The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,737

Dyrdymałki o Niczem


Strzelec35 26 | 1,490
26 Apr 2021 #1,621
"Po pierwsze Polska doswiadczyla komunizmu i teraz nie chce dobrowolnie kroczyc na lewo tam gdzie krocza panstwa i spoleczenstwa Zachodu."

To nize znaczy ze musza emigrantow ekonomicznych i inych ludzi czy narodowosci w kraju gnebic i maltretowac i zachowywac sie jak hitler czy jego ludzie albo jak ich traktuja w innych krajach.

"To jest czesc 'dyscyplinowania' Polski by uczynila zadosc probom wymuszenia okupu organizacjom "przedsiebiorstwa holokaust" z Nowego Jorku takim jak WJC."

Bo fakt jest ze ukradli zydow rodzin posiadlosci tak czy nie?

"Po trzecie Polska jest panstwem bialym i bardzo jednolitym etniczne, co juz w samo w sobie jest dla "postepu" wielkim grzechem."

no bo jest grzechem bo oni sami innych jak ukraincow tak traktuja kto do takiego kraju by chcila przyjechac byc nekanym przez nacjonali z jeszcze zabitego deskami kraju jak polska w dodatku? A plus kazde firmy jak linkedin youtube itd. mowia ze przeprowadzone byly abdania ze wyrozniane zespoly etyczne czy multikulturalne owiele lepiej stwarzaja rzeczy czy sa bardziej poztytyczne niz takie jak polskie. zobacz co sie stalo z cd projekt red na przyklad i porownaj do blizzard.

"Po czwarte, nie ma na Polske dobrego 'haka'. Polska nie posiadala kolonii i nie wyzyskiwala murzynow, Polska nie urzadzala obozow smierci jak Niemcy, Polska nie kolaborowala z hitlerem tak jak Francja czy USSR (we wczesnej fazie WWII), Polska nie zrobila u siebie segregacji i apartheidu (tak jak np: w Zydzi urzadzili Palestynczykom w Izraelu)"

ale mieli blue police to moze jednak kolaborowali wiecej niz ucza w polsce dzieci. Plus teraz usa dupe caluja to kolaboruja.

Jedna rzecz co nie rozumię to czemu mieszkacie na zachodzie czy w tych innych krajach i nie zgadzacie się z nimi ze maja racje?

Alien,

chyba nie masz racji z tym twoim przetlumaczeniem. W zaprzeczeniu to bardziej jak in spite of albo with reservation. In denial to chyba bardziej znazy w zaklamaniu swoim czy w nieprzyznaniu.

"Zrozumie naszą mentalność"

Ja bardzo dobrze rozumie tą mentalnosc i ta mentalnosc nie istniala za bardzo w mojej rodzinnie ta nienawisc na "uchodcow" czy innych czy nazywania inndiancow i ich piękną kulturę jako Dzikusy. Ta mentalność to właśnie czemu te Polskie kawały się pojawiły i istnieją. I ta mentlanosc nie istniala jak tu nikogo nie bylo nikt emigrowal tu tylko powstala jak tu musialem wrocic bo jak pryjezdzalem jakod ziecko nie istniala. Do murzynow tak pamietam ciagle jako dziekco mnie pytali o murzynach czy gdzie mozna pojechac gdzie oni nie isntieja czy jakies rasistowskie pytania. ALe nie do ukriancow czy zydow. I widze ta mentalnosc bez rozumienia wasz jezyk ojcobiscie, to kazdy co idzie do sklepu czy poczty w polsce zobaczy tą waszą mentalnosc traktowania innych ludzi. Indiance to piękni ludzie i piękna kultura.

A po drugie nie wszyscy nawet w tym zacofanym kraju ma waszą mentalność. Jest grupa ludzi co się nazywa lewica czy lewi czy lewaki.
Spike31 2 | 2,223
26 Apr 2021 #1,622
kontrolowane przez tzw. "dobrą zmianę", zatem "dobra zmaina" musiałaby spiskować

Oni nie spiskuja. Oni po prostu uginaja kark.

