The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 3,347

Dyrdymałki o Niczem


Oathbreaker 4 | 493
29 Dec 2021 #3,181
@Przelotnyptak1
Wiara daje nam sens i życie, od lat młodości oczekiwałem z westchnieniem i lękiem miłości chwiejnej od stworzeń zimne jak skała.

Cóż nauczyłem się więc nauczkę, że dla nas Pan Bóg jest zawsze na niebie. Cierpliwy, miłujący i wysłuchujący każde modły, bóle i cierpienia.

Jaki to człowiek który by coś takiego potrafi? Szukaj, szukaj szukający miłości.

Lecz nie przychodź i mów że się mylę, bo wiele ich było które się drwiły. Szukając zaczepki, wymówki bo niby jego nie trzeba. A mówię wam krótko, bo naprawdę warto miłować.

Bo temat taki że wart długości papieru muru Chińskiego, choć mi się wydaje że dla zbyt wielu zdjęcia i myśli są jak z berlińskiego
Przelotnyptak1 - | 559
30 Dec 2021 #3,182
Ja sie nie czepiam jesli "Bog" nie jest uzywany w debacie.

W tym przypadku należy odwrócić kota ogonem, prowadząc debatę z odwrotnej strony. Wśród grona naukowców, operujących na najwyższych poziomach ludzkiej inteligencji (Paticle Physics) krąży pytanie, jak, jak dotychczas bez odpowiedzi, mianowicie; Why there is something instead of nothing?

Brak Twórcy sugerowałby absolutną próżnię, But there is a creation all around us, not only people but everything is created; you think by the creator, God maybe? Może cały wszechświat just puff i powstał z niczego?Może poszukasz Boga w Quantum Physics, gdzie cudy na każdym kroku gdzie najtęższe głowy uznają istnienie Twórcy?
Alien 5 | 637
30 Dec 2021 #3,183
Bóg jest bardzo mądry bo się do niczego nie wtrąca. Można go obwiniać za swoje nieszczęścia ale też dziękować mu za szczęście jak się przytrafi. Akademicy i naukowcy zazwyczaj nie wierzą w Boga ale nie mają też żadnego logicznego wyjaśnienia jak powstało życie czy cały wszechświat. W imię Boga zabijają się ludzie co pewno mu się nie podoba ale też się jednoczą. Wiara w Boga pomaga wierzącym pokonać trudności codziennego życia jednak i niewierzący mogą mieć dobre a nawet lepsze życie. Czyli pojawia się pytanie: Wierzyć w Boga czy nie? Niech nikt nie oczekuje że mu na to pytanie zaraz odpowiem jednak zauważcie że nie pytałem czy Bóg istnieje tylko czy warto w niego wierzyć. Odpowiedź jest prosta.Tak jak przy winach unikam opisywania smaku bo to odczucie subjektywne tak i tutaj polecam na zdanie się na własne odczucia. Jeśli jedno jest pewne to to że Bóg zaakceptuje każdą twoją decyzję.
Novichok 2 | 5,633
30 Dec 2021 #3,184
Bóg jest bardzo mądry bo się do niczego nie wtrąca.

...ale jest wszechmocny i kochajacy?
Kochajacy ojciec nie tylko sie wtraca ale broni tych ktorych kocha od krzywdy.
Nie możesz mieć tego w obie strony. To co napisales ma inne, mniej przyjemne wytłumaczenie - Bóg nie istnieje lub ma wszystko w dupie.
Oathbreaker 4 | 493
30 Dec 2021 #3,185
@Novichok
Trzeba pozwolić dziecku rosnąć i trochę doświadczyć życia. Po co wysyłać dzieciaka do szkoły aby przygotować go na życie jak pozostaje w szkole do końca życia zamiast żyć w świecie?
Novichok 2 | 5,633
30 Dec 2021 #3,186
Trzeba pozwolić dziecku rosnąć i trochę doświadczyć życia.

W granicach gdzie sa bezpieczne. Jak tylko sie zbliza do tej czerwonej linii, rodzice musza interweniowac i zignorowac gadki o wolnej woli. W stosunku do dzieci my musimy dzialac nawet jesli to wymaga urzycia fizycznej sily - albo idziemy do wiezienia.

Bog powiniej operowac na tych samych zasadach gdy dzieci albo umyslowo chorzy sa involved.
Przelotnyptak1 - | 559
30 Dec 2021 #3,187
@Novichok Bog powiniej operowac na tych samych zasadach gdy dzieci albo umyslowo chorzy sa involved.

Heee, od dzis., popychadło -Bóg musi operować w zasadach przez nas aprobowanych Od ciebie oczekuje więcej niż płyciznę.
może odpowiedz na pytanie gnębiące potężne mozgi uczonych, mianowicie: Why there is something instead of nothing.?

Język polski proszę
Novichok 2 | 5,633
30 Dec 2021 #3,188
Bog powiniej operowac na tych samych zasadach gdy dzieci albo umyslowo chorzy sa involved...

...zeby ci ktorzy chca wyjasnic jak Bog dziala mogli by to zrobic bez ryzyka wejscia w logiczna pulapke.

