The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,455

Dyrdymałki o Niczem


Ziemowit 13 | 4,272
11 Oct 2020 #1,261
Polska dla wszystkich

Nieprawa! POLSKA JEST DLA POLAKÓW !!!

A poza tym, to Kopernik była kobietą - jak mi się zdaje.
OP pawian 176 | 14,299
11 Oct 2020 #1,262
POLSKA JEST DLA POLAKÓW !!!

Polaków? To za mało! Dla WszechPolaków! To brzmi dumnie!

Nie, Kopernik był trans tylko to ukrywał bo by mu żyć nie dali a nawet spalili na stosie. Łezka się w oku kręci że dzisiaj mamy podobne czasy. Eh, ta Polszcza to zawsze Boże igrzysko. Na wieki wieków amen.
Mr Grunwald 29 | 2,014
11 Oct 2020 #1,263
@Ziemowit
Polska jest dla całego świata, i cały świat jest dla Polski. Ale jak ludzie tego nie potrafią kumać (wystarczy pomyśleć o sporach Wileńskich czy Lwowskich aby to zrozumieć)

Są potrzebne granice, i nie chodzi tylko o te które straż graniczna pilnuje. Lewica w Polsce nie musi papugować co Lewica wykonuje w U.S.A czy innych częściach UE. Są ważniejsze sprawy w Polsce do rozwiązania niż kto za kogo się uważa, a właściwie to jest sprawa prywatna! Państwo niema się wtapiać czy pytać o sprawy religijne swoich obywateli, polityki, płci czy nawet smak muzyki.

Państwo jest po to aby społeczeństwo mogło się zdrowo rozwijać (ekonomicznie, mentalnie, duchowo i dawać grunt pod nogami każdego który marzy o czymś w swoim życiu)

Polska jako państwo z czego co wiem, nigdy nie ścigała, gnębiła, więziła czy mordowało ludzi z powodu dewiacjach seksualnych. Jeżeli się mylę to chętnie o tym poczytam
Przelotnyptak1 - | 563
12 Oct 2020 #1,264
Oczywiście. Gdyby było do wyboru czy Polska ma istnieć ale z LGBT czy ma nie istnieć i bez LGBT, np pod butem Rosji, t

Tylko zaślepiony lewak oferuje wybór z jego snów. "Istnieje z LGBT lub pod butem Rosji" Skąd taki wybór ? Co byś powiedział, bez LGBT i rosyjskiego buta?

rozumiesz czemu się trochę z Ciebie ponabijałam to trudno.

Rozumiem ,Jakie tam trudno, tak celnie strzelasz we własną stopę,
kaprys 3 | 2,503
12 Oct 2020 #1,265
@Ziemowit
A myślisz, że przeciętny człowiek średniowiecza odczytywał czas z zegara?
Szkoda Małego Rynku w takim razie.
Ja i tak lubię się gubić w Krakowie.
Rachubę czasu jestem w stanie stracić nawet z zegarkiem na nadgarstku i komórką w torebce. Nie wiem czy to do końca wskazane, bo raz udało nam się wprawić w zdumienie pana portiera (zdaje się ) w muzeum archeologicznym. Zdziwienie było obopolne, bo jak to muzeum już nieczynne?

@Spike31
Jaka krótka kolderka? Jaki komplement?
To nie jo chyba.

Co do Covid, to już niejednokrotnie pisałam, że mam obawy -głównie ze względu na starsze osoby w rodzinie i na fakt, że niewiele o nim wiemy.

Jeśli chodzi o maseczki, to nie rozumiem na jakie licho mam je nosić zawsze na zewnątrz nawet jeśli w promieniu kilkudziesięciu metrów żywej duszy nie widać. Nosić nie lubię, ale korona mi z głowy nie spadnie jak założę w pewnych sytuacjach, szczególnie jak ma to ochronić kogoś przede mną. Ewentualnie ponarzekam.

Natomiast -i tutaj się naraze, wiem - śmieszy mnie ruch antymaseczkowy. A czasami wręcz irytuje. Śmieszy mnie zaslanianie się konstytucją i porównywanie maseczek do kagancow. Obowiązek mycia rąk po wyjściu z toalety tez nie jest nigdzie zapisany w konstytucji, ale dla wspólnego dobra myjmy ręce.

