The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 2,549

Dyrdymałki o Niczem


Przelotnyptak1 - | 425
27 Aug 2021 #2,461
Marsz do łazienki język szarym mydłem szorować! lol
@ Paulina
[/quote]
Szukalem,sprawdzalem,niestety tylko Palmalivy, Costy,Cresty i inne wonne pirdolki.Prawdziwego szarego jak na lekarstwo,Czy przypadkiem to szare,
uwielbiane przez Ciebie? Ja faworyzujeFisherman's Friend Piekny kolor i boski aromat
Przelotnyptak1 - | 425
27 Aug 2021 #2,462
A więc nie tylko Spike31 jest tutaj nieobiektywny, ale Ty również.

Zakladajac, ze masz racje w moim prztpadku,Ale Spike? Czlowiek znany nam z oglady, wysokiej kultury ,obiektywny i zgodny, powidzial bym ,do przesady .eradyta

I would say esteta with vocubialary poza Twoim zasiegiem. Grecki filozof mial racje w jego zalozeniu, ze: "There is no passion so strongly rooted
in the human heart as envy"
Pau,w specificznych przypadkach, okras w stylu Szczelec, przydatna i tolerowana, jednak już chyba bardziej "ch*j" by pasował :)
Pomimo usmiechu -the bridge too far
Spike31 2 | 2,379
27 Aug 2021 #2,463
Czlowiek znany nam z oglady, wysokiej kultury ,obiektywny i zgodny, powidzial bym ,do przesady .eradyta

Takich rzeczy to ja nawet w CV nie mam :-)

A z obiektywizmem jest jak z gazem doskonalym znanym z fizyki: nie istnieje. To tylko pewien wzorzec, ktory w przyrodzie w stanie idealnym nie wystepuje.

By byc "obiektywnym" czlowiek musialby byc wychowywany poza jakalkolwiek kultura i spolecznoscia ludzka, takze rodzina, ktora go formuje od urodzenia. Z pierwszym oddechem, pierwszym klapsem po narodzeniu zaczynamy kreowac wlasna subiektywna wizje swiata az do smierci.
Paulina 12 | 1,994
27 Aug 2021 #2,464
Pau,w specificznych przypadkach, okras w stylu Szczelec, przydatna i tolerowana, jednak już chyba bardziej "ch*j" by pasował :)

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi - przecież nie nazwałam Spajka "ch*jem", tylko stwierdziłam, że raczej tego typu wyrazy są kojarzone ze "stylem ulicznym" (czyli proste, prymitywne wulgaryzmy), a nie słowa typu "gnida".

A mydła szarego nie używam, bo jak na mój gust za bardzo wysusza, o ile dobrze pamiętam (jest takie klasyczne polskie szare mydło "Biały Jeleń" produkowane od 1918 roku).

Resztę skomentuję innym razem, bo nie mam teraz czasu na głupoty :)
Przelotnyptak1 - | 425
27 Aug 2021 #2,465
nie kto i co wazne, publiczne pasowanie

Resztę skomentuję innym razem, bo nie mam teraz czasu na głupoty :)

Pau, skarbie Twoja metoda wyciągania sierpa z D*upki zasługuje na Oscara.Fakt, że nie nazywałaś Spajka ch*jem. To ja byłem celem twojej uwagi, co nie sprawia żadnej różnicy, gdyż nie kto i co ważne, publiczne pasowanie ch*ja zasługuje na uwagę. Zapędziłaś się tak daleko, że bierzesz nas za głupców. Wycofujesz się ze sceny, kiedy odpowiedź sprawia Ci trudnośći, lub kiedy świecie wierzysz, że zadałaś cios nie do odparcia, nie przez przypadek, to jest Twój, powtarzający się modus operandi.

Więc nie uciekaj, wracaj z sierpem w łapkach :::))))
Ironisde
27 Aug 2021 #2,466
@Spike31
Dobre lol!
Koty sa OK.

ale taki Iron,

tsk tsk - po polsku to jest Pan Ironside. A jak uważasz, ze możesz tak o panu Ironside i to jest OK. To ci obiera cala wiarygodność jakiś dobrych manier czy tkz. przyzwoitości.

