The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,505

Dyrdymałki o Niczem


Przelotnyptak1 - | 467
6 Dec 2020 #1,411
Paulinko,Ogromnie się cieszę ,że udzieliłaś się wreszcie i doceniam twoja wielkoduszność. Straciłaś niepotrzebnie atutową kartę, gdyż ewentualne oskarżenie
.potulnego Ptaka, o przyczepienie/przypiernicznie się do ciebie, odpada, nie tylko odpada,widdzę nawet okazję aby tą pyskówkę do ciebie przyczepić.
Żyje nadzieja, że po puszczeniu bąka (twoj post) ulga jakaś nastąpi i poczujesz się dobrze.
Czytanie moich messages jest twoją decyzją, tylko twoją.::))

Twoim zachowaniu nie ma nic z chrześcijaństwa. Mówię Ci to jako wierząca osoba.

Oczywiscie masz rację, Jestem gburem i barbarzyńcą, z Chrześcijaństwem mam się na bakier,tobie jednak radzę, przeczytaj ten piękny wierszyk o dewotce::))

Zapomniałem dodać, komentarz o żonie i moim małżeństwie, tym bardziej , że o tym wiesz mniej niż zero, jest po prostu chamstwem.
Udzielaj się bez obawy, tylko naucz się grzeczności.Mnie nie musisz unikać, gdyż ja w Dyrdymałach tylko dla Lenki, od wielkiego dzwonu.
Paulina 10 | 1,770
6 Dec 2020 #1,412
Przelotnyptaku1, ulgę poczułam częściową, albowiem nie napisałam o Tobie wszystkiego co myślę, ale może jakoś przeżyję :)
Chamem jesteś, więc Cię poczęstowałam Twoim własnym lekarstwem żebyś wiedział jak to jest. Grzeczna jestem wobec tych, którzy na to zasługują, a co do bycia grzeczną wobec tych, którzy nie zasługują to raczej średnio czuję się w obowiązku.

Cieszę się, że nie muszę Cię unikać, mam nadzieję, że zatkanie nosa wystarczy aby nie zwracać uwagi na Twoje komentarze. I trzymam Cię za słowo co do nie przypierniczania się do mnie, bo wiedz, że ja taka miła jak Lenka nie jestem :)

A wierszyki o dewotach to lektura chyba bardziej dla Ciebie :)
Lenka 3 | 2,472
6 Dec 2020 #1,413
Wróćmy więc do przyjemniejszych tematów.

Dzieci także mają swoje zadania do wykonania w przygotowaniach do Świąt. To chyba najbardziej znana ozdoba wykonywana przez dzieciPrzelotnyptak1 - | 467
6 Dec 2020 #1,414
Heee. Miła Paulinko! Dopiero po przeczytaniu ,pozbawionych logiki wypocin zrozumiałem , że ja się przyczepiam do ciebie.Przyczepić się do ciebie moglem tylko droga telepatii, gdyż o twoim istnieniu dowiedziałem się wczoraj. Co zaś do Lenki , to znamy się jak łyse konie i do tego od dawna.Lenkę poznałem tak jak poznałem ciebie Przyczepiłem się do niej podczas miłej rozmowy z Kaprys. Nieproszona Lenka włączyła się do duetu, choć Kaprys pomocy nie potrzebuje, doskonale sobie radzi , nawet w dyskusjach które dla ciebie są i pozostaną Enigmą. Jezusku drog,to dr. Jekyll we wcieleniu Pauliny pisał dotychczas? Drżę przerażony , gdyż obiecany evil Hyde czeka tuż ,tuż ,chyba w następnym genialnym postingu ::::))))
Przelotnyptak1 - | 467
7 Dec 2020 #1,415
Wróćmy więc do przyjemniejszych tematów.

Aby gnębiąca mnie ciekawość zaspokoić w pierwszym rzędzie pytam, czyje to pulchne paluszki widać na zdjęciu z papierowym łańcuchem?
Po drugie Z moich dziecinnych wspomnień pamiętam , że dziewczynki sklejały łańcuchy my zaś chłopcy,
zaawansowani technicznie,
budowaliśmy jezyki,czynność bardziej skomplikowana .... OK, OK that was just friendly teasing,dekoracje produkowane wspolnym wysilkiem ::))
Nie mam pewności czy pamiętasz, imitacje czap śnieżnych pokrywających gałązki choinek i świeczki.Opatrzność tylko, nic innego , chroniły nas przed masowymi pożarami.