Albo jakieś stwierdzenia, że noszenie maseczki powoduje grzybicę płuc. Jak lekarze operujacy po kilkanaście godzin na to nie chorują?
Albo babeczka, która strzeliła sobie fotkę w markecie ze stringami na twarzy, bo przecież ma zasłonięte usta i nos. Maseczki nie miała, to cyk nałożyła stringi, bo miała. Nie wnikam czy czystą parę w kieszeni czy parę, którą miała na sobie od rana.

Albo jakieś zmawianie się na masowe 'zakupy' w Ikei bez maseczek -nie wiem czy do tego doszło w końcu. Oprócz narobienia kłopotu pracownikom sklepu, co to ma ugrać? Przecież ci ludzie dostali polecenie służbowe.

Ostatnio widziałam filmik jak kobieta robi live na Facebooku, że nie chcą wykonać jej badań na tarczyce, bo ona nie chce założyć maseczki. Jakiś czas później mówi, że śniadanie w hotelu jest do którejś tam godziny. Czyli mieszka w hotelu, w jakimś obcym mieście i akurat postanowiła zrobić sobie badania. Na tarczyce. Jak ją wyprosili z tej diagnostyki, to poszła do apteki zastanawiając się czy ją wpuszcza bez maseczki. Cały czas transmisja live. Nie wyprosili jej. Mogła kupić produkt pierwszej potrzeby - uwaga - szampon!

A pod filmikiem ktoś życzliwy umieścił link do jej zdjęcia w maseczce w samolocie.

Natomiast absolutnie zgadzam się co do profilaktyki innych chorób. Wkrótce się okaże, że będzie 'epidemia' nowotworów. Od ponad pół roku dostęp do specjalistów jest ograniczony. Co do lekarzy rodzinnych, teleporady to kpina.

Wśród znajomych słyszałam właśnie historie o przyjmowaniu na SORze przez szybę. Brak badań specjalistycznych i opieki nad ludzi starszymi może okazać się tragiczny w skutkach. 'Choroby wspolistniejace' będą zbierać tragiczne żniwo.

@pawian
Amerykaninem też chyba byłeś, nie? :)
OP pawian 176 | 14,299
12 Oct 2020 #1,266
na Plac Matejki

Też lubię to miejsce, jest takie dopracowane architektonicznie. Byłem na otwarciu pomnika w 1976 - tłum jakby papież przyjechał. hahaha Najlepsze zdjęcia są w nocy jak Jagiełło rzuca cień na budynek.OP pawian 176 | 14,299
12 Oct 2020 #1,267
Amerykaninem też chyba byłeś, nie? :)

Hmm, nie wiem o co chodzi, czuję tu jakiś podstępik... :):)
kaprys 3 | 2,503
12 Oct 2020 #1,268
@pawian
Zdjęcie super. Chciałam lajkowac.

Nie brali Cię czasami za Amerykanina jakiś czas temu?
OP pawian 176 | 14,299
12 Oct 2020 #1,269
Aa, rozmawiamy o wkręcaniu! Teraz rozumiem.
Kurcze, chyba jestem zmęczony i czas iść spać bo nie pamiętam tego Amerykanina.
Co do zdjęcia, to akurat nie moje ale mam podobne gdzieś w archiwum.
Przelotnyptak1 - | 563
12 Oct 2020 #1,270
ale mam podobne gdzieś w archiwum.

Kuzwa, jakimś proroctwem czy jasnowidztwem zostałem dotknięty. Juz wczoraj wydałem diagnozę,Pawiana świat zamknięty w wirtualnej rzeczywistości.
Przypomina to Matrix the movie. Niezbity dowód to właśnie archiwa
Przelotnyptak1 - | 563
13 Oct 2020 #1,271
Za późno,na panikę, kości zostały rzucone.Pawian, języka za zębami nie umie utrzymać,to gaduła.
W zachwyt wpada słuchając własnego głosu. Pakt Trzech zdemaskowany. Pomyłkę zawartą w twoich błaganiach,
zmuszony jestem sprostować.O Hydrze piszę z upodobaniem .O intrygach, postępach (podstępach) i tajemniczych spotkaniach z charming fellow (Delph) , Lenka
pisała obszernie, ja tylko powtarzam. Co zaś do spłynięcia, owszem, na moich warunkach i właściwym czasie.
W miedzyczasie, może trochę poezji i prozą pisanych pocztówek z pięknej północy. Pożoladkujce się deczko.
:::))
Spike31 2 | 2,099
13 Oct 2020 #1,272
Jaka krótka kolderka? Jaki komplement?
To nie jo chyba.

