dopiero początek.

Chyba koniec... Konfy?
Cojestdocholery 2 | 1,191
24 Apr 2022 #230
Pałac został zwrócony rodzinie

Poważnie? Myślałem, że nie oddają, tylko wszystko 'reprywatyzują' czyli kradną.
Nie mów tylko, że ziemie też oddali.

A ty ciągle bez pałaca, wieśniaku jeden?

A mnie na co pałac? Wystarcza mi moja chałupa. Moja wieś spokojna, zrobili chodnik ostatnio i zamiast numerów domu mamy ulicę - ot co!

Internet jest, bardzo dobry, dobra woda ze studni głębinowej, tylko jeden sąsiad blisko. Raj, mieszkałem w bloku 10 lat - koszmar nie dla ludzi. Nic dziwnego, że miastowym odbija, jak króliki w klatkach.

onfa wysiliła intelektualnie...

Ot hrabia z pałacu i to nie spalonego, tylko bozia rozumu poskąpiła. To nie konfa tylko propaganda anty-konfa.
Ziemowit 14 | 4,278
25 Apr 2022 #231
Myślałem, że nie oddają, tylko wszystko 'reprywatyzują' czyli kradną

- Czy to prawda, że wczoraj na Placu Czerwonym rozdawali samochody?
- Owszem, prawda. Ale nie samochody, tylko rowery. I nie rozdawali, a kradli.
Korvinus 3 | 492
25 Apr 2022 #232
Jak mogą zabierać pracę, skoro nie pracują?

To właśnie pokazuje ich perfidię. Nie sztuka ukraść komuś pracę i pracować. Ale żeby kraść innym pracę samemu nie pracując, no tu już się trzeba napracować.

Koleżance szwagierki matki mojej siostry zabrali PESEL i oddali Ukraińcom.
Wystąpiła o nowy PESEL, ale dali jej używany po nieboszczce.
Teraz ma 86 lat i nie może pracować bo jest na emeryturze. Emerytury też nie dostaje bo oddano Ukraińcom.

Apeluję- pomagajmy innym, ale z głową.
Lenka 5 | 3,485
25 Apr 2022 #233
Te historie są fantastyczne, naprawdę można się uśmiać.

Niestety śmiech zamiera, gdy sobie uświadamiam, że są kretyni, którzy w to wierzą.
Ziemowit 14 | 4,278
25 Apr 2022 #234
Te historie są fantastyczne, naprawdę można się uśmiać.

Ten Korvinus to raczej się tutaj nabija z ludzi.

Wystąpiła o nowy PESEL, ale dali jej używany po nieboszczce.

Nie wiem, czy ktoś w to wierzy. Sądzę, że każdy wie, że PESEL jest unikatowym numerem, którego nie można ani zabrać komuś ani przydzielić komuś innemu. Emerytury też nie można zabrać. O co chodzi temu Korvinusowi, to wie tylko on sam. No i może jeszcze ten pajac Janusz Korwin-Mikke. Słowem, dwa pajace o podobnym imieniu.
Cojestdocholery 2 | 1,191
25 Apr 2022 #235
Czy to prawda, że wczoraj na Placu Czerwonym

Ksiądz to jednak jest zdrowo szurnięty. Gdyby ten pałac, ziemia i stracona fortuna nadal należały do księdza to bym powiedział ekscentryczny.

Może życie w bloku jak królik hodowlany miało taki negatywny wpływ na księdza. Nawet mleczu nie dawali lol!
To by wyjaśniało dlaczego Paulina jest taka agresywna, bidulko dam ci mleczu na poprawę humoru i zdrowia.

Ale żeby kraść innym pracę samemu nie pracując, no tu już się trzeba napracować.

Kto nie pracuje to nie-pracuje są tacy co to pracują albo szukają pracy.
Jak ktoś jest głupi a chce być dowcipny to takie są tego potem skutki. Kompromitacja.

Ludziom trzeba wszystko dokładnie wyjaśnić, i nie dawać tych przywilejów Ukraińcom, których nie nie trzeba dawać. I jeszcze się w zapowiedziach ścigają jacy to oni dobrzy. Politycy u nas to jest paździerz, niepoważni i niebezpieczni ludzie.

Nad tym się zastanów Lenka a nie na tym, co to tam gdzieś coś powie albo pomyśli.
Najlepiej zapobiegać problemom poprzez przemyślaną i wyliczoną politykę opartą na zdrowych podstawach.
Zamiast potem latać panikować, potępiać i dużo gadać. U nas niestety większość polityki objawia się w gadaniu.
Ziemowit 14 | 4,278
25 Apr 2022 #236
Gdyby ten pałac, ziemia i stracona fortunę należały do księdza to bym powiedział ekscentryczny.

A i owszem, należą. I to do księcia, a nie księdza, wieśniaku jeden, który chciałeś być diakonem!
Cojestdocholery 2 | 1,191
25 Apr 2022 #237
A i owszem, należą. I to do księcia,

Ale nie do ciebie. Rodzina twoja to nie ty. Jakby książęcy ksiądz dostał to wszystko sam to by nie napisał, że rodzina odzyskała.

Po za tym nigdy nie chciałem zostać ani diakonem, ani księdzem ani mnichem.

wieśniaku jeden

Dokładnie tak. Jestem wieśniakiem i jestem z tego dumny. A arystokrata wychowany jak królik hodowlany w bloku to ani wieśniak ani ziemianin, ani mieszczuch, do pałacu też nienawykła. Naści mleczu trochu!Bo mnie cię żal hybrydo. lol!
Ziemowit 14 | 4,278
26 Apr 2022 #238
Jakby książęcy ksiądz dostał to wszystko sam to by nie napisał, że rodzina odzyskała.

Rodzina odzyskała, ale ja byłem spadkobiercą. A obecnie jestem już właścicielem.

A arystokrata wychowany jak królik hodowlany w bloku to ani

W przeciwieństwie do ciebie, nigdy nie mieszkałem w bloku, wieśniaku jeden.
Alien 20 | 5,006
26 Apr 2022 #239
Nie chce sie wtracac Ziem, ale wiesniacy nie mieszkaja w blokach tylko maja gospodarstwa rolne z domkami jednorodzinnymi. W blokach mieszkaja miastowi.
Ziemowit 14 | 4,278
26 Apr 2022 #240
wiesniacy nie mieszkaja w blokach

Ale niedawno sam się przyznał, że mieszkał przez 10 lat w bloku. Więc mogę go nazywać chłopo-robotnikiem albo nawet rozbójnikiem Putina albo boa-grzechotnikiem - wszystko mi jedno.

Boa-grzechotnik i chłopo-robotnik
z niebytu wynurza się fal ...
spiewała niegdyś Maryla Rodowicz do znakomitego tekstu Agnieszki Osieckiej


Home / Po polsku / Koszałki-opałki, trele-morele i inne duby smalone :)
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.