Pozwól ,że zapytam ciebie, o ocenę, aprobatę czy dezaprobatę naszego, wigilijnego jadłospisu?
Zur czerwony z uszkami, zupa grzybowa, ryba w galarecie (never karp), ryba po Grecku,sledzie w oleju z cebulą, w śmietanie i rolowane, kapusta z grzybami,

pierogi nadziewane kapustą, grzybami, ziemniakami z serem, pasztet grzybowy,kutia (uchowaj mnie Boże od kutia), kompot owocowy,ciasta z bakaliami.
i nowy, bez tradycji dodatek ,shrimp egg rolls.
Nieaktualne dziś, jednak wspomnę, danie z nocnych koszmarów, budyń czy moze kisiel owsiany.
Ironside 50 | 10,919
7 Dec 2020 #1,416
czyje to pulchne paluszki

Malgosi!
Lenka 3 | 2,472
7 Dec 2020 #1,417
Malgosi

Dobra odpowiedź:)

Pozwól ,że zapytam ciebie, o ocenę,

Ja nie mam ochoty niczego oceniać. Jestem szczerze ciekawa tradycji innych ludzi, ale bez jakiejkolwiek gradacji. Także dzięki za opis.
Wczoraj np dowiedziałem się, że u mojej przyjaciółki nie jadą się barszczu z uszkami na święta A zupę rybną
Ten żur -czy różni się od barszczu?

Ja dzisiaj zajełam się uszkamiPrzelotnyptak1 - | 467
8 Dec 2020 #1,418
Ten żur -czy różni się od barszczu?

Barszcz czy żur , roznica regionalna.

Dobra odpowiedź:)

Dobra lecz niekompletna. A Jaś gdzie ,na rożnie? ::))
Lenka 3 | 2,472
8 Dec 2020 #1,419
Barszcz czy żur , roznica regionalna

Mogę zapytać z jakiego regionu pochodzisz? Nigdy się nie spotkałam z taka nazwą i mnie to ciekawi.

A Jaś gdzie ,na rożnie? ::))

W kuchni, tam, gdzie jego miejsce ;) żeby nie bylo, to to samo dziecko, które uwielbia brać udział we wszystkim, co się dzieje

Przelotnyptak1 - | 467
8 Dec 2020 #1,420
Mogę zapytać z jakiego regionu pochodzisz? Nigdy się nie spotkałam z taka nazwą i mnie to ciekawi.

Lenka, aby zapoznać ciebie z korzeniami mojego pochodzenia, konieczny jest obszerny opis źródeł mojego rodu. Temat obszerny i dla ogółu nie zawsze ciekawy.

Co zaś do żuru , to wyrażenie gdzieś usłyszane, w mojej rodzinie zawsze był barszcz, żur to całkiem inna potrawa.Żur wigilijny to żur czerwony , czyli barszcz i koniecznie z grzybami i kolorem czerwono -brunatnym. Mój region rodzinny był i już nie jest,ale kołduny i kumpiaki są integralną cząstką świątecznych potraw do dziś. Mam nadzieję że z powyższych wzmianek mój region stoi przed tobą niczym otwarta księga.

Zreszta moja wigilia i jej tradycje ,wywodzą się od wielu poprzednich pokoleń i dotyczy tego co było i ludzi żyjących tylko w naszej pamięci.

Ze stołem zastawionym wyłącznie dla nich, z siankiem pod obrusem i odrobina ziemi z rodzinnych pol. Na tym stole, księga rodzinna i szeregi imion,Polskich patriotów.

W kuchni, tam, gdzie jego miejsce ;)

O rany, chyba w piekarniku::))
kaprys 3 | 2,502
9 Dec 2020 #1,421
My jako dzieciaki kleilismy te łańcuchy z kolorowego papieru, ale juz od lat nie widziałam. Teraz dzieciaki robią te zakładane z bibuły. U nas przynajmniej.