Biorąc to pod uwagę jestem przekonany, ze różnica pomiędzy nami jest taka, ze ja przynajmniej wiem co to sa dobre maniery, i ze ja je mam, i mam tez klasę. Pani P zas strasznie się wysila by za taka uchodzić, ale niestety wychodzi szydło z worka.

Nazwać Spike gnida ze poglądy i szczerość to szczyt oglady, klasy i rozumu!! I jeszcze to opinia o zgniliźnie moralnej - lol - to sa jakieś żarty.
Przelotnyptak1 - | 425
28 Aug 2021 #2,467
Takich rzeczy to ja nawet w CV nie mam :-)

Kłamał bym twierdząc, że czytam wszystkie Twoje posty. W Dyrdymałkach coś ciekawego tylko od wielkiego dzwonu. Te, które czytam ciekawe, napisane z polotem, sporą dozą wyobraźni i ponadprzeciętna polszczyzną, Więc z jakiej racji Spike-Gnida? Oczywista, wina Lenki: :: :)))
Oathbreaker 3 | 391
28 Aug 2021 #2,468
wpolityce.pl/polityka/563902-gen-skrzypczak-polska-jest-sola-w-oku-putina-i-lukaszenki

Jeżeli mam zgadywać, to Putin i Łukaszenka chcą zbudować wizerunku takiego że uchodźcy nie są witani w Polsce głównie aby zapobiec masywnej emigracji z Europy wschodniej (Białorusi, Ukrainy ale też na dłuższą metę z Rosji)

Po co podbijać Ukrainę z perspektywy Rosji jak najzdolniejsi i fachowcy już są w Polsce? Lub nawet większość podatników. Były by to gigantyczne koszty i duża potrzeba inwestycji, a inwestycje są im potrzebne w dzisiejszej Federacji Rosyjskiej.

Ruch migracyjny z Europy wschodniej jest ważny dla Białorusi i Rosji aby nie szedł do Polski z powodów nie tylko ekonomicznych lub geostrategicznych ale też w walce o wizerunek własnych rządów w obecnej populacji u siebie.

Co to pomoże grozić o niebezpieczeństwie z strony Polski jak większość ludności zna kogoś który pracuje w Polsce i opowiada zupełnie co innego?
Spike31 2 | 2,379
28 Aug 2021 #2,469
Tak, to prawda. Ruch migracyjny z Europy Wschodniej - Ukrainy, Bialorusi, Moldawii, Naddniestrza - przesunal sie w kierunku Polski gdzie sa lepsze zarobki niz w Rosji i lepsza jakosc zycia. Do Rosji, czy raczej scislej do Moskwy [Rosja to Moskwa+Pertersburg oraz cala reszta kraju czyli gubinka-prowincja] emigruja teraz glownie ludzie z bylych muzulmanskich republik radzieckich.

Polska tylko w zeszlym roku przejela ponad 10% wykwalifikowanych pracownikow z dzialu IT z Bialorusi tj. 15 000 z ich zasobow calkowitych szacowanych na 120 000.

Ogolnie Polska prowadzi rozsadna polityke migracyjna wobec wschodu wydajac tylko tymczasowe wizy na prace i przedluzajac tym ktorzy nie naruszaja zasad i/lub sa wartosciowi dla gospodarki. Takze bardzo ostroznie wydaje obywatelskatwa i to glownie dla tych z Karta Polaka tj. udokumentowanymi polskimi korzeniami. Nawet ozenienie sie z Polakiem i posadanie dzieci nie gwarantuje jeszcze obywatelstwa RP.
Paulina 12 | 1,994
28 Aug 2021 #2,470
@Przelotnyptak1, już tak kręcisz, że naprawdę nie wiem o co Ci chodzi:

publiczne pasowanie ch*ja zasługuje na uwagę. Zapędziłaś się tak daleko, że bierzesz nas za głupców.

A cóż to jest "publiczne pasowanie ch*ja"? lol I coś Ty się tak zafiksował na tym "ch*ju"? lol Trochę to dziwne, że heteroseksualny facet tak się skupia na moim "ch*ju", a kompletnie ignoruje "pizdę" Irona :))) Tym bardziej, że ja tego "ch*ja" podałam tylko jako przykład ulicznego stylu wypowiedzi, a Ironside wulgarnie zwyzywał prezydenta Polski.