Rzeczywiscie, to @pawian. Trudny przypadek. I jak ja teraz wymysle dla niego komplement? Moze taki "pawian to humanista do granic ludzkiej wytrzymalosci"

Śmieszy mnie zaslanianie się konstytucją i porównywanie maseczek do kagancow.

@kaprys, nie powinno. Jesli rzad raz zacznie traktowac zwykle rozporzadzenia jako wazniejsze od obowiazujacej ustawy a policja bezrefleksyjnie zacznie to bezprawnie egzekwowac (co ma miejsce teraz) to nic nie chroni obywatela przed zadna forma opresji.
OP pawian 176 | 14,299
13 Oct 2020 #1,273
Moze taki "pawian to humanista do granic ludzkiej wytrzymalosci"

Doskonale. Zapomniałeś dodać: i żelazną ręką doprowadza ludzkość do szczęścia.
Ziemowit 13 | 4,272
13 Oct 2020 #1,274
A myślisz, że przeciętny człowiek średniowiecza odczytywał czas z zegara?

Zanim to napisałem, też się nad tym zastanowiłem. Czas już odmierzali, ale czy były wtedy zegary na wieżach ratuszowych czy też zegary te trafiły tam dopiero w następnych epokach? Należałoby sprawdzić na ikonografii z epoki lub teź niech Pawian spyta swojego kolegę/koleżankę, który/a uczy historii (ciekawe czy ten/a będzie wiedział/a hehehe?). Nawiążę jeszcze do Wieży Ratuszowej w Krakowie, gdy opiszę swoją wizytę w Muzeum Krzysztofory.

lubię to miejsce, jest takie dopracowane architektonicznie

Co to za wspaniały gmach po lewej stronie. Co się tam teraz znajduje? Budynek jest imponujący ...

Byłem na otwarciu pomnika w 1976

Sądziłem, że pomnik został odsłonięty w 1910 roku, w 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. (Te postaci wokół pomnika, patrząc z daleka, przypominają trochę czerwonoarmistów wyzwalających Polskę w 1944/45 roku.)
kaprys 3 | 2,503
13 Oct 2020 #1,275
@Ziemowit
Oprócz tego czy zegary były już wówczas na wiezach ratuszowych, zastanawiam się czy przeciętny człowiek potrafił wtedy, później zresztą też, odczytać czas z zegara. Jeszcze w dwudziestym wieku istniał problem analfabetyzmu. Z odczytywaniem czasu z zegarów mogło być podobnie.

@Spike31
Bardziej martwić powinny inne formy represji ze strony policji i rządu. Oczywiście zgadzam się, że karanie mandatem za brak maseczki to duże nieporozumienie. Natomiast jest grupa krzykaczy, którzy umyślnie dążą do konfrontacji.

Masz tu link do video z transmisji live jak to pan broni swoich praw konstytucyjnych w jednym z marketów. Pal licho, że to rząd wprowadził obostrzenia i jeśli chce protestować, to powinien protestować przed Sejmem na przykład. Nie, on sobie zrobić protest i aferę w markecie. Sam wezwał policję i domagał się, żeby policja spisała kasjerkę i ochroniarza, którzy -zgodnie z wytycznymi odgornymi - poprosili go o założenie maseczki. Ponieważ gdyż będzie ich pozywal z powództwa cywilnego. Jak wiadomo to bardzo dobrze płatne zawody i osoby decydujące co do obostrzen w sklepach.

Przepraszam, ale jakim draniem trzeba być? Byleby w internetach zaistnieć.

youtu.be/JznsfsNN-uQ
Ziemowit 13 | 4,272
13 Oct 2020 #1,276
Sam wezwał policję i domagał się, żeby policja spisała kasjerkę i ochroniarza

Widać od razu, że to jakiś kapuściany łeb. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to był konfederat barski. Powinni wpierdzielić mu mandat na sumę 10.000 zł za nienoszenie maski i drugi na 20.000 zł za awanturnictwo w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym, gdyż ten czub sam się o to prosi. Zapowiadanego powództwa wcale nie złoży, bo jest zbyt mało inteligentny i wątpię by w ogóle umiał pisać.