Dac wolna wole doroslemu facetowi ma sense. Danie wolnej woli dziecku ktore ma 3 lata jest nie mozliwe do wyjasnienia.

Jesli rak mozgu dany temu dziecku i smierc rok pozniej jest wola Boza, I am out.
Przelotnyptak1 - | 559
30 Dec 2021 #3,189
Akademicy i naukowcy zazwyczaj nie wierzą w Boga ale nie mają też żadnego logicznego

Zgadzam się z tobą, z nie mają logicznego wyjaśnienia to Why there is something instead of nothing.Najwybitniejsi, włączając w ich grono Einsteina

Wierzy w Stwórcę, Wgłębieni w Quantum Physics, sa przekonani o wyższej inteligencji, poza zasięgiem możliwości naszych mikroskopijnych mózgów.
Novichok 2 | 5,633
30 Dec 2021 #3,190
Niewiedza nie jest licencja zeby twierdzic ze Bog to zrobil. Takie zalozenie oznaczaloby ze przez ostatnie 2000 lat, Bog byl w odwrocie poniewaz nasza wiedza sie rozszerzala a nie korczyla. Jesli nie sam Bog, to napewno kosciol.

Najwybitniejsi, włączając w ich grono Einsteina

Oni musieli tak jak dzisiaj ateista nie ma zadnej szansy zeby byc wybrany na prezydenta. Nawet Bolszewicy aka Democrats wiedza to.
Przelotnyptak1 - | 559
31 Dec 2021 #3,191
Niewiedza nie jest licencja zeby twierdzic ze Bog to zrobil.
[/quote]
Jeżeli nie Bóg to, kto jest twórca?

Oni musieli tak jak dzisiaj ateista nie ma żadnej szansy, żeby być wybrany na prezydenta.

"Oni" musieli ? Co było ich celem? Forsowali domenę Twórcy siłą własnych umysłów, po to, tylko aby postawić ludzkość u progu zagłady.

Kości zostały rzucone wraz z rozczepieniem atomu. Nuklearny potwor spuszczony ze smyczy, gwarantuje tragiczny koniec.
Ocalałe resztki spalą wszystkie książki, zrujnują laboratoria, powieszą naukowców i eksperyment z inteligentną istotą zgaśnie jak bardzo maleńki, w kosmicznej skali pirat/piard
Novichok 2 | 5,633
31 Dec 2021 #3,192
"Oni" musieli ? Co było ich celem?

Zeby pasowac do wiekszosci. Dzisiaj mamy inne wymagania zeby byc zaakceptowi. LGBT prawa, zmiany klimatu, covid szczepionki...Powiedz ze jestes przeciwko nim przy aplikacji na uniwerek na jakakolwiek pozycje i zobaczysz bardzo szybko jak ci to poszlo.
Alien 5 | 637
31 Dec 2021 #3,193
31 grudnia, ponieważ jutro rano wszyscy będą odsypiać, porozmawiajmy o winach już dzisiaj. Co się pije w Sylwestra? Naturelnie szampana.
Alien 5 | 637
31 Dec 2021 #3,194
Jako "szampan" określa się w Polsce po prostu wino musujące. Są znane wina musujące jak Cava, Sekt, Cremant czy Prosecco lub "ruskie szampany" ale nic nie jest tak słynne i elitarne jak prawdziwy francuski szampan. Kobiety kochają szampana (zaraz po diamentach ale jeszcze przed mężczyznami którzy im te diamenty kupują). Niczym innym nie można sie tak stylowo rozweselić.
mafketis 32 | 10,571
31 Dec 2021 #3,195
Jako "szampan" określa się w Polsce po prostu wino musujące

A nie tak samo w Niemczech (przynajmniej potocznie?). W amerykańskiej mowie potoczniej 'champagne' tak samo znaczy jakiekolwiek wino musujące...
Już od parę lat zrezygnowałem z 'Sowieckiego' szampana za Prosecco wytrawne.
Alien 5 | 637
31 Dec 2021 #3,196
Niemcy mówią zwykle sekt na wino musujące i piją dużo niemieckich sektów. Ceny sektów w Niemczech są od 2,89E do około 30E za najdroższe. Ceny prawdziwych szampanów to już 13-190E za butelke. A można i drożej.
Lenka 3 | 2,831
31 Dec 2021 #3,197
Kobiety kochają szampana

Zależy które. Ja tam się będę raczyć Campari dzisiaj a szampana nie uświadczysz w moim domu :)
Alien 5 | 637
31 Dec 2021 #3,198
Campari z sokiem pomarańczowym lekko schłodzone- też bym się przyłączył. U nas będzie jednak szampan który właściwie nie powinien istnieć. Champagne to luksus ale champ agne to pastwisko dla owiec. Nie trudno było się domyśleć że wina uprawiane ma pastwiskach były wyjątkowo nędzne.

