The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 574

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


kaprys 3 | 2,502
2 Nov 2020 #331
Kwestia kobiet wychodzących na ulicę przy próbach zaostrzenia kompromisu aborcyjnego to nie nowa sprawa. To trwa już cztery lata.
I te kobiety i mężczyźni, którzy wychodzą protestować na ulicę to w większości normalni ludzie. Podobnie z ludźmi, ktorzy te protesty popierają. Nie mam zielonego pojęcia co pisze o tych wydarzeniach prawicowa prasa emigracyjna. Nie interesuje mnie to. Widzę i słyszę co mówią znajomi. Ludzie niezaangazowani politycznie, a tym bardziej nie członkowie antify.

Sorry, ale nie wierzę, że nawet nasi ultraprawicowi forumowicze nie widzą wśród postów znajomych na fb czy innych mediach postów zwykłych ludzi, którzy mają dość tego co się dzieje w kraju. Nie macie znajomych, którzy popierają te protesty? Wszyscy ci ludzie są z antify?

Jasne.

Nie popieram dewastowania kościołów. Jak to zauważyła jedna z moich znajomych jak świat światem w każdym proteście znajdą się zadymiarze i osoby podstawione.

Ale pamiętajcie też o zadymiarzach z tej drugiej strony. O kibolach z wyrokami, którzy atakują protestujących, a prokurator wycofuje oskarżenie.
Podobnie mam znajomych, którzy popierają całkowity zakaz aborcji, ale przez myśl by mi nie przeszło, żeby oskarżać ich o przynależność do ultraprawicowych bojowek.

Trochę rozsądku w tym wszystkim, bo mam wrażenie, że niektórzy głównie galopuja w kierunku znalezienia antagonizmow za wszelką cenę.

Coś co mnie zadziwia w tej sytuacji, to czas, w którym ten wyrok przeszedł. Nie wiem co była intencja osób stojących za tym. Czy myśleli, że z powodu pandemii tym razem kobiety zostaną w domu? Czy postanowili wyprowadzić ludzi na ulice, żeby mieć kozła ofiarnego w przypadku wzrostu zachorowań? A może uznano, że każda z tych opcji jest ok.

Prawda jest taka, że ludzie mają dość. Jak ktoś słusznie zauważył obecny rząd najpierw wkurwi...l oops zdenerwował nauczycieli, potem rolników i tylko im wkurwi..nych kobiet brakowało. A wszystko w czasach pandemii.
gumishu 11 | 5,596
2 Nov 2020 #332
którzy mają dość tego co się dzieje w kraju.

co się mianowicie dzieje? uściślij, proszę
kaprys 3 | 2,502
2 Nov 2020 #333
@gumishu
Pandemia.
Protesty nauczycieli.
Protesty rolników.
Niezadowolenie innych grup społecznych i zawodowych -od właścicieli siłowni po handlarzy kwiatów i zniczy.
Tysiące ludzi na ulicach.
Nie zauważyłeś?
Może żyjemy w innej rzeczywistości.
gumishu 11 | 5,596
2 Nov 2020 #334
tak sobie myślę że za tydzień dwa tych tysięcy ludzi na ulicach już nie będzie - a na pandemie nikt nie byłby przygotowany (na zachodzie też krytykują rządy że się nie przygotowały na drugą falę odpowiednio) - oczywiście że niepotrzebnie puszczono dzieci i młodzież do szkół ale tak było chyba w całej Europie
OP pawian 176 | 13,997
2 Nov 2020 #335
co się mianowicie dzieje? uściślij, proszę

Gumi, nie strugaj wariata. Gdzie mieszkasz? W Polsce czy na Grenlandi? Jak nie w Polsce, to powiedz od razu. A nie zadawaj głupich pytań.

@gumishu

Do tego dochodzą podwyżki wszystkiego.

Oprócz tego, ludzie zaczynają masowo tracić pracę bo tarcza się kończy.
kaprys 3 | 2,502
2 Nov 2020 #336
@pawian
No ba!

Budżet nie jest z gumy.

Nie będzie dobrze.

@gumishu
Przez kilka miesięcy najważniejsza sprawą zajmującą polityków było LGBT. Pandemii nie było. Wszystko było w odwrocie.

Szkoda, że zamiast zajmowac się LGBT nie pomyslano nad rozwiazaniami dla szkolnictwa chociażby. Albo dla przedsiębiorców.
Spike31 2 | 2,101
2 Nov 2020 #337
A tu jest podsumowanie ostatnich protestow. Nic dodac nic ujac.

