The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 8

Jak to jest z tą tolerancyjną UE?


NoToForeigners 10 | 1,032
27 May 2020 #1
Skoro cały świat uznał, że zarówno reżim nazistowski jak i reżim komunistyczny to zło, które ma na rękach krew milionów bogu ducha winnych ludzi to dlaczego komuniści w odróżnieniu od nazistów mają w Parlamencie Europejskim swoich oficjalnych przedstawicieli?

Tu ich wymienię: Cypr: Progressive Party of Working People, Czechy: Communist Party of Bohemia and Moravia, Francja: French Communist Party oraz Communist Party of Réunion, Grecja: Communist Party of Greece, Włochy: Communist Refoundation Party, Portugalia: Portuguese Communist Party, Hiszpania: Communist Party of Spain.

Jeszcze raz pytam: Dlaczego naziści są przez UE potępiani, a komuniści (wg różnych źródeł sprawcy ludobójstwa jeszcze większej ilości ludzi) mają w PE swoje miejsce? Czyżby dlatego, że elity UE to po prostu komuchy?
Torq
27 May 2020 #2
Dlaczego naziści są przez UE potępiani, a komuniści (...) mają w PE swoje miejsce?

Bardzo dobre pytanie. Można jeszcze zapytać dlaczego w ogóle legalne jest istnienie partii komunistycznych, nawet z komunizmem w nazwie? Czy ktoś wyobraża sobie, nie tylko w PE ale w jakimkolwiek parlamencie, French Nazi Party albo Nazi Party of Spain?

Jeżeli już przy tym jesteśmy, to zapytajmy też jak to jest, że cała EU nie tylko w najlepsze handluje z komunistycznym reżimem w Chinach, ale również radośnie przeniosła do nich większość swojej produkcji przemysłowej.

Wnioski do jakich dojdziemy będą zapewne mało optymistyczne...
RubasznyRumcajs 5 | 488
27 May 2020 #3
jak to jest, że cała EU nie tylko w najlepsze handluje z komunistycznym reżimem w Chinach

ale również radośnie przeniosła do nich większość swojej produkcji przemysłowej.

1. ChRL jest komunistyczna jak PiS jest 'prawy i sprawiedliwy'. czyli tylko z nazwy
2. caly swiat tam swoja produkcje przeniosl. wszyscy chcieli sie bogacic.
Ziemowit 13 | 4,452
28 May 2020 #4
caly swiat tam swoja produkcje przeniosl

Nie wyłączając Polszy naszej kochanej. A teraz wszyscy krzyczą, że ChRL jest "be". Owszem, jest "be", ale trzeba było o tym krzyczeć wcześniej.
OP NoToForeigners 10 | 1,032
29 May 2020 #5
@Zjebowit
Ty masz z Polską tyle wspólnego co Herr TuSSk

1. ChRL jest komunistyczna jak PiS jest 'prawy i sprawiedliwy'. czyli tylko z nazwy

Rozumiem, że PełO nie jest ani prawe ani sprawiedliwe i jest "demokratyczne" tylko z nazwy?

1. ChRL jest komunistyczna jak PiS jest 'prawy i sprawiedliwy'. czyli tylko z nazwy

Rozumiem, że PełO nie jest ani prawe ani sprawiedliwe

A teraz wszyscy krzyczą, że ChRL jest "be". Owszem, jest "be", ale trzeba było o tym krzyczeć wcześniej.

A może tylko wy lewaki myślicie, że jest 'be'? Może (a wręcz na pewno) nie ma dowodu na to, że zachodnia wersja demokracji jest lepsza dla społeczeństwa niż monarhia czy rządy autokratyczne? Ba! Z historii wiemy, że rządy autokratyczne potrafią zapewnić narodowi dobrobyt. To jak to lewaki jest? EU to już oficjalnie komuchy. Komunizm > Kapitalizm? Jak to jest?
Maj2020
29 May 2020 #6
Śmierć unii europiejskiej!
Miloslaw 11 | 3,197
30 May 2020 #7
Nadchodzi........
kondzior 12 | 1,242
9 Jun 2020 #8
Ja od siebie dodam, że społeczeństwo najpierw musi zrozumieć, co to znaczy checks and balances czy tam trójpodział władzy w ogóle, a już szczególnie w obrębie systemu nominalnie demokratycznego. Najlepiej niezrozumienie tego było widać podczas wszystkich jazd z trybunałami i innym ciulstwem przez ostatnie kilka lat:

- Olaboga polytycy interweniujo w sądy ale przecież jest trójpodział władzy.
- Ale co to znaczy trójpodział władzy.
- Że sądy są niezależne.

I tu pozwolę sobie się bardzo dobitnie nie zgodzić z panującą powszechnie opinią, że w ramach trójpodziału władzy sądy mają być niezależne, bo one jednak mają być w jakiś sposób kontrolowane przez obywateli. Obywatele mają wpływ na władzę ustawodawczą i wykonawczą poprzez wybory. Jaki mają wpływ na władzę sądowniczą?

Hmm? Ktoś ma pomysł?

No właśnie.

Więc pierwej należy zrzucić bombę na sejm i gruntownie zreformować cały system polityczny, żeby on był demokratyczny faktycznie, a nie tylko nominalnie. Bo zanim tak się nie stanie, będziemy tylko brnąć cały czas w coraz głębsze gówno, gdzie wybiera się przypadkowych ludzi, którzy koniec końców są całkowicie bezkarni i w żaden sposób nie można ich pociągnąć prawnie do jakiejkolwiek odpowiedzialności za łamanie obietnic wyborczych, robienie kurwy z prawa i porządku i przepierdalanie na lewo i prawo cudzych pieniędzy. Rządy ludu psia mać.


Home / Po polsku / Jak to jest z tą tolerancyjną UE?
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.