The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,469

Dyrdymałki o Niczem


Ziemowit 13 | 4,182
17 Aug 2020 #931
Czy nie masz tytułu profesorskiego z historii bo wydaje mi się że Cię znam??

Nie jestem profesorem, ale dzięki za uznanie. Napisałem to dla Spike'a, bo wygląda na to, że on zna historię tylko od mniej więcej 1900 r. Jest młody, więc ma skłonność do wiary w cynicznie podawane koncepty polityków różnej maści, np. takie jak powstanie Trójmorza z wiodącą rolą Polski albo też rzekomą odrębność Europy Środkowej. Odrębność ta zasadza się jedynie na mieszaniu się tutaj wpływów Wschodu i Zachodu; nie jest natomiast samą w sobie unikatową jakością. Jest o tym kilka ciekawych książek renomowanych autorów pochodzących tak z Europy Środkowej jak i Europy Zachodniej.

Aby rozumieć współczesna Europę trzeba znać jej historię od czasów Średniowiecza. Właśnie w Średniowieczu powstały podziały, kręgi kulturowe i państwa istniejące do dzisiaj. Np. gospodarcza granica między Wschodem a Zachodem Europy na Łabie utrzymuje się już od ponad 1000 lat, pomimo że przez większość tego okresu przebiegała poprzez jeden obszar kulturowy - Niemcy..To zjawisko jest bardzo trwałe - zadziwiająco trwałe, można by powiedzieć. W tymże biegu dziejów nigdy nie było żadnego Trójmorza; są to tylko współczesne rojenia polskich polityków trwające, zdaje się, od tzw. przedwojny.

Bogactwo Zachodniej Europy np: Francji nie wynika z jej obecnych dzialan a z poteznego zapasu kapitalu i inwestycji poprzednich epok.

Sam kapitał z poprzednich epok może być co najwyżej przejedzony. Hiszpania, niegdyś potężny zbiornik kapitału zagrabionego w Ameryce Południowej, jest najlepszym tego przykładem. Francja akurat jest krajem w którym kapitał się odnawia samoistnie. To jest wysoce innowacyjny kraj nadal przodujący w wielu dziedzinach. Jest tam, oczywiście, wielu socjalistycznych darmozjadów gotowych przejeść i rozdać zgromadzony kapitał zamiast inwestować go w nowe technologie. Ale to akurat się dzieje w PiS-owskej Polsce; wrzuca się mnóstwo pieniędzy w socjalistyczne projekty albo - co gorsza - planuje się je wrzucać w jakieś faraoniczne inwestycje. Natomiast w przeciwieństwie do Francji nie ma w Polsce takiego zaplecza technologicznego, takiej sprawnej administracji publicznej i jest dużo mniej organizacyjnie i finansowo tak dobrych przedsiębiorstw jak we Francji. Nie porównujmy dolarów z orzechami, drogi Spike'u. Cały czas jesteśmy jedynie marną prowincją, a wrażenie bycia prowincją pogłębione jest dodatkowo - i to mocno - szczuciem nacjonalistyczno-socjalistycznego rządu Polski na jej własnych obywateli o orientacji LGBT.

Niedawno oglądałem film o militarnych fortecach i wielkich kanałach budowanych we Francji w XVII wieku. Po prostu dech mi zaparło i wbiło mnie w fotel, gdy zobaczyłem jak gigantyczne projekty (obiekty istnieją do dzisiaj) realizowano wtedy, jak wiele ich było, jak sprawnych inżynierów zatrudniano do tego zadania i jak dobrze była zorganizowana robota przy nich. I zdarzyło się to wszystko w epoce przed-kolonialnej, więc nie można powiedzieć, że Francja zbudowała to za zakumulowany kapitał nagrabiony zagranicą. Tak, drogi Spike'u - gospodarcza granica między Wschodem a Zachodem Europy na Łabie ciągle istnieje i jeszcze długo będzie istniała. Nawet wielka liczba imigrantów w Europie Zachodniej tego nie zmieni. Za wcześnie odtrąbiłeś koniec Zachodu, tak jak Fukuyama za wcześnie odtrąbił koniec historii.
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #932
Nawet wielka liczba imigrantów w Europie Zachodniej tego nie zmieni.