A poza tym uwazasz ze oficjalny akt JUST 447*, przyjety przez senat US na wniosek WJC za 'spisek'?

W takim razie nie wiem w jakiej rzeczywistsci istniejesz i sie poruszasz.

congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

A dalejże wracać do kraju i zasuwać za złote

Wroce ale nie "zasuwac" tylko inwestowac i madrze pracowac dla Polski. Od "zasuwania" sa tacy ktorzy nie potrafia myslec i dzialac samodzielnie. Chociaz ich prace, w przeciwienstwie do Ciebie, rowniez szanuje jako niezbedna.
Strzelec35 26 | 1,490
26 Apr 2021 #1,623
Młodzi ludzie chyba nawet w Polsce już idą też na lewice. też nowa generacja będzie coraz bardziej lewa i lewacka.
Alien
26 Apr 2021 #1,624
Tak Strzelec "in denial" mozna tez przetlomaczyc "w zaklamaniu" jednak jest to jednoznacznie negatywne. Nie wiem czy uzywales wtedy "in denial" w znaczeniu negatywnym czy neutralnym.
Ziemowit 13 | 4,343
26 Apr 2021 #1,625
na film o wykletych grosza nie da. To jest normalne?

Ty się kompletnie nie orientujesz w sytuacji, jaka jest w kraju. Ty jesteś chory na umyśle. Powstało już kilka filmów o żołnierzach wyklętych za pieniądze PISF.
Przelotnyptak1 - | 574
26 Apr 2021 #1,626
Jedno arcydzieło wiosny nie czyni ...

Ziem, Ziem! Mój omalże przyjacielu, Dziwi mnie wielce twoja uwaga o tej samotnej jaskółce, która wiosny nie czyni. Całe stado jaskółek po wielu próbach przedarcia się

Przez Dyrdymalkowa obronę przeciwlotniczą, wróciła załamana na swoje pielesze. Nie dziw się, że dziś tylko samotne jaskółki z lwim sercem, ponawiają próby.

Ryszard Lwie Serce z ostatniej wyprawy wrócił kontuzjowany, krwawi do dziś. Ptak the Wspaniały nadal leczy kuperek, w którym tylko jedyne, samotne piórko

zostało, po spotkaniu z Lenki gwintówką. Nie przejmuj się jednak, stado znakomitych, polonistów, absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w najbliższym czasie

zawita w progach Dyrdymałek. Ja zaś wezmę coś na poty, może wyduszę jakiś wierszyk dedykowany dla Ciebie, jeżeli na to pozwolisz::: :))))
Patrząc jednak na trzeźwo, powiem Ci z Anglickiego że :with your aim so high, you endanger.
every eagle in the Dyrdymalkowy sky.
Ziemowit 13 | 4,343
26 Apr 2021 #1,627
Ziem! Mój omalże przyjacielu

"Omalże" is the right word here.
OP pawian 176 | 15,197
26 Apr 2021 #1,628
Po czwarte, nie ma na Polske dobrego 'haka'

Jest i to bardzo mocny. Pomimo hororru drugiej wojny światowej, plenią się tutaj faszyści. I dostają nawet stanowiska państwowe od obecnych władz.

Ci polscy narodowcy wszędzie węszą spisek przeciwko (baczność!) Narodowi Polskiemu (spocznij!).

Te typy tak mają. :):) Inaczej nie byliby tym czym są.

Jak wroce to sowiecki gnidy pogonic raz a dobrze! ponial?!

Wrócisz żeby zamawiać pięć piw przy pomocy Heil Hitler, niedorżnięty faszysto??? hahaha

Polscy kumple Irona: no i Spike`a też.Przelotnyptak1 - | 574
27 Apr 2021 #1,629
"Omalże" is the right word here.

