The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 1,469

Dyrdymałki o Niczem


Ziemowit 13 | 4,182
9 Aug 2020 #901
plci jest o wiele wiecej niz dwie

Czyli konkretnie ile? I kto powie do jakiej płci należy Margot? A może ktoś nie wie kim jest Margot?
Spike31 2 | 2,101
9 Aug 2020 #902
Roku Panskiego 2020 mamy na postepowym Zachodzie 112 plci na stanie. Beda uzupelniane w miare kolejnych madrosci etapu.

dudeasks.com/how-many-genders-are-there-in-2020/
Ziemowit 13 | 4,182
10 Aug 2020 #903
No to dosyć dużo. Jak wygląda łączenie się w pary w tym kontekście?

(... ciąg dalszy) Ilość możliwych kombinacji wydaje się być imponująca. To będzie 112 do kwadratu - czy mam rację?

A jeszcze niedawno mówiło się tylko o tzw. trzeciej płci. A może i PiS jest już nawet odrębną płcią?
Spike31 2 | 2,101
10 Aug 2020 #904
Te nonsensy Stanislaw Lem przewidzial juz w latach 50-tych (Dzienniki Gwiazdowe opowiesc dwudziesta druga), choc nawet jego fantazja nie siegala tak daleko i ograniczyl sie "jedynie" do 5 plci...

Ogolnie lepiej za bardzo nie wybiegac myslami w przyszlosc bo zawsze znajdzie sie jakas grupa idiotow ktorzy to zechca wprowadzic w zycie a opisana antyutopie potraktuja jako instrukcje obslugi a nie przestroge.
Ziemowit 13 | 4,182
10 Aug 2020 #905
I tu dochodzimy do przekonania, że w Polsce nie udaje się rozwiązać dużo prostszych kwestii niż 112 płci postępowych specjalistów europejskich czy też 5 płci Stanisława Lema. Najwyższe organa państwa nie mają dzisiaj jednolitej wizji do której z dwóch klasycznych płci przynależy Margot. Otóż strona rządowa zawsze mówi o Margot jak o mężczyźnie, nazywając ową osobę panem Michałem (minister Ziobro nazwał ją ostatnio panem Mateuszem), zaś strona opozycyjna zawsze odnosi się do niej jak do kobiety konsekwentnie zowiąc ją panią Małgorzatą. Tym samym pojawił się kolejny ważny element zasadniczo różnicujący rząd i opozycję. Pozostała gawiedź, czyli my, zna ją po prostu jako Margot.

Margot siedzi obecnie w areszcie, jeszcze bardziej podsycając niezdrową ciekawość gawiedzi odnośnie tego co nosi w spodniach (wersja rządowa) lub też co ma pod spódnicą (wersja opozycyjna). Margot wdarła się przebojem w sam środek sceny politycznej w Polsce, a jej popularność z łatwością przewyższyła popularność Lema, a także popularność idei europejskich kreatorów trendów biologiczno-kulturowych. I to pomimo tego, że porusza się w obrębie jedynie dwóch, bardzo tradycyjnych, można rzec niezmiernie staroświeckich, płci.
Spike31 2 | 2,101
10 Aug 2020 #906
W Polsce to dopiero kielkuje i jest do zatrzymania.

Polskie spoleczenstwo jest bardziej tradycyjne, trzezwiej myslace i przede wszystkim w znacznej czesci zaszczepione - przez lata PRL-u - na "powaby" lewicy niz Europa Zachodnia.

Oczywiscie naciski by to zmienic beda sie nasilac poniewaz rewolucja kulturowa by przetrwac musi objac caly obszar. Nie moze pozostac ani jedno normalne, tradycyjne "siedlisko kontrrewolucji". A ulubiona metoda neomarksistow beda prowokacje majace na celu obnizenie progu reakcji na kolejne ekscesy. Przesuwana bedzie w ten sposob granica miedzy tym co jest powszechnie uwazane za normalne i nienormalne.
kondzior 12 | 1,196
10 Aug 2020 #907
Margot siedzi obecnie w areszcie,

Niewinny tranwestyta został aresztowany na 2 miechy za pobicie kierowcy (który się nie bronił), ponieważ śmiał nagrywać telefonem, gdy demolują mu samochód:
youtu.be/Bwn_ZoZlNaE

JAK TAK MOŻNA?! TRANSFOBIA!!!
Ziemowit 13 | 4,182
10 Aug 2020 #908
tranwestyta został aresztowany na 2 miechy

Po pierwsze, Margot nie jest transwestytą. Transwestyta to osobnik wdziewający szaty płci przeciwnej (z łacińskiego: trans - poprzez; vestis - odzież). Co najwyżej można by go nazywać transeksualistą, a to zupełnie inny rodzaj zjawiska.