Niczego nie zmieni. Barbarzyńcy rozbili Rzymian w puch ale po czasie przejęli ich sposób myślenia i działania co widoczne jest do dzisiaj na terenach byłego Imperium.

b) wierzysz w zbankrutowana heglowska teorie dziejow powielana pozniej przez rownie zbankrutowana teorie o koncu historii Fukuyamy

hahaha znowu ta komunistyczna nowo-mowa???

sprzyja postawie biernosci.

No, nie takiej znowu bierności. Jak napisałem że nie muszę się specjalnie starać to nie znaczy że nic nie robię. Każda lekcja to prezentacja brytyjskiego stylu życia i myślenia, nie zaprzeczysz że zachodniego, z aluzjami do wolnej myśli, tolerancji, różnorodności, itp. Mówiąc szczerze, nauczanie języka angielskiego już jest indoktrynacją. hahahahaha

W klasie otwartej polityki się nie uprawia, natomiast na przerwach czy wycieczkach rozmawiamy o wszystkim.
Spike31 2 | 2,101
17 Aug 2020 #933
Teraz jest 49% do 51%.

Z gruntu falszywe zalozenie. Wynik wyborow prezydenckich nie odzwierciedla poparcia dla indoktrynacji lgbt. Co wiecej, nie odzwierciedla nawet poparcia dla POKO. Nie byl to nawet plebiscyc pro-POKO tylko plebiscyt anty-PiS. Wszystkie rece na poklad kto nienawidzi Dudy (w domysle PiS) I nawet tak postawiony na ostrzu noza problem zostal przegrany.

Ogolnie to cieszy mnie ze takie mylne wnioski zostaly wyciagniete przez ludzi kojarzonych z totalna opozycja poniewaz znaczy to ze nic sie nie nauczyli i nadal beda popelniac podobne bledy prowadzace do kolejnej porazki.

Za trzy lata, owszem, przewiduje ze PiS sie wypali (juz sie wypalil) i moze nie uzyskac wiekszosci sejmowej. Co cieszy to fakt ze PSL sie zradykalizowano i upodobnilo do totalnej opozycji i PiS moze nie miec innej szansy niz Konfederacja by sformowac koalicje by moc nadal rzadzic.

W tym upatruje szansy Konfederacji ktora w zamian za poparcie pomniejszych kwestii bedzie zadac spleniania waznych prawicowo-konserwatywnych postulatow. A im wiecej Konfederacja urosnie do nastepnych wyborow tym wieksza bedzie miala sile przebicia.

Bo nie są takimi hipokrytami jak Konfederacja?

Definicja hipokryty wedlug @pawiana: "czlowiek, lub grupa ludzi, nie uczestniczacych w i czynnie sprzeciwiajacych sie ponadpartyjnemu podzialowi profitow"

Polska potrzebuje wiec wiecej hipokrytow.

Owszem, cale to glosowanie bylo sprawa drugorzedna w porownaniu do problemow do rozwiazania w Polsce, lecz rozumna partia nie marnuje takich darow ktore bardzo rezonuja z opinia publiczna. A Polacy sa szczegolnei rozemocjonowani kiedy chodzi o pieniadze politykow. Do dzis wzyscy pamietaja glosne "te pieniadze nam sie po prostu nalezaly"

Przekaz jest jasny i zapadnie w pamiec: glowne partie polityczne, na codzien ostro sie zwalczajace, gdy przyszlo do podzialu profitow mowily jednym glosem i tylko Konfederacja byla przeciw.
Spike31 2 | 2,101
17 Aug 2020 #934
gospodarcza granica między Wschodem a Zachodem Europy na Łabie ciągle istnieje

Oczywiscie ze istnieje. Dlatego juz kilkukrotnie wspominalem i nadal o tym mowie ze Polska potrzebuje kapitalu. I tylko kapitalu z Zachodniej Europy.