"Postulaty jak z Sejmu Dzieci i Młodzieży, skład - wiekowo i politycznie - niczym z reanimowanego Komitetu Obrony Demokracji"

"Czasami zastanawiam się, pod jaką szczęśliwą gwiazdą urodził się Jarosław Kaczyński, że nawet w momencie historycznego kryzysu jego partii, erozji mitu "nieomylnego stratega", słabych sondaży i setek tysięcy osób na protestach w całej Polsce to zawsze znajdzie się ktoś, kto poda mu pomocną dłoń?"

opinie.wp.pl/makowski-dziadersi-wygrali-z-mlodymi-strajk-kobiet-idzie-w-strone-rekonstrukcji-kod-opinia-6571318836472608a
OP pawian 176 | 13,997
2 Nov 2020 #338
Postulaty jak z Sejmu Dzieci i Młodzieży, skład - wiekowo i politycznie - niczym z reanimowanego Komitetu Obrony Demokracji"

hahahaha

Owszem, tak jest . Ale czego się spodziewałeś po 10 dniach? Zorganizowanej partii z pełnym programem??? Daj im trochę czasu - nie od razu Kraków zbudowano. .
OP pawian 176 | 13,997
2 Nov 2020 #339
Właśnie przeczytałem tekst o jakimś prawaku, doradcy Ministra Edukacji Czarnka, o tym jak trzeba z dobrocią ukarać protestujących. To nie są Polacy!!! Dostało się też nauczycielom - zwyrodniali! hahahaha

Ja prdle, w 21 wieku taki bełkot. Czy naprawdę prawica nie ma rozumnych ludzi i musi wypuszczać takich bałwanów którzy jeszcze bardziej pogłębią upadek? Prawactwo to osobliwy stan umysłu, przyznacie chyba.

kobieta.onet.pl/doradca-czarnka-protestujacy-to-nie-polacy-potrzeba-im-surowej-kary/wm2cx5r

"surowa i sprawiedliwa kara, bo ona nie jest sama w sobie złem, ale jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie, porządek, odrywa złoczyńców od zła i niweluje winę. Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło. Bo rozzuchwalone zło można przezwyciężyć tylko dobrem, tj. surową, sprawiedliwą karą wymierzoną z miłosierdziem i stanowczością".
Spike31 2 | 2,101
2 Nov 2020 #340
Czy naprawdę prawica nie ma rozumnych ludzi

Prawica ma w Polsce 11 rozumnych poslow zrzeszonych w Konfederacji. Jedyna merytoryczna i konstruktywna opozycja wobec PiS w sejmie RP.
OP pawian 176 | 13,997
2 Nov 2020 #341
Zobaczymy tą opozycję jak będzie głosowanie na temat aborcji. :)

surowa i sprawiedliwa kara, Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło.

Tak mi chodzi w tyle głowy że facet jest prorokiem - mówił o PiSie jak przegra wybory. Wtedy nastąpi ogólna depisifikacja Polski - jak w nazistowskich Niemczech po wojnie.

Kochani Konfederaci, trzymajcie się od PiSu z daleka bo Wam też się dostanie.
Spike31 2 | 2,101
3 Nov 2020 #342
Zobaczymy tą opozycję jak będzie głosowanie na temat aborcji. :)

Zaglosuja tak, jak glosi program polityczny Konfederacji.
Bycie konstruktywna opozycja nie oznacza glosowanie zawsze i bez wzgledu na wszystko przeciwko temu co aktualna wladza popiera.
Taka histeryczna opozycja ktora mamie na zlosc mamie odmraza sobie uszy zwie sie "opozycja totalna". "Opozycja totalna" to jest zdegenerowany twor polityczny obcy parlamentaryzmowi wiekszosci innych panstw europejskich.

PiSie jak przegra wybory. Wtedy nastąpi ogólna depisifikacja

Niestety, PiS przy wszystkich swoim ulomnosciach i politycznych bledach posiada jeden niebagatelny kapital: kompletne skretynienie calkowicie nieudolnej "opozycji
totalnej", ktora kazdy dany prezent polityczny potrafi roztrwonic swoimi glupimi dzialaniami.
Jedyna nadzieje jest w Konfederacji, ktora do nastepnych wyborow musi urosnac i stac sie klubem poselskim.
Ironside 50 | 10,814
3 Nov 2020 #343
O kibolach z wyrokami, którzy atakują protestujących,

Gdzie? To co widze to fanatyczne zorganizowane bojowki, atakujacy koscioly i ludzie w nich a polcja stoi z boku.
Jak przyszlo kilku chopakow by im na to nie pozaowc to zaraz klamiliwa proganda wynmislai bzdury. A ludzie jak ty wszedzie widza kiboli z wyrokami. pukniej sie w czulko dzewczynko!

