The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 2,273

Dyrdymałki o Niczem


GefreiterKania 6 | 244
11 Jul 2021 #2,221
By to zrobić trzeba zmienić organizacje państwa i edukacje oraz powiązać interes państwa z interesem własnym polskiej elity

Pięknie. No to konkretnie - jak to zrobić? Jak odsunąć obydwie łże-elity, post-solidarnościową i post-komunistyczną, od władzy i zbudować nową polską elitę?

Tylko proszę, nie mów mi o Konfederacji, gdzie za elitę robi niejaki Bosak, który studiował cztery lata architekturę, cztery lata zaocznie ekonomię i zaocznie filozofię, żadnych z tych studiów nie kończąc (a żeby w dzisiejszych czasach, gdzie zdobycie tytułu magistra wymaga inteligencji średniego taboretu, nie skończyć żadnych, nawet zaocznych studiów, to... nie dokończę przez litość). Ta cała Konfederacja generalnie jest mocno operetkowa - jeżeli to ma być nowa elita, to zmiłuj się Boże nad naszą biedną Polską. :-/
Ironside 50 | 11,258
11 Jul 2021 #2,222
. No to konkretnie - jak to zrobić?

Jak? Budować długo i powoli, mówić o interesach i konkretnych sprawach. Przykład jest gotowy endecja i Dmowski.

Tylko proszę, nie mów mi o Konfederacji,

Oho to jest typowe - pięknie gadać o jedności a praktycznie to sobie można pogwizdać. Jakie znacznie maja papierki? Posłuchaj o CZYM on mówi,

Albo sam zacznij budować oddolnie i pokaz, ze potrafisz lepiej i ci wychodzi.
Taka postawa - ja to sobie usiądę jak arbiter a ty pokaz co tam masz do zaproponowania, a ja będę przebierał a to wykształcenie nie takie a to pochodzenie podejrzane a to się nie zgadza z tym co myślę w 100% a to nieładnie wygląda w TV.

Co to jest? To jest jakaś kpina! To nie jest konkretne myślenie.
O konsensusie z takim nastawieniem to ty sobie możesz długo marzyc. ( jak nie jest to wymówka)
To jest tkz inteligenciak ponowoczesny - co ma tyle same wspólnego z inteligencja przedwojenna czy 19 wieczna co współczesny rolnik z chłopem pańszczyźnianym. Tylko odwrotnie.

Ogarnij się najpierw sam, To pierwszy krok.
GefreiterKania 6 | 244
11 Jul 2021 #2,223
Budować długo i powoli, mówić o interesach i konkretnych sprawach.

Czyli jednak edukować? A nie tępić inaczej myślących, bo to ćwoki? :)

Jakie znacznie maja papierki?

Wiesz, to tak łatwo można zbyć wszystko słówkiem "papierki", a jednak wykształcenie (lub jego brak) świadczy o czlowieku. Nie czepiałbym się gdyby on nie miał wyższego wykształcenia, ale miał przynajmniej jakiś zawód (hydraulik, rolnik, kolejarz - cokolwiek), ale on nie ma ani wykształcenia ani nawet konkretnego zawodu. Jak takiemu człowiekowi powierzyć rządzenie państwem? Bo wyuczył się jakichś tam formułek na temat konkretnej doktryny politycznej czy ekonomicznej?

Albo sam zacznij budować oddolnie i pokaz, ze potrafisz lepiej i ci wychodzi.

Przepraszam, ale czy każdy musi być (albo chcieć być) politykiem? Ja mam pracę na półtora etatu (plus dodakowe "fuchy") i rodzinę, dwójkę dzieci, na utrzymaniu. Ja nie chcę być politykiem, chcę tylko mieć na kogo zagłosować, ale jak na razie to nie widać sensownych elit na horyzoncie.

Ogarnij się najpierw sam, To pierwszy krok.