Zgnile wspolczesne idee bazujace na marksizmie - i tym ekonomicznym (socjalizm) i kulturowym - nie sa do niczego Polsce i Polakom potrzebne a dodatkowo sa wielce szkodliwe. Socjalizm jest szkodliwy nawet dla bogatych panstw Zachodu nie wspominajac o panstwie na dorobku jakim jest Polska.

Prosze bardzo czerpmy z wartosciowych zasobow intelektualnych Europy epoki klasycznej. Uczmy sie ze szkockiego oswiecenia od Adama Smitha i Davida Hume'a, czerpmy z francuskiego Leseferyzmu, z wiedenskiej szkoly ekonomicznej.

Francja akurat jest krajem w którym kapitał się odnawia samoistnie.

Owszem, jest tam sporo rentierow i spekulantow finansowych tzw. klub paryski. Chociaz i to perpetuum mobile ostro sie zacielo podczas kryzysu roku 2008-09.

Marzysz o zostaniu rentierem? :-) Ja lubie swoje zajecie i wole byc bardziej aktywnym a kapital z pracy inwestowac w bardziej produktywne dziedziny gdzie moge cos uzytecznego zbudowac, udoskonalac, pielegnowac i obserwowac jak rosnie a nie odnajmowac czy pozyczac pieniadze na procent jak jakis pachciarz :-). Jeden z powodow dla ktorych nie gram na gieldzie.
Ironside 50 | 10,814
17 Aug 2020 #935
Oczywiscie z

Z kim to gadac? To Ziemka wyzanie kompleksu nizszosci, a szczegoline totlany brak wiary w sily rodzimie Polskie i w potencjal kraju. To nic nowego toypowy oglod sowieta polskjezycznego. A potem sie obraza, ze go/ich tak nazywam. Jak zwal tak zawal, ale to cymably okute w powiciu i tak im zoastalo. Tylko sobie niedowarzone teorie opowiadaja.

Ziemkiewicz doskonale opisal taka postawe.

Ni

Tak to slynny profesor Wyzszej Szkoly Gotowania na Gazie. Moskiewskim....
Lenka 3 | 2,353
18 Aug 2020 #936
facebook.com/111646687138749/posts/170098737960210/?sfnsn=mo

Kilka faktów na temat mózgów osób dwujęzycznych:)
OP pawian 176 | 13,997
18 Aug 2020 #937
tylko Konfederacja byla przeciw.

W tym sęk że Konfederacja jest z zasady maniakalnie przeciwna wszystkiemu i wszystkim więc nadal twierdzę że to żadne osiągnięcie z ich strony. Czy jak chory psychicznie odmawia przyjmowania lekarstw bo uważa że jest zdrowy, to też go chwalimy za ten upór? Chyba nie hahahaha

PiS moze nie miec innej szansy niz Konfederacja by sformowac koalicje by moc nadal rzadzic.

Ale przecież rozmawialiśmy już o tym że PiS Was przerobi na szaro bo wprowadzi 100 okregów wyborczych gdzie realny poziom wejścia do Sejmu to wymóg 13-15% poparcia. Tego nigdy nie uzbieracie w 3 lata. W 2023 jesteście załatwieni na cacy a Wam się marzy koalicja z PiSem. hahahahaha

No chyba że sobie zrobicie koalicję już na wybory. Ale czy zeszmacicie się aż tak bardzo??? hahaha

Z gruntu falszywe zalozenie. Wynik wyborow prezydenckich nie odzwierciedla poparcia dla indoktrynacji lgbt.