Ziem, omalże mój przyjacielu. Pomimo pokusy, dobre wychowanie i takt powstrzymały mnie od grubiańskiego powrotu do wyniuniannego potworka.
Łudzę się nadzieja,że innych bardziej naturalnych środków lokomocji dziś używasz, niestety prysło złudzenie jak bańka mydlana, widzę u Ciebie bez zmian.
Lenka 3 | 2,554
27 Apr 2021 #1,630
Natknęłam się akurat na coś interesującego:

onet.pl/turystyka/idziemydalej/swidermajery-niszczeja-remont-jednego-oszacowano-na-10-mln-euro/3me50gw,30bc1058

Ktoś z Was widział je na żywo?

A tutaj już coś trochę mniej fajnego:

onet.pl/styl-zycia/noizz/patoparking-ma-podwojne-miejsca-postojowe-deweloper-wyjasnia/fed3j60,3796b4dc

Badania już dawno dowiodły, że otoczenie ma wpływ na zachowanie społeczności tam żyjącej. Zastanawiam się jaki będzie poziom frustracji ludzi mieszkających w tej nieruchomości.
Mr Grunwald 29 | 2,000
27 Apr 2021 #1,631
Nie widziałem na żywo, chętnie bym nawet to zobaczył. Tyle że widząc w jakim stanie to jest, nie wiem czy zdążę

A jeżeli chodzi o parking to nie widzę w tym problemu. Zwłaszcza dla gości, zazwyczaj się często i tak przestawia samochody przy odwiedzinach itd. Nie jest rozwiązanie dla magnata oczywiście, ale dla osoby w bloku czy tym podobne to sprytne rozwiązanie. Patrząc ile miejsca tam jest.

Mnie ostatnio się ciekawiło rozwiązania w stylu hobbitów z świata Tolkiena: google.no/amp/s/money.pl/gospodarka/dom-pod-ziemia-dla-polakow-to-juz-nie-jest-abstrakcja-6591486908771136a.html%3famp=1
Lenka 3 | 2,554
27 Apr 2021 #1,632
Patrząc ile miejsca tam jest.

Tyle miejsca tam jest bo tyle przeznaczył deweloper. Samo określenie patodeweloperka właśnie do tego się odnosi- zwiększania zysków za wszelką cenę. A że brak mieszkań to ludzie kupią co jest.

osoby w bloku czy tym podobne to sprytne rozwiązanie

Mieszkałam w bloku większość mojego życia i takich rzeczy nie widziałam. I nie, nie przestawiało się aut. Takie rzeczy to ewentualnie w domkach jednorodzinnych. A tutaj? Gość przyjedzie, zaatakuje potem ktoś to zastawi i szukaj :)

Chociaż teraz widzę, że tam są bramki...
Mr Grunwald 29 | 2,000
27 Apr 2021 #1,633
Jak są bramki to niema problemu, zapewne miejsca są stałe i zarezerwowane dla mieszkających. To jak są bramki to zupełnie tylko zależy od relacji rodzinnych i sąsiedzkich i możliwych zaproszonych gości
Lenka 3 | 2,554
27 Apr 2021 #1,634
No ciekawe jak to rozwiążą. Według artykułu miejsc ma być 1,2 W stosunku do ilości mieszkań a więc nie dwa do jednego..

Cieszę się, że to nie ja muszę tam parkowac
Spike31 2 | 2,223
27 Apr 2021 #1,635
@Lenka, po prostu oferty sa skrojone pod portfel tzw. "przecietnego Polaka". Deweloper zaspokaja tylko potrzeby rynku i jak widac jest na nie duzy popyt. Sadze ze kazdy wolalby wiekszy metraz oraz parking podziemny lub jeszcze lepiej domek z ogrodkiem i garazem tylko niewielu stac.

Takze nie mialbym pretensji do deweloperow a raczej do kolejnych socjalistycznych rzadow, ktore doprowadzily do tego ubostwa narodu. Jestesmy pracowitym i pomyslowym narodem ale polowe zycia trzeba w IIIRP poswiecic na walke z biurokracja i przepisami zamiast na rozwoj i realizacje celow osobistych i to sie odbija na gospodarce

Ale jest rozwiazanie problemu parkowania. Wystarczy pociagnac "pandemie" i lokdaln jeszcze kilka lat a malo kogo bedzie stac na samochod i problem sam zniknie.