Ja jestem super ogarnięty. Mieszkam na swoim, mam dwa fakultety, zero długów czy kredytów, moim dzieciom niczego nie brakuje (starsze chodzi do bardzo dobrej, prywatnej szkoły). Mam w życiu wszystko poukładane. Mało znam ludzi tak ogarniętych jak ja.*

* - nie chwalę się, tylko informuję :)
Ironside 50 | 11,258
11 Jul 2021 #2,224
Ja jestem super ogarnięty.

Politycznie. Ogarnij się w sense uporządkuj swoje myślenie o polityce i o tym co możliwe i realne - pozbądź się mrzonek. To nie jest książka życzeń i zażaleń.

Przepraszam, ale czy każdy musi być (albo chcieć być) politykiem?

Nie musi. Powinien za to miec realistyczne podjecie i wiedzieć czego chce a czego nie.
W znaczeniu oh jak nie ma zawodu to mu nie można zaufać. A jakie to ma znaczenie praktyczne? Ilu ludzi z doświadczeniem w jakimś zawodzie w polityce okazało się do niczego? Cale mnóstwo. np. taki Marcinkiewicz.

ale miał przynajmniej jakiś zawód

On ma zawód - tym zawodem jest polityk. Chyba lepszy niż jakiś amator z doświadczeniem w przerzucaniu papierków i odpowiedzialności?
Zresztą w Konfie nie jest tylko jeden Bosak.
Tak wiec to sa wymówki z twojej strony. W ogole słyszałeś jak i co on mówi? Myślę ze nie, znajdź sobie na youtube.

Czyli jednak edukować? A nie tępić inaczej myślących, bo to ćwoki? :)

W pewnym sensie. Raczej niż edukować - przemówić do rozumu , pokazać ze w tym jest tez interes własny, Tych już okrzepłych w złych strukturach, nawykach i idiotycznym myśleniu( czy raczej braku) nie ma sensu podchodzić inaczej jak ja - czyli wykazywać ich braki, tępotę itp.
GefreiterKania 6 | 244
11 Jul 2021 #2,225
On ma zawód - tym zawodem jest polityk.

To mnie właśnie martwi. Nie mam zaufania do zawodowych polityków - ludzi, którzy nigdy nie "splamili się" prawdziwą pracą,
a uważają, że mają kwalifikacje do rządzenia państwem. W przypadku Twojego idola dochodzi jeszcze brak wykształcenia.

Zresztą w Konfie nie jest tylko jeden Bosak.

Wiem. Jest jeszcze Korwin-Mikke, z popierania którego wyrasta się tak mniej więcej w trzeciej klasie liceum, i Grzegorz "Żydowski Zarząd Powierniczy" Braun. *eye roll*

W ogole słyszałeś jak i co on mówi? Myślę ze nie, znajdź sobie na youtube.

OK, niech Ci będzie. Przyjrzę mu się bliżej; może to rzeczywiście jakiś niedoceniany geniusz i gigant intelektu. Zobaczymy.
Ironside 50 | 11,258
11 Jul 2021 #2,226
Nie mam zaufania

To siedz w domu i narzekaj! Co ja ci mogę powiedzieć? A jaki masz wybór?

Jest jeszcze Korwin-Mikke,

I Mentzen tez, to ten który ma zawód, własny biznes, a take ze doktorat.

Twojego idola

Ja nie mam idoli. Z czym się zgadzam to się zgadzam, a z czym nie to nie. Nie musze się we wszystkim z Bosakiem czy Ziemkiewiczem zgadzać by doceniać ich przemyślenia, wiedzę i opinie.

Moim zdaniem Braun nie powinien być politykiem, ale ma spore poparcie - wiec wielu ludzi chce słuchać tego co ma do powiedzenia. Co z tym zrobisz?
GefreiterKania 6 | 244
11 Jul 2021 #2,227
Mentzen

Ten "wolnościowiec", co się brzydzi podatkami i mówi o państwie minimum, a jednocześnie wyciąga rękę po pomoc publiczną? Jego prywatna kancelaria dostała w zeszłym roku 40 tysięcy złotych wsparcia z budżetu - z podatków tych, którzy jednak je płacą (pan Mentzen z kolei doradza jak podatków unikać).