Osobiście lubię minimalizm jeśli chodzi o ubieranie choinki, ale w zeszłym roku szalenie podobała mi się właśnie taka, gdzie każda bombka była 'z innej parafii' i ubierana w większości przez dzieciaki.

Co do potraw, to jeszcze się nie zabrałam. Pewnie ten tydzień świąteczny będzie najbardziej gorący.
Na razie kupiłam tylko grzyby i suszone owoce.
My jemy barszcz grzybowy - gotowany z suszonych grzybów na żurku. Babcia ze swoich stron przywiozła i jest smakiem wigilii dla całej rodziny. U koleżanki z okolic Podhala mówią na to żur. U nas żur to zupełnie inna zupa.

@Przelotnyptak1
Nie wiem skąd pochodzisz, ale obstawiam Podlasie ze względu na częste odniesienia do Hajnówki.

Byłam tylko raz na Podlasiu, ale podobało mi się. Zupełnie inaczej. Jakoś tak spokojniej, niby turystycznie, ale zupełnie inaczej -wolniej. Przez Hajnówkę tylko przejechaliśmy do stacji z kolejką wąskotorową, która zabrała nas na zupełne odludzie, gdzie można było odwiedzić ostatni sklep :)

Do Tatarów nie zajrzelismy. Kiedys trzeba wrócić. Ogólnie zrobiliśmy taki spontaniczny wypad na parę dni. Trochę za krótko na długą drogę.

Podlasie nadal jest miejscem stosunkowo bardziej zróżnicowanym kulturowo niż reszta kraju, a kiedyś było chyba nawet bardziej różnorodnie. Nawet o Turkach w Białymstoku kiedyś czytałam.

Faktycznie mają tam szeptuchy i motanki?
A pamiętacie tego newsa, gdy krowa uciekinierka dołączyła do stada żubrów? :)

youtu.be/lwMGjB2khoc
Przelotnyptak1 - | 467
10 Dec 2020 #1,422
Nie wiem skąd pochodzisz, ale obstawiam Podlasie ze względu na częste odniesienia do Hajnówki.

Cichy, dziki, uroczy zakątek, gdzie beztrosko spędzałem całe tygodnie Do szczęścia potrzebny był namiot i dwie wędki. Bóg stworzył raj dla wędkarzy, Bagna chroniły przed nawałem kłusowników.Czesto widzialem łosie, jelenie i bobry, ludzi jak na lekarstwo. Biebrza i nadbiebrzańskie zalewy, bez wątpenia pierwowzór raju. Jako ciekawostkę ,pamiętam miescinę, osadę lub małe miasteczko- Mońki , najschludniejsze, najlepiej zagospodarowane,z okazałymi budynkami najpiękniejsze, małe miasteczko, zaryzykuje w całej Polsce.Zbudowane przez dzielnych, pracowitych, twardych Polaków ciułajacych dolary w dalekim Chicago.

Pomimo odniesień do Hajnówki,nigdy tam nie byłem, to przysłowiowa, białoruska mieścina, gdzie wszy bociana zjadły ::))
Jeszcze raz powtórzę ,kołduny, kumpiaki (wędzone szynki) tradycyjnie na naszym stole.

Faktycznie mają tam szeptuchy i motanki?

Tak ,slyszalem nawet o szeptunach,To Staropolski szaman ::))
Ironside 50 | 10,919
31 Dec 2020 #1,423
@pawian
Dla ciebie misu kolorowy apropo Polski i jej przyjaciol w UE:
Zajączek jeden młody
Korzystając z swobody...
OP pawian 176 | 14,730
31 Dec 2020 #1,424
hahaha Piękne dzięki, rudy lisku. Ale nie musiałeś cytować całości, wystarczyło końcówkę. Zamiast inwektywów stosujesz teraz poezję?? Cudowne.
gumishu 11 | 5,638
31 Dec 2020 #1,425
inwektywów

jakie rodzaju są inwektywy?
OP pawian 176 | 14,730
31 Dec 2020 #1,426
hahaha Dzięki.
Widzę gumi ze tak jak Iron czatujesz w ukryciu, za krzakami, całymi dniami na jakąś okazję na forum, żeby ją natychmiast wykorzystać. To o Tobie mówił Rich w jednym ze swoich gorzkich postów o forum. Czekałeś w milczeniu cały tydzień na ten łup, ale się opłaciło. buhahaha. Dobre. .
Novichok 1 | 2,079
1 Jan 2021 #1,427
To o Tobie mówił Rich w jednym ze swoich gorzkich postów o forum.

