The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,455

Dyrdymałki o Niczem


Ziemowit 13 | 4,269
4 Sep 2020 #961
Prawactwo jest ogólnie obrzydliwe, a prawactwo Konfederacji wyjątkowo obleśne. Oto co powiedział szef Konfederacji Krzysztof Bosak, ten żałosny fircyk pragnący uchodzić za poważnego polityka.

- Dzieciom zmienia się płeć przed okresem dojrzewania, bo mają jakieś problemy psychologiczne albo podaje się jakieś hormony blokujące rozwój płciowy po to, żeby mieć sytuacją otwartą, w którą stronę ten rozwój płciowy ma pójść - stwierdził Bosak, którego zdaniem jest to "ustawianie się człowieka w roli Pana Boga".

(cytat za "Rzeczpospolitą")
kondzior 12 | 1,200
4 Sep 2020 #962
choćby skały srały, to człowiek urodzony jako mężczyzna również umrze jako mężczyzna
nie ma 'ale,' nie ma 'a może,' nie ma 'no chyba że'
transpłciowość nie istnieje, to zjebana taktyka salami mająca na celu podmywanie gruntu pod rzeczami normalnymi i oczywistymi, rzecz jasna wyłącznie na terenach zasiedlonych przez europejczyków i potomków europejskich kolonistów
Spike31 2 | 2,098
4 Sep 2020 #963
Dzieciom zmienia się płeć przed okresem dojrzewania

Gdzie tu sa kontrowersje? Opisal to co juz sie dzieje na swiecie.

A wyjatkowo obrzydliwe to jest takie hormonalne eksperymentowanie przez doroslych na dzieciach w imie "postepowej" ideologii

dailymail.co.uk/news/article-7950655/Mother-trying-transition-son-girl-loses-court-judge-orders-parents-joint-custody.html
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #964
choćby skały srały, to człowiek urodzony jako mężczyzna również umrze jako mężczyzna

A jak urodzi się obojniak, to też ma umrzeć jak obojniak?

podmywanie gruntu pod rzeczami normalnymi i oczywistymi

A może zrobimy odwrotnie - przyjmiemy że normalne i oczywiste jest to że człowiek, jakiekolwiek płci, ma prawo określić się dowolnie według własnego uznania kim chce być i jaką rolę pełnić w życiu. Dlaczego prawactwo chce na siłę wychowywać społeczeństwo a tych co nie pasują do prawackich wzorców, usunąć? Tego nigdy nie zrozumiem i nie zaakceptuję.

Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem. hahaha

Apel - prawacy, przestańcie się ludziom wpieprzać w ich prywatne sprawy i zajmijcie się swoim własnym, najczęścięj głęboko spieprzonym życiem. hahaha
Spike31 2 | 2,098
4 Sep 2020 #965
przyjmiemy że normalne i oczywiste jest to że człowiek, jakiekolwiek płci, ma prawo określić się dowolnie

Dorosly czlowiek moze sobie nawet zalozyc obroze i szczekac, aportowac i kazac innym nazywac sie Azor. Tak dlugo az kogos nie pogryzie moze sobie biegac na czterech lapach po swoim ogrodku...

My natomiast mowimy tu o kilku/kulkunastoletnich dzieciach ktorym dorosli odgornie i arbitralnie chca przypisac kuracje hormonalna poniewaz np: "wykazuja cechy zachowania nienormatywnego dla swojej plci"

Dodam ze mowimy tu nie tylko o ubieraniu chlopcow w spodniczki ale o zmianach cielesnych ktore sa pozniej niedwracalne.
Ziemowit 13 | 4,269
4 Sep 2020 #966
człowiek, jakiekolwiek płci, ma prawo określić się dowolnie według własnego uznania kim chce być i jaką rolę pełnić w życiu.

Otóż to. Wyobraź sobie prawaka, z którego chcą zrobić lewaka, a on tego nie chce i buntuje się przeciw temu. No przecież taki prawak ma prawo być prawakierm, mimo że rodzice - lewacy - urodzili go lewakiem. A on chce zostać prawakiem, bo wewnętrznie czuje się prawakiem. I co - zabronić nu bycia prawakiem, ponieważ urodził się lewakiem?
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #967
I co - zabronić nu bycia prawakiem, ponieważ urodził się lewakiem?

hahaha
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #968
Sypnij przykladami z rekawa poniewaz jestem ogromnie ciekaw.

prawicowe dyktatury:

Franco w Hiszpanii
Pinochet w Chile
Pułkownicy w Grecji
Salazar w Portugalii
Junty wojskowe w Brazylii, Argentynie, Salwadorze etc
Spike31 2 | 2,098
4 Sep 2020 #969
@pawian

Wreszcie jakis konkret.