Wydaje się, że taki wybitny znawca tych spraw (vide: Twoja ostatnia diatryba nt. homoseksualizmu; obecnie w Random) jak Ty powinien to wiedzieć i nie mylić (podstawowych bądź co bądź) pojęć z tej dziedziny.
kondzior 12 | 1,196
10 Aug 2020 #909
Po pierwsze

Skłaniam głowę do Twojej doskonałej wiedzy.
A co po drugie?
mafketis 24 | 8,888
10 Aug 2020 #910
Margot nie jest transwestytą

Nie jestem tego tak p ewien, obecny ruch transgenderowy został... uprowadzony przez tzw autoginefil(ów? -i?)

Ogólnie jest kilka rodzaje osób transgenderowych (mdż)

bardzo kobiecy homoseksualiści którzy chcą zostać kobietami fizycznymi (jak Dana International z eurowizji 199?)*

bardzo kobiecy homoseksualiści którzy nie chcą chirurgii poniżej pasa (jak postać Dil w filmie Gra pozorów)**

bardzo męscy transwestyci też nie chcą podać się operacji poniżej pasa (jak Bruce/Caitlyn Jenner)***

dziwacy****

Nie wiem do której grupy należy "Margot"

*pl.wikipedia.org/wiki/Dana_International

**pl.wikipedia.org/wiki/Gra_pozor%C3%B3w_(film)

***pl.wikipedia.org/wiki/Caitlyn_Jenner

****youtube.com/watch?v=H4FSCqZcl8g youtube.com/watch?v=Wl5pYQJ30wo
Ziemowit 13 | 4,182
10 Aug 2020 #911
Ogólnie jest kilka rodzaje osób transgenderowych

Ciekawe informacje podajesz. Nie miałem o tym pojęcia, ale wydaje się, że Spike mógł mieć rację z tymi 211 płciami już naliczonymi w nowoczesnej Europie.

Nie wiem do której grupy należy "Margot"

Moim zdaniem to "regularny" facet. Ubiera się, mówi i bije się jak facet. Widziałem kilka filmików z jego udziałem. Na jednym z nich rusza z innym kolesiem na tego dupka z "pro-life" z zamiarem urwania mu łba. Na innym młoda kobieta podchodzi do niego i całuje go w usta; ten pocałunek, krótki, trwa odrobinę za długo, aby był jedynie pocałunkiem przyjaciół. To prowokuje jednego z komentujących filmik do stwierdzenia: Ma ch*ja. Ma babę. To przecież nie jest żaden zboczek.

Mimo, że prawie nigdy nie biorę strony PiS-u w sporach światopoglądowych, tutaj uważam że strona rządowa ma rację uważając Margot za mężczyznę, chociaż on sam podaje się za kobietę o imieniu Małgorzata.
kaprys 3 | 2,502
11 Aug 2020 #912
Hmmm, ta 'dodatkowa' płeć tudzież płci ani zwiazki homoseksualne to nie jest współczesny wymysł zgnilego zachodu tylko coś co funkcjonuje od lat.

Khanit w świecie arabskim, sumeryjscy kapłani Gala czy kilkusetletnia albanska tradycja, która pozwala kobietom żyć jako mężczyźni. Najwyraźniej społeczeństwa sprzed stuleci i tysiącleci mogły sobie z tym faktem poradzić.

Związki homoseksualne znane są od czasów starożytnej Grecji i Rzymu.
Abstrahując od samej seksualności urodzenia hermafrodytow są rzadkie, ale mają miejsce. W Luwrze jest taka antyczna rzeźba hermafrodyty, więc chyba znali takie zjawisko. Zresztą sam termin pochodzi z tamtego okresu.

Są zdjęcia wiktorianskich transwestytow tudzież transeksualistow -choć wówczas homoseksualizm był karany.