Wyrazinie widac, ze rzad od poczatku) cacka sie z lewicowymi bojowkami i lewkami na ulicach, Nie maja problemu z palowaniem prawicowych demonstarcji, to potwierdzalo sie raz za razem.

Przestan sluchac stacji, ktore zamykaja cie w oglupiacej bance informacyjnej.
Opowidasz ze wszystcy protstuja - porotestuje ulamek precenta 0,001% albo mniej.

Teraz troche wiedzej bo sie zebralo i sie kobiety wystraszyly, ze ich beda zmuszac do noszenia martwych plodow.

I racje masz bo PiS za dlugo jechal po bandzie a strukurlych reform nie wporwadzal, w pierdolwach sie wystrzelal i teraz za to placi, choc to TK i nic nowego nie powiedzial. To na PiS sie skrupi i dobrze baranom tak.

Wtedy nastąpi ogólna depisifikacja Polski

Tak ci wnuk Gomulki obiecuje. A wiesz ze nic z tego sie nie spelni. Obiecanki cacnki a glupiemu radosc.
PiS nikogo nie ruszyl to i jego nie rusza.
Lenka 3 | 2,354
3 Nov 2020 #344
fanatyczne zorganizowane bojowki, atakujacy koscioly i ludzie w nich a polcja stoi z boku.

Ta, w małych miastach (w tym w moim 60 tyś. rodzinnym mieście z drugim protestem na koncie) też bojówki?
Puknij się w czółko chłopczyku

Nie popieram dewastowania kościołów

Zgadzam się. Problem w tym, że Kościół sam postawił się w sytuacji, gdzie przestał być widziany jako organizacja czysto religijna. Mówiło się od dawna, że Kościół zapłaci za zaangażowanie polityczne i właśnie to widzimy.
kaprys 3 | 2,502
3 Nov 2020 #345
@Ironside
Robert G, pseudonim Galon. Są zdjęcia jak atakuje kobiety. Facet z wyrokami. Ale co tam. Prokuratura wycofała oskarżenie. Przecież to dziennikarki GW, więc gorszy sort.

A funkcjonariusz ABW, który wjechał w tłum, potrącił kobiety i odjechał?
'Twoja' prasa o tym nie napisze. 'Twoja' stacja o tym nie powie.Nie wiem czy to wybiorczosc czy cenzura, ale o pewnych faktach milczą.
Dwa -ja nie muszę czytać opinii. Ja siedzę tutaj i widzę co się dzieje. A Ty?

Zresztą ludzie wychodzą w tej sprawie na ulicę tylko wtedy jest ruszany kompromis aborcyjny. Więc jak tłumaczyć, że na ulicę wychodzi tylko antifa i feminazistki skoro do tych protestów dochodzi tylko w takiej sytuacji?

A tymczasem wyrok nie został opublikowany.
Ziemowit 13 | 4,182
3 Nov 2020 #346
Ciekawa sprawa z repiratorami. Wziął facet (jeszcze na wiosnę) 70 milionów na kupno respiratorów, ale ich nie ma do tej pory. To jest jakiś handlarz bronią, który ma obskurne biuro i tylko jednego pracownika. Takich to kontrahentów miało Ministerstwo Zdrowia na wiosnę po sprawdzeniu przez ABW. Po tym jak minister zdrowia Szumowski wyleciał z rządu, nowy minister utajnił teraz całą sprawę i nic już się nie można dowiedzieć, poza tym że ministerstwo przekazało sprawę do prokuratury, bo po dobroci handlarz bronią nie chce oddać pieniędzy. Thank you PiS.

A może by nasłać na handlarza jakąś prawicową bojówkę PiS (co Iron na to?) albo jakąś ultraprawicową bojówkę Konfederacji (co Spike na to?). Przyłożyli by gościowi i 70 milionów od razu by się znalazło. Zamiast okładać pięściami bezbronne kobiety na demonstracjach, mogliby uczynić coś pożytecznego dla naszej umęczonej Ojczyzny, przy okazji uwalniając nadmiar energii. Co Wy na to?
OP pawian 176 | 13,997
3 Nov 2020 #347
na wiosnę po sprawdzeniu przez ABW.