Powinni dostac nagrode za cierpliwosc.
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,428
Tak, ale tylko za cierpliwość. Bo za poglądy - smołą ich i w pierze. hahahaha
Novichok 1 | 2,079
1 Jan 2021 #1,429
Moja rada: nigdy nie odpowiadaj na post z oskarżycielskim "ty". To jest forum, a nie policja.
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,430
Ależ, w ten sposób zniknęłaby połowa debat na forum. Poza tym, nie możemy być miękkiszonami, prawda?
gumishu 11 | 5,638
1 Jan 2021 #1,431
Czekałeś w milczeniu cały tydzień na ten łup,

przejrzenie forum zajmuje jednorazowo parę minut - czasami tu nawet nie zaglądam przez kilka dni pod rząd
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,432
Parę dni, mówisz. Chyba tylko mówisz, ale już nie robisz. :):):)
gumishu 11 | 5,638
1 Jan 2021 #1,433
zasadniczo to forum zrobiło się cholernie nudne
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,434
Masz depresję jesienno-zimową, jak widzę. Nie ty pierwszy, nie ostatni.
Novichok 1 | 2,079
1 Jan 2021 #1,435
Ależ, w ten sposób zniknęłaby połowa debat na forum.

Kiedy przeciwnik używa argumentów poniżej pasa, to nie jest debata. To jest bójka w barze i nie jest przyjemna do oglądania. I nie ma na to obrony. Disgusting...
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,436
to nie jest debata. To jest bójka w barze

Ależ to tylko forum, nie bar. Tu wszystko jest jakby na niby.

I nie ma na to obrony.

Zawsze jest jakiś sposób obrony.

Disgusting..

Też dostałeś depresji??? hahaha

zasadniczo to forum zrobiło się cholernie nudne

To może zaśpiewamy sobie na rozweselenie??

Więc rym cym cym i tralala,
Idziemy przez życie w podskokach
Więc rym cym cym i hopsasa,
W podskokach bo żyje się raz!!

Ha!
Novichok 1 | 2,079
1 Jan 2021 #1,437
Też dostałeś depresji??? hahaha

Wejscie w gowno jest disgusting. Depresja ma inne powody.
OP pawian 176 | 14,730
1 Jan 2021 #1,438
Depresja ma inne powody.

A no, to zaśpiewajmy razem:

Kwa, kwa, kwa, kwa, kwa, kwa - osioł zawsze rację ma.
Me, me, me, me, me, me - zmykam, bo mnie koza zje.
Mu, mu, mu, mu, mu, mu - zaraz dam kopniaka psu.
Kukuryku, kukuryku - idę jajko znieść w kurniku.
Tak czy siak, tak czy siak - wszystkim piątej klepki brak!

Ha!

Tu wszystko jest jakby na niby.

Doskonale obrazuje to ten minidialog z forum: rozmawia pawian z Ptaszorem:

Myszko, myszko, gdzie idziesz??
??? Jestem mały nietoperz!
Lenka 3 | 2,472
6 Jan 2021 #1,439
Ta historia trochę mną wstrząsnęła. Wiem, że wypadki chodzą po ludziach ale on zaczął tam pracować kilka dni przed wypadkiem

onet.pl/informacje/onetopole/winda-spadla-z-10-pietra-sa-pierwsze-ustalenia-w-sprawie-wypadku/cxhvy55,79cfc278

Nie mogę przestać myśleć o jego rodzinie, która pewnie razem z nim cieszyła się, że załapał robotę. Ojciec, matka, może partner czy partnerka...
OP pawian 176 | 14,730
6 Jan 2021 #1,440
Tak, trzeba mieć pecha. Ale z tego co czytałem to on żyje. Na moim osiedlu kilka lat temu mieszkaniec wszedł do windy i spadł bo nie było kabiny. Nie przeżył.

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.