Więc było, jest i będzie, natomiast zbyt drobiazgowe rozstrzasanie i kategoryzowanie zjawiska płci i seksualności czasami sprowadza to wszystko do jakichś dziwnych kłótni i sporów.
kondzior 12 | 1,196
11 Aug 2020 #913
rusza z innym kolesiem na tego dupka z "pro-life" z zamiarem urwania mu łba

Widziałem już wystarczająco dużo twoich wypranych z jakiejkolwiek myśli postów, żeby nie wiedzieć, że gdyby sytuacja była odwrotna i by aresztowano jakiegoś skiniola za sprejowanie po LGBTowskim vanie, to byś piał z zachwytu nad tym, jak to w końcu się walczy z nienawiścią.
Ironside 50 | 10,814
11 Aug 2020 #914
Moim zdaniem to "regularny" facet.

To jestes transfobem i rasista.

to byś piał z zachwytu nad tym, jak to w końcu się walczy z nienawiścią.

bo to cymbal i hipokryta jest.
Moze zna kilka jezykow ale w zadnym nie ma nic do powiedznia.
kondzior 12 | 1,196
12 Aug 2020 #915
Ale w całej tej aferze i tak zwycięzcą internetów jest Rosati, który przekonuje, że go w '68 ZOMO pałowało

twitter.com/DariuszRosati/status/1292113588887457793

W sumie ideologia LGBT głosi, że jak czerwona PZPRowska świnia identyfikuje się jako opozycjonista, to jest opozycjonistą. Tylko czy LGBT działa wstecz?
Spike31 2 | 2,101
15 Aug 2020 #916
Nie takie cuda juz byly.

Przypomnijmy np: Adama Michnika tytulujacego Jaruzelskiego i Kiszczaka "ludzmi honoru". Zreszta Jaruzelski spoczal obok prawdziwych polskich bohaterow na Powazkach co samo w sobie jest profanacja. Na pogrzebie obecni byli WSI Kiszczak, Gebels stanu wojennego czyli Jerzy Urban oraz...ambasador Rosji.

Lub Salon broniacy "Bolka" Walese, czlowieka z teczki, nazywajac go "Legenda Solidarnosci".

Przypomne jeszcze ze slowa o "Bolku" padly na antenie radia Maryja juz w 2005 roku i zostalo ono oskarzone o "szerzenie teorii spiskowych na temat III RP"

Wyobrazam sobie teraz wscieklosc i strach lewicowego Salonu gdy kolejne spizowe legendy laduja na smietniku. Wystarczy wyjac jedna cegle z misternie zbudowanej falszywej legendy poczecia III RP a cala konstrukcja sie rozlatuje...
OP pawian 176 | 13,997
16 Aug 2020 #917
W Polsce to dopiero kielkuje i jest do zatrzymania.

Niestety, nie jest. Mówię niestety bo wiem że to Cię martwi. Ale taka jest kolej rzeczy i dziwię się wszystkim którzy tego nie rozumieją.

Jest do zatrzymania w Rosji (na razie), ale Polska to nie Rosja, tylko pseudo Zachód. Za 25- 30 lat, pełny Zachód. W swoim życiu zobaczysz jeszcze prezydenta geja w Polsce. Ja już może nie doczekam ale wtedy ty wspomnisz moje słowa i zrozumiesz jak bardzo się kiedyś myliłeś. hahahaha
Spike31 2 | 2,101
16 Aug 2020 #918
Polska jest Europa Centralna. Ani Zachod - do ktorego Polska aspirowac nie powinna bo obecnie jest to cywilizacyjna degradacja, i jedyna wartosciowa rzecz ktora Zachod moze nam jeszcze zaoferowac to pieniadze - ani Wschod.

Zabawne jest to ze czesc pieniedzy ktore zarabiam na Zachodzie przeznaczam na inicjatywy takie jak dotacje dla prawicowych felietonistow i stron internetowych oraz organizacji i inicjatyw zwalczajacych neomarksizm w Polsce :-)

Na pewno znasz to powiedzenie Lenina: "kapitalisci sprzedadza nam sznur na ktorym ich powiesimy". Chichot historii

Rewolucja '68 sunie sila inercji instytucji i mediow ktore przejela w dlugim marszu przez instytucje a nowa konktrkultura staje sie konserwatyzm - Alt-Right. Wahadlo historii odbija w druga strone.