Wycofujesz się ze sceny

Nie, po prostu informuję, że nie mam czasu się z Wami teraz użerać, żeby Ironside znowu nie twierdził, że uciekłam przygnieciona ciężarem Waszych niesamowitych, powalających argumentów :)))

Kiedy będę miała więcej czasu to się jeszcze odniosę do tego co Spike31 napisał o obiektywizmie, bo się z nim nie zgadzam.

A jak uważasz, ze możesz tak o panu Ironside i to jest OK. To ci obiera cala wiarygodność jakiś dobrych manier czy tkz. przyzwoitości.

O Matko, całe lata na tym forum skracałam Twój nick do "Iron" i jakoś Ci to nie przeszkadzało i nagle to jest "brak dobrych manier i przyzwoitości"? :D Ale pierniczysz :)) Jeśli nie chcesz żebym tak robiła, to wystarczy napisać, ale tu jest internet i żadnym "Panem Ironsidem" nie będę Cię tytułować :)

ze różnica pomiędzy nami jest taka, ze ja przynajmniej wiem co to sa dobre maniery, i ze ja je mam, i mam tez klasę.

Buahahaha! ;D Oj, no dowcip stulecia po prostu :))
Wiecie co, to w sumie zabawne, że o brak kultury oskarża mnie nie sam Spike31, którego sprawa dotyczy, tylko rzuciło się na mnie z świętym oburzeniem akurat dwóch panów, którzy są jednymi z największych chamów na tym forum :))

Nazwać Spike gnida ze poglądy i szczerość to szczyt oglady, klasy i rozumu!! I jeszcze to opinia o zgniliźnie moralnej -

Jakie "poglądy"? Ty wiesz w ogóle dlaczego go "gnidą" nazwałam? Bo mam wrażenie, że nie ogarniasz...
A Ty za co regularnie wyzywałeś pawiana? Nie za poglądy i szczerość? lol I dlaczego odnosisz się po chamsku do Lenki, która nic Ci nie zrobiła?

A do wyrażania opinii na temat Spike'a mam takie samo prawo, jak Ty do wyrażania swoich opinii na temat pawiana. Ani "gnida", ani "zgnilizna moralna" to nie są wyrazy niecenzuralne. "Gnida" to obelga, ale nie wulgaryzm. Jak nazwałam Novichoka "idiotą" to się jakoś nie oburzyłeś. Sam często wyzywasz i odnosisz się do ludzi po chamsku, a więc, Ironside, daruj sobie ten festiwal hipokryzji, bo nie robi to na mnie żadnego wrażenia.
Oathbreaker 3 | 391
28 Aug 2021 #2,471
@Paulina
Takie pytanie z kąt wiadomo że @Ironisd
To @Ironside ?

Uważaj Paulinko bo łykasz ten haczyk jak jasna cholera
Paulina 12 | 1,994
28 Aug 2021 #2,472
@Oathbreaker, w sumie dobre pytanie - nie zwróciłam uwagi, że napisał to jako gość. Ale sądząc po tupecie, poziomie hipokryzji i arogancji to przypuszczam, że to pewnie Ironside :P ;)

Ale jaki "haczyk"?
Ironside 50 | 11,461
28 Aug 2021 #2,473
Ogolnie Polska prowadzi rozsadna polityke migracyjna

Nie jestem przekonany. ze tak jest.

z Karta Polaka

To jest totalne nieporozumienie. W praktyce można sobie taka kartę kupic. Czas to rozwiązanie zmienić.

orum skracałam Twój nick do "Iron" i jakoś Ci to nie przeszkadzało i nagle to jest "brak dobrych manier

Nie przeszkadzało mi to kiedy nie robiłaś za arbitra elegancji i dobrych manier. key? Oraz PF po polsku jest tylko fragmentem całości,

Jak jesteś taka dobrze wychowana to po polsku o mnie czy do mnie prawidłową forma jest pan Ironside.
Co do mnie i mojego /chamstwa/ to jest tylko dowód, ze nie masz pojęcia o czym mówisz. Po drugie by łamać czy obchodzić zasady to trzeba je najpierw dobrze znać.

Co do pawiana to tez nie wiesz za co, albo lepiej nie rozumiesz za co i dlatego. No i dobrze, ale proszę nie baw się w arbitra elegancji bo to śmieszne jest..