Tylko tu nie ma zadnej symetrii. Podaj jeszcze ilosc ofiar tych okrutnych prawicowych dyktatur.

Dla ulatwienia dodam ze czerwoni byli pracowici:

Rewolucja Kulturowa w Chinach: tu sa podawane rozne wartosci od 1 000 000 do 20 000 000 ofiar

Stalinizm: okolo 20 000 000 ofiar

Leninizm: wielki glod w 1921 spowodowany przez rewolucje bolszewicka Lenina usmiercic weglug roznych zrodel od 2 000 000 do 10 000 000 ludzi.

Nota bene Lenin byl takim samym zbrodniarzem jak Stalin tylko umarl wczesniej i przez to zamordowal osobiscie mniej osob. Dzieki temu zrobiono go marksistowskim swietym.

NSDAP (Nazi): w samej Polsce okolo 6 000 000 ofiar, do tego nalezy doliczyc ponad drugie tyle w bylym ZSRR (zabici w akcji w dzialaniach wojennych, czystki etniczne, jency wojenni ktorzy nie przezyli) oraz kolejne miliony w wyniku dzialan wojjeych i czystek etnicznych w calej Europie

Czerwoni Khmerzy w Kambodzy: 1 500 000 - 2 000 0000 ofiar

en.wikipedia.org/wiki/Excess_mortality_in_the_Soviet_Union_under_Joseph_Stalin

en.wikipedia.org/wiki/Khmer_Rouge#Number_of_deaths

en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921%E2%80%9322#Death_toll
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #970
Tylko tu nie ma zadnej symetrii. Podaj jeszcze ilosc ofiar tych okrutnych prawicowych dyktatur.

Mój drogi, wyrażone w milionach ofiary komuny robią wrażenie ale moralnie niczym nie różnią się od tysięcy ofiar w dyktaturze prawicowej. To w niczym nie usprawiedliwia prawicy że komuna miała ich więcej. To mi przypomina wściekłe spory nacjonalistów o to ilu Zydów zostało spalonych w stodole - nacjo kłócą się że nie aż 700, lecz "zaledwie" 300.
Ziemowit 13 | 4,269
4 Sep 2020 #971
NSDAP (Nazi): w samej Polsce okolo 6 000 000 ofiar,

NSDAP to nie była partia lewacka, jak twierdzisz z uporem maniackim i błędnie. Była to partia stricte prawacka, pomimo wpisania sobie słowa 'sozialistische' w nazwę. Tak jak tzw. "demokracje ludowe", w tym PRL, demokracjami nie były, mimo określania się tak i wpisywania sobie tego słowa w nazwę. A może uważasz, że Deutsche Demokratische Republik (DDR) była państwem demokratycznym (DDR)?

Hahahaha - widzę, że prawactwo odbiera Ci rozum i zdolność do jasnej oceny.
Spike31 2 | 2,098
4 Sep 2020 #972
@pawian

Ponawiam pytanie: podaj liczbe ofiar prawicowych dyktatur, okolicznosci w jakich zginely i nazwy akcji masowego mordowania ludzi (wraz z odnosnikami do zrodel informacji).

Rozmawiajmy o faktach. Cala reszta to tylko mniej lub bardziej ukryta propaganda.

@ziemowit

Zarowno nazizm jak i socjalizm realny mialy zblizone struktury sprawowania wladzy (przewodnia rola partii w narodzie, oficerowie polityczni, organa propagandowe etc.) oraz stosunki gospodarcze, z ta roznica ze w Niemczech starano sie zachowac pewne pozory i "wlasciciele" fabryk byli po prostu tylko ich kierownikami ktorzy musieli produkowac to co kaze centrala i w cenach oraz ilosciach odgornie ustalonych.