W Polsce i Europie ten impuls zostal dodatkowo nadany przez inwazje "uchodzcow" w 2015, ktora ustawila wiekszosc spoleczenstwa bardziej na prawo a takze pozwolila zaistniec radykalnej prawicy spod znaku Konfederacji. Ideologia LGBT, ktore jest powszechnie nieakceptowana takze sie do tego przyczyni i bedzie pobudzala w spoleczenstwie ten ruch oporu przeciwko "postepowi".
OP pawian 176 | 13,997
16 Aug 2020 #919
Na pewno znasz to powiedzenie Lenina: "kapitalisci sprzedadza nam sznur na ktorym ich powiesimy". Chichot historii

Owszem, właśnie to mi przyszło do głowy jak czytałem o Twoim zarabianiu. hahaha Ale ponieważ tyle czytasz, więc wiesz jak się to skończyło dla Lenina i jego spadkobierców???

nowa konktrkultura staje sie konserwatyzm

Nie słyszałem żeby z powodu powrotu konserwatyzmu ostatnio ograniczali prawa LGBT na Zachodzie. hahaha

bedzie pobudzala w spoleczenstwie ten ruch oporu przeciwko "postepowi".

Jak najbardziej zgoda - tak będzie. Zasadnicze pytanie jest - jak długo? W kampanii 2023 PiS znowu wykorzysta kartę LGBT i dostanie około 30% głosów. Konfederacja ok. 5% -10%. To będzie oznaczać że 60% Polaków nie ma nic do LGBT. Jak Ci się to podoba? Teraz jest 49% do 51%.

Widzisz przecież że to idzie jak lawina.

Skąd ta moja pewność - po prostu mam stały kontakt z młodymi ludźmi i widzę jak szybko odchodzą od staroświeckich, przebrzmiałych zasad. Ja nie muszę nic robić - to się samo dzieje niezależnie od jakichkolwiek starań.
Spike31 2 | 2,101
16 Aug 2020 #920
Nie słyszałem żeby z powodu powrotu konserwatyzmu ostatnio ograniczali prawa LGBT na Zachodzie

Oddolny ruch Alt-Right nie ma (jeszcze) wladzy prawodawczej ani ustawodawczej, by ustanawiac badz ograniczac prawa. To co maja to wspolna idee i niezgode na zastany (nie)porzadek.

Rowniez prezydenta w USA sobie wybrali przeciwko calemu establishmentowi polityczno-medialnemu.

Co interesujace, pelno jest w ruchu Alt-Right bliskotliwych osobowsci ktorych prozno szukac w wyjalowionych kadrach lewicowo-"liberalnych". To wlasnie dzieki temu prawica wygrywa wojne informacyjna w internecie a lewicy pozstaje posiadanie wielkich portali z fake newsami dla simp-ow w style BBC czy CNN ( w Polsce Onet)

Ja nie muszę nic robić - to się samo dzieje niezależnie od jakichkolwiek starań.

To swierdzenie swiadczy o dwoch rzeczach:

a) sprzyjabys temu rozwojowi wypadkow (tak wynika z tej feudowskiej wpadki)

b) wierzysz w zbankrutowana heglowska teorie dziejow powielana pozniej przez rownie zbankrutowana teorie o koncu historii Fukuyamy

Takie nastawienie lewicowe mi sie podoba. Swiadczy o przekonaniu o nieuchronnym zwyciestwie niezaleznie od dzialan i okolicznosci i sprzyja postawie biernosci.

Prawica ideowa w Polsce, ktorej emanacjami sa Konfederacja i Ruch Narodowy jest natomiast bardzo czynna.
Ziemowit 13 | 4,182
17 Aug 2020 #921
Nie słyszałem żeby z powodu powrotu konserwatyzmu ostatnio ograniczali prawa LGBT na Zachodzie

Dla konserwatywnej prawicy na Zachodzie (włączając w to Trumpa) w ogóle nie ma problemu LGBT, w takim sensie jak istnieje on dla zaściankowej, siermiężno-buraczanej prawicy w Polsce. Tam uznano za fakt oczywisty, że osoby - jak to się ostatnio tutaj mówi - nieheteronormatywne, albo (jeszcze lepiej) binarne mają prawo do manifestowania swojej odmienności na ulicach. Koniec i kropka.

jedyna wartosciowa rzecz ktora Zachod moze nam jeszcze zaoferowac to pieniadze

Zupełnie nie doceniasz Zachodu. Nie doceniasz w słowach, ale doceniasz w czynach - bo tam właśnie udałeś się zarabiać pieniądze. Twoje poglądy nt. Europy Centralnej to jakieś mesjanistyczne wizje nie mające pokrycia w rzeczywistości. Takie wizje zresztą snuł już Adam Mickiewicz, ale nie okazały się one prawdziwe.