Kto nie wierzy niech spróbuje zostawionego w kieliszku szampana na następny dzień. Ohyda. No cóż, zaczęto te wina zmuszać do dalszej fermentavji dodając drożdży i cukru co powodowało powstawanie "bąbelek" przez co wina stały się musujące i ulubieńcrm francuskich elit. Był jednak mały problem. Wina eksplodowały w butelkach.
johnny reb 31 | 6,487
31 Dec 2021 #3,199
Spotykałem się z dziewczyną z Włoch, która piła Campari. Campari z sokiem pomarańczowym i brzoskwiniowym sznapsem lekko schłodzonym na lodzie ozdobionym plasterkiem pomarańczy.
Novichok 2 | 5,633
31 Dec 2021 #3,200
Cukier, cukier, cukier i jeszcze wiecej cukru.
Przelotnyptak1 - | 559
31 Dec 2021 #3,201
Dac wolna wole doroslemu facetowi ma sense.

Tu nikt nikomu nic nie daje, chyba, ze mowa o Putinie, hojnie i bez chwili odpoczynku zachodowi daje i to z grubej rury.
Raz KGB, zawsze KGB. Dylemat jest taki ze, pierdzący Biden no match dla lisa ze wschodu. Zmasowane jednostki rosyjskich sil zbrojnych na ukraińskiej granicy, to genialny bluff, Posuniecie godne Napoleona. Bez jednego wystrzału, moze wymusić koncesje używając szantażu. Ostatnia pogróżka wprost z ust Putina warta śmiechu. Grozi zerwaniem dyplomatycznych kontaktów (podobnie jak Lenka i Random, klastczny strzał w stopę heee). Jak bardzo potrzebne są nam dyplomatyczne kontakty zwłaszcza z Bidetem przy sterze. Takie posuniecie sparaliżowało by cały aparat wywiadu, tysiace szpiegów kradnących najnowsze technologiczne sekrety wygnane do Rosji, kładąc ma łopatki wątpliwe osiągnięcia, ruskiego przemysłu. Bidet jednak już teraz pierdzi w stołek, wielce przestraszny.
Alien 5 | 637
31 Dec 2021 #3,202
Z tego co wiem dopiero Anglicy opracowali Francuzom niewybuchające butelki które wyglądały jak dzisiejsze. Od tego czasu trwa niezwykła kariera szampana. No i to by było na tyle o winach na dzisiaj. Teraz przygotuję naszego Taittinger Vintage 2009. Wesołej zabawy i szczęśliwego nowego Roku życzy wszystkim Alien.
Przelotnyptak1 - | 559
31 Dec 2021 #3,203
Wesołej zabawy i szczęśliwego nowego Roku życzy wszystkim Alien.

Tak zresztą, jak tobie, wesołego Sylwestra, umiarkowanego spożycia szlachetnych trunków nie zaś opilstwa, jak to jest w zwyczaju Pawiana, cale galony podłego jabłecznika, Jeżeli gdzieś spotkasz, mojego przyjaciela, powiedz, że życzę mu radosnego Nowego Roku i popchnij żałosna ofiarę w stronę Random i oczywiście Dyrdymałek :))
Novichok 2 | 5,633
31 Dec 2021 #3,204
Raz KGB, zawsze KGB.

Tak jak CIA, Mossad, i wiele innych organizacji jak te.
Przelotnyptak1 - | 559
31 Dec 2021 #3,205
Ależ Rysiek, nie mąc wody, dyskusja była na temat byłego dyrektora zbrodniczej organizacji KGB, dzis. już głową państwa, rolę jednak spełnia podobną
Novichok 2 | 5,633
31 Dec 2021 #3,206
Z Wikipedia:

Putin pracował jako oficer wywiadu zagranicznego KGB przez 16 lat, dochodząc do stopnia podpułkownika, zanim zrezygnował w 1991 roku, aby rozpocząć karierę polityczną w Sankt Petersburgu.

Ilu zabil: 0
Ilu torturowal: 0
Ilu zaglodzil na smierc: 0
Ile lat jako KGB dyrektor: 0

Co za potwor!!!
johnny reb 31 | 6,487
31 Dec 2021 #3,207
Odkąd Putin przejął władzę, dziesiątki dziennikarzy zostało zamordowanych, a wielu z najwybitniejszych krytyków Putina zginęło. Podczas gdy niektórzy, jak Aleksiej Nawalny, byli w stanie pozostać przy życiu, być może ze względu na ilość międzynarodowych relacji medialnych, nie wszyscy mieli tyle szczęścia.
Novichok 2 | 5,633
1 Jan 2022 #3,209
Odkąd Putin przejął władzę, dziesiątki dziennikarzy zostało zamordowanych,

Czy oni byli dziennikarzami czy Soros plants? Pare nazwisk?
johnny reb 31 | 6,487
1 Jan 2022 #3,210
Jasne, Rich, spróbuj tej listy.

cpj.org/data/killed/europe/russia/?status=Killed&motiveConfirmed%5B%5D=Confirmed&motiveUnconfirmed%5B%5D=Unconfirmed&type%5B%5D=Journalist&cc_fips%5B%5D=RS&start_year=2000&end_year=2019&group_by=location

Home / Po polsku / Dyrdymałki o Niczem
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.