A do wyrażania opinii na temat Spike'a mam takie samo prawo,

Nikt ci niczego nie zabrania Paulinko, nie musisz się jeżyć. Allez-y! :)
Chodzi o to, ze nie możesz nazywać Spika gnida jechać po ludziach jak po łysej kobyle i w tym samym czasie uważać, ze masz jakaś moralna wyższość, albo ze masz dobre maniery i nie jesteś chamska bo nie rzucasz 'mięsem' a mogłabyś.

To nie tak działa.lol!
Chwała ci za to ze się dzielnie powstrzymujesz. :D. A tak z ciekawości, dlaczego kopiesz się z koniem czyli z ptakiem?

Pytanie ogólne:
Co to jest za chora maniera z tym sztosikiem, sztos to czy tamto, - to jakieś pojeby wymyśliły - za każdym razem jak to słyszę to mi się niedobrze robi.
Oathbreaker 3 | 391
28 Aug 2021 #2,474
@Paulina
Osoba pisząca jako Ironisd raczej się z ciebie drwi i to w bardzo niemiły sposób, odczuwając trochę sadyzmu.

A z postów Ironside odczuwam raczej rozczarowanie, smutek i poczucie bezradności wobec ludzi którzy myślą tak mało o samych siebie i mających zbyt niskie samopoczucie.

Ja wyobrażam Ironside jako osobę który by chciał aby ludzie nauczyli się latać helikopterami i chętnie by ich uczył, a ludzie się kłócą o to kto powinien jeździć zardzewiałym rowerem... I odpowiadają mu aby zostaw ich rower w spokoju i powinien im kupić nowy rower jak tak do nich mówi...

Zupełnie inna mentalność użytkowników
Novichok 1 | 3,976
28 Aug 2021 #2,475
Dlaczego ten thread nawet istnieje? Zeby sie chwalic znajomoscia jezyka? Jesli nie, jaki jest cel?

W dodatku, wiekszosc jest napisana zeby spowodowac maksimalny bol u czytelnika.

Ja wyobrażam Ironside jako osobę który by chciał aby ludzie

How about: Wyobrażam sobie Ironside jako osobę która by chciała zeby ludzie...
Oathbreaker 3 | 391
28 Aug 2021 #2,476
@Novichok
Z przyjemnością będę tak pisał o tobie Novichoka, będziesz wtedy szczęśliwa? Bardzo się cieszę że chciałabyś pisać więcej po Polsku z nami. Chodź dziwi mi się twoje zainteresowanie żeńskimi sprawami
Novichok 1 | 3,976
28 Aug 2021 #2,477
Naucz sie polskiego. "Ktora" idzie z "osoba", nie z Iron. Czy ta osoba jest kobieta czy mezczyzna, osoba jest feminine. Ta osoba, nie ten osoba - newet gdy osoba jest facetem.
Spike31 2 | 2,379
28 Aug 2021 #2,478
Nie jestem przekonany. ze tak jest.

Takze nie bylbym do tego przekonany gdyby byl w Polsce wzrost demograficzny.

Jednak w obecnej sytuacji nabor wartosciowych, i dokladnie wyselekcjonowanych, pracownikow z bliskich kulturowo i etnicznie krajow i ich polonizowanie to najlepsze wyjscie. Nie obrazajmy sie na rzeczywistosc tylko ja ksztaltujmy.
Oathbreaker 3 | 391
28 Aug 2021 #2,479
@Novichok
Ależ ja ciągle się uczę, jednego dnia myślałem że jesteś przeciwko genderom a tu proszę niespodzianka! Jednak pawian miał rację! Nie musisz się wstydzić już panienko, będę dalej pisał w taki sposób w którym to sobie życzyłaś.