Nie zdziwiłbym się, gdyby już był wcześniej notowany za jazdę po pijanemu. Gdyby nie to, że wygląda dosyć młodo, powiedziałbym, że to jest Ptak albo Ironside. Ten typ tak ma.
Spike31 2 | 2,099
13 Oct 2020 #1,277
@kaprys, Tu nie ma miejsca na uznaniowosc: 'moze w tym wypadku pozwolimy im na to a w innym to moze nie'. Nie wspominajac juz o tym kto mialby decydowac kiedy lamanie prawa i ograniczanie swobod obywatelskich jest "dozwolone".

Albo zgadzamy sie na to ze rzad moze zrobic z obywatelami wszystko, w dodatku lamiac ustanowione wczesniej prawo albo uznajemy podmiotowosc obywatela.

Niestety musze przyznac ze Wielka Brytania radzi sobie z tym problemem lepiej niz Polska. Na pocieszenie dodam ze w Reichu jest jeszcze wiekszy zamordyzm i zostala nawet wprowadzona w Berlinie godzina policyjna. Ale Niemcy to barbarzyncy, my aspirujmy wyzej.
Przelotnyptak1 - | 563
13 Oct 2020 #1,278
Nie zdziwiłbym się, gdyby już był wcześniej notowany za jazdę po pijanmue.

Czy ten osobnik górnolotnie patrzący z pogarda na przeciętną tłuszcze ,golnął sobie szklanę podłego samogonu i pisze po pijanmue ?
No cóż zgryźliwy samotnik, ,zasnął na przypiecku, nie mając dość energii na to, by zakończyć message ,zrozumiałym zdaniem , nie zaś jakimś,

Ten typ tak ma. Ani to przypiac ani załatać. Ten typ : co ,jak, gdzie i do kogo.? Pijanumewstwo, niszczy,zadufaną w sobie, niby genialną makówkę.

Uzdolniony intelektualnie, nie musi poniżać innych, aby forsować swoją przewagę.
Doskonalym przykladem jest Spike 31.
OP pawian 176 | 14,299
13 Oct 2020 #1,279
teź niech Pawian spyta swojego kolegę/koleżankę, który/a uczy historii

Nie trzeba pytać: wiki podaje że zegar z Norymbergi zamontowano w 1524. Czyli dość wcześnie według mnie. 32 lata po średniowieczu.

Co się tam teraz znajduje? Budynek jest imponujący ...

To Dyrekcja Kolei.

Sądziłem, że pomnik został odsłonięty w 1910 roku, w 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem

Ale zburzony przez Niemców został odbudowany. TV za Gierka pokazywała jak helikopter ustawia króla na postumencie. I ja tam byłem, miód i wino piłem.

przypominają trochę czerwonoarmistów wyzwalających Polskę w 1944/45 roku

Tak ale różnica jest taka że wszyscy witają się z padłym podłym rycerzem, dlatego ma takie wyślizgane palce. A z krasnoarmiejcami nikt nie chciał się witać. hahaha

kaprys 3 | 2,503
13 Oct 2020 #1,280
@Spike31
Zapytam wprost w takim razie. Jak traktujesz sytuacje podobne do tej przedstawionej w linku?

Ruch antymaseczkowy kontra zwykły szary człowiek, który wykonuje polecenia służbowe.

Dlaczego pan irokez nie odstawil takiej akcji przed Sejmem?
Co dala mu ta akcja poza popsuciem ludziom dnia?

Co teraz? Morawiecki obejrzy video na YouTube i zniesie obowiązek noszenia maseczek? Nie sądzę.