Jedyna znaczaca roznica miedzy tymi dwoma soclaistycznymi totalitaryzmami byl dobor ofiar: ze wzgledow rasowych w nazizmie oraz ze wzgledow klasowych w komunizmie.
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #973
Ponawiam pytanie: podaj liczbe ofiar prawicowych dyktatur,

Wszystko to mogę Ci podać bo jest w różnych źródłach ale po co? Powtarzam - nie kłóć się o liczby bo 10.000 ofiar Pinocheta ma ten sam wymiar moralny co 10 milionów w komunie gdzie indziej. Naprawdę tego nie rozumiesz? Czy tylko udajesz?

okolicznosci w jakich zginely

Jeśli sugerujesz że zginęli głównie w czasie walk, przewrotów czy zamieszek z bronią w ręku, to się mylisz, mój drogi. Zginęli w zorganizowanej przez prawicę regularnej eksterminacji bezbronnych ludzi. Np, w Argentynie zrzucali swoich przeciwników z helikopterów do morza. Nie słyszałeś o tym?

en.wikipedia.org/wiki/Death_flights

Typically they were drugged into a stupor, loaded into aircraft, stripped, and dropped into the Río de la Plata or the Atlantic Ocean.
gumishu 11 | 5,603
4 Sep 2020 #974
pawian czy ty się uważasz za lewicowca?

jeśli tak to jak to godzisz z głosowaniem na PO?
OP pawian 176 | 14,299
4 Sep 2020 #975
Gdzie napisałem że się za takiego uważam? :):)

Pisałem za to kilka razy że uważam się za chrześcijańskiego centrowca wolnościowca. Walko o prawa dla LGBT jako naszych bliźnich to powinność każdego przyzwoitego człowieka który wyznaje tradycyjne wartości chrześcijańskie. Czy tak trudno to zrozumieć?

Mam nadzieję że pamiętasz że przed PO była tak zwana Unia Wolności hahahaha
Spike31 2 | 2,098
4 Sep 2020 #976
Wszystko to mogę Ci podać bo jest w różnych źródłach ale po co?

W takim razie podaj po to bysmy dyskutowali o faktach.

Dopoki nie beda wylozone konkety nie bede sie wiklal w jalowe propagandowe niepoparte dowodami tory na ktore probujesz sprowadzic te dyskusje.

bo 10.000 ofiar Pinocheta ma ten sam wymiar moralny co 10 milionów w komunie

Tak, szczegolnie dla tych 9 990 000 osob...
gumishu 11 | 5,603
4 Sep 2020 #977
Walko o prawa dla LGBT jako naszych bliźnich to powinność każdego przyzwoitego człowieka który wyznaje tradycyjne wartości chrześcijańskie.

o jakie prawa LGBT ci chodzi - jeśłi o małżeństwa to trzeba by zmienić konstytucję - a jeśli o adopcję to wchodzą w grę prawa osób podlegających adopcji
Ziemowit 13 | 4,269
5 Sep 2020 #978
znaczaca roznica miedzy tymi dwoma soclaistycznymi totalitaryzmami

Jednakowoż cały świat zalicza Hitlera do prawicy, a Stalina do lewicy. Tylko Ty zaliczasz Hitlera do lewicowców. No sorry, ale ja nie przyznam Ci tutaj racji w kontrze do reszty świata. Ciekawe czy upierałbyś się przy socjalistycznym Hitlerze gdyby jego partia nie miała przymiotnika "sozialistische" w swojej nazwie. Zresztą, ma nawet nawet określenie "partia robotnicza" (Arbeitspartei) w tej nazwie. No i co z tego?

A jak z tą Niemiecką Republiką Demokratyczą? Była wg Ciebie demokracją czy nie była?

uważam się za chrześcijańskiego centrowca wolnościowca.

No właśnie. Chodzi o to, że tzw. wściekła prawica w Polsce wcale nie jest wolnościowa ani nigdy taką nie była. Wykorzystuje ona instrumentalnie Kościół Katolicki do swoich celów politycznych i do sprawowania kontroli nad społeczeństwem. Wydaje mi się nawet, że ta wściekła prawica nie jest nawet chrześcijańska. Jest po prostu stroną sojuszu ołtarza i tronu. Za poparcie polityczne znacznej części Kościoła płaci konkretną walutą i utrzymywaniem różnych przywilejów. Ostatnio było znowu głośno o wspieraniu pewnych odłamów Kościoła za pomocą hojnych dotacji i to pewnie nie koniec, bo papież Kościoła Toruńskiego w Polsce, ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk jest po prostu nienasycony.