Zmianę płci w takim wieku, niebywałe
Novichok 1 | 3,976
28 Aug 2021 #2,480
Zmianę płci w takim wieku, niebywałe

Ta osoba, nie ten osoba.
Alien 2 | 141
29 Aug 2021 #2,481
Jest słoń i są słonie, jest słonina ale nie ze słonia, jest słonica to żona słonia i sa słonice, jest słoniątko jak słonie maja seks, jak jeszcze raz to sa słoniątka, jest słońce które wszystkiemu przyświeca i czasami trzeba się przed nim zasłonić najlepiej słoniem. Słoni sa ludzie jak wyjdą morza i jest słoniowacizna to choroba.
Oathbreaker 3 | 391
29 Aug 2021 #2,482
@Novichok
Brak ci uprawnień droga, abyś mnie nauczała Polskiego. Przecież nie jeden raz słyszałem jak nienawidzisz nasz język
Novichok 1 | 3,976
29 Aug 2021 #2,483
Brak ci uprawnień droga,

Moje uprawnienie jest 25 lat w Polsce i znajomosc jezyka - dostateczna zeby znalesc bledy.
Ty zrobiles blad - nie wielki ale blad. Zamiast przyznac mi racje, ty zmieniles temat do mnie.

Przecież nie jeden raz słyszałem jak nienawidzisz nasz język

Slyszales dobrze. Normalnie, po 25 latach (od zera do 25) czytanie polskich postow powwinno byc tak latwe jak picie wody albo sikanie. Zamiast tego, jest powolne i z bolem - kombinacja polskiego w ogole i waszych prywatnych distortions to make them cute. Na przyklad:

"Uważaj Paulinko bo łykasz ten haczyk jak jasna cholera"

Na pocieche, ty nie jestes jedynym kto to robi.
Oathbreaker 3 | 391
29 Aug 2021 #2,484
Moje uprawnienie jest 25 lat w Polsce (...) do mnie.

Nie mając doświadczenia życia 25 lat w PRLu to moja znajomość PRlowskich prawidłówek jest mi zupełnie obca. A panienki "znajomosc jezyka" może panienka mi pocałować w te słynne przez wszystkich Polaków czery litery. Chociaż Novicziuszce bardziej znane są dziury będać prawdziwie "arschlochowe" jak to każdy niemiecki kolega by ują.

Rację mogę uznać komu mi się to podoba, czy nie. Nasza relacja na tyle słaba że niemam żadnej takiej ochoty, jedynie panienki zainteresowanie i wiedza na temat pożywienia zachęciło mnie na odpisywanie panieńskich głupot.

A tutaj można dyrdymałować
Novichok 1 | 3,976
29 Aug 2021 #2,485
...moja znajomość PRlowskich prawidłówek jest mi zupełnie obca.

Obca? Czy ty jestes dziewczynka?

"Prawidlowek". Nie "zasad" albo "regul". To byloby za proste i nie wystrarczajaco cute.

Polacy maja wiele problemow - z jezykiem na pierwszym miejscu. Kazdy ma swoj wlasny i kazdy chce byc jak Mickiewicz - cryptic and ambigious.
Oathbreaker 3 | 391
29 Aug 2021 #2,486
Czy ty jestes dziewczynka?

Jedyną osobą którą znam która chce aby ludzie uważali ją za dziewczynkę, nie będąc nią jesteś ty Novichokitko

Z mojego doświadczenia to większość z nas żle wspomina Mickiewicza z powodu przymusowego czytania z szkoły. Ja miałem takiego farta że mogę to zrobić z własnej woli, wtedy się podchodzi do tego zupełnie inaczej. Widocznie twoje 25 lat są zbyt przestarzałe aby miały jakiegokolwiek znaczenia, i nie mają miejsca w rzeczywistości. Twój strach przed powrotem do Polski tylko pogłębia twój brak świadomości o rzeczywistym świecie. Zwłaszcza w Polsce
Novichok 1 | 3,976
29 Aug 2021 #2,487
Twój strach przed powrotem do Polski

Strach? Jak homophobia? Bylem w Polsce dwa razy ostatnio. No strach ale z Angierlskim jako default jezyk i bez zadnych problemow. Nawet Polacy wiedza ktory jest lepszy.
Ziemowit 13 | 4,439
31 Aug 2021 #2,488
prawidłową forma jest pan Ironside

Panie Ironside, a uprał Pan sobie dziś gacie?
Alien 2 | 141
31 Aug 2021 #2,489
Fonetycznie by bylo; Panie Eironsajdzie.
Ironside 50 | 11,461
31 Aug 2021 #2,490
Panie Ironside, a uprał Pan sobie dziś gacie?

Nie martwcie się Ziemowit, macie wolne w tym tygodniu, ale zapas jeszcze mam. Dobra robota.

Fonetycznie by bylo;

Nie chodzi o fonetycznie tylko kulturowo.

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.