Ależ oczywiście że odzwierciedla. Po takiej propagandzie w PiSowskich mediach i na prowincji polskiej każdy kto głosował na Trzaskowskiego świadomie deklarował że mu LGBT nie przeszkadza. To już jest poparcie. Nie przekonasz mnie że jest inaczej - szkoda Twojego czasu. hahaha
OP pawian 176 | 13,997
18 Aug 2020 #938
Doceniam to ze na tle Europy Zachodniej spoleczenstwo brytyjskie jest jednak stosunkowo zachowawcze i konserwatywne obyczajowo

Ale Grygowskiego zwinęli na dołek za zakłócanie i szarpanie się z LGBT na ulicy przed ambasadą. Znasz gostka?? Kłamał w mediach że go zaatakowali podczas gdy było odwrotnie bo po co przychodził na demo LGBT jeśli nie szarpać się z nimi?
Spike31 2 | 2,101
18 Aug 2020 #939
Kilka faktów na temat mózgów osób dwujęzycznych:)

Tak, to interesujace. Od siebie dodam ze odnosi sie to takze do innych jezykow np: logicznych jezykow programowania czyli rozmowy z maszyna :-)

Z kim to gadac?

Trzeba rozmawiac z ludzmi. Szczegolnie ze forum dyskusyjne spelnia tylka ta jedyna funkcje: wymiane slow i mysli. A gdybym rozmawial tylko z tymi z ktorymi sie zgadzam to skonczyloby sie na potakiwaniu sobie wzajemnie.

Konfederacja jest z zasady maniakalnie przeciwna wszystkiemu i wszystkim

Tak, konfederacja jest partia buntu przeciwko zastanemu [nie]porzadkowi

Nie przeciw wszystkiemu, poniewaz Konfederacja ma konstruktywny program polityczny*, ktory obecnie popiera ~1.3 mln. Polakow (liczac wedlug glosow oddanych w wyborach parlamentarnych 2019 i prezydenckich 2020) i liczba ta rosnie.

Bardziej przeciwna pozostalym partiom politycznym, ktore wywodza sie z ukladu magdalenkowego (okraglostolowego)

pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_Wolno%C5%9B%C4%87_i_Niepodleg%C5%82o%C5%9B%C4%87#Program
OP pawian 176 | 13,997
18 Aug 2020 #940
Tak, konfederacja jest partia buntu przeciwko zastanemu [nie]porzadkowi

To miłe. Tyle że ten bunt ma polegać na tym że likwidujemy wszystko i każdy sobie rzepkę skrobie. Zawsze miałem takie poglądy w stosunku do indywidualnej aktywności zawodowej ale Korwin doprowadził to do absurdu.
Ironside 50 | 10,814
19 Aug 2020 #941
Trzeba rozmawiac z ludzmi.

malpa to nie czlowiek, a ten drugi Ziemko to siedzi tak gleboko we wlasnym odbycie ze dawno nie widzal slonecznego dnia.
Jak chcesz to gadaj, tylko nic z tego nie wynika bo gadacie obok siebie.
OP pawian 176 | 13,997
19 Aug 2020 #942
Precz z faszyzmem! Te, Iron, a znasz to?: Sieg Heil! hahahahaSpike31 2 | 2,101
19 Aug 2020 #943
To miłe. Tyle że ten bunt ma polegać na tym że likwidujemy wszystko i każdy sobie rzepkę skrobie.

Najbardziej wydajna i konstruktywna forma wspolpracy miedzy ludzmi to forma dobrowolnego uczestnictwa i osobistego zobowiazania. Co nie wyklucza a nawet zacheca do angazowania sie w przejrzyste spoleczne inicjatywy, ktore sa z korzyscia dla wszystkich uczestnicacych. Eliminuje to odgorny przymus i pasozytnictwo na srodkach wspolnych.

Takze zoobowiazujmy sie dobrowolnie lecz raz uzgodnione warunki egzekwujmy stanowczo i co do litery.