Sprawstwo Zachodu jest nadal olbrzymie - i długo takie pozostanie. Europa Centralna to jet zaścianek w porównaniu do tzw. Zachodu - i długo takim pozostanie. Pawian optymistycznie ocenia, że tak będzie jeszcze przez 15-20 lat; ja oceniam, że tak będzie znacznie dłużej. Morze niekompetencji, jakie się daje tu w Polsce widzieć na każdym kroku sytuuje nas nadal lata półświetlne od Zachodu. Owszem, za komuny były to lata świetlne, obecnie dystans skrócono, ale nadal są to półświetlne lata.

To, że na Zachodzie przejdzie od czasu do czasu ulicami dużego miasta parada półnagich cudaków, nie czyni z Polski lepszego moralnie świata. Zakłamanej moralności w Polsce nie brakuje i ta moralność bardzo szybko znajduje pretekst dla usprawiedliwienia siebie samej poprzez uderzenie w LGBT. W tym sensie zostaje "czysta" na tle "brudnego" LGBT. Zakłamana władza w Polsce jest ntomiast gotowa żerować na najniższych homofobicznych i antysemickich społecznych instynktach celem utrzymania kontroli i zwiększenia wpływów zgodnie ze słynną i jakże mądrą wykładnią obecnego prezesa TVP, że "ciemny lud to kupi".

Gospodarcza sprawczość Zachodu jest jeszcze większa i jeszcze dłużej taka pozostanie. Najlepszym dowodem na to jest, że Ty szukasz szczęścia w Londynie, a niejaki Ajronek już od wielu, wielu lat konsumuje z zadowoleniem owoce lepszego zorganizowania się zachodniego społeczeństwa, gdzie wybrał wolność właśnie na Zachodzie, nie zawracając sobie głowy Europą Centralną. Taż Europa od wieków tymczasem od wieków tkwi tylko w naśladownictwie zachodnioeuropejskiej i amerykańskiej gospodarki, przynajmniej szczęśliwa, że nie cierpi terz pod jarzmem Moskwicina.

Tak więc, swoje sny o potędze Trómorza schowaj sobie do sejfu w jakimś przyzwoitym banku w Londynie, których tam na pewno nie brakuje. Od już około tysiąca lat Europa jest podzielona na część "rzymską" i część "bizantyjską" (obecnie uosabianą przez Moskwę, czyli tzw. Trzeci Rzym"). Chociaż Polska stale pretenduje do części rzymskiej, jest tutaj nader dużo okoliczności wg. których można ją spokojnie zaliczać do części bizantyjskiej. Nawet Twoje ulubione partie tj. Konfederacja oraz PS tkwią swoją mentalnością w tej właśnie części, chociaż - trzeba to uczciwie przyznać - sporo im jeszcze do putinowskiej "Jednej Rosji".
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #922
Ziem, nic dodać, nic ująć. trafiasz w punkt idealnie. Lepiej i składniej bym tego nie napisał. Czy nie masz tytułu profesorskiego z historii bo wydaje mi się że Cię znam?? hahahaha

Ale obawiam się że jesteś jak profesor akademicki, wykładający dla studentów którzy właśnie wrócili z balangi i są jeszcze na kacu i nic z tego nie rozumieją bo racjonalne argumenty do nich nie przemawiają.

Z jednym się nie zgadzam hahaha

Pawian optymistycznie ocenia, że tak będzie jeszcze przez 15-20 lat;

Nie, napisałem 25-30 lat. Pod warunkiem oczywiscie że PiS odchodzi w 2023 i już nie wraca a my odbudowujemy demokrację rok po roku po PiSich rządach.

Chociaż Polska stale pretenduje do części rzymskiej, jest tutaj nader dużo okoliczności wg. których można ją spokojnie zaliczać do części bizantyjskiej.

