The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 574

Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą


Ironside 50 | 10,814
31 Oct 2020 #271
Na pieszczoty trzeba

Tutaj przesylka od Ziemowita:

youtu.be/1vsvghOrBvg

bhahaha !
OP pawian 176 | 13,997
31 Oct 2020 #272
Albo z protestujacymi tam w bardziej cywilizowany sposob kobietami?

A taki że mam trochę znajomych tu i ówdzie. Oraz dość dużą rodzinę. I obecnych i byłych uczniów.

gdy znaleźli konkurencję tej samej wielkości (antifa), uciekli na podwórko jak szczury.

Co, dostali bęcki od dziewczyn?? hahaha Lepiej na drugi raz niech sobie założą przekrojone piłki tenisowe albo inne gadżety na jaja bo jak im dziouchy zaserwują kilka porządnych kopów, to im plemniki uszami wyjadą. hahahaha To są śmierdzące tchórze którzy tylko w grupie są silni.

Dolno ostatnio donosił, że u niego we wsi nawet 70-letnie kobiety

Taka prawda. U mnie na wsi w sąsiednim miasteczku też była demo. I to jest właśnie najbardziej zdumiewające w tym wszystkim - ta jedność. Kaczynski matole, twój rząd obalą kobiety.
Mr Grunwald 29 | 1,945
31 Oct 2020 #273
@Ironside
Miłościwy panie Ironside, nie ładnie tak z maczugą machać. Co ludzie pomyślą

@pawianie
Nie rozumiem tej nienawiści do PiSu... Przecież PO i PiS pochodzą z solidarności prawda? A teraz taki brak solidarnej Polski? Wrogów brakuje to na chama musicie robić własnych?

Przypomina mnie się film "Sami Swoich" czasami
OP pawian 176 | 13,997
31 Oct 2020 #274
Wrogów brakuje to na chama musicie robić własnych?

No właśnie masz rację, największe chamstwo jest na prawicy.

Przypomina mnie się film "Sami Swoich" czasami

Dokładnie - prawica to agresywny Pawlak, a reszta społeczeństwa to bardziej pojednawczy Kargul. To jest Polska.

A zone wygrales na zyciowej loterii, zapewne swoim urokiem osobistym ;-)

Nie. To się stało siłom i godnościom osobistom.
Spike31 2 | 2,101
1 Nov 2020 #275
A taki że mam trochę znajomych tu i ówdzie. Oraz dość dużą rodzinę

A wiec tak jak ja. Nasze sieci informacyjne sie wzajemnie pokrywaja. Wiem mniej wiecej tyle samo o sytuacji w Warszawie ile Ty mieszkajac u siebie na prowincji.
Lenka 3 | 2,353
1 Nov 2020 #276
A jak ja mam członka rodziny na protestach w Warszawie to wiem więcej?
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #277
Wiem mniej wiecej tyle samo o sytuacji w Warszawie ile Ty mieszkajac u siebie na prowincji.

I te znajomki Ci powiedziały że większość z tych ponad 100.000 którzy demonstrowali w piątek w Warszawie oraz następne 100.000 w innych miejscach w Polsce to lewaki i Antifa???? hahaha Mają moc........
Spike31 2 | 2,101
1 Nov 2020 #278
Nie, to akurat widze na zdjeciach zrobionych przez przechodniow i wrzuconych do soszial midia oraz przez samych uczestnikow zamieszczanych na twitterze i facebooku. Oni sie wcale z tym nie kryja i np: atak na kosciol czy dewastacje pomnika przyjazni polsko-wegierskiej uwazaja za chlube a nie czyn kryminalny i symbol zdziczenia...

Jak juz wczesniej napisalem na tych protestach trzeba odrozniac kobiety od trzody neomarksistowskiej i zwyklych ulicznych bandytow spod znaku antifa.Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #279
@Spik31
To jest prowokacja, wyzywanie na pojedynek aby tworzyć prawdziwych ofiar, zapewne przekonali innych że to po to aby pokazać swoje uczucia. Ale sprawcy tej zbrodni dobrze wiedzą co czynią. Trzeba znaleść tego który daje im takie pomysły, ktoś szerzy nienawiść
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #280
trzeba odrozniac kobiety od trzody neomarksistowskiej i

Normalne niezaangażowane kobiety to 90%. Jeśli w zadupiowym miasteczku na Podbeskidziu dwie znane aktywiski organizują protest i przychodzi 100 ludzi któzy nidgy wcześniej nie demonstrowali przeciw władzy, to łatwo obliczyć ten procent.

Dlatego nie zwalaj wszystkiego na antifę itp bo sam siebie okłamujesz - kobiety są wściekłe i tyle. Iron też tak twierdzi ale on jest zaciekłym faszystą więc nie może inaczej. Od Ciebie jednak wymagamy więcej jako osoby inteligentnej.
Ironside 50 | 10,814
1 Nov 2020 #281
Iron też tak twierdzi

Iron twiredzi, ze ton nadjaje niewlieka mniejszoc zdzdir sovietckich co to rzucily sie na ta okazje jak wyglodnle muchy and siweze g-owno!
Wiekszosc kobiet po prostu nie rozumie co sie dzieje i mysla, ze to totalny ban na aborcje lub pierwszy krok.

To mozna bylo wporadzic jakby sie to zrobilo we wlasciwy sposob i porzadnie. Coz simieszne ze swiety tutaj bronialy norek a dziecie maja w d ...

Bardziej durne jest zmakniecie farm, o aborcije chodzi o sposob i okolocznoci zasada jest sluszna.
Lenka 3 | 2,353
1 Nov 2020 #282
Wiekszosc kobiet po prostu nie rozumie co sie dzieje i mysla, ze to totalny ban na aborcje lub pierwszy krok.

Bo kobiety to idiotka, która nie potrafią czytać...szkoda słów.
Nie wspominając o tym, że Godek, jedna z głównych aktywistów ostatnich zmian już otwarcie powiedziała, że to pierwszy krok.
Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #283
@Lenka
Są też kobiety po stronie rządzącej które były skrzywdzone emocjonalnie lub pogardą izolowane od dzieciństwa. I wspierają teraz PiS jako że to jest ich jedyne grono bliskich. Nie bacząc w jakim kierunku to idzie
LostSoul 3 | 84
1 Nov 2020 #284
Ubolewam nad tym, że Polacy taki rząd wybrali.
Ironside 50 | 10,814
1 Nov 2020 #285
że Godek,

I co z tego? Chodzi o wprowadzone ograniczenie. W jaki sposob jest to powodem do protestu?
To histeria. Faktem jest, ze PiS nie wzbudza zaufania, ale to ciagle histeria.
Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #286
@LostSoul
Ja tak Samo ubolewam że my jako naród i obywatele Rzeczypospolitej Polski nie mieliśmy lepszego wyboru. Fakt faktem że mamy takich polityków których mamy w sejmie, ludziom w administracji i pozycjach państwowych trudno rozmawiać o polityce. Bo nagle mogą stracić pracę, młodzi teraz dużo ryzykują z przyszłością jeżeli Polska będzie szła w kierunku dyktatury.

Trzeba wspierać dialog, tak aby partie polityczne mieli możliwość zawrzeć porozumienia. Cały świat się na nas patrzy względem tej debaty przez wybory w Ameryce
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #287
Wiekszosc kobiet po prostu nie rozumie co sie dzieje i mysla, ze to totalny ban na aborcje

hahaha nie rozumie. Teraz udowadniasz że masz rozumek Misia Puchatka.
One doskonale wiedzą na czym polega ostatni wyskok PiSu - zakaz aborcji śmiertelnie chorych płodów - ty debilu, chciałbyś żeby twoja żona donosiła i urodziła dziecko które z powodu braku mózgu umrze zaraz po porodzie? A tak teraz będzie. Na miejscu Twojej żony, jeśli jeszcze ją masz, zaraz zażądałbym rozwodu. Przez ten faszyzm zupełnie masz nastukane we łbie, jesteś chory psychicznie.

że to pierwszy krok.

I dlatego wojna trwa nadal i będzie trwała do zupełnego wyzwolenia. I prawactwo to wie dlatego tak się ciskają .
Spike31 2 | 2,101
1 Nov 2020 #288
To jest prowokacja, wyzywanie na pojedynek

To czolowe zderzenie cywilizacji Chrzescijanskiej z antycywilizacja marksistowska.

Nota bene Antifa zostala przez rzad USA uznana za organizacje terrorystyczna. Nalezy podobnie uregulowac status tej bandyckiej organizacji w Polsce.

Od Ciebie jednak wymagamy więcej jako osoby inteligentnej.

A ja od Ciebie wymagam niestosowania takich prymitywnych technik psychologicznych bo obraza to moja inteligencje ktora tak chwalisz :-)
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #289
To czolowe zderzenie cywilizacji Chrzescijanskiej z antycywilizacja marksistowska.

Gdyby to jeszcze była prawda to bym nic nie powiedział. Ale prawica już dawno odeszła od chrześcijaństwa - czyżbyś zapomniał że temat nr 3 w naszym wątku to obłuda prawicy?

https://polishforums.com/po-polsku/dlaczego-nie-drodze-nam-polska-prawica-85784/#msg1746996

Powiedzmy sobie szczerze, tacy z prawicy chrześćijanie jak z koziej dupy trąby. I kobiety to widzą bo im nic nie umknie - i nie dadzą się więcej wykorzystywać w imię fałszywych wartości. Wypierdalać !

A ja od Ciebie wymagam niestosowania takich prymitywnych technik psychologicznych

Muszę bo jak nie pomagają racjonalne inteligentne techniki, to próbuję prymitywnych, w nadziei że dotrze szybciej hahahaha
Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #290
@pawian
Widocznie według pewnych chrześcian grzech już nie istnieje, a błędów nie da się więcej popełniać. A i że bogowie chodzą między nami a ludzi już niema? Doskonałości oczekuję jedynie od Chrystusa, sam popełniam błędy pisząc lub mówiąc. Bo jestem bardzo pewny siebie i nie zawsze zważam na uczucia innych, bo jak mam o nich wiedzieć jak postrzegam samego siebie inaczej?

Dlatego próbuję pisać jak najmniej, choć mnie to żle ostatnio wychodzi. Czym Torq mnie wielce imponuje bo zazwyczaj mam więcej cierpliwości
Ziemowit 13 | 4,182
1 Nov 2020 #291
Trzeba znaleść tego który daje im takie pomysły, ktoś szerzy nienawiść

To jest takie poszukiwanie sprawstwa jak za komuny. Nie mieszkałeś wtedy chyba w Polsce, to jesteś usprawiedliwiony, że nie czujesz tego. Komuna nigdy nie wierzyła w spontaniczy, oddolny protest. Zawsze stali za tym protestem imperialiści amerykańscy i zachodnioniemieccy rewizjoniści dążący do odebrania Polsce Ślaska i Pomorza. Obecnie dla kół prawackich to będzie Antifa lub inne coś.

Tak naprawde to jest starcie kulturowe objawione przez bunt pokolenia 20 i 30-latków, którzy dominują w protestach. Sprawa wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej była tylko iskrą podpalającą beczkę prochu. Ludzie już od dłuższego czasu czują, że PiS zawłaszcza po kolei wszystko i odbiera im podmiotowość. Kłamstwa, manipulacje i niegodziwości władzy PiS nawet przy drobnych sprawach są zapamiętywane i kumulują się (charakterystyczna w tym względzie była sprawa wypadku drogowego z udziałem Beaty Szydło). Do pewnego momentu ludzie duszą to w sobie, ale przychodzi moment kiedy czara się przelewa i następuję wybuch. Odpowiedzią są prawackie zaklęcia, że to Antifa i jacyś neomarksiści oraz, że każdy, komu droga jest tradycja powinien ruszać bronić kościołów. To ostatnie było doprawdy żałosne w ustach Jarosława Kaczyńskiego, polityka który traktuje Kościół nader instrumentalnie. Błędem niewybaczalnym Kościoła było to, że aż tak pozwolił się utożsamić z obecną władzą państwową, bardzo często za obfite dotacje, czyli po prostu sprzedał się władzy za pieniądze niczym jakaś ladacznica. Już kilka lat temu zwracali na to uwagę wybitni katoliccy publicyści jak Tomasz Terlikowski, wieszcząc odwrót od wiary katolickiej niemal całego pokolenia.

PiS nie ma zadnej recepty na obecny kryzys poza powiedzeniem, ze trzeba ruszać i bronić kościołów. Jeszcze raz powtórzę - żałosny ten starzec, który to powiedział !
Lenka 3 | 2,353
1 Nov 2020 #292
W jaki sposob jest to powodem do protestu?
To histeria

To jest dodatek, taki bonus. Ale uwierz, że sama zmiana dotycząca wad płodu wystarczy, żeby wkurzyć ludzi. Chcesz to udawaj, że to nic, różnicy to żadnej nie zrobi
Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #293
@Ziemowit
To prawda, byłem urodzony rok po zdarzeniach okrągłego stołu. Wychowywałem się w Norwegii, a większość informacji to cierpię właśnie z Polishforums, książek historycznych, literatury w książkach lub filmach o Polsce. W ten sposób mam bardzo chłodne spojrzenie na całą sprawę bo patrzę z daleka, choć sprawa Polski jest mnie bliska bo utożsamiam się najwięcej z Polską szlachtą. A jako że szlachta w Norwegii, wymarła stali się chłopami lub dołączyli do Szwedzkiej/Duńskiej szlachty która raczej hierarchstycznie podchodzi do szlachectwa (tytuły rangi, itd sam konflikt między magnatami a resztą szlachty) to nie mogłem nigdzie znaleść "swoich" a jak rozmawiałem bez myślenie z Norwegami to traktowali mnie często wrogo lub sceptycznie bo nie rozumieli kim jestem. A jako że mam matke która mnie urodziła jest Norweszką to mnie to bardzo ubolewało że traktowali mnie wrogo lub jako obcego.

Więc się nauczyłem trzymać gębę na kłótkę i utożsamiałem się bardzo z Polakami którzy żyli pod zaborami. Takie filmy jak Pan Tadeusz, Pogranicze w Ogniu lub Stawka większa niż życie dawały mnie zawsze drzwi do innego świata. Świata wolnych ludzi
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #294
Stawka większa niż życie

Nie mów tego przy Ironie bo Cię nazwie Sowietem za oglądanie przygód sowieckiego szpiega. hahaha Chociaż sam oglądał namiętnie zanim emigrował.
Mr Grunwald 29 | 1,945
1 Nov 2020 #295
@pawiam
Mam świadomość tego że J-23 był powiązany z NKWD i AL. Trzeba też pamiętać że w konieczności potrafił współpracować z AK przeciwko Niemcom. Kiedy to tory kolejowe mieli wysadzać

Trzeba też pamiętać że w powstaniu Warszawskim wszystkie opcje polityczne walczyli przeciwko wspólnemu wrogowi, nawet armia Berlinga bez wsparcia artylerii armi czerwonej przekroczyła Wisłę aby wspomóc walczącym powstańcom i cywilom. To była wielka plama dla związku radzieckiego bo Stalin myślał że za tym wszystkim stali zachodni alianci, a gdyby wspomógł powstaniu to wizerunek Stalina w Polsce byłby zupełnie inny.

A tak to każdy wiedział że Stalin i ci którzy go pochwalali i chwalą są wiecznymi wrogami Polski.
Bo Warszawa krzyczała o pomoc, a każdy wie kto walczył
Ironside 50 | 10,814
1 Nov 2020 #296
Ale uwierz, że sama zmiana dotycząc

OK Lenka teraz jest twoja sznasa by wytlumaczyc, o co konkrentnie chodzi, jakie rozporzadzenie czy ustatwa tak wk-wilo ludzi? Powaznie czekam na odpowiedz!

na czym polega ostatni wyskok PiSu -

Ty obludny sowiecie, to teraz nie stoich na strazy konsytucji? A niedawno wyles ze jest lamana. To co, to OK ze jest lamana gdzie ci pasuje a tam gdzie nie pasuje to zle lamac?

Co za strzep ludzki! Zmien sobie nika na ;Kali'
W d ..pie masz to wszytsko tylko bruzdzisz jak ten szkodnik!
OP pawian 176 | 13,997
1 Nov 2020 #297
Powaznie czekam na odpowiedz!

Lenka, nie daj się robić w konia, on Cię naciąga na zwierzenia. hahaha

Ty obludny sowiecie, to teraz nie stoich na strazy konsytucji?

Ty debilu, poczytaj sobie konstytucję - tam jest o torturach i męczeniu ludzi. Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie - zmusiś żonę żeby donosiła pół martwy płód? Tak?

W d ..pie masz to wszytsko

Skąd takie myśli? hahaha
Ironside 50 | 10,814
1 Nov 2020 #298
Mam świadomość tego

Wiem to, i wiem tez , ze wielu spraw Polskich nie rozumiesz.
Np nie rozumuesz takich ludzi jak pawian. Bo to Sowiet nie Polak.
Lenka 3 | 2,353
1 Nov 2020 #299
Iron nie rżnij głupa! Doskonale zdajesz sobie sprawę, że chodzi o wyrok TK odnośnie aborcji w przypadku wad plodu.
Najpierw próbowano to zrobić ustawą ale po protestach projekt 'utknął'. A teraz użyto TK


Home / Po polsku / Dlaczego nie po drodze nam z polską prawicą
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.