To nie tyle nawet pogram polityczny co elementarna ludzka przyzwoitosc a uznana moze byc za radykalizm tylko przez osoby z umyslami calkowiecie przetraconymi przez lewicowy totalitaryzm tj. komunizm, socjalizm, nazism
Lenka 3 | 2,353
30 Aug 2020 #944
Wrocław miał fajny pomysł na uczczenie Dnia Książki. Ciekawe ile ludzi skorzystało z okazji :) W mojej rodzinie ogólnie nie ma z tym problemu bo wszyscy jesteśmy czytelnikami. A jak z Wami?

onet.pl/informacje/tuwroclaw/nie-czytasz-nie-pojedziesz-mpk-wroclaw-za-darmo/9tcrxnl,30bc1058

Ja pamiętam moment kiedy z dziecka nielubiącego czytać zamieniłam się w namiętnego czytelnika. Zepsuł się telewizor i w końcu się poddałam i poprosiłam moją starszą siostrę o jakąś książkę. Wybrała świetnie a ja zakochałam się w książkach.

O dziwo mój ojciec, który czytał wszystko co mu w ręce wpadło nigdy nie korzystał z bibliotek. Nie mam pojęcia czemu...Moze nie był tego nauczony...
Spike31 2 | 2,101
30 Aug 2020 #945
Wybrała świetnie a ja zakochałam się w książkach

Nie kaz nam sie domyslac :-)
Lenka 3 | 2,353
30 Aug 2020 #946
Wątpię, żebyś kojarzył 'Zielona dziewczyna. Książka dla nastoletnich dziewczyn. Jedno muszę PRL-owi przyznać- pisarze dla młodych byli świetni. Zresztą jedna Jeżycjadę warto wspomnieć (chociaż sama się do niej przekonałam koło 20-ki)

A propos- z Jeżycjada jest związana jedna z moich nielicznych nauczycielskich radości. Będąc na praktyce zauważyłam na ławce dziewczynki Idę Sierpniową i się o to zapytałam A dziewczynka 'a, to nie dla mnie, siostra chciała. Powiedziałam, że to super bo to bardzo fajna książka i jak odeszłam to zobaczyłam jak otwiera książka i zaczyna czytać:)
kaprys 3 | 2,502
30 Aug 2020 #947
@Lenka
Ja pamiętamy Hannę Ozogowska, mniej znaną chyba od Musierowicz.
Po sporo starszym bracie zostały trzy jej książki w rodzinnej bibliotece. W tym dwie w dość ciekawym jak na tamte czasy wydaniu -okładką jak zeszyt w linie z różnymi cytatami z książki np. 'Częste mycie skraca życie' lub 'Kochane pieniążki przyslijcie rodzice'.

No i Chmielewska miała swoje książki dla młodzieży np. 'Nawiedzony dom'.
Spike31 2 | 2,101
1 Sep 2020 #948
A wiec dziewczyny czytacie glownie ksiazki napisane przez inne dziewczyny? To eliminuje z lektury wiekszosc swiatowej literatury i z 99% klasykow :-)
Lenka 3 | 2,353
1 Sep 2020 #949
Chyba musisz sam po książkę sięgnąć bo zdajesz się mylić czasy :)

A ilu z nas powinno brać przykład z tego?OP pawian 176 | 13,997
1 Sep 2020 #950
To eliminuje z lektury wiekszosc swiatowej literatury i z 99% klasykow :-)

Ach, ten Korwinowski szowinizm. hahaha W literaturze brytyjskiej jest dużo kobiet które napisały, np. Frankensteina, Duma i Uprzedzenie, Ptaki, Wichrowe Wzgórza i kilka innych To jest i światowa i klasycy. :)
Spike31 2 | 2,101
1 Sep 2020 #951
Stad tez zostawilem ten margines 1% dla klasykow.
Poza tym masz zawezone pojecie klasykow. Literatura nie rozpoczela sie w Anglii w XIX wieku...

Gdybym napisal ze powiesci pisane przez kobiety sa gorsze przez sam fakt napisania je przez kobiety to bylby meski szowinizm.

A to ze powstalo ich historyczne tak niewiele to nie jest nawet opinia tylko po prostu fakt.

Robienie ze mnie na sile szowinisty jest bezproduktywne.