A powstana same korzysci:

po pierwsze spadnie liczba wypadkow samochodowych
po drugie spadnie liczba kradziezy samochodow,
po trzecie spadnie liczna osob z nadwaga oraz wzrosnie stan usportowienia narodu,
po czwarte bedzie mozna oficjalnie przywrocic dzien pieszego pasazera..

Mam maly dylemat. Nie wiem czy powinienem dodac ze to zart bo moze kogos zainspirowac?
Lenka 3 | 2,554
27 Apr 2021 #1,636
po prostu oferty sa skrojone pod portfel tzw. "przecietnego Polaka".

Nie. To jest schronienie dupy. Ma być 1.2 miejsc parkingowych? To jest.
Ironside 50 | 10,991
27 Apr 2021 #1,637
Powstało już kilka filmów o żołnierzach wyklętych za pieniądze PISF.

Wymien 6!
Ziemowit 13 | 4,343
27 Apr 2021 #1,638
Mogę wymienić 12 albo 24, i nawet jeden serial tv, ale co do da w przekonaniu kogoś do zmiany jego faszystowskich poglądów ukrytych pod płaszczykiem hołubienia (baczność!) Narodu Polskiego (spocznij!)?

Polen, Polen, uber alles!
Spike31 2 | 2,223
27 Apr 2021 #1,639
@Ziemowit, znowu ogania Cie nerwica natrectw. Emocje, szczegolnie dodatkowo podekscytowane "przekazem dnia" z mediow mainstreamowych, sa zlym doradca i zaburzaja logiczne myslenie.

Na tym watku pomiedzy Toba, @Lenka i @pawianem to Lenka wydaje sie byc jedyna osoba ktora nosi spodnie. Wez sie w garsc i badz mezczyzna.
OP pawian 176 | 15,197
27 Apr 2021 #1,640
Lenka wydaje sie byc jedyna osoba ktora nosi spodnie

I bardzo dobrze. Za to ja noszę często spódniczkę szkocką be jest m do twarzy. I jest równowaga w naturze. I o to chodzi. pamiętaj nasze hasło. Diversity rulez!
Spike31 2 | 2,223
27 Apr 2021 #1,641
nasze hasło

"nasze"? Czyli "centrystow"? ;-)

To jest nawet dobry choc prymitywny patent pozowac na jakoby obiektywnego "centryste" szukajacego milego sercu wielu Polakow 'zlotego srodka'.

I "dziwnym trafem" atakujacego z tych pozycji prawdziwa badz wyimaginowana prawice i prawicowe idee. Nigdy tych lewicowych :-)
OP pawian 176 | 15,197
27 Apr 2021 #1,642
dobry choc prymitywny

To się trochę wyklucza. :)

Nigdy tych lewicowych :-)

Zaręczam Ci przy świadkach że jak lewica dorwie się do władzy i będzie odjeżdżać tak jak PiS teraz, to nie będę przymykał oczu. Na razie, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Znasz tę starą zasadę? :):)
Spike31 2 | 2,223
27 Apr 2021 #1,643
To jest bardzo bezpieczne zoobowiazanie zwazajac na fakt ze z tej jakosci liderami lewicy dojscie do wladzy nie grozi.

Jak to sie jednak ma do krytyki Konfederacji ktora w koalicji rzadzacej nie jest?

Nie chcesz chyba byc znany jako czlowiek drobnych kretactw, jak TW Bolek

Nota bene, Wyszkowski wygral (po 15! latach unikow postPRLowskiego sadownictwa) prawomocnie proces z Walesa o nazwanie go Bolkiem.

m.radiogdansk.pl/audycje-rg/studio-polityka/item/125733-decyzja-sadu-najwyzszego-ws-wyszkowski-walesa-walesa-dreczyl-teraz-role-sie-odwrocily-i-w-imie-prawdy-trzeba-pomeczyc-walese
OP pawian 176 | 15,197
27 Apr 2021 #1,644
ze z tej jakosci liderami lewicy dojscie do wladzy nie grozi.