To zdanie streszcza cały wykład idealnie. Podział miedzy nami jest prosty: Ty, ja i inni działamy na rzecz połaczenia z rzymem, chłopaki z prawicy z PiSem na czele chcą bizancjum. Proste.
kondzior 12 | 1,196
17 Aug 2020 #923
podw

Obserwując wycie po stronie lewicowych lemingów, oburzonych postawą ich przedstawicieli parlamentarnych, zaczynam dostrzegać zamysł w tym posunięciu. :-D
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #924
Obserwując wycie po stronie lewicowych lemingów,

Przepiekne jest to odwracanie kota ogonem. Zamiast krytykować PiS za takie pomysły, chłopcy z prawicy atakują lewicę za ich popieranie. Czyli według przysłowia: k..rwa ku..wie łba nie urwie. bubuahahahaha
kondzior 12 | 1,196
17 Aug 2020 #925
Przepiekne jest to odwracanie kota ogonem

...było głosować na Konfedreację...
pis przynajmniej także daje ludziom pieniądze, 500+, 13-ta emerytura, etc, i teraz chcą też trochę dla siebie, cóż...a KO/PO tylko kradnie wszystko czego zdoła dosięgnąć...
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #926
..było głosować na Konfedreację...

musieliby najpierw zrobić mi lobotomię żebym głosował na tych... nieważne. hahaha

KO/PO tylko kradnie wszystko czego zdoła dosięgnąć...

Przecież już udowodnilismy że PIS kradnie wiecej i bezczelniej. To że dają 500 itp to też kradzież. hahaha
Spike31 2 | 2,101
17 Aug 2020 #927
Zupełnie nie doceniasz Zachodu. Nie doceniasz w słowach, ale doceniasz w czynach

Doceniam kapital Zachodu zaakumulowany przez okres kapitalizmu i wolnego rynku a powoli przejadany obecnie przez socjalizm. Bogactwo Zachodniej Europy np: Francji nie wynika z jej obecnych dzialan a z poteznego zapasu kapitalu i inwestycji poprzednich epok. Dlatego Polska nie powinna nasladowac Europy obecnej a brak przyklad z rozwiazan dawnej Europy 'na dorobku' (np: odbudowujacych sie Niemiec z lat 50 i 60-tych)

Nie mam jednak podejscia totalniackiego i nie wloze calej Eurpy Zachodniej do jednego worka. Pod tym wzgledem Wielka Brytania wybija sie na plus. Jest tu jeszcze sporo wolnego rynku napedzanego przez jedno z dwoch glownych finansowych jader swiatowych: Londynskie City (Square Mile). To jeden z powodow dlaczego wybralem oferte z Londynu zamiast innych, bo nie wybralem UK ze wzgledu na pogode, heh.

Doceniam to ze na tle Europy Zachodniej spoleczenstwo brytyjskie jest jednak stosunkowo zachowawcze i konserwatywne obyczajowo (nie mowie tu o rozpuszczonych i czesto zlewaczalych dzieciakach klasy sredniej ktorzy nie zarobili w zyciu grosza ale wszystko im sie nalezy) i jest wsrod rodowitych Anglikow roznych klas (spoleczenstwo brytyjskie jest nadal dosc wyraznie klasowe) wysoka kultura i etyka pracy, w przedziale od informatyka do kafelkarza.

Doceniam takze wielu autorow i myslicieli Brytyjskich, szczegolnie klasycznych, ktorzy dzisiaj sa w glebokiej defensywie wobec terroru lewicowych ignorantow.

Zamiast krytykować PiS za takie pomysły, chłopcy z prawicy atakują lewicę za ich popieranie.

Obie strony sa w tej sprawie siebie warte. Jedynie Konfederacja zachowala sie tutaj przyzwoicie
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #928
Czyżby? Cnoty nie stracili, ale rubelka i tak zarobią bo PiS to im przegłosuje tak czy siak.
Więc, nic wielkiego nie zrobili, niestety.
kondzior 12 | 1,196
17 Aug 2020 #929
PiS to im przegłosuje tak czy siak.

A czemu KO/PO nie podeszli do tego podobnie?
OP pawian 176 | 13,997
17 Aug 2020 #930
Bo nie są takimi hipokrytami jak Konfederacja? hahaha

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.