Odladalem wlasnie w wolnej chwili amerykanski reportaz historyczny o IIWS i nagle mignela mi znajoma twarz. Jozef Tusk, nieslawny dziadek Donalda Tuska z wehrmachtu. "Polski" akcent. Wystarczy juz tego internetu na dzisiaj...

youtu.be/Xe_7uYtPjYg
kaprys 3 | 2,502
2 Sep 2020 #952
@Spike31
Czytałam tez Nienackiego, Makuszyńskiego czy Wakacje z duchami Bahdaja. I jeszcze innych autorów obu płci, którzy akurat nie przychodzą mi do głowy.

Akurat nie wspomniałam.
Natomiast ciekawe jest to, że jakoś zamiast skupiać się na książkach, ktos skupia się na płci autora.
Co do autorów spoza Polski przeczytałam też chyba większość książek L.M. Montgomery, za to May mnie nie porwał, ale nie ze względu na płeć autora, a treść. Ale już Dumas (młodszy i starszy) pojawiał się w moich lekturach.

W innym wątku pisałam, że teraz czytam Czornyja - facet. Akurat ta książka jakoś mnie nie porywa, ale podobały mi się dwie inne książki jego autorstwa. Puzynską i Pilipiukiem tez nie wzgardzę, bo ogólnie lubię większość ich pozycji.

Greye i Zmierzchy mnie nie porwały i odstawiłam -mimo, że to przecież 'literatura dla kobiet'. Ponoć.
Ze względu na płeć (ale chyba też bardziej na tematykę niż płeć autora), odstawiłam Kompleks Portnoya, mimo że to ponoć pozycja wybitna -jakości nie byłam w stanie przejść przez rozterki głównego bohatera odnośnie tego czy powinien się masturbowac czy nie i jego poczucie winy, że jednak się masturbuje.

A co do Polakowi w Wehrmachcie i w ogóle zróżnicowania narodowego na Kaszubach, to podobają mi się jak te relacje są ujęte w Kamerdynerze.

Co do w/w książki Czornyja, to jest oparta na faktach i związana z postacią Józefa Cyppka, seryjnego mordercy, którego pochodzenie nie było do końca jasne.
OP pawian 176 | 13,997
2 Sep 2020 #953
Poza tym masz zawezone pojecie klasykow. Literatura nie rozpoczela sie w Anglii w XIX wieku...

Oczywiście że jestem zawężony - przecież tego właśnie uczę - fragmenty tych książek lub biografie autorek są w naszych podręcznikach. hahaha

A to ze powstalo ich historyczne tak niewiele to nie jest nawet opinia tylko po prostu fakt.

Fakt, ale bez wyjaśnienia przyczyn, w Twoich ustach konfederaty, to brzmi jak szowinizm. Lepiej dmuchać na zimne i traktować wszystkich konfederatów z podejrzliwością w kwesti plci. hahahahaha

Robienie ze mnie na sile szowinisty jest bezproduktywne.

Nic na siłę - przecież jestem delikatny. Zabrałem Ci laptopa albo komórkę za karę? No widzisz.
Spike31 2 | 2,101
2 Sep 2020 #954
Czytałam tez Nienackiego, Makuszyńskiego czy Wakacje z duchami Bahdaja

Czytalem Marie Konopnicka, Lucy Maud-Mondgomery, Astrid Lindgren, Marie Kruger, Orzeszkowa, Nalkowska

Wiecej grzechow nie pamietam...:-)

Natomiast ciekawe jest to, że jakoś zamiast skupiać się na książkach, ktos skupia się na płci autora.

Otoz to, skupmy sie na jakosci literatury.

A propos, niedawno doczytalem ze J. K. Rowling nie jest juz "our darling" poniewaz napisala na twitterze ze wystepuja roznice plciowe pomiedzy kobieta i mezczyzna.