W wielu kwestiach światopoglądowych ta wściekła prawica idzie idzie wbrew stanowisku Kościoła, np. w kwestii kary śmierci. Sam słyszalem polityków tejże opowiadających się za karą śmierci (myślę, że cała Konfederacja jest za tym), gdy tymczasem Kościół jest przeciwny karze śmierci.
OP pawian 176 | 14,299
5 Sep 2020 #979
Dopoki nie beda wylozone konkety nie bede sie wiklal w jalowe propagandowe dysputy.

Widzę że się zamknąłeś na wiedzę o zbrodniach prawactwa i znasz tylko te czerwone. To błąd! Twoi interlokutorzy którzy znają obie strony będą wykorzystywać to jako swoją przewagę nad Tobą - np. w innej dyskusji zarzucą Ci: Co, nie wiesz nic o białym terrorze i jego ofiarach???

No i będziesz się wstydził swojej niewiedzy a oni nie popuszczą. hahahaha

W Argentynie prawicowa junta i jej szwadrony zabili około 30.000 ludzi. W Hiszpanii - do 400.000 ofiar białego terroru podczas wojny domowej i później. itp itd.

Np. en.wikipedia.org/wiki/Dirty_War

o jakie prawa LGBT ci chodzi

O prawo bycia sobą bez strachu że Cię poniżą, oplują, skopią, pobiją lub w skrajnych przypadkach zatłuką na śmierć. To w tej chwili grozi takim ludziom w Polsce po rozpętaniu kampanii nienawiści przez prawactwo. Wystarczy że nosisz tęczową torbę albo trampki abyś został zaatakowany. W pracy ludzie boją się ujawniać ze względu na ostracyzm i wyszydzanie.

Chyba rozumiesz ze jako chrześcijanin muszę bronić moich męczonych bliźnich.
Ale już rośnie nowe pokolenie które dojdzie do głosu za kilka-kilkanaście lat i wprowadzi konkretne ustawy antydyskryminacyjne. Także jestem optymistą. Będą śluby gejowskie ale z adopcją bym się wstrzymał bo jednak jestem trochę konserwatywny. hahaha

Wydaje mi się nawet, że ta wściekła prawica nie jest nawet chrześcijańska

Tak, to ściema z tymi wartościami na prawicy. Omawialiśmy to w innym wątku. Trzeba do niego wrócić.

Za poparcie polityczne znacznej części Kościoła płaci konkretną walutą i utrzymywaniem różnych przywilejów.

Dopóki Kościół będzie silny. Ale oznaki jego nieuchronnego upadku są bardzo widoczne - laicyzacja Polski postępuje jak lawina. Naczelny kler sam się do tego przykłada tuszowaniem pedofili, wtrącaniem się do polityki, bogactwem itp.
Ironside 50 | 10,933
5 Sep 2020 #980
Rozmawiajmy o faktach.

Rozmawiaj az sie spocisz. lol ! nawet mi sie nie chce tlumaczyc - nauczysz sie za jakis czas.

Widzę

A ja widze, ze trafilem w dzesiatke - sowiety typowe czerwone scierwa az im czerwona gwiazda paruje pod czerepem rubasznym. Dobrze ze zdjeli maski.
OP pawian 176 | 14,299
5 Sep 2020 #981
Spike, Iron radzi Ci żeby nie trudzić się dyplomacją tylko po faszystowsku pod ścianę i serią. Albo koncentrak na powolne wyniszczenie gada. hahaha Nie bawić się jak stalinowcy w jakieś fingowane procesy tylko po hitlerowsku: ustawa, getto i do gazu. Będzie prościej i szybciej

Co powiesz na takie wartości chrześcijańskie na prawicy? hahahahaha
Ziemowit 13 | 4,269
5 Sep 2020 #982
Pawianie, widzę po Twoim poście, że Ironek-kulfonek ponownie się odezwał. Pewnie znowu zobaczył czerwonego i krzyczy ! Ciekawe, jaką ma diagnozę u psychiatry?
OP pawian 176 | 14,299
5 Sep 2020 #983
Pewnie znowu zobaczył czerwonego i krzyczy !