Po prostu wylal swój kwas na innych. Chcial zaistniec w sieci.Całkiem możliwe, że kasjerka i ochroniarz sami uznają maseczki za niepotrzebne, ale żeby nie stracić roboty muszą wykonywać polecenia służbowe - nie katuja bezbronnych kotków, nie paluja dzieci i emerytów, tylko proszą o zastosowanie się do wytycznych. I muszą znosic bucow w sklepie.
OP pawian 176 | 14,299
13 Oct 2020 #1,281
Spike, co to za ustawienia przeglądarki że całe forum jest tłumaczone na polski? Dzisiaj w jakiejś klasie weszłem na forum i widzę wątek o Unii Europejskiej po polsku a tam takie wpisy: ty pieprzony zdrajco polskiej sprawy itp. hahaha Szok. Wszystkie inne wątki też, razem z tytułami. Oczywiście, z błędami - jak to w google.
Spike31 2 | 2,099
13 Oct 2020 #1,282
@kaprys, takich osob zdrowo wkurzonych obecna sytuacja bedzie tylko przybywalo. "Smiertelna Pandemia" grypy przeszla przez wszystkie naturalne stadia: strach przed nieznanym, przyzwyczajenie sie i znudzenie, frustracje przedluzajaca sie paranoja i w koncu wku***nie na obecna sytuacje "nowej normalnosci" polaczone z dzialaniem. Obecnie Polska powoli wychodzi z przedostatniego etapu i wchodzi w etap finalny.

Ja bym po prostu odmowil zalozenia maseczki cytujac ustawe (artykul 46b ustep 4). Ochroniarz nie ma zadnego prawa naruszyc nietykalnosc cielesna klienta wiec zasugerowalbym mu stanowczo zachowanie ode mnie odstepu.

Gdy zostalaby wezwana policja odmowilbym przyjecia mandatu i poprosil o skierowanie sprawy do sadu. Sadze ze sady sa na tyle przytomne ze beda te masowe sprawy umarzac masowo jeszcze przed rozpatrzeniem w zwiazku z naruszeniem ustawy. Jesli jednak trafilaby do sadu po wygranej sadzilbym sie jeszcze o odszkodowanie za "straty moralne", zeby zrekompensowac finansowo stracony czas.
Spike31 2 | 2,099
13 Oct 2020 #1,283
Spike, co to za ustawienia przeglądarki że całe forum jest tłumaczone na polski?

wlaczyles auto-translate "always translate to Polish" w pasku adresu (zapewne google chrome)
OP pawian 176 | 14,299
13 Oct 2020 #1,284
O, dzięki. Nie wiedziałem że takie rzeczy są możliwe, stąd ten mały szok. Zapewne Chrome - połowa komputerów ma Chrome a połowa Firefox, według upodobań nauczycieli .
Ziemowit 13 | 4,272
13 Oct 2020 #1,285
pisze po pijanmue ?

Ja napisałem "po pijanemu".

Dzisiaj w jakiejś klasie weszłem na forum

I teraz, po uzyskaniu porady od informatyka, powinieneś zwrócić się do polonisty, by Ci powiedział jakiej nieprawidłowej formy użyłeś. Nawet Ptak nie zrobiłby takiego błędu!

zegar z Norymbergi zamontowano w 1524. Czyli dość wcześnie według mnie. 32 lata po średniowieczu

Czyli 32 lata po odkryciu Ameryki. No proszę, najpierw odkryto Amerykę, a dopiero potem zaczęto montować zegary na wieżach. To dosyć niezwykłe!
OP pawian 176 | 14,299
13 Oct 2020 #1,286
powinieneś zwrócić się do polonisty, by Ci powiedział jakiej nieprawidłowej formy użyłeś

Mówisz o tym weszłem? hahaha Ale tak się mówi. Poza tym wszedłem używa się jak fizycznie gdzieś wchodzisz - z butami do wyra, na przykład. A weszłem jest do sytuacji abstrakcyjnych. Taka jest najnowsza wykładnia. A więc nie ma błędu. Ha!

Czyli 32 lata po odkryciu Ameryki

Tak niektórzy liczą koniec średniowiecza.
Spike31 2 | 2,099
13 Oct 2020 #1,287
Zegary sloneczne byly znane juz w starozytnosci a we wczesnym sredniowieczu zaczeto je umieszczac na kosciolach.

Nie robcie z ludzi sredniowiecznych takich ciemniakow :-)

Utarlo pisac ze sredniowiecze to byl taki ciemny okres miedzy Antykiem a Renesansem, w ktorym nic sie nie dzialo poza zabobonen i zaraza (prawie jak podczas pandemii koronawirusa) a to niekoniecznie prawda.Przelotnyptak1 - | 563
14 Oct 2020 #1,288
Ptak albo Ironside. Ten typ tak ma.

mandat na sumę 10.000 zł za nienoszenie maski i drugi na 20.000 zł za awanturnictwo w

A tobie żelazny krzyż, należny zaperzonemu faszyście .