Tak, ten wiceminister Zdrowia tłumaczy właśnie że to nie jego wina tylko on się kierował rekomendacją pisowskiego ABW. Czyli, jest szansa że kolesie pisiorki dali zielone światełko bo sami się nieźle obłowili przy okazji. Niezła aferka się szykuje.

A wiesz ze nic z tego sie nie spelni. Obiecanki cacanki a glupiemu radosc.

Udowodnij to! Jak nie, to wypierdalać!

PiS nikogo nie ruszyl to i jego nie rusza.

Nie ruszył bo nie miał za co, chłopczyku, oprócz Nowaka ale tu nadal nie wiadomo jakie mają dowody. Natomiast jak patrzymy na sposób rządzenia dziś przez PiS, to podejrzewam że sprawy przeciwko nim potrwają kilka lat. Będzie się działo.

Jedyna nadzieje jest w Konfederacji, ktora do nastepnych wyborow musi urosnac

No właśnie jest problem bo zamiast rosnąć, to im zmalało ponizęj 5%. hahaha Czyli, jak sugerowałem, niech się zastanowią z tą aborcją bo na razie jest kiepsko. Podejrzewam ze Bosak pójdzie po rozum do głowy i zmieni przekaz. Przecież chce być w Sejmie po 2023, no nie?
Ziemowit 13 | 4,182
3 Nov 2020 #348
Podejrzewam ze Bosak pójdzie po rozum do głowy i zmieni przekaz

On jeszcze może zmienić przekaz, bo jest młody i zwoje mózgowe mu działają, czego nie można powiedzieć o tym czcigodnym starcu, mężu opatrznościowym naszej drogiej Ojczyzny, który dotąd pilnował tzw. kompromisu aborcyjnego jak niepodległości, ale w pewnym momencie został podkuszony - może przez jakiegoś Wielebnego Czarta Ojca Dyrektora na przykład, i odjechał nagle, spowodowawszy w efekcie ogromne zamieszanie, bałagan oraz pat bez widoków wyjścia z niego. Co mu strzeliło do łba jego, tego chyba już nigdy się nie dowiemy.
Spike31 2 | 2,101
3 Nov 2020 #349
Podejrzewam ze Bosak pójdzie po rozum do głowy i zmieni przekaz

Konfederacja jest, w przeciwienstwie do innych frakcji politycznych wyroslych w IIIRP, partia ideowa ktora nie zmienia fundamentalnych przekazow w zaleznosci od zachcianek tlumu. Trzeba umiec odrozniac realpolityk od biezaczki politycznej.

Dlatego tez ma Konfederacja elektorat moze nie masowy ale za to oddany i ideowy.

Przecież chce być w Sejmie po 2023, no nie?

Abstrahujac od tego co napisalem powyzej do 2023 roku sympatie/emocje spoleczne zmienia sie 10-20 razy. Niestety wiekszosc wyborcow ma pamiec krotka i nie pamietaja co sie wydazylo nawewt pol roku wczesniej nie wspominajac o 3 latach...a przy tym sa wyjatkowo latwo manipulowani przez biezace "wrzutki" medialne.
Ziemowit 13 | 4,182
3 Nov 2020 #350
Dlatego tez ma Konfederacja elektorat moze nie masowy ale za to oddany i ideowy.

Czyli gotowy walić po łbie kijem baseballowym każdego, kto się z nim nie zgadza? To już wolimy PiS.
Ironside 50 | 10,814
3 Nov 2020 #351
ale o pewnych faktach milczą.

Czy te fakty to fakty czy tez fake newsy? Jak to, ze podobno jakis uczen sie zabil bo byl homo i go przesladowali - totalna bzdura wyssana z palca.

Zrerszta ja nie jestem jak pawian czy Ziemko czyli nie mam moralnosci Kalego - jak ktos cos zrobil to powinien za to opowiedzc niezalenie kogo popier czy pod kogo sie podpia - to jasne.

Tylko ludzi jak ty widza jedna strone - jak za PO przekrety szly pelna para, tez by;y takie albo gorsze przypadki i nic to jakos cie to nie bolalo.

Teraz sie nagle wrazliwa zrobilas bo nie twoja opcja przy wladzy. Tacy jak ty sa najgorsi

bojówkę PiS (co Iron na to?)