Nie wiem, może ja mam jakieś wygórowane oczekiwania: żeby polityk kierował się w życiu tymi zasadami, o których mówi publicznie (czyli po prostu nie był hipokrytą), żeby nie były postacią operetkową, wystrzegał się postaw skrajnych i wypowiedzi po prostu głupich (vide JKM czy Braun). Może gdzieś w Konfederacji jest taki polityk, ale chyba na razie się nie ujawnił.

To siedz w domu i narzekaj!

Będę! Dopóki nie pojawi się w Polsce prawdziwa elita. W końcu w blisko 40-milionowym kraju muszą w końcu przebić się w polityce jacyś sensowni ludzie.
Ironside 50 | 11,258
11 Jul 2021 #2,228
Dopóki nie pojawi się w Polsce prawdziwa elita. W

Tak, czekaj tatka latka! Z takim podejściem jak twoje to nic nigdy się nie zmieni.
Ah, jak nawet się pojawi, to ty się dopatrzysz jakieś plamki na krawacie i będziesz kręcił nosem.

może ja mam jakieś wygórowane oczekiwania

Nie może tylko na pewno. Jak nie rozumiesz dlaczego (mowie o twoim przykładzie) to ja już tłumaczył nie będę. Masz aparaturę to jej użyj.
GefreiterKania 6 | 244
13 Jul 2021 #2,229
Bosak

Posłuchałem sobie niedawnego wywiadu z nim...

youtube.com/watch?v=TGTP89kzpsQ

... i w sumie facet mówi całkiem z sensem. Może niepotrzebnie byłem do niego uprzedzony?
Spike31 2 | 2,321
13 Jul 2021 #2,230
@GefreiterKania, widze ze wymieniles i scharakteryzowales (czy uczciwie czy nie to mniejsza teraz o to) co najmniej czterech politykow Konfederacji.

Sprobuj na poczekaniu wymienic i politycznie scharakteryzowac czterech prominentnych politykow Koalicji Polskiej lub Lewicy, ktore posiadaja odpowiednio dwa razy i cztery razy wiecej poslow w sejmie niz Konfederacja :-)
GefreiterKania 6 | 244
13 Jul 2021 #2,231
wymieniles i scharakteryzowales (...) czterech politykow Konfederacji

Ponieważ akurat o tej partii była mowa.

scharakteryzowac czterech prominentnych politykow Koalicji Polskiej lub Lewicy

Wiem o co Ci chodzi. No cóż, Konfederacja ma bez wątpienia polityków bardziej wyrazistych i zapadających w pamięć niż wspomniane przez Ciebie partie. :)
OP pawian 178 | 15,902
13 Jul 2021 #2,232
Konfederacja ma bez wątpienia polityków bardziej wyrazistych i zapadających w pamięć

Dlatego że Konfa to zlepek różnych organizacji z których każda ma naczelnego przywódcę, a ten ma vice wodza itp. no więc się ich trochę uzbierało w Sejmie. W Lewicy jest 3 przywódców a w KP jeden. Więc nie ma tu żadnej czarnej magii że Konfa to jacyś Wspanialsi.
Ironside 50 | 11,258
13 Jul 2021 #2,233
Dlatego że

Nie! To dlatego, ze ci inni to przeważnie żałosne pajace i szemrane male gnojki, którzy tylko mogą udawać kogoś kim nie sa dzięki przyjaznym redakcja i wspomaganiu tkz. dziennikarzy.
OP pawian 178 | 15,902
13 Jul 2021 #2,234
to przeważnie żałosne pajace i szemrane male gnojki,