Ja napisałem "po pijanemu".

Właśnie widzę, jak byk, po pijanmue. Nie rozpaczaj, każdemu się zdarza,no i jeszcze parę nieistotnych pomyłek.
Tu przecinek, tu kropka, a co do cudzysłowów to całkowity rozgardiasz. Nie licząc nieistotnych pomyłek , reszta imponująca. Heeeeeee

Ptak nie zrobiłby takiego błędu!

Ptak, kładzie wielką lagę, nawet na twoje liczne błędy. Protest składam tylko wtedy gdy wjeżdżasz na Dyrdymałki dosiadając tego tasiemca

WYNIUNIANIANY HEEEEEE

Taka jest najnowsza wykładnia. A więc nie ma błędu. Ha!

Puchatku futerkowy, zniszcz tą gnidę. Rozszalał się, pewnie rozwolnienie.::))
Przelotnyptak1 - | 563
14 Oct 2020 #1,289
Nawet Ptak nie zrobiłby takiego błędu!

Twój cel życia, Ziem siedzący na tronie, dyktuje kto pisać może i o czym, wściekły Cerberus, Wrót do grajdołka rozwścieczony strzeże.

Widzę ,że commas piszesz poprawnie pomimo przewlekłej comy, moje nauki nie idą w las.Co zaś do wyniunianianego tasiemca którym pełzniesz po szpaltach szanownego Forum. Zauważ że ty jako jeden, jedyny dosiadłeś pokracznego rumaka, nikt o tym potworku nie słyszał ani go używał.

Nie w moim zwyczaju poprawki ani małostkowe, zaprzatanie glowy, chybioną kropką, przecinkiem czy spacją.Ponieważ upierdliwie , uparłeś się ,ze tedy droga prowadzi
do raju. Abyś wreszcie z chmur zstąpił na ziemię; tak dla otrzeźwienia podam kilka rażących przykładów nie tam jakich spacji.

#1 Ziem ,comma i coma to nie synonimy
#2Wyniunianiany,słowo potworek skona smiercią naturalną. Ty jako spadkobierca zabierzesz potworka, ze sobą do grobu
#3 Ten zaś w oczy kłuje, po pijanmue heee To dobre
#4 Pisząc : tego o czym jest Kraków, zjadłeś przecinek
#5 Piszesz ze a powinno być że,teraz zjadłeś kropkę
#6 Dwie spacje i niepotrzebny przecinek
#7 Z cudzyslowem masz ogrone problemy,nadużywasz, Jezeli piszesz pisz "jak ja"nie "jak ty"
Do przykrego zajęcia ,nie mam zamiaru wracać. Ty swoja małostkowością zmuszasz mnie do postępowania niezgodnego z moim charakterem
chcę ci przypomnieć, że nie jesteś kimś lepszym ani też gorszym .To zaś ,że piszesz, poprawnie nie upoważnia ciebie, do upierdliwej pogoni za nieistotna spacją

To własnie ty' odstraszasz Polakow ze znikoma znajomoscia ,ojczystego jezyka od udzialu w dyskusji, a przecież ich prawo jest twojemu równe
Mr Grunwald 29 | 2,014
14 Oct 2020 #1,290
Tron jest tylko jeden, a ten kto nie wie kto na nim siedzi, kto przy jego prawicy jest... Ten chybi po ziemi której nie należy do nas, a jest dane aby chronić i zadbać. Królestwa którego pragniemy nie da się przejąć, a brama jest otwarta dla każdego, i klucznik czeka na nas wszystkich. Więc nie martwcie się o panowanie na ziemi, o chłostach które przeżywasz bo jeden jest zwycięstwa o którym trzeba mówić prawdę. Bo on jeden dał nam ducha, on jeden nas miłuje z całego serca, bo ci którzy udawali że są naszymi braćmi, nas więzili, bili i mordowali. A przed nami był bity, wykrwawiały i ukrzyżowany.

Więc proszę każdego z was który to czyta, nie budujcie Cesarstwa. Bo macie własne królestwo do zadbania, a królem królów jest tylko jeden. W trójce świętej jedynej

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.