Iron nie popiera PiS-u i ma to w d. A pozatym PiS z tego co wiem nie ma bojowek. Mozne najwyzej wslac polcje by ich spalowala - ale jak to lewica to tego nie zrobi!

?To już wolimy PiS.? i nic dziwnego bos sowiet i Pis sie z takimi jak ty cacka jak z jajkiem.

Udowodnij to!

Jak poprzedni PiS rzadzil tez tak obecywali a glupki jak ty sie cieszyli. I co? I nic!

Taa wszycy niewninni - tylko jak byla ta komisja o Amber Gold. To nikt nic nie pamietal. Za to samo powinni ich zamknac - co to jakas kriminalna demancja na zyczenie.

I co ruszyli kogo - nie! A winni byli ewidentnie!
OP pawian 176 | 13,997
3 Nov 2020 #352
Trzeba umiec odrozniac realpolityk od biezaczki politycznej.

To miłe że nie idziecie na łatwiznę. Tylko że to jest polityka i jak chcecie mieć wpływ, to trzeba być w Sejmie. Jak będziecie poza, to pies z kulawą nogą się na Was nie obejrzy. A jak spróbujecie istnieć na ulicy, to Was rozgonią na 4 wiatry bo nigdy nie zbierzecie tylu ludzi na protesty jak teraz kobiety.

Tak więc, już Henryk IV rzekł że Paryż wart jest mszy i zmienił poglądy.

co sie wydazylo nawewt pol roku wczesniej nie wspominajac o 3 latach..

Hmm, owszem, ale sprawa aborcji przecież nie przyschnie tylko będzie wałkowana aż do wyborów a zwłaszcza przed nimi. Będziecie milczeć jak grób jak Was dziennikarze będą indagować?
Spike31 2 | 2,101
3 Nov 2020 #353
sprawa aborcji przecież nie przyschnie tylko będzie wałkowana aż do wyborów

Do wyborow w 2023 biedzie jeszcze kilkadziesiat "gameczendzerow" i atrakcji medialnych. I kolejne "nowe solidarnosci" ktore skoncza tak jak KOD...

to trzeba być w Sejmie. Jak będziecie poza

I Konfederacja jest w sejmie z 11 poslami, w co przed 2019 rokiem nikt nie wierzyl a gdy o tym pisalem juz w 2018 to bylo brane za folklor polityczny i pobozne zyczenia. Ze swoje strony ciesze sie ze moglem sie temu przysluzyc moim wolontariatem.

Będziecie milczeć jak grób jak Was dziennikarze będą indagować?

Nie, dlaczego? Konfederacja nie walczy o elektorat lewicowy ktorego nie chce (i vice versa) a o elektorat prawicowy.
Konfederacja nigdy nie byla i nie chciala byc "partia kazdego obywatela, ktora spelnia zachcianki wszystkich" tylko partia prawicowego konswerwatywnego elektoratu.
Polski Jobbik dociskajacy polski Fidesz z prawej strony i niepozwalajacy ignorowac prawicowego konswerwatywnego wyborcy i jego postulatow ideowych i ekonomicznych.
OP pawian 176 | 13,997
3 Nov 2020 #354
Ok, musimy trochę pożyć to zobaczymy. Będziemy wracać do tych postów za kilka lat i porównamy sobie nasze prognozy. :)
gumishu 11 | 5,596
3 Nov 2020 #355
prawicową bojówkę PiS

nie ma czegoś takiego jak bojówki PiS - chyba, że ktoś ma zwidy
kaprys 3 | 2,502
3 Nov 2020 #356
@Ironside
Nie traktuj jako fake newsa wszystkiego co nie wpisuje się w Twój dyskurs.
A hasłem 'jak za PO przekręty coś tam bla bla bla' w ogóle rozwaliles system, bo jest to hasło, którego używają przyklaskiwacze wszystkiego co dzieje się obecnie w rządzie jak braknie im argumentów. Skąd w ogóle pomysł, że popieralam PO albo nie potępiam ich przekrętów.

Do forum dołączyłam już po objęciu władzy przez obecnie litosciwie nam panujących.

A sytuacja w kraju jest aktualnie następującą: pandemia, brak wsparcia dla szkolnictwa ani dla przedsiębiorców, wkurzeni rolnicy i kobiety.
Ponad pół roku od wybuchu pandemii system szkolnictwa nie został przygotowany. Nie ma realnego wsparcia dla przedsiębiorców. Łącznie z tymi najmniejszymi jak handlarze zniczy i kwiatów, którzy w piątek po południu zostali z towarem. Chwała zwykłym ludziom za okazanie wsparcia i zbieranie się, żeby ich wspomóc.

