The BEST Guide to POLAND
Unanswered  |  Archives 
 
 
User: Guest

Home / Po polsku  % width posts: 13

Czy polskie PF jest reprezentatywne?


Polonius3 1,000 | 12,446
22 Nov 2011 #1
Czy sądzicie, że obywatele RP uczesntniczący w polskich rozmowach na PF są reprezentatywni dla ogółu społeczeństwa RP? Pytanie to powstaje z powodu braku zainteresowania nowym rządem Tuska, jego exposé i innymi sprawami publicznymi. Czy polskojęzyczni uczestnicy PF nie są (jak mówi się w USA) 'civic-minded'? Za to niektóre trywialne tematy wywołują żywą reakcję. Co jest grane?
noreenb 7 | 557
23 Nov 2011 #2
Nie, nie sa.
Wielu Polaków to indywidualiści i niechętnie zgadzają się z opinią ogółu. Opinia większości jest opinią osób najmniej zdolnych.

Expose premiera? Nie oglądałam, bo akurat nie mogłam. Mogę Cię prosić, żebyś mi je streścił, Polonius?
pawian 200 | 21,627
23 Nov 2011 #3
Czy sądzicie, że obywatele RP uczesntniczący w polskich rozmowach na PF są reprezentatywni dla ogółu społeczeństwa RP?

Z choinki się urwałeś? Wiadomo że nie są. Ilu obywateli RP, jak ich nazywasz, włada biegle angielskim w piśmie? I z jakich warstw społecznych pochodzą?

Pytanie to powstaje z powodu braku zainteresowania nowym rządem Tuska, jego exposé i innymi sprawami publicznymi.

Bez przesady, jakieś zainteresowanie jest.

Summa summarum - ten wątek jest denny.
OP Polonius3 1,000 | 12,446
24 Nov 2011 #4
Chyba uczestnicy 'Rozmów Polskich' na PF nie muszą biegle władać angielszczyzną.
pawian 200 | 21,627
24 Nov 2011 #5
Ooops, przepraszam serdecznie. Nie doczytałem tego że rozmowy są polskie.

Cholera, to tempo życia robi się coraz szybsze. Czytam co drugie słowo żeby to wszystko ogarnąć.

Wybacz.

PS. Chyba to przeczytałem ale zrozumiałem że rozmowy są polskie czyli tak jakby o Polsce itp. więc możliwe że po angielsku. :):):):)
wredotka 5 | 297
25 Nov 2011 #6
Tak mi się skojarzyło: przenoszenie wniosków o grupach, społeczeństwach, czy narodach bezpośrednio z danych dotyczących zachowań jednostek (błąd indywidualizmu). Plus wyprowadzanie wniosków z bardziej złożonej na prostszą jednostkę analizy, (z wyższego na niższy poziom) błąd ekologizmu;) Nie pamiętam dokładnie, ale te pojęcia to chyba z marketingu.

Dlaczego użytkownicy rozmów po polsku nie są reprezentatywni dla ogółu?

Przede wszystkim na to forum trafiają osoby z takich, czy innych powodów mieszkające (tymczasowo lub na stałe) za granicą, albo szukające kontaktu z cudzoziemcami (to bardziej w anglojęzycznej części). Nie wnikam z jakich powodów.

Mieszkający i pracujący w Polsce ogół nie ma zapewne ani czasu, ani żadnego interesu w tym, żeby się na tym forum udzielać. Wszelka imigracja to osobny temat.

Postawy i perspektywa postrzegania rzeczywistości będzie różna u tych, co zdecydowali się na zmianę otoczenia i żyją w innych realiach (za granicą, już obojętnie gdzie).

Jeśli cię to ucieszy oglądałam expose Tuska, potem większość reakcji i odpowiedzi (oprócz PSL-owskiej, bo wyskoczyłam do sklepu po drożdżówki:), i następnego dnia znów odpowiedź Tuska. Czy mam ochotę się dzielić swoimi spostrzeżeniami na amerykańskim forum PIS- owców? Nie.

Czy w ogóle mam potrzebę wypisywania opinii akurat na ten temat? Po co? Przecież mieszkając w kraju mam wokół siebie ludzi, z którymi mogę sobie pogadać na taki, i podobne tematy;)

Nie każdy w internecie szuka jakiejś alternatywnej rzeczywistości, w której wreszcie może wylać swoje żale, frustracje i niezadowolenie. W wolnych chwilach fajnie sobie ot tak po prostu zajrzeć i popisać w neutralnych tematach, z miłymi ludźmi.