Cytuje co ta dyszaca z nienawisci neo-nazistka, dotad kojarzona z awangarda postepu, osmielila sie napisac na twiterze:

"'People who menstruate'. I'm sure there used to be a word for those people. Someone help me out. Wumben? Wimpund? Woomud?"

independent.co.uk/life-style/jk-rowling-tweet-women-menstruate-people-transphobia-twitter-a9552866.html

Z miejsca zostala okrzyknieta transfobka i skrytykowana przez "kobiety" z siusiakami. W lewicowej sieci pojawily potepiencze artykuly i masowe deklaracje bojkotu jej tworczosci, niektorzy zapowiadali ze nie chca miec juz z nia i Harrym Portjerem nic wspolnego. Rewolucja kulturowa pozera swoje dzieci.

Polska lewicowa awangarda wyglada przy tym bardzo niewinnie. Prawie po Gombrowiczowsku upupiona.

No dobra, ide poczytac Anie z Zielonego Wzgorza...
kaprys 3 | 2,502
3 Sep 2020 #955
@Spike31
Przecież świat nie jest czarno -biały. Ludzie mają różne opinie i poglądy bez względu na płeć. Po prostu nie wpadajmy w skrajności.

Nie widziałam krytyki J.K.Rowling. Jeśli do tak absurdalnej sytuacji doszło to lipa, ale takie absurdy zdarzają się i po drugiej stronie dyskusji np. słynne ostatnio tabletki na zmianę płci podawane dzieciom bez wiedzy rodziców przez edukatorow seksualnych.
Spike31 2 | 2,101
3 Sep 2020 #956
@kaprys, ominelo Cie poniewaz Polska to jest jeszcze normalny kraj i Polakow bardziej zajmuja sprawy bytu, rodziny i rozwoju zawodowego a osoby w typie "Margot" to jest patologiczny margines, lub ewentualnie egzotyczna wyprawa do zoo, a nie mainstream.

Bede powtarzal to 1000 razy az stanie sie truizmem: Polsce potrzeba tylko kapitalu do rozwoju i tylko to powinna brac ze wspolczesnego Zachodu na cala reszte kulturowej wkladki kladac tame. Wspolczesny zachodnio-europejski mainstream nie ma nam nic wartosciowego do zaoferowania. Naprawde z trudem wylawiam jakies kaloryczne kaski intelektualne z tego szamba umyslowego plynacego glownym nurtem...
OP pawian 176 | 13,997
3 Sep 2020 #957
słynne ostatnio tabletki na zmianę płci

Prawactwo to nie ideologia, to stan umysłu. Głęboko niedorozwiniętego. hahahaha
Ziemowit 13 | 4,182
3 Sep 2020 #958
Nawet jeszcze głębiej niedorozwiniętego. To nie jest nawet poziom małp naczelnych, tylko nawet kapkę niżej.

Prawactwo zawsze kończy się dyktaturą. Najpierw piękne słówka o rozwoju, a potem do więzienia ładujemy tych, co są z nami w niezgodzie. Nie ma innej opcji, dlatego trzeba to to zwalczać wszelkimi siłami, gdyż hydra zawsze gotowa jest odrosnąć.
Spike31 2 | 2,101
3 Sep 2020 #959
@pawian @ziemowit nie zanizajcie poziomu watku. Sformulujcie jakas opinie i poprzyjcie argumentami a nie stekiem zle ukierunkowanych obelg.
Na mnie nie robia wrazenia wiec nie wiem dla kogo to piszecie.

Prawactwo zawsze kończy się dyktaturą

O jakim "prawactwie" piszesz? O socjalistycznym rezimie Hitlera spod znaku NSDAP (National Socialist German Workers' Party) czy komunistycznej tyranii Stalina lub Mao Zedonga? O terrorze i ludobojstwach Czerwonych Khmerow w Kambodzy? A moze, duzo delikatniej, chodzi o rzady autorytarne Pilsudskiego, czlonka PPS, w IIRP? Lub Bieruta i partii komunistycznej po IIWS?

Sypnij przykladami z rekawa poniewaz jestem ogromnie ciekaw.
OP pawian 176 | 13,997
4 Sep 2020 #960
Sypnij przykladami

Zapomniałeś o panach generałach. hahaha

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.