Za to była kilkumiesięczna walka z LGBT, wybory, które sie nie odbyły, a minister szkolnictwa zastanawia się nad zmianą kanonu lektur. Najważniejsza sprawa aktualnie.
OP pawian 176 | 13,997
3 Nov 2020 #357
a minister szkolnictwa zastanawia się nad zmianą kanonu lektur

To dobrze że się Pisdioci nadal pogrążają. Tylko Polski szkoda.
Spike31 2 | 2,101
3 Nov 2020 #358
musimy trochę pożyć to zobaczymy

No to Ty poczekaj na rozwoj wydarzen a ja pomoge w tworzeniu kilku niszowych portali informacyjnych ktore do tego czasu urosna organicznie i zwieksza swoj zasieg w google i 'soszialmidia' :-) A "pandemia" chinskiej grypy dala mi sporo czasu wolnego by to zrobic.

Przyszlosc i wladza zawsze zalezala do tych ktorzy mieli przewage informacyjna. I jest to prawda aktualna juz od czasow starozytnych.
OP pawian 176 | 13,997
3 Nov 2020 #359
No to Ty poczekaj na rozwoj wydarzen a ja pomoge w tworzeniu kilku niszowych portali informacyjnych

No właśnie czekam i widzę jak zjeżdżacie. Czy takich portali Konfa juz nie miała wcześniej? Oczywiście że miała i ma bo czytałem o tym w Wyborczej. hahaha A jednak parę dni protestów i zjechaliście z 8% do 5%. No więc portale Wam nic nie pomogły, bądźmy realistami. Poza tym, tych portali nie można tworzyć w nieskończoność bo będziecie mieli ich setki a na każdym jednego uczestnika. To jest niepotrzebne mnożenie bytów w stylu wodza który dzieli dywizję na dwie części i chwali się że ma dwie dywizje.

Tak więc, nici z przewagi informacyjnej jak wyłazi kontrowersyjna sprawa i Konfa głosuje przeciwko większości. Oczywiście, to piękne że zachowujesz niezłomne zasady ale obawiam się że Bosak przerobi Was, niezłomnych, na szaro i pójdzie z większością wcześniej czy później. Co wtedy zrobisz?
Spike31 2 | 2,101
3 Nov 2020 #360
Czy takich portali Konfa juz nie miała wcześniej?

Miala. Wiele powstalo przed wyborami parlamentarnymi 2019, w ktorych Konfederacja weszla do parlamentu. W tym wypadku jednak od przybytku glowa nie boli i im wiecej portali tym lepiej.

A jednak parę dni protestów i zjechaliście z 8% do 5%

Nie ekscytuj sie sondazami i "informacjami dnia". Portale mainstreamowe zyja z klikow i musza o czyms pisac. To jest taki model biznesowy: ilosc zamiast jakosci. Musi byc ruch a reklamy musza sie sprzedawac. Znam to od kuchni. Przy tym oczywiscie dochodzi jeszcze 'liberalno'-lewoskretne skrzywienie duzych mediow i ich redaktorow.

Droga do sukcesu bez wielkich srodkow na budowanie mediow jest powolne rozbydowywanie bazy wyborcow i powolna edukacja. A internet oferuje najlepsze mozliwosci pod wzgledem koszt-efekt. Giganci medialni widza to dlatego co raz sa zakusy na ograniczenie wolnosci w internecie. Internet to jest prasa Guntenberga do kwadratu.

Tylko wtedy kiedy spoleczenstwo jest gotowe sa mozliwe takie wojny blyskawiczne kiedy "nagle" pojawia sie nowa sila. Tak naprawde to musi byc pod to przygotowany grunt, poniewaz ludzie moga podjac spontaniczne decyzje polityczne ale nie wbrew calemu swojemu swiatopogladowi ktory jest urabiany latami.

Zadanie Konfederacji jest jedno: przekonac konserwatywno-prawicowy elektorat i pozyskac czesc wahajacych sie 'centrystow' w celu poszerzenia bazy wyborcow. To wszystko bez pojscia na kompromisy w podstawowych sprawach ideologicznych. Konfederacja to nie jest "partia dla kazdego".

Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.