Dokładnie - dostaje wścieklizny że jeszcze tu jesteśmy. hahaha

Ciekawe, jaką ma diagnozę u psychiatry?

Okazało się że ma tylko prawą półkulę mózgową. Lewej brak - kompletna atrofia na skutek nieużywania. A tam właśnie znajduje się piąta klepka! hahahaha
Spike31 2 | 2,098
5 Sep 2020 #984
Spike, Iron radzi Ci żeby nie trudzić się dyplomacją tylko po faszystowsku pod ścianę i serią.

Nie uznaje lewicowych metod postepowania.

Rozmawiaj az sie spocisz

To czy przekonam @pawiana lub @Ziemowita do faktow to jest jedna sprawa. I tu rzeczywiscie widoki moga byc malo optymistyczne. I to nie z powodu samych faktow, czy nawet potencjalu intelektualnego ale silnej emocjonalnej bariery, ktora nie pozwala ich przyjac.

Nalezy prostowac fakty, powtarzac prawdy, czesc z tego zostanie. Pamietaj ze forum czytaja tez osoby postronne a nie tylko te ktore sie aktywnie udzielaja. Pisz dla nich.

Nikt nie jest kompletnie odporny na wiedze. Idee mozna odrzucic lub jej nie zrozumiec ale slad po niej w umysle pozostanie juz na zawsze, nawet jesli tylko w podswiadomosci. I czasem uaktywni sie kiedy czlowiek jest juz na to gotowy.
OP pawian 176 | 14,299
5 Sep 2020 #985
I tu rzeczywiscie widoki moga byc malo optymistyczne.

Nie rezygnuj. Mów do mnie jeszcze. Za taką rozmową tęskniłem lata. Każde twoje słowo słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze - mów do mnie jeszcze..

Pamietaj ze forum czytaja tez osoby postronne a nie tylko te ktore sie aktywnie udzielaja. Pisz dla nich.

Nie. Ludzie nas nie słyszą, słowa twe dziwnie poją i kołyszą, jak kwiatem, każdym słowem twym się pieszczę mów do mnie jeszcze..
Spike31 2 | 2,098
6 Sep 2020 #986
Dlaczego rewolucja zjada własne dzieci?

youtube.com/watch?v=BHpK2fOaDv8&ab_channel=WojnaIdei
kondzior 12 | 1,200
6 Sep 2020 #987
ma prawo określić się dowolnie według własnego uznania kim chce być i jaką rolę pełnić w życiu

coklowiek "zdecydujesz" nie zmienią ci się nagle chromosomy.
Spike31 2 | 2,098
6 Sep 2020 #988
Wedlug przodujacej w ZSRR pseudonauki tzw. Lysenkizmu, czyli Darwinizmu radzieckiego geny nie istnieja :-)

Nota bene, Monty Python juz 40 lat temu przewidzial te absurdy:

Call me Loretta

youtube.com/watch?v=Dgp9MPLEAqA&ab_channel=Weidmoo
Ziemowit 13 | 4,269
6 Sep 2020 #989
Fragment artykułu z RZECZPOSPOLITEJ nt. bieżącej sytuacji w Polsce wokół LGBT i innych mniejszości:

Walka o prawa osób LGBT w XXI wieku to wstyd dla Polski. Szacunek i wolność należy się każdemu, bez względu na wyznanie, płeć, poglądy, pochodzenie, kolor skóry i orientację seksualną. To, że w Polsce tak łatwo grać kartą antysemicką, homofobiczną, antyuchodźczą czy rasistowską, pokazuje, jak łatwo jest straszyć, manipulować, dzielić i szczuć na siebie społeczeństwo. Duża część Polaków ma problemy z tolerancją i akceptacją wszystkiego, co nie jest zbliżone do ich odbicia w lustrze. PiS skutecznie na tym żeruje, podsycając polskie lęki i niechęci.

Pełen tekst pod tym linkiem: rp.pl/Analizy/309069963-Nizinkiewicz-Kaczynski-jedynym-realnym-liderem.html
Ironside 50 | 10,933
6 Sep 2020 #990
artykułu

To stek oszczerstw, obelg i insnuacji w jezyku lewakow to typowa mowa nienawisci i szczucia na innych ludzi. Autor sam robi to o co oskarza innych typowa lewacka obluda i zaklamanie.

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.