Przecież nie dojdzie sama, to jest oczywiste. Jak już to wjedzie do rządu na karkach centrowców. Bo będzie niezbędna żeby tamci stworzyli rząd.

Jak to sie jednak ma do krytyki Konfederacji ktora w koalicji rzadzacej nie jest?

Ma się tak że jak rządzi ideologiczna prawica to obrywa się wszystkim prawicowcom żeby było po równo. Czyż to nie jest zrozumiałe?

Nie chcesz chyba byc znany jako czlowiek

Ależ to jest tylko forum, Spike. Powściągnij te emocje. hahaha Jestem tu postrzegany w wielu odsłonach więc jedna więcej czy mniej, co za różnica. :):):)
OP pawian 176 | 15,197
27 Apr 2021 #1,645
Emocje sa zlym doradca i zaburzaja logiczne myslenie.

Ale dzięki temu pożyjemy dłużej.

Poczytaj sobie artykuł

zdrowie.wprost.pl/psychologia/zaburzenia-psychiczne/10441931/tlumienie-emocji-jak-sobie-z-tym-radzic-zdrowie-psychiczne.html
Ironside 50 | 10,991
28 Apr 2021 #1,646
Mogę wymienić 12 albo 24

Nie kozakuj i wymien 6! To starczy, ale takie, ktore jednozacznie pokazuja wykletych w dobrym swietle jako bohaterow, a jeszcze lepiej z okresu walki z sowieckim okupantem.

płaszczykiem

Masz niezlego chyza. I cakiem sowiecka mentalnosc.
OP pawian 176 | 15,197
28 Apr 2021 #1,647
mentalnosc.

Z twoją mentalnością jesteś niedobitym faszystą. Przypomnij nam jak się zamawia po waszemu 5 piw. hahahaha
No i niezbyt rozgarniętym. Wyszło to w paru wątkach ostatnio. Paulina cię nieźle wypunktowała.
OP pawian 176 | 15,197
28 Apr 2021 #1,648
Ktoś z Was widział je na żywo?

Akurat w tamtym miejscu nie widziałem ale bardzo podobne są w Krynicy.Spike31 2 | 2,223
28 Apr 2021 #1,649
jak rządzi ideologiczna prawica

Jestes odporny na wiedze.

Wyluszczylem Ci juz wczesniej punkt po punkcie i lopatolgicznie czym jest ideologiczna prawica a czym nie jest. Jesli dalej twierdzisz ze PiS, przy wszystkich swych dzialaniach, deklaracjach jak i zaniechaniach, to "ideologiczna prawica" to jest to albo zla wola albo odpornosc na elementarna wiedze. Wybierz sam.

Mimo wszystko warto to powtarzac poniewaz moze dotrzec do bardziej pojetnego czytelnika.
OP pawian 176 | 15,197
28 Apr 2021 #1,650
Wyluszczylem Ci juz wczesniej punkt po punkcie i lopatolgicznie

Aż tak mi nie wyjaśniałeś. Ale nieważne. Nawet jakbyś to zrobił, to i tak wyjaśniasz z pozycji Konfisty. Dla Was PiS jest konkurencją dlatego musicie go podgryzać, więc twierdzicie że nie jest prawicą. Natomiast ja Ci powiedziałem żeby nie mierzyć wszystkiego regułkami. Jesteś odporny na wiedzę.

No wiec powtórzę i uzupełnię - nie mierz wszystkiego regułkami Konfisty bo nie tędy droga. Nie rozmawiasz z politologiem tylko zwykłym czlowiekiem. Dla mnie i milionów innych centrystów PiS jest prawicą i koniec. Czy to do Ciebie dotarło? tak jak dawno dotarło do bardziej pojętnego człowieka? hahahaha

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.