To ciekawe ale ja mam taką samą opinię. Tylko że o tych pajacach z Konfy. hahaha
Ziemowit 13 | 4,395
13 Jul 2021 #2,235
Bosak to chyba brał udział w "Tańcu z gwiazdami", czyż nie? Pamiętam też, jak Biedroń mówił w jakimś wywiadzie, że Bosak to jest całkiem sexy facet i że on Biedroń by na niego poleciał, gdyby była taka możliwość (w każdym razie taki był sens tej wypowiedzi).
Ironside 50 | 11,258
14 Jul 2021 #2,236
To ciekawe

Nie to akurat nie jest ciekawe..
Oathbreaker 1 | 217
14 Jul 2021 #2,237
No to praca w banku albo dziennikarstwo czy coś, nie wzieli mnie na zawodowego -.-
Oathbreaker 1 | 217
14 Jul 2021 #2,239
Nie wiem, chyba przez historię mojego przejmowania się dawnymi związkami romantycznymi. Może bała się że coś mi odbije w wojsku jako że rozstałem się z dziewczyną wczoraj
Lenka 3 | 2,629
14 Jul 2021 #2,240
Przykro mi to słyszeć. A możesz się starać ponownie?
Oathbreaker 1 | 217
14 Jul 2021 #2,241
@Lenka
Dopiero za rok, nie wiem czy wtedy moje oszczędności się skończą. To muszę się starać gdzieś indziej. Napisze pocztę elektroniczną do banku w Łodzi co mnie chciała przed służbą przygotowawczą, ale wątpię że stanowisko jest nadal aktualne. A tak to pomyśle dalej, czy by nie robić czegoś swojego lub coś innego
Lenka 3 | 2,629
14 Jul 2021 #2,242
Nie no nie myślałam żebyś czekał z założonymi rękami tylko czy możesz jeszcze kiedyś spełnić to marzenie.
Oathbreaker 1 | 217
14 Jul 2021 #2,243
@Lenka
Teoretycznie tak, tyle że jak już gdzieś zdecyduję się pracować to niechętnie będę zmieniał stanowiska. Więc jakbym podpisał kontrakt na stałe, to dopóki by mnie nie wywalili z pracy. To bym tam pozostał, No chyba że szef byłby jakimś prawdziwym łajdakiem. To był odszedł bez wachania
OP pawian 178 | 15,902
14 Jul 2021 #2,244
A dlaczego, Grunni?

A dlaczego Grunni zmienił się na Oathbreaker?
Oathbreaker 1 | 217
14 Jul 2021 #2,245
@pawian
Bo obiecałem nie pisać po angielsku, to jako dotrzymać słowa z użytkownikiem Mr. Grunwald. Mam teraz nowego z bardziej pasującą nazwą które też nie wzbudza pogardy i wkurzenia. Bo jakoś płeć męska ludziom bardzo się nie podoba
OP pawian 178 | 15,902
15 Jul 2021 #2,246
Samiec twój wróg!!!
Oathbreaker 1 | 217
16 Jul 2021 #2,247
@pawian
Einstein też była kobietą?

Co to za dyrdymałki z seksmisji?
Spike31 2 | 2,321
16 Jul 2021 #2,248
Seksmisja wyprzedzila swoja epoke.

Z zalozenia wysmiewala PRL-owski komunizm lecz stala sie aktualna rowniez teraz w epoce lewackiego idologicznego totalniactwa "liberalnego", feminazizmu, genderyzmu a nawet obecnej plandemii i lockdownu...OP pawian 178 | 15,902
16 Jul 2021 #2,249
epoce lewackiego totalityzmu "liberalnego", feminazizmu, genderyzmu

Tak zalewają nas odmęty lewackiego szaleństwa!!! hahaha Piękny język rodem z PRL.
Ironside 50 | 11,258
17 Jul 2021 #2,250
Może niepotrzebnie byłem do niego uprzedzony?

Posłuchaj tego:

youtu.be/k-GAaTRiyK4

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.