Stąd popularność wątków odbiegających od myśli przewodniej. Luźnych.
Ten dział jest o tyle fajny, że dopóki piszesz po polsku nic nie jest off top-em;) A wplatać dygresje to sobie wedle uznania każdy może choćby w łacinie i grece. Czy esperanto;)

Od siebie mogę jeszcze dodać, że mieszkając w Anglii nie przyszłoby mi do głowy szukać anglojęzycznych for. Czego na tym "wygnaniu" brakowało, to właśnie ludzi, z którymi można porozmawiać po polsku. Gdyby udzielająca się tu społeczność była reprezentatywna, to na tym forum byłoby całkiem wesoło. Jak na innych polskich forach (dla brytyjskich Polaków na przykład).

;)
pawian 200 | 21,627
25 Nov 2011 #7
to na tym forum byłoby całkiem wesoło.

Jest przecież wesoło. Na ogół. Ostatnio jest nudno bo ciągle nie odhaczyli tych zawieszonych. Jaki ich nie ma, to inni fajni plotkarze się też trochę zawieszają. Wróciłem z pracy o 9, wchodzę na forum i widzę że dzisiaj nie mam tu czego dzisiaj szukać. Dlatego dobranoc. Muszę trochę popracować w moim własnym forum bo mam zaległości.
japieprze
15 May 2016 #8
Merged: Tutaj Polska i Polacy sa opluwani (by banned "Ktoś")

Zastanawiam sie czesto po co tu wchodzimy, ten gowniany forum zostal zalozony przez Amerykanina (prawdopodobnie zydowskiego pochodzenia w pewien sposob zwiazanego z Polska - tak sadze), ktory przymykal i dalej przymyka oko na nie tyle co obrazliwe ale ponizajace komentarze kierowane prosto w nasz kraj, nasza kulture i tych czlonkow forum, ktorzy probowali w pewien sposob bronic Polski. Wydaje sie, ze jestesmy tu tylko pionkami, co myslicie?
Supernovus
15 May 2016 #9
Przepraszam bardzo. Ale oprócz literówek zdradza Cię dziwna składnia i ortografia. Czy mógłbyś napisać coś o sobie?
japieprze
15 May 2016 #10
Supernovus! Przepraszam bardzo ale czy Ty przypadkiem nie bawisz sie w detektywa? Jak jestes taki wscibski to moze powinienes zapisac sie do Mosadu (jesli jeszcze Cie tam nie ma, bo zdradza Ciebie zlosliwe dociekanie danych innych osob), dobry pomysl? Ani nie posiadam dziwnej skladni ani dziwnej ortografii, a jak Ci to przeszkadza to zmien forum. Nastepnym razem trzymaj sie tematu.
RubasznyRumcajs 5 | 492
15 May 2016 #11
Oj, widzę że kolejny który wszędzie widzi żydów...
Używając twojej składni- jak się forum nie podoba, to...
Supernovus
15 May 2016 #12
'ten gowniany forum' - forum jest rodzaju nijakiego, nie męskiego, więc nie gowniany tylko gówniane.
'na nie tyle co obrazliwe ale ponizajace' - na nie tyle obraźliwe, co poniżające...
'komentarze kierowane prosto w nasz kraj' - raczej pod adresem i powinny być określone jakimś przymiotnikiem, np. krytyczne komentarze jak zdajesz się sugerować.

Przepraszam za podejrzliwość.
Nathans
15 May 2016 #13
Wydaje sie, ze jestesmy tu tylko pionkami, co myslicie?

Pionkami to jesteśmy w Polsce. Może byś tak dodał komentarz do jakiegoś artykułu o uchodźcach lub na temat jakiegoś innego skandalu który jest z góry cenzurowany na jednym z najbardziej popularnych portali w Polsce, np. gazeta.pl i zobaczył reakcję innych ludzi? Aha, nie możesz komentować takich artykułow.. dlatego musisz przychodzić tutaj żeby poznać co się naprawdę dzieje.. trudne jest życie pionka, zwłaszcza takego co myśli że nie jest zwykłym, pospolitym pionkiem.


Home / Po polsku / Czy polskie PF jest reprezentatywne?
BoldItalic [quote]
 
To post as Guest, enter a